Czy Get Out będzie najlepszym horrorem 2017 roku? Na razie podoba się wszystkim

Artykuł/Film 01.03.2017
Czy Get Out będzie najlepszym horrorem 2017 roku? Na razie podoba się wszystkim

Get Out to nowy amerykański horror, który bez wielkiej promocji i budżetu rozbił bank. Pierwszy kinowy weekend w USA zakończył na pozycji lidera, zarabiając 30,5 mln dol.

Tym samym Get Out wyprzedził Lego Batmana (19 mln dol.) i Johna Wicka 2 (9 mln dol.). Get Out to jednak nie tylko sukces finansowy.

Film zgarnął 99 proc. pozytywnych opinii na Rotten Tomatoes.

Nie przypominam sobie horroru, który w oczach krytyków zbliżyłby się do tego wyniku. Dla porównania wcześniejsze produkcje (od lat 18) tego studia zgarniały odpowiednio Ouija: Origin of Evil – 82 proc., Sinister 2 – 13 proc., Insidious: Chapter 3 – 58 proc.

Inne wielkie premiery lutego także nie mogą poszczycić się tak wysokimi notowaniami: The Lego Batman Movie – 91 proc., John Wick 2 – 90 proc., The Great Wall – 34 proc.

Get Out zaczarował nie tylko krytyków, ale i widownię, która wystawiła mu wynik 89 proc.

Niestety do Polski Get Out wejdzie dopiero 28 kwietnia.

Prawie dwa miesiące po amerykańskiej premierze…

Ten uśmiech nie wróży nic dobrego

Powiększ zdjęcie
Ten uśmiech nie wróży nic dobrego

Duża popularność filmu bierze się z bardzo dosadnego potraktowania problemu rasizmu, co gwarantuje duży rozgłos za Oceanem.

Autorem filmu jest komik Jordan Peele, który zasłynął m.in. z parodiowania prezydenta Baracka Obamy:

W Get Out Peele postanawia skorzystać ze spostrzeżeń, które wcześniej wyszydzał, a teraz z grozą portretuje. Film opowiada o młodej parze: białej dziewczynie i czarnym chłopaku. Ona chce zapoznać go z jej rodzicami. Niestety, atmosfera w ich domu jest dziwna i przesiąknięta uprzedzeniami rasowymi. Później zaczynają się dziać „rzeczy nie z tej ziemi”, które idealnie prezentuje zwiastun produkcji:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...