Doktor Google już przyjmuje

19.05.2008
Doktor Google już przyjmuje

Doktor Google już przyjmuje

Zapowiadany już w tamtym roku serwis Google Health w końcu wystartował.

Dla przypomnienia kilka słów o typ projekcie.
GH jest darmowym serwisem, gdzie każdy kto ma Google Account może stworzyć własny profil użytkownika-pacjetna. Następnie może wpisać wszystkie historie swoich chorób i opisać swój stan zdrowia. Co ciekawe programiści firmy G nie zapomnieli także o możliwości importu tych danych z innych konkurencyjnych serwisów, czy centrów medycznych. Możliwy jest także eksport danych do firm, oczywiście z którymi Google ma podpisane umowy.
Oprócz wymienionej funkcjonalności w GH można znaleźć przydatne informacje na temat wybranych chorób, a także ich zwalczania, czy leczenia. Na razie nowy produkt Google jest skierowany do mieszkańców USA, jednak z informacji i budowania profilu mogą korzystać także mieszkańcy innych krajów, po prostu nie będą oni mogli znaleźć wybranego lekarza.
Google było poniekąd zmuszone na szybką premierę serwisu, bo przecież działa już Microsoft HealthVault, który ma zbliżoną funkcjonalność. Z ważniejszych informacji należy jeszcze wspomnieć, że Google zamierza udostępnić API do swojej platformy medycznej, co ma się przyczynić do jej większej popularności i powstania nowych, oczywiście biznesowych elementów serwisu. W Polsce raczej długo przyjdzie nam czekać na pełne możliwości jakie daje Google Health. Wiemy wszyscy jak wygląda stan naszej służby zdrowia.

Dołącz do dyskusji

Advertisement