Pennywise, czyli najstraszniejszy klaun w historii ludzkości, wraca z kolejnym trailerem. Czy znowu pobije rekord wyświetleń?

Pierwszy trailer IT zdobył tytuł najpopularniejszego filmowego zwiastuna, dzięki szybkiemu rozprzestrzenianiu się na Facebooku. W ciągu 24 godzin wyświetlono go 197 mln razy. O wiele więcej niż poprzedniego lidera – zwiastun Fate of the Furious zanotował 139 mln wyświetleń.

Własnie pojawił się kolejny materiał, który zapowiada film. Obejrzyjcie.

Ciarki gwarantowane!

Gwoli przypomnienia: IT oparte jest na prozie mistrza horroru – Stephena Kinga. Akcja dzieje się w latach 80. Małe amerykańskie miasteczko terroryzowane jest przez złowieszczego klauna. Grupa przyjaciół stawia czoła jego sztuczkom. Dzieciaki będą chciały uratować swojego kolegę z rąk Pennywise’a.

Reżyser zapewnia, że nie będzie to prosta historia o klaunie wyskakującym zza pleców, choć właśnie to widzieliśmy w trailerze. Andrés Muschietti postara się opowiedzieć bardziej uniwersalną historię o przezwyciężaniu własnych słabości. Całkiem dobrze udało mu się to już w 2013 roku. Światło kinowych projektorów ujrzała wówczas Mama, której producentem wykonawczym był Guilermo del Toro.

IT będzie miało wiele wspólnego ze Stranger Things.

it

Akcja ma miejsce w podobnym czasie, a my obserwować będziemy podobnie rezolutne dzieciaki, które za nic mają sobie przestrogi starszych. Jeden z nich zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach, a pozostałe ruszą mu na ratunek. Na rowerach.

Zapowiada się, że IT będzie o wiele bardziej drastyczny. Nie na darmo film otrzymał kategorię: tylko dla dorosłych. O jego potencjale przekonamy się już za nieco ponad miesiąc.

IT wyląduje w kinach 8 września.

Co ciekawe, w przyszłym roku ruszy produkcja drugiej części. Jego akcja będzie działa się we współczesności, więc domyślać się można, że wystąpią w nim bohaterowie, którzy przetrwali pierwsze starcie z klaunem.

IT jest kolejną hollywoodzką adaptacją prozy Kinga, która została zaplanowana na ten rok. Już teraz oglądać możemy serial The Mist, a niedługo w pojawią się Mroczna Wieża i Mr Mercedes. W produkcji znajduje się też Castle Rock od Hulu.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...