O sPlay

Witamy na sPlay – nowym blogu z Grupy Spider’s Web! Czego możecie się tu spodziewać? Chcemy codziennie odpowiadać na cztery fundamentalne pytania: w co zagrać, czego posłuchać, co przeczytać, co obejrzeć. Zostańcie z nami, bo warto!

Czasy się zmieniają. Dla coraz większej grupy osób rozrywką jest to, co konsumuje się za pośrednictwem urządzeń komputerowych nowego typu: smartfonów i tabletów, a także usług w przeglądarce internetowej. Na naszym polskim rynku pojawia się coraz więcej sklepów, które sprzedają cyfrową rozrywkę, czy to w formie muzycznego streamingu, czy e-booków synchronizowanych w chmurze, czy gier, które dziś coraz częściej kupuje i pobiera się z Sieci, czy w końcu filmów i seriali, które można oglądać w oknie przeglądarki internetowej. Cyfrowych treści jest więc coraz więcej, dostępnych z coraz większej liczby źródeł i dlatego coraz trudniej je wszystkie ogarnąć.

To właśnie dlatego powstał sPlay – Cyfrowy styl życia.

Nowy blog ma ambicję bycia przewodnikiem po świecie cyfrowej rozrywki. W co zagrać, czego posłuchać, co przeczytać, co obejrzeć – chcemy nie tylko informować o nowościach w cyfrowych sklepach oraz ciekawych promocjach, ale także, a może przede wszystkim, opiniować to, co nowe i ciekawe na rynku. Jeśli w danym sklepie z e-bookami pojawi się promocja w postaci obniżonej ceny na cztery e-booki, sPlay podpowie Czytelnikom, czy warto po nie sięgać. Jeśli w danym serwisie streamingu muzyki pojawi się hitowa nowość, sPlay oceni, czy jest się czym podniecać. Jeśli debiutuje nowa głośna gra, to sPlay w nią zagra i podpowie, czy warto szykować na nią kilka giga miejsca na twardym dysku. A jeśli to piątek wieczór, to na sPlay będzie można się spodziewać listy tego, co ciekawego można obejrzeć w najpopularniejszych polskich serwisach VOD.