Miałem zrobić sobie przerwę od Pokemon GO, ale nic z tego. Nadeszła druga generacja stworków!

News/Gry 15.02.2017
Miałem zrobić sobie przerwę od Pokemon GO, ale nic z tego. Nadeszła druga generacja stworków!

Fani Pokemon GO mają dzisiaj święto. Druga generacja Pokemonów wreszcie nadeszła i stworki takie jak Chikorita, Cyndaquil i Totodile z regionu Johto pojawią się w grze szybciej niż myśleliśmy! To zresztą nie koniec nowości.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Wczoraj informowałem o tym, że do Pokemon GO trafi w przyszłości system wymiany stworków między graczami i walki w trybie PvP. Na dzisiaj Niantic przygotowało jednak prawdziwą petardę. W dzień zakończeniu wydarzenia walentynkowego ogłoszono oficjalnie wprowadzenie drugiej generacji Pokemonów.

Do Pokemon GO trafi 80 aż nowych stworków!

W podstawowej wersji Pokemon Go można było złapać ok. 150 stworków z pierwszej generacji, które pojawiły się w grach Pokemon Red i Blue wydanych dwie dekady temu. To ikoniczne stworki takie jak Pikachu, Charmander czy Rattata, które były obecne również w pierwszym sezonie anime emitowanego jeszcze w ubiegłym wieku.

Od tego czasu liczba Pokemonów w grach na konsole Nintendo i w emitowanym do dziś anime powiększyła się kilkukrotnie. Wraz z najnowszą generacją wprowadzoną w Pokemon Sun i Pokemon Moon mamy ponad 800 uroczych kolorowych kreatur. Kwestią czasu było, aż twórcy Pokemon GO urozmaicą rozgrywkę i dodadzą kolejne stworki do swojego mobilnego hitu.

Druga generacja Pokemonów pojawi się jeszcze w tym tygodniu.

Wśród stworków pojawią się kolejne startery, czyli Chikorita, Cyndaquil i Totodile. Oprócz nich możemy spodziewać się ok. 80 nowych gatunków, które będzie można spotkać w prawdziwym świecie lub wykluć z jajek. Cała osiemdziesiątka pochodzi z gier Pokemon Gold i Pokemon Silver i regionu Johto.

Oprócz tego w Pokemon GO dodane zostaną nowe parametry określające stworki. Od teraz będzie można złapać Pokemony różnych płci. Pojawią się też dodatkowe ewolucje Pokemonów z pierwszej generacji, ale ich wykonanie będzie wymagało posiadania specjalnych przedmiotów, a nie tylko Candy.

Zmieni się też ekran łapania stworka.

Minigierka z rzucaniem Poke Ballami w stworki zostanie usprawniona. Co prawda nie pojawi się tutaj model walki z dzikimi Pokemonami tak jak w grach na konsole Nintendo, ale wprowadzono nową mechanikę i nowe animacje. Zmieniono też mechanizm wybierania konkretnych Poke Balli i Berry na wygodniejszy – zamiast otwieranego menu przesuwana lista.

Podczas łapania Pokemonów będzie można wykorzystać też zupełnie nowe Berry. Oprócz zwykłych Razz Berry, które nieco zwiększały szansę na złapanie stworka, pojawią się Nanab Berry i Pinap Berry. Pierwsza z nich spowolni ruchy Pokemona i ułatwi dorzucenie do niego kulką, a druga… podwoi zdobywane Candy po udanym złapaniu w następnej próbie.

Oprócz tego twórcy zapowiadają nowe awatary i ubrania dla naszego awatara, ale patrząc na powyższe nowości chyba nikt nie zwróci na to uwagi. Muszę przyznać, że jestem jednocześnie zadowolony i wkurzony. Zadowolony, bo wreszcie będę miał inną motywację, żeby grać, niż nabijanie paska doświadczenia – w końcu skompletowałem już Pokedex.

Wściekły, bo w ramach ostatniego eventu zdobyłem ostatnie brakujące Kindemony i myślałem, że od gry nieco odpocznę!

Niantic na to jednak nie pozwoli, a druga generacja Pokemonów debiutuje w Pokemon GO w idealnym dla mnie momencie. Na dworze powoli robi się cieplej, więc chętniej będę się wybierał na spacery, których zimą ze względu na ujemne temperatury zaprzestałem.

Warto też nadmienić, że to nie pierwszy raz, gdy liczba stworków w Pokemon GO rośnie. Już wcześniej dodano zmiennokształtnego Ditto, a pod koniec zeszłego roku wprowadzono tzw. kindermony, czyli dziecięce formy znanych Pokemonów będące namiastką drugiej generacji, aczkolwiek te były tylko w jajkach. Pełna druga generacja zacznie wyskakiwać bezpośrednio na mapie.

PS. Trafiliśmy też na ciekawy błąd w oficjalnym wideo promującym nową generację w serwisie YouTube ;-)

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska – dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • Danax

  Co to jest „region Johto” ?

 • Member Berries

  To jest powód do porzucenia gry na stałe. Z drugą generacją to już nie Pokemony, bo tych jest tylko 151 :)

 • http://www.lokalnamanufaktura.pl Adrian Ratajczak

  region na zachód od Kanto

 • Dominika Dobrosielska

  Dobrze mówisz bracie !!!

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Druga moim zdaniem równie dobra jak pierwsza.

 • Mimin Asmod

  nikt, ale to nikt nie mówi na baby pokemony „kindermony”, nawet po niemiecku tak nie jest :D

 • Krzepki Harry

  Zaraz powinny ze swoich nor powyłazić różne zgrzybiałe zgredy udowadniające, że to zabawa dla gimbusów, niedojrzałych/opóźnionych emocjonalnie :D

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  ja tak mówię! ;-)

 • Member Berries

  Moim zdaniem jest jak nowe Star Wars – nie powinna w ogóle powstać:)

 • iD4Ru73K

  Zdzisiek pod sklepem również zapiera się, że nie ma problemu z alko mimo, że co dziennie o 6 rano zaczepia o 50 gr. Z chorobą tak już jest, wielu jej nie akceptuje i otaczająca rzeczywistość uważają za normalną. Niestety są w błędzie.

 • Pokemaniac

  Tak to jest jak ludzie poznali pokemony tylko przez pokemon Go,gdzie dla nich johto,hoeen i sinnoh,unova,kalos i alola są obce bo znają poki jedynie z kanto.

 • OscaroGee

  To kiedy dokładnie się pojawi II generacja ?

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  „ten tydzień” – ale nigdy nie wiadomo dokładnie, kiedy app trafi do Google Play i App Store, zwykle trafia na Androida, dzień później na iPhone’a.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  „ten tydzień” – ale nigdy nie wiadomo dokładnie, kiedy app trafi do Google Play i App Store, zwykle trafia na Androida, dzień później na iPhone’a.

 • Farmer

  Przez chwilę myślałem, że tam pisze demony, czy coś w tym stylu i nie wiedziałem co czynić :c

 • Danax

  A co to jest pokemony ?

 • Danax

  A co to jest pokemony ?

 • Gosc

  Jakim cudem masz całą pierwszą generację skoro niektóre pokemony były tylko dla danego kontynentu? Rozumiem że cheatowales?

 • Przemek

  Trzeba mieć umysł przedszkolaka, żeby grać w takie coś

 • Charlie

  Nie. Skompletował pokedex na swój sposób :D bez niektórych „kontynentalnych” pokemonów.

 • Krzepki Harry

  Zgadza się, uzależnić się można od wielu rzeczy: alkoholu, hazardu, seksu, narkotyków, papierosów, gier komputerowych, czy choćby od Pokemon Go. Można też zaprzeczać uzależnieniu.
  Tylko co ma piernik do wiatraka?

 • Gorey

  Trzeba mieć umysł ameby, żeby rajcować się sposobem spędzania czasu innych osób. Zajmij się sobą i nie wtykaj nosa w cudze sprawy.

 • otmek

  Może trochę na wyrost, ale wygląda na to że nawet nie „tylko zwykli” czytelnicy sw zaczynają zauważać że niektóre arty macie o totalnych pierdołach
  https://youtu.be/v5QWQNxoNWc?t=4m53s
  ;)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement