„Podróże z historią”, czyli Polimaty Radka Kotarskiego także w telewizji

TV 06.10.2015
„Podróże z historią”, czyli Polimaty Radka Kotarskiego także w telewizji

Radek Kotarski swój debiut w telewizji ma już dawno za sobą. Był współprowadzącym programu rozrywkowego w Telewizji Polskiej, jest twarzą jednego z banków. Teraz przyszedł czas na własne show. W ostatnią niedzielę premierę miał program „Podróże z historią”, w którym Radek Kotarski, twórca kanału Polimaty, jest prowadzącym i w którym w przystępny sposób przybliża widzom naukę o przeszłości.

„Podróże z historią” to obfitujący w ciekawostki i trwający około pół godziny program o historii związanej z różnymi zakątkami Polski. Pierwszy odcinek programu, rozgrywający się na Pomorzu, w którym Radosław Kotarski przybliża nam tajniki zawodu latarnika i działanie samych latarni, wygląda jak rozwinięcie jego kanału. „Podróże z historią” klimatem i tematyką zbliżone są do Polimatów, choć program telewizyjny kręcony jest jednak z większym rozmachem.

Sam program jest ciekawy, ale w żaden sposób nie zaskakuje. Ot Polimaty są od tej pory także na srebrnym ekranie.

Podroze z historia Na strazy Gdanska  ODCINEK 3
Podróże z historią
Na straży Gdańska
ODCINEK 3

Efekt takiego ruchu jest przemyślany i bardzo prosty. Dla młodszych Radek Kotarski będzie powodem, by włączyć telewizor w niedzielne przedpołudnie, a dla starszych być może stanie się motywacją, by zaznajomić się z YouTube’em. Dodatkowo na pewno stanie się kolejnym przyczynkiem do zwiększenia popularności youtubera.

„Podróże z historią” są interesujące i udane. Nie jest to raczej program, na który będę czekać co niedzielę, ale z chęcią obejrzę czasem na VOD. Jestem pewna, że ta formuła znajdzie wielu zwolenników, wśród których najwięcej będzie oczywiście fanów Kotarskiego oglądających Polimaty.

Radosław Kotarski ma specyficzną manierę wysławiania się i ta może nieco zrazić początkujących widzów.

Podroze z historia  Latarnie polskiego wybrzeza  ODCINEK 1
Podróże z historią
Latarnie polskiego wybrzeża
ODCINEK 1

Dość szybko można się jednak do niej przekonać. Dużo bardziej bawi jego strój w pierwszym odcinku. Wiem, że biała koszula, eleganckie spodnie i buty mają podkreślić jego sposób bycia, dodać powagi, ale jednak dosyć śmiesznie wygląda się w takim stroju, kiedy spaceruje się po lesie.

Na razie „Podróże z historią” dostają ode mnie zielone światło. Zobaczymy, jak sprawdzą się w kolejnych odcinkach.

Zobacz pierwszy odcinek programu „Podróże z historią” na VOD

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (5)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...