Komiks George’a Romero „Empire of the Dead” trafi na mały ekran

Seriale 22.05.2015
Komiks George’a Romero „Empire of the Dead” trafi na mały ekran

Na trwającym wciąż Międzynarodowym Festiwala Filmowym w Cannes ogłoszono, że komiks „Emipre of the Dead”, do którego scenariusz napisał sam George Romero, doczeka się ekranizacji w formie telewizyjnego serialu.

„Empire of the Dead” to wydawana przez Marvel, składająca się z piętnastu zeszytów seria, której fabuła opowiada o walce o dominację nad objętym kwarantanną Nowym Jorkiem trzech stron – ludzi, zombie oraz… wampirów. Scenariusz do wszystkich odcinków seriali napiszą Romero oraz Peter Grunwald, którzy wspólnie z Samem Englebardtem i Williamem D. Johnsonem będą także producentami wykonawczymi tej ekranizacji.

Fragment okładki komiksu George Romero's Empire of the Dead: Act One #1
Fragment okładki komiksu George Romero’s Empire of the Dead: Act One #1

Poza tym niestety nic więcej na tę chwilę nie wiadomo na temat serialu „Empire of the Dead”. Nieznana pozostaje nie tylko potencjalna data premiery czy ewentualna obsada, ale nawet stacja telewizyjna, która miałaby go wyemitować. Pierwsze szczegóły poznamy najprawdopodobniej najwcześniej za kilka, kilkanaście tygodni.

George Romero to amerykański reżyser i scenarzysta, który na zawsze zdefiniował gatunek filmów o zombie i horroru w ogóle. Debiutował filmem „Noc żywych trupów” z 1968 roku – to właśnie temu dziełu zawdzięczamy współczesny wizerunek zombie w popkulturze. „Noc żywych trupów” doczekała się licznych kontynuacji i remake’ów.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...