„Legion” – rusza produkcja serialu o X-Menach

Seriale 01.06.2016
„Legion” – rusza produkcja serialu o X-Menach

Kinowo-telewizyjne uniwersum X-Menów wkrótce powiększy się o kolejną produkcję. Wszystko za sprawą stacji FX, która zamówiła pierwszy sezon serialu „Legion”.

Pierwszy sezon serialu „Legion” składał się będzie z ośmiu odcinków, których producentem wykonawczym będzie Noah Hawley – twórca fenomenalnego „Fargo”. Telewizyjne widowisko oparte będzie rzecz jasna na serii komiksów wydawanych przez Marvel, z której pierwszy ukazał się w 1985 roku. Fabuła tego dzieła ma skupiać się wokół postaci Davida Hallera, uważanego za schizofrenika młodego mężczyznę, poddanego długoletniemu leczeniu psychiatrycznemu. Okazuje się jednak, że głosy słyszane przez Davida i wizje przez niego doświadczane, nie są efektem choroby psychicznej, a posiadanych przez niego unikalnych umiejętności, z których nie potrafi korzystać. David jest bowiem telepatą, synem Charlesa Xaviera i Gabrielle Haller.

Dan Stevens jako David Haller
Dan Stevens jako David Haller

W obsadzie znaleźli serialu „Legion” znaleźli się między innymi Dan Stevens, Rachel Keller, Jean Smart, Aubrey Planza, Jaremie Harris, Amber Midthunder czy Bill Irwin. Pierwszy klaps na planie ma paść latem tego roku, a premiery możemy się spodziewać już na początku 2017 roku. „Legion” będzie pierwszym serialem aktorskim opowiadającym o X-Menach.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...