Sprawdziliśmy Hykker Halo – dobry i tani dziadkofon z Biedronki

Recenzja 11.01.2017
Sprawdziliśmy Hykker Halo – dobry i tani dziadkofon z Biedronki

Już jutro (12.01.2017 r.) do sklepów Biedronka trafi pierwszy telefon sygnowany marką Hykker. Model Hykker Halo cechuje się dobrą jakością wykonanią, łatwą obsługą i niską ceną, która wynosi zaledwie 89,90 zł. Miałem już okazję z niego korzystać i wiem, czy warto go kupić.

Zobacz: Hykker Halo – dobry i tani telefon komórkowy z Biedronki

Wygląd i jakość wykonania

Hykker Halo to telefon bardzo mały, tonący w dłoni przyzwyczajonej do 5,5-calowych smartfonów. Podejrzewam jednak, że nikt nie będzie miał problemów z jego obsługą, ponieważ jest on wyposażony w bardzo duże i czytelne przyciski, które są delikatnie podświetlone. Dzięki temu będzie można komfortowo korzystać z tego urządzenia nawet w absolutnej ciemności.

hykker-halo-podswietlenie

Nad nimi znajduje się 1,77-calowy wyświetlacz, oczywiście niedotykowy, oraz głośnik. Na dole umieszczono mikrofon, dwa rodzaje gniazda ładowania oraz latarkę. Na lewym boku telefonu znajduje się suwak, którym wspomnianą latarkę można włączyć. Dodatkowo z tyłu jest aparat oraz głośnik SOS.

Jakość wykonania również jest odpowiednia. Telefon został wykonany z matowego plastiku, na pierwszy rzut oka wyglądający na niskiej jakości. Potem jednak okazuje się, że telefon nie trzeszczy podczas użytkowania i jest bardzo dobrze spasowany. Wyświetlacz jest pokryty przezroczystym plastikiem i ten element uznałbym za piętę achillesową urządzenia. Istnieje ryzyko, że całkiem szybko się on porysuje, jednak jest to standard w tej klasie urządzeń.

Komfort obsługi

Obsługa Hykker Halo nie powinna sprawić problemu nikomu. Telefon wyposażono w mały ekran, jednak wyświetlane na nim napisy (wszystko w języku polskim) mają duże rozmiary. W menu znajdują się tylko podstawowe funkcje, co także pozytywnie wpływa na komfort obsługi.

Hykker Halo to dobry i tani dziadkofon z Biedronki.

Na wyświetlaczu jednocześnie wyświetla się tylko jedna ikona menu, dzięki czemu można łatwo przejść do poszukiwanych opcji. Nieco gorzej jest po wejściu w ekran konfiguracji, ponieważ napisy tam są zdecydowanie mniejsze. Nie powinien to być jednak problem. Z doświadczenia wiem, że zdecydowana większość takich telefonów jest wcześniej konfigurowana przez bardziej obeznane w technologii dzieci lub wnuczęta.

Prowadzenie rozmów i wysyłanie SMS-ów

Telefon to narzędzie służące do komunikacji. Na tym polu Hykker Halo sprawdza się wyśmienicie. Dźwięk nie jest co prawda tak czysty jak w najnowszym smartfonach, jednak żaden z moich rozmówców nie miał problemu z usłyszeniem mnie. Wbudowany głośnik w mojej opinii wydawał nieco zbyt donośny dźwięk, jednak emeryci oraz przygłuchy Piotr Grabiec powinni być z niego zadowoleni.

hykker-halo-w-biedronce

Miłym udogodnieniem jest to, że podczas wpisywania numeru słychać, jaki klawisz został właśnie wciśnięty. To rozwiązanie zapewne uchroni wiele osób ze słabszym wzrokiem od wybrania nieprawidłowego numeru. Jakichkolwiek problemów nie sprawia również pisanie SMS-ów, choć dziwi mnie, że wybór konkretnego numeru należy potwierdzić dwukrotnie. Innych wad nie stwierdzono.

Dodatkowe funkcje

Hykker Halo ma też dodatki. Aparat, którego jakość jest tak tragiczna, że wykonanych nim zdjęć nie opublikuję. Obsługę kart microSD, która pozwoli zapisać hurtowe ilości takich zdjęć. Menedżer plików służący do ich przeglądania. Niepotrzebny moduł Bluetooth.

Z tych dodatków można było zrezygnować. Tak naprawdę przydatna jest tylko wbudowana latarka, którą można włączyć suwakiem z boku obudowy oraz przycisk SOS, który pozwala w razie niebezpiecznej sytuacji łatwo zadzwonić lub wysłać wiadomość pod wybrane numery.

hykker-halo-dodatki

Wcześniej wspominałem, że Hykker Halo ma dwa porty ładowania. Jeden z nich to standardowy port microUSB. Drugi to dwa wtyki, w które wchodzą piny ze stacji dokującej dołączonej do zestawu. W ten sposób użytkownik decyduje, czy ładuje telefon jak zwykłą komórkę, czy może woli z niej zrobić odpowiednik telefonu stacjonarnego. Ten dodatek bardzo, ale to bardzo cieszy. Dzięki niemu zerwanie toksycznej znajomości z telefonem stacjonarnym będzie przebiegać znacznie łatwiej ,niż do tej pory.

Czy warto kupić Hykker Halo?

Tak, jak najbardziej warto. Jest to telefon cechujący się całkiem niezłym wykonaniem, łatwą obsługą i bardzo dobrą jakością rozmów w swojej klasie. Urządzenie to ma też wiele przydatnych dodatków, takich jak wbudowana latarka, przycisk SOS i dołączoną do zestawu stację dokującą. Niektóre dodatki, takie jak aparat, nie są tu potrzebne, jednak nie przeszkadzają w korzystaniu z tego urządzenia.

Jeżeli szukacie telefonu dla swojego dziadka lub babci za mniej niż 100 zł, warto pójść do Biedronki po Hykker Halo. Nie będziecie żałować.

SPRAWDŹ: Spider’s Web TV na YouTubie – zasubskrybuj teraz, żeby nie przegapić nowych materiałów!

Dołącz do dyskusji

 • Meretycz

  Szkoda, że nie ma nic o czułości anteny.

 • Olo99

  I o baterii, która zwykle w takich wynalazkach trzyma tak jak w smartfonach…

 • Leopold71

  Mój ojciec ma 72 lata i zadałby Ci pytanie: synku, a jak się tym MMS przesyła? Inna moja znajoma w podobnym wieku, pasjami fotografujący kwiaty pewnie nie poskąpiła by ci gorzkich słów na temat jakości zdjęć. Może to telefon dla niedowidzących lub niewidomych? Dla dziadków raczej niekoniecznie. Dziadkami zostają ludzie mniejwiecej już koło 50… także, ten, tego może nie idź tą drogą i przemyśl ten tytuł?…

 • luk_morphos

  „Hykker Halo ma też dodatki. Aparat, którego jakość jest tak tragiczna, że wykonanych nim zdjęć nie opublikuję.”

  Teraz to dopiero mnie zainteresowałeś, opublikuj! :)

 • rysib

  Moja mama identyczny telefon (choć pod inną marką, kupiony ok. 2 lata temu). Telefon całkiem dobrze by spełniał swoje zadanie, gdyby całkowicie nie intuicyjne menu. Żeby odczytać chociażby sms, trzeba przekonywać się przez wiele poleceń. I tak z wieloma funkcjami. Ogólnie bardzo niefunkcjonalne rozwiązania.

 • Lotta

  No to takim „dziadkom” kupuje się po prostu smartfon ze średniej półki, bo oni się w ogóle pod kategorię wyżej opisanej dziadkowości nie łapią. Dla „prawdziwych” dziadków, którzy zdjęcia robią aparatem na kliszę (zakładając, że w ogóle robią), to ten telefon będzie wystarczający.
  Inna rzecz, że takich dziadków jest już coraz mniej.

 • Bartosz Bąk

  „żaden z moich rozmówców nie miał problemu z usłyszeniem mnie” to dość minimalne wymagania żeby stwierdzić ze telefon pod względem komunikacji „sprawdza się znakomicie”

 • Bartosz Bąk

  Świetna uwaga o ułatwieniu zerwania toksycznej więzi ze telefonią akwizytorsko-stacjonarną. A Bluetooth myślę że ważna sprawa dla zmotoryzowanych. Starsi ludzie często nie rozumieją ze można nie odebrać telefonu i za wszelką cenę będą go szukać jak zadzwoni w czasie jazdy.

 • Bartosz Bąk

  A kto?

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  W telefonie za 89 zł? Absolutnie wystarczające :).

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Tego akurat jest :).

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Cieszę się, że twój ojciec tak dobrze sobie radzi z technologią. Większość wolałaby takie twory jak wyżej opisany :).

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Aż tak źle nie jest. Dokładnie nie sprawdzałem, ale 3 dni na pewno wytrzyma, jak nie więcej.

 • http://rtx.ovh RetnaX

  To lipa jak 3 dni, Nokia za podobną cenę może wytrzymać z 2 tygodnie przy rozmowach i miesiąc w stanie czuwania :)

 • Jan Osik

  Mój tato też i też potwierdzam, że nieintuicyjny. Prawie każdą czynność trzeba potwierdzać i pamiętam, że nawet wybór kontaktu był jakoś dziwnie podświetlany. Ale kupowałem go w MM za ok. 200zł

 • Konrad Domański

  Kosiński pewnie zaraz usunie, ale pokazaliśmy możliwości tego telefonu w materiale wideo :D https://youtu.be/JYztznAWlSI

 • Maciej

  Dziadkofon :D Bardzo oryginalna nazwa. Podoba mi się :)

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement