Jest już gameplay z Shadowgun Legends – najładniejszej gry na smartfony

Mobile 02.09.2016
Jest już gameplay z Shadowgun Legends – najładniejszej gry na smartfony

Shadowgun Legends to mieszanina MMOFPS z grą kooperacyjną, silnie inspirowana Destiny oraz Halo. Twórcy nie kłamali, mówiąc o najładniejszej mobilnej produkcji dostępnej na rynku.

Nikt o zdrowych zmysłach nie próbował dotychczas tworzyć klonów Destiny dedykowanych mobilnym platformom mobilnym. Zdaje się, że mamy jednak pierwszego szaleńca.

Jest nim studio Madfinger Games. To zlokalizowani z Czeskiej Republice eksperci od mobilnej rozgrywki. Czesi są znani głównie z serii dotykowych strzelanin FPS – Dead Trigger oraz Shadowgun. Bardzo dobrych serii strzelanin – trzeba dodać.

shadowgun legends 2

Horrorowy Dead Trigger to wciąż standard i punkt odniesienia dla wielu innych producentów gier mobile. Niesamowita grafika, przepiękne lokacje, zróżnicowani przeciwnicy – gra stale robi wrażenie, pomimo kilku lat na karku. Teraz Madfinger zdradza kulisy kolejnego, niezwykle ambitnego projektu.

Twórcy gry Dead Trigger zapowiadają Shadowgun Legends – grę w stylu Destiny, dostosowaną do smartfonów.

Normalnie zaśmiałbym się pod nosem i nie zwracał uwagi na projekt. Stworzenie kooperacyjnej strzelaniny FPS z masą zawartości, na iPhone’a i Androida? Pfff, niemożliwe. Mimo tego, marka i doświadczenie producenta zmusza mnie do głębszego zastanowienia. Jeżeli ktokolwiek miałby stworzyć produkcję tego typu, byłoby to właśnie Madfinger Games.

Shadowgun Legends ma być krokiem milowym nie tylko w aspekcie rozgrywki, ale również warstwy graficznej. W nadchodzącej produkcji doświadczymy autorskiego systemu cieniowania w czasie rzeczywistym, HDR Bloom czy realistycznej animacji postaci za pomocą technologii Mecanim.

Muszę przyznać, że pierwszy film z rozgrywki jest naprawdę imponujący. Z drugiej strony, czuć pewną ociężałość rozgrywki. Aż boję się myśleć, jakiego smartfona będę musiał mieć w kieszeni, żeby udźwignął Shadowgun Legends. Mój iPhone 6S Plus pewnie zagotuje się do czerwoności.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (6)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...