Problemy w Safari (szczególnie z Allegro)

11.05.2008
Problemy w Safari (szczególnie z Allegro)

Problemy w Safari (szczególnie z Allegro)

Bacznie obserwuję przeglądarkę Apple Safari od momentu udostępnienia jej wersji dla systemu Windows. Muszę przyznać, że jej użyteczność, czy też funkcjonalność wzrasta z każdym wydaniem. Jednak całkowita rezygnacja z Firefoksa nie wydaje się możliwa, a to z kilku przyczyn:

  1. brak tak zaawansowanych funkcjonalnie dodatków,
  2. problemy z wyświetlaniem stron przygotowanych do działania w IE i FF.
O ile pierwszą można jeszcze zrozumieć, o tyle drugiej już nie.
Szczerze, to wątpię, żeby twórcy WebKita (silnika Safari) gorzej przygotowywali go do renderowania stron, bo z wszystkich informacji publikowanych w internecie wynika, że to silnik przygotowywany w projekcie WebKit spełnia więcej standardów. W czym jest więc problem? Prawdopdobnie w tym, że na danych stronach używa się sformułowań np. z JavaScript, które działają tylko w IE i FF.
Dobrym przykładem na który zresztą dzisiaj natrafiłem jest strona Allegro. Gdy zapragniesz sprzedać wybrany produkt, to niestety będziesz mógł przydzielić go tylko do dwóch kategorii: Antyki i Sztuka oraz Biżuteria i Zegarki. Co ciekawe na kłopoty napotkasz także, gdy będziesz używać edytora graficznego strony aukcji. Ze względu na fakt, że liczba użytkowników Safari w Polsce rośnie, Allegro powinno coś z tym problemem zrobić, no chyba, że wina jest jednak po stronie programistów Safari.
PS. Niestety nie jestem w stanie sprawdzić, czy problem występuje w wersji Safari na MacOS X.

Dołącz do dyskusji