Czy w Polsce ktoś jeszcze gra w Pokemon GO? Tak, ale wiemy, kto już przestał

News/Gry 22.11.2016
Czy w Polsce ktoś jeszcze gra w Pokemon GO? Tak, ale wiemy, kto już przestał

Wiemy już, jak wielu Polaków znudziło łapanie Pokemonów. Odpływ użytkowników jest znaczący, ale w przypadku Pokemon GO w Polsce i tak można mówić o ogromnym sukcesie.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Pokemon GO zawładnęło smartfonami graczy na całym świecie, a szał nie ominął także Polski. Teraz, kilka miesięcy od premiery, liczba graczy znacznie spadła. Mimo to, Niantic może mówić o niesamowitym sukcesie, bo ich produkcja jest nadal na szczycie listy najchętniej wybieranych gier mobilnych przez Polaków.

Spadek popularności Pokemon GO w Polsce nie jest zaskoczeniem.

Hype na Pokemon GO ogarnął cały świat i od samego początku było jasne, że miliony osób zainteresowane doniesieniami w sieci i w mediach tradycyjnych o tej produkcji zainstaluje aplikację, poklika w niej chwilę, a następnie wyrzuci ją ze smartfona i o niej zapomni.

Nie bez znaczenia jest to, że Pokemon GO to tak naprawdę gra terenowa. By łapać Pokemony trzeba wyjść z domu i spacerować z uruchomioną aplikacją. W lato był to dla wielu osób motywator, by wyjść z domu. Jesienią i zimą chodzenie z telefonem w dłoni to już niestety żadna przyjemność.

Mimo to zasięg Pokemon GO w Polsce spadł w przypadku urządzeń z Androidem tylko o połowę.

Jak podają Wirtualne Media, „we wrześniu i październiku korzystało ponad dwa razy mniej polskich użytkowników urządzeń z Androidem niż w lipcu”. Zmalały tez inne parametry opisujące popularność produkcji: liczba uruchomień aplikacji i średni czas korzystania z niej.

Po premierze gry w Polsce korzystało 9,5 proc. posiadaczy urządzeń z Androidem. Uruchomiona ją 229,65 mln razy, a średnio dziennie grano 36 minut. Szacowano, że w lipcu Pokemony łapało 1,5 mln ludzi w Polsce. To ogromne liczby, które korespondowały ze statystykami z całego świata.

Wedle badań firmy Mobience od tego czasu gra stale traci użytkowników.

Obecnie – dane na październik – zasięg Pokemon GO w Polsce to niecałe 4 proc. Liczba uruchomień też spadła o ponad połowę do poziomu 101,88 mln, podobnie jak średni spędzany czas przy produkcji, który teraz wynosi niecałe 18 minut. Nadal jednak to szósta pod względem popularności gra mobilna w Polsce.

Pokemon GO przegoniły jedynie takie tytuły jak Pou, Subways Surfers, My Talking Tom, slither.io i My Talking Angela pod względem odsetka dotarcia do graczy. Jeśli chodzi o czas spędzony przy produkcji i liczbę uruchomień to produkcja Niantic ustępuje tylko My Talking Tom.

Z danych wynika także, kto najpierw znudził się Pokemon GO w Polsce. Okazuje się, że w pierwszej kolejności aplikację porzuciły kobiety – stanowią już tylko 30 proc. wszystkich graczy, chociaż ten odsetek wynosił 44 proc. Pokemon GO straciło na popularności u osób ze średnim wykształceniem z przedziału wiekowego 15-34 lata mieszkających w miastach od 100 do 500 tys. mieszkańców.

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska – dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • Kamil Kowalski

  Ja zrezygnowałem, ponieważ wykluczyli zrootowane telefony. Z góry założyli, że jestem oszustem, bo mam prawa admina do androida. Jeśli kiedyś to się zmieni to chętnie powrócę do tej zajawki.

 • Przemo

  nawet nie zacząłem, bardzo dobrze zrobiłem :)

 • Ari9310

  Serio? Przecież obejście tego jest dziecinnie proste…
  Ja to zainstalowałem jak było jeszcze niedostępne w Polsce, złapałem pierwszego pokemona i… i w sumie na tym stanęło. Może ze 2 później złapałem jak ze znajomymi którzy w to grali szedłem na piwo :D

 • maniek122112

  No nie wiem, może jak będę starszy to zacznę w to grać. Na razie jakoś mnie nie ciągnie.

 • Kamil Kowalski

  Wychodzę z założenia, że producent gry nie powinien mi utrudniać korzystania z jego produktu.

  Fajnie było pograć, ale zwyczajnie nie chce mi się bawić we wgrywanie jakiś dodatkowych bibliotek, unrooty, rootowanie od nowa inna wersja aplikacji, dodatkowa aplikacja do czegoś tam BLABLABLA, żeby finalnie się okazało, że nie działa, bo też z takimi opiniami na forach się spotkałem. Także tego Niantic – NIE TO NIE :)

 • Michał Rawluk

  W kodzie Pokemon Moon i Sun odkryto nowy rodzaj pochodzenia pokemona. Obok starych typów złapany, promocyjny kod, wymiana, doszedł nowy pokemon go. Nintendo chyba chce powoli rozwijać tą ograniczoną gierkę, tak aby stanowiła realną korzyść i promocje dla gier pełnoprawnych na 3DS i Switch

 • BezPrzewodowy

  Łaski im nie robisz :)

 • Haiq

  No i dobrze, że nie robi, to ONI mają się starać, w końcu my jesteśmy klientami a produkcja nie jest na ten moment na tyle zachęcająca aby dodatkowo się „trudzić” żeby w nią grać ;)

 • Jego Mać

  W Polsce jest prosty sposób by ten trend odwrócić. Niech każdemu pokemonowi wetkną narodową flagę w *** a następnie wyślą oficjalne pismo do polskiego rządu – zobaczycie, nawet ksiądz na procesji będzie łapał.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Ciekaw jestem, jak to będzie działać. Nie spodziewam się jednak, że będzie szybko – nawet Pokebank będzie miał wsparcie dopiero w przyszłym roku w Sun / Moon.

 • Pat

  Był to sposób na wykluczenie z gry osób które oszukują. Zresztą było to związane z aktualizacją Google Pay które również zabroniło dostępu zrootowanym telefonom. W takim wypadku chyba powinieneś zrezygnowąć z androida bo wspierają wykluczanie root’a.

 • Michał Rawluk

  Też nie spodziewam się cudów. Ale byłoby to bardzo mądre wykorzystanie szału na GO. Na ulicach Oslo widzę codziennie dziesiątki osób, także dorosłych którzy ciągle łapią :).
  Nintendo jest na fali. Mają szansę wreszcie wykorzystać komórki do promocji swoich platform.

 • MwL

  sun i moon to dno. w sumie całe pokemony aktualnie. brak pomysłu na pokemony, przeróbka poków które były 20 lat temu,team skull wymachujący łapami jak debile… jakieś ulepszenia jak w dragon ball,mega ewolucje (brak nowych-usuneli?), hawaje nudne… pokemon go to chyba jedynie chęć zarobienia na starym…. pomijam że w google play są pokemony z grafiką z 3dsa i w pełni online które są lepsze niż te sun i moon….

 • Michał Rawluk

  Jak to dobrze że mogę liczyć na sensowną opinię. Powiedz mi tylko jakim cudem wiesz to godzinę przed premierą gry?

  Recenzje osób które dostały grę do testów, mówią coś zgoła przeciwnego.

 • Pikachu

  hehhhehe. no i ch*j zamykajcie fanpage xD

 • MwL

  wystarczy że demo jest do d… a beta testerzy to ludzie zapatrzeni w nintendo/pokemony i nigdy nie powiedzą złego słowa o pokemonach nawet jak wydadzą totalne g…

 • poke master

  http://qrst.myaff.pl/KFmB best regards for QUIZ!!! coins and items!

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement