Co najchętniej czytają Polacy? Marzec 2015 – TOP 10

E-booki 02.04.2015
Co najchętniej czytają Polacy? Marzec 2015 – TOP 10

Od premiery filmowego „Ziarna prawdy”, książki Zygmunta Miłoszewskiego nie schodzą z naszej listy najpopularniejszych e-booków miesiąca. Nie inaczej jest i tym razem – w zestawieniu znalazły się dwie pozycje jego autorstwa. Dzięki temu aż połowę pozycji na liście stanowią tytuły polskich autorów.

„House of Cards. Bezwzględna gra o władzę”, Michael Dobbs

house of cards dobbsWznowienie powieści, która po raz pierwszy w Polsce ukazała się w 1994 roku. W Wielkiej Brytanii końca dobiegają wybory parlamentarne. Rządzącej od kilku kadencji Partii Konserwatywnej udaje się zdobyć większość, jednak pozycja jest słaba jak nigdy przedtem. Posiadający ogromne ambicje Francis Urquhart, rzecznik dyscypliny klubowej, mimo wcześniejszych obietnic ze strony premiera, nie zostaje zatrudnionym na nowym, bardziej prestiżowym stanowisku. Postanawia samodzielnie sięgnąć po władzę i zniszczyć wszystkich, którzy zawiedli jego oczekiwania. „House of Cards” to książka, która z bezwzględną szczerością obnaża mechanizmy władzy i sieć powiązań między polityką a mediami. To właśnie na jej podstawie powstał szalenie popularny serial z Kevinem Spacey w roli głównej. Więcej w naszej recenzji.

„Gniew”, Zygmunt Miłoszewski

gniew miloszewskiPożegnanie z prokuratorem Teodorem Szackim. Po przeprowadzce do z Warszawy do Sandomierza, białowłosy bohater po raz kolejny zaczyna wszystko od nowa, tym razem osiedlając się w Olsztynie. Nic jednak nie układa się tak, jakby sobie tego życzył – nie może dogadać się z córką, nie znosi nowej szefowej, a w mieście nie dzieje się nic wartego uwagi. Gdy Szacki zjawia się na placu budowy by „odfajkować Niemca”, czyli trupa sprzed kilkudziesięciu lat, nie przypuszcza, że jest to początek sprawy, która na dobre odmieni jego życie. „Gniew” przez wielu uważany jest za najlepszą część trylogii i godne jej zwieńczenie. Naszą recenzję możecie przeczytać tutaj. 

„Naucz ich, jak mają Cię traktować! Praktyczny podręcznik asertywności”, Bartłomiej Stolarczyk

Naucz ichPozycja dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się trzymać emocje na wodzy, wyrażać własne zdanie bez lęki i zażenowania i radzić sobie z krytyką, innymi słowy – dla tych, którzy chcą się nauczyć asertywności. Teoria łączy się w niej z opisem praktycznych zachowań asertywnych, których nauczenie się umożliwi czytelnikowi strachu i wstydu związanego z wyrażaniem własnych myśli i opinii oraz braniem za nie odpowiedzialności.

„Pokochaj siebie”, Wayne W. Dyer

pokochaj siebieJak osiągnąć sukces w życiu prywatnym i zawodowym? Jak poprawić relacje ze swoim otoczeniem?  Jak nauczyć się szybkiego podejmowania decyzji? Jak wyzbyć się bezużytecznych emocji: poczucia winy, niepokoju, gniewu; uwolnić od potrzeby aprobaty innych, osiągnąć niezależność i stać się panem swoich myśli i czynów? Amerykański psycholog Wayne W. Dyer twierdzi, że zna odpowiedzi na te pytania i chętnie się nimi dzieli. Nie obiecuje przy tym, że będą one proste i łatwe. Przeciwnie – uważa on, że zmiana swojego życia na lepsze to proces długotrwały i wymagający, ale jak najbardziej możliwy. I to przede wszystkim o tym jest ta książka.

„Najgorszy człowiek na świecie”, Małgorzata Halber

najgorszy człowiek na świecieHistoria Krystyny, młodej, przebojowej i wygadanej kobiety pracującej w telewizji, która chętnie sięga po kieliszek. Dla odwagi, dobrego humoru, żeby się dobrze bawić i żeby się nie bać. Przed szkołą, po pracy, w trakcie imprezy – kiedy tylko się da. Bo wszyscy tak robią. Przed trzydziestką Krystyna chce rzucić picie i uwolnić od niego swoje ciało i umysł. To opowieść o nałogu, wychodzeniu z niego i o odwadze, by na przekór światu, wreszcie móc po prostu być sobą. Więcej możecie przeczytać w naszej recenzji.

„Ziarno prawdy”, Zygmunt Miłoszewski

ziarno prawdy„Ziarno prawdy to druga część trylogii kryminalnej o prokuratorze Teodorze Szackim. Tym razem Szacki przenosi się do Sandomierza, gdzie spada na niego sprawa tajemniczego morderstwa znanej i powszechnie lubianej działaczki społecznej. Prowadząc śledztwo natyka się na ścianę milczenia ze strony lokalnej społeczności. Gdy w mieście wybucha panika i odżywa stara legenda o krwi i o mordujących chrześcijan Żydach, prokurator usiłuje odnaleźć wśród mnożących się, fałszywych poszlak ziarno prawdy. 30 stycznia do kin weszła ekranizacja książki, z Robertem Więckiewiczem w roli Teodora Szackiego.

„Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową”, Adam Pash, Gina Trapani

lifehackerKsiążka dla wszystkich tych, którym wiecznie brakuje na coś czasu. Jej autorzy przygotowali dziesiątki praktycznych metod i sposobów, pozwalających efektywniej zarządzać swoim czasem podczas pracy na komputerze – między innymi usprawnić korzystanie z poczty elektronicznej, uporządkować foldery z dokumentami czy nauczyć się błyskawicznie wyszukiwać pożądane informacje.

„Losy dobrego żołnierza Szwejka czasu wojny światowej”, Jaroslav Hašek

losy dobrego żołnierza szwejkaNowe wydanie najpopularniejszego dzieła Jaroslava Haška, opublikowanego niemal sto lat temu pod tytułem „Przygody dobrego wojaka Szwejka”. To antywojenna powieść, naszpikowana scenami pełnymi groteski, absurdu i satyry na system polityczny monarchii habsburskiej i militaryzmu. Józef Szwejk, handlary psami, zostaje wcielony do wojska, gdzie za pomocą wrodzonych sprytu i przebiegłości obnaża bezsensowność i niedorzeczność formalistycznego systemu wojskowego.

„Diaspora”, Greg Egan

diasporaW XXX. wieku cały Układ Słoneczny stał się jednym środowiskiem, połączonym rozbudowaną siecią sond, satelitów i serwerów. Większość ludzi porzuciła cielesność, przenosząc swój umysł do szkieletów androidów lub stając się świadomym oprogramowaniem. Ci, którzy pozostali przy ciele człowieka, wkrótce giną w wyniku nieoczekiwanej katastrofy. Bezcieleśni uświadamiają sobie, że może czekać ich podobny los. Pomóc może im tylko Sierota – bezpłciowe, cyfrowe stworzenie wyhodowane z ziarna umysłu, która wraz z z garstką uchodźców wyrusza na ekspedycję w poszukiwaniu wiedzy zdolnej ich ocalić.

„W rodzinie ojca mego”, Marcin Wójcik

w rodzinie ojca megoZbiór reportaży o środowiskach kościelnych, które same siebie określają jako Rodzina Radia Maryja. Marcin Wójcik próbuje zrozumieć fenomen toruńskiej rozgłośni i związanego z nią otoczenia. Oddaje głos wiernym, kapłanom i kościelnym prominentom, cytuje audycje radiowe i listy pasterskie, a nawet zapisuje się na studia na uczelni ojca Rydzyka, dzięki czemu precyzyjnie portretuje jedną z twarzy polskiego Kościoła katolickiego.


Teksty, które musisz przeczytać:

Co czytać? Najciekawsze ebooki ostatnich tygodni – TOP 7

Długie wieczory, niezachęcająca do opuszczania fotela aura, nostalgiczny nastrój – jesień sprzyja czytelnictwu. Przychodzimy z pomocą tym, którzy rozglądają się za ciekawą lekturą – przed wami siedem najciekawszych książek ostatnich tygodni, wszystkie dostępne także jako ebooki. 

E-booki 09.11.2016

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...