Czy Mistrz i Małgorzata pasują do Hollywood? Przekonajmy się!

News/Film 23.02.2017
Czy Mistrz i Małgorzata pasują do Hollywood? Przekonajmy się!

No dobra, tego się nie spodziewałem. Wygląda na to, że świat Zachodu pozna zupełnie nowy, nieznany mu fragment kultury. Chodzi o kultową lekturę Mistrz i Małgorzata, której ekranizację wyprodukować miałaby Svetlana Migunova-Dali.

Jak donosi rosyjska agencja informacyjna, o czym się dowiedziałem z zachodniej prasy, trwają rozmowy z Hollywood na temat wysokobudżetowej produkcji, która miałaby związek z pewnym ważnym dziełem rosyjskiej kultury. Chodzi o amerykańską superprodukcję na motywach Mistrza i Małgorzaty od Michaiła Bułhakowa.

Produkcją filmu mieliby się zająć Svetlana Migunova-Dali oraz Grace Loh. Co więcej, rozmowy o tej ekranizacji trwają już, jak się okazuje, od około dekady. Nie mogły się jednak posunąć dalej z uwagi na zażegnane już problemy z prawami autorskimi do ekranizacji.

Film Mistrz i Małgorzata będzie miał nie lada wyzwanie.

Prace nad scenariuszem już trwają. Są ponoć bardzo staranne i rzekomo scenarzyści są świadomi, że w książce Bułhakowa wiele treści znajduje się między wierszami, o których otwarcie w czasach tworzenia swojej książki pisać nie mógł. Film rzekomo cieszy się też dużym zainteresowaniem ze strony „pierwszoligowych aktorów”.

Cóż, możemy być pewni sukcesu komercyjnego w Polsce. Wszystkie szkoły na to pójdą. Ale, odkładając żarty na bok, to też znakomita książka. Bardzo trudna do przełożenia na język filmowy. Trzymam kciuki, ale mam też ogromne obawy…

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...