Pomijanie intro w Netfliksie to funkcja, która powinna trafić do wszystkich serwisów VOD

News/Technologie 17.03.2017
Pomijanie intro w Netfliksie to funkcja, która powinna trafić do wszystkich serwisów VOD

Netflix dodał w swoim odtwarzaczu malutki przycisk, który bardzo ułatwia oglądanie taśmowo seriali. Już nie muszę co godzinę oglądać tego samego intro lub celować myszą na osi czasu w moment, w którym skończy się wejściówka.

Od rana oglądam kolejne odcinki Iron Fist. Netflix jak zwykle udostępnił cały sezon swojego nowego serialu jednocześnie. Pierwsze sześć epizodów widziałem przed premierą i oceniłem je dość chłodno. Chciałem się przekonać, czy druga połowa sezonu uratuje nową produkcję Marvel Television.

Na ocenę Iron Fist przyjdzie jeszcze czas, ale miłym dodatkiem jest przycisk Pomiń wprowadzenie w webowej wersji serwisu Netflix.

Do tej pory albo marnowałem czas oglądając kolejny raz to samo przez minutę lub dwie, albo marnowałem czas próbując trafić wskaźnikiem myszy na oko w odpowiednie miejsce by to intro pominąć. Nierzadko spędzałem nad tym więcej czasu, niż gdybym po prostu wejściówkę obejrzał bez kombinowania…

Na szczęście to już przeszłość – przynajmniej w przypadku serwisu Netflix. Nowy przycisk robi dokładnie to, czego można się po nim spodziewać. Jego kliknięcie przewija materiał do przodu o tyle sekund, ile pozostało do końca intro. Przy oglądaniu kilku odcinków pod rząd to świetna sprawa.

netflix pomiń wprowadzenie intro przycisk

Netflix już wcześniej potrafił pomijać intro przy taśmowym oglądaniu seriali, ale tylko jeśli przed wejściówką nie było żadnych scen.

Kolejne odcinki Iron Fist rozpoczynają się krótkim wprowadzeniem, a intro pojawia się dopiero po kilku minutach. Taka formuła to domena wielu różnych produkcji, a bardzo rzadko trafia się na takie seriale, w których co tydzień wejściówka jest nieco inna – dopiero takie intro staje się pełnoprawnym elementem serialu.

Zwykłe intro, nawet jeśli jest fenomenalnie zrobione – a to do Iron Fist zresztą takie nie jest – po którymś razie tego samego dnia może się znudzić. Teraz podczas tzw. binge watching w usłudze Netflix można wreszcie skupić się na treści, a nie wejściówką będącą reliktem z czasów telewizji i emisji seriali raz na tydzień.

Jak na razie widziałem ten przycisk w przeglądarkowej wersji serwisu. Mam nadzieję, że w kolejnej kolejności trafi do aplikacji mobilnych oraz do programu na Apple TV.

Dołącz do dyskusji

 • http://www.rubinowajaskinia.pl/ Piotr Zaborowski

  Wersja na XO i w TV automatycznie mi zawsze pomijała intra :)

 • anduanmix

  Na Smart TV Samsunga ta funkcja jest od dawna i działa automatycznie.

 • anduanmix

  Na Smart TV Samsunga ta funkcja jest od dawna i działa automatycznie.

 • http://devblog.eu Rafał Morawiec

  U mnie intro pojawia się raz na jakiś czas (web) ;)

 • jan

  a nie piszesz czasem o tym co się dzieje jak ogląda się odcinek za odcinkiem?

 • jan

  Kilka tygodni temu miałem to na kompie np w Travellers, Orange is… – pojawiła sie też informacja że taka funkcja została dodana także w android tv
  https://plus.google.com/+JanBoromeusz/posts/GCmgRDRSaRe

 • Ja4

  Ja się tak wyspecjalizowałem, że zawsze trafiam myszą w koniec intra (z progiem błędu ok. 3 sekund).

  Jeszcze tylko by się przydała opcja pomijania scen zszokowanych czy zadumanych twarzy postaci patrzących nigdzie. To by mogło kilka minut na odcinek zaoszczędzić.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Pytanie czy też takie, które rozpoczynają się dopiero po kilku początkowych scenach. Zwykłe intra pomijane były wcześniej, to coś nowego :-)

 • http://www.rubinowajaskinia.pl/ Piotr Zaborowski

  U mnie wszystkie :)

 • Www

  Proponuje jeszcze znaleźć przycisk „power off”. Przyda Ci się by wyjść trochę na świeże powietrze.

 • Damian

  Nie wyobrażam sobie oglądania HoC bez intro :)

 • haw

  mogli by cos z napisami zrobic, bo to koszmar jakis :(

 • kuba44

  Mój laptop z kulawą Vistą kocha Firefox’a.

 • http://www.padtv.pl Szary Lis

  Potwierdzam na XO i TV działa od dawna :)

 • Puscifer88

  Na PS4 też od dawna to robi automatycznie. Wszystkie intra.

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement