Zack Snyder przemieni „300” w serię o wielkich konfliktach?

Film 21.03.2016
Zack Snyder przemieni „300” w serię o wielkich konfliktach?

W 2006 roku Zack Snyder nakręcił „300”, ekranizację komiksu Franka Millera, opowiadającą o bitwie pod Termopilami. Osiem lat później doczekaliśmy się kontynuacji serii z rąk Noama Murro, która ukazała się pod tytułem „300: Początek imperium”. Jak donosi Collider, możemy spodziewać się, że Snyder chętnie nakręci serię o wielkich historycznych konfliktach, która przeniesie nas poza antyczną Grecję.

Snyder powiedział, że jakiś czas temu zastanawiał się nad nakręceniem filmu, który opowiedziałby o Jerzym Waszyngtonie. Stwierdził także, że rozważał też stworzenie obrazu o bitwie pod Alamo, która rozegrała się w pierwszej połowie XIX wieku i w której udział wzięli wojsko Republiki Meksyku i niewielkie zbuntowane siły teksańskie, a także produkcji poświęconej bitwie w Chinach.

Snyderowi nie brak pomysłów, a wszystkie one świetnie pasują do konwencji przyjętej w „300”. Film z 2006 roku mógłby stać się początkiem cyklu-antologii, która przybliżyłaby widzom światowe konflikty, dziejące się na przestrzeni wieków. Pomysł jest ciekawy, a Synder, reżyser „300”, wydaje się być w tym wypadku właściwą osobą na właściwym miejscu.

300 rise of an empireW tym roku w kinach Polacy zobaczą jeden film Zacka Snydera. Już 1 kwietnia na wielkie ekrany wkroczy „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, opowiadający o dwóch czołowych superbohaterach.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...