Łapanie stworków w Pokemon Go nabierze sensu. Wykorzystasz je w grach na Nintendo

News/Gry 10.11.2016
Łapanie stworków w Pokemon Go nabierze sensu. Wykorzystasz je w grach na Nintendo

Dowiedzieliśmy się, jak może wyglądać zapowiadana już dawno integracja gry na smartfony Pokemon GO z najnowszą odsłoną serii na konsolę przenośną Nintendo. Fani produkcji na obie platformy powinni być zachwyceni.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Nintendo przez lata ignorowało platformy mobilne. Mimo to udało im się wejść na ten rynek z przytupem dzięki Pokemon GO, czyli gry na smartfony z kultowymi stworkami w roli głównej wyprodukowanej przez Niantic.

Twórcy głównej serii gier Pokemon najpewniej nie zignorują Pokemon GO.

Na serię gier Pokemon składa się cała masa produkcji. Oprócz głównej serii wydawanej od dwóch dekad powstała masa luźno związanych z cyklem spin-offów, do których można zaliczyć Pokemon GO. Autorzy Pokemon Sun i Moon, czyli duo gier zapowiedzianych na ten rok na konsolę Nintendo 3DS, nie będą najwyraźniej ignorować mobilnego hitu.

Do tej pory główna seria gier Pokemon istniała w oderwaniu od pozostałych produkcji bazujących na Pokemonach, ale Pokemon GO najpewniej będzie stanowiło wyjątek. Już na długo przed premierą Pokemon Sun i Moon (zapowiedzianą na koniec listopada) pojawiły się informacje, że nowe gry na 3DS-a mają “w jakiś sposób” łączyć się z hitem mobilnym.

Pokemon GO - integracja z Pokemon Sun i Pokemon Moon

Najpewniej chodzi o transfer Pokemonów z Pokemon GO do Pokemon Sun i Moon.

Nie wiadomo jeszcze, czy tak faktycznie się stanie i jak Nintendo rozwiąże problem kompatybilności obu produkcji. Pokemony w Pokemon GO opisują podobne parametry co w głównym cyklu, ale jednak widać różnice. Nie wiadomo też, jak transfer z jednej platformy na drugą miałby przebiegać – ale to szczegóły i technikalia.

Na opcję transferu Pokemonów z Pokemon GO do Pokemon Sun i Moon wskazuje pewien plik znaleziony w kodzie gry Pokemon Sun i Moon. Programiści przegrzebując się przez ROM gry znaleźli nową linię w dokumencie, który wyszczególnia miejsca pochodzenia Pokemona – czyli właśnie Pokemon GO.

Dlaczego to poszlaka? Każdy Pokemon jest unikatowy, a jedną z jego cech charakterystycznych jest właśnie krótki opis pochodzenia.

W grach Pokemon na Nintendo 3DS gracz może łatwo sprawdzić, czy stworek na którego akurat patrzy został złapany przez niego, czy też może przez jakąś inną postać – a nawet przeczytać informację o tym, że Pokemon pochodzi z innej gry. To pochodzenie stworka jest akurat dla fanów dość istotne.

Swoje Pokemony będzie można na upartego przenieść do Pokemon Sun i Moon nawet ze starych Pokemon Fire Read i Leaf Green wydanych pierwotnie na Gameboya Advance. Teraz, jeśli twórcy faktycznie ten wprowadzą nowy mechanizm, do gry na Nintendo 3DS będzie można dodać też stworki złapane w swoim domu lub na podwórku.

Przyznam, że integracją Pokemon GO z Pokemon Sun i Moon jestem zaintrygowany.

Pokemon GO osłodziło czas oczekiwania na nową produkcję z serii na Nintendo 3DS, ale po złapaniu ich wszystkich mój entuzjazm nieco opadł i grę odpalam tylko sporadycznie. Jeśli okaże się, że złapane w niej stworki będę mógł wykorzystać do walk w grze na konsolce Nintendo, to zdobywanie ich na smartfonie znów będzie miało sens.

Nadal jednak nie do końca wierzę, że to rozwiązanie faktycznie się pojawi. Wymagałoby ono od Nintendo uruchomienia dodatkowej usługi sieciowej, która pozwalałaby na multiplatformowy transfer Pokemonów. Domyślam się też, że działałby on tylko w jedną stronę.

No ale – Junichi Masuda, czyli twórca Pokemon Sun i Moon, nie rzucałby chyba takich deklaracji na wiatr, prawda? Nie zdziwię się też, jeśli okaże się, że możliwość połączeniu obu gier pojawi się dopiero za kilka tygodni lub miesięcy, a nie równo z premierą Pokemon Sun i Moon.

Jak będzie w praktyce – czas pokaże.

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska – dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

Dołącz do dyskusji

 • http://www.lokalnamanufaktura.pl Adrian Ratajczak

  Jeśli taki system zostanie udostępniony wczesniej niż system wymiany w samej grze to będzie spore poruszenie w społeczeności skupionej na pokemon GO.

 • Anonim

  Juz dawno bylo o tym wiadomo z corocoro. Przesylanie to nie problem bo w sun i moon jest nowy system iv i ev i mozna nawet z pokemon yellow na vc bedzie przeslac pokemony a wszystko dzieki poke bank.

 • zakius

  niech lepiej pogo działa na switchu, bo inaczej to nie ma żadnego sensu…
  napędzać sprzedaż innej firmie? no bez przesady, to po prostu głupie

 • Anonim
 • Przemek

  a to taki easteregg

 • Namar Okmar

  O ile gry mogą być rozwijające, to uważam, że pakowanie takich zasobów ludzkich po pierwsze w postaci developerów a po drugie w postaci użytkowników do gry jaką jest pokemon go to wielkie marnotrawstwo. Nie każdy musi opracowywać lekarstwo na raka, ale ten czas mógłby spędzić dużo lepiej. Wiem wiem, to niby ruch, zdrowie, ale jeszcze nie widziałem, żadnego wpisu albo całej serii pod tytułem „Bądź fit ze mną i pokemon Go”.

 • Michał Lut

  Uważam, że poświecenie Twojego czasu oraz marnowanie
  Twojego ogromnego potencjału na napisanie takiego komentarza to wielkie marnotrawstwo.
  Nie każdy musi pracować nad lekarstwem na raka ale ten czas mógłbyś wykorzystać
  dużo lepiej.

  W skrócie: chcesz zmieniać świat – zacznij od siebie. I nie mów innym jak mają
  spędzać ICH czas i wykorzystywać ICH potencjał.

 • Namar Okmar

  Skąd wiesz czym zajmuje się w życiu? Piszesz takie bzdury sądząc, że przekonasz mnie do zmiany poglądu? No niestety nie każdy jest nawet na tyle samodzielny żeby zacząć to postrzegać w ten sposób, być może trafi na ten komentarz i stwierdzi, że nie warto.

 • Michał Lut

  Masz rację piszę bzdury. To w końcu Twoje słowa, lekko sparafrazowane :)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Ja tam pozytywny efekt PoGo widzę – wystarczy, że spojrzę na swoje zdjęcia sprzed pół roku i teraz.

 • Namar Okmar

  No cóż najwyraźniej brak Ci wyczucia :)

 • Namar Okmar

  W takim razie czekam na artykuł z zdjęciami!

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  na tekst to moje zdjęcia średnio się nadają, ale można prześledzić na moim FB;)

 • poke poke

  http://qrst.myaff.pl/KFmB lapcie poki nie zbanowali, nie ma wiezienia, nic

 • poke poke

  http://odbierzpokemon.pl/22901 łapcie póki nie zbanowali! rozwiązjesz quiz i odbierasz nagrody!

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement