Widziałem nową stronę naTemat. To będzie jeden z najładniejszych serwisów w kraju

Artykuł 29.11.2016
Widziałem nową stronę naTemat. To będzie jeden z najładniejszych serwisów w kraju

Atakuje dużymi zdjęciami i ładnymi boksami dla „grzejących tematów”. Jako pierwsi i jedyni w Polsce mogliśmy zobaczyć nowe naTemat.

Wszystkie zdjęcia są zamazane na prośbę naTemat.

naTemat to jeden z największych sukcesów internetu ostatnich lat. Tomasz Machała i spółka byli w stanie od zera zbudować liczące się w polskiej sieci medium. Teraz Machały już nie ma, ale wedle słów Michała Mańkowskiego, dyrektora operacyjnego Grupy naTemat „wszystkie serwisy biją wyniki oglądalnościowe i realizują założone cele”.

Czas na nowe naTemat

Serwis po 2,5 roku przeszedł redesign, a jego nowa wersja powinna pojawić się już w najbliższych dniach. Na co postawiono tym razem?

Obrazki!

Po latach widać, że nasz często krytykowany przy premierze naTemat design, okazał się inspiracją dla wielu portali. Czuliśmy pewnego rodzaju moralne zwycięstwo, widząc jak kafelki pojawiają się w kolejnych odsłonach witryn popularnych portali – mówi Mańkowski.

Rzeczywiście – w internecie wciąż mamy erę kafelków, ale nowe naTemat zdecydowanie mocniej stawia na obrazki. Na samej górze przywita nas szeroki box z najważniejszymi informacjami. Pół ekranu zajmie zdjęcie najgorętszej historii. A z boku pojawi się znana choćby z Wyborczej lista najnowszych, „grzejących tematów”.

natemat-redesign-2
Strona główna

7 wiodących kategorii

Treści na portalach zwykle podzielone są wedle oczywistych kategorii, np. pieniądze, gospodarka, czy sport. naTeamt zrywa z tym podziałem i wprowadza zupełnie nowy – nieoczywisty:

 • Must Read – najważniejsze, autorskie treści,
 • Dzieje się – wydarzenia,
 • Trudat – projekt realizowany dzięki grantowi Google; ma weryfikować mity
 • Bliss – Lifestyle,
 • Chcę to – wszystko, co dotyczy szeroko rozumianych produktów,
 • #Grzeje wszystko, co grzeje w internecie i social mediach,
 • Jak żyć – teksty społeczne.
natemat-redesign-3
Przykład boksu specjalnego, grupującego artykuły o podobnej tematyce.

Bez białych pasków po bokach

Obecnie na naTemat mamy wyśrodkowaną kolumnę i wolne paski po jej bokach. Teraz stroną będzie responsywna, więc będzie się tak skalowała, aby wypełniać okno przeglądarki od krawędzi do krawędzi.

natemat-redesign-1
Box specjalny, np. dla akcji komercyjnych.

Nowy sposób wyróżniania tytułu

Wizualnie nowe naTemat przypomina magazyn Bliss (weekendowy dodatek naTemat). Dziś wchodząc na stronę główną Blissu, zobaczycie wiele elementów, które niedługo zadebiutują w naTemat. To na przykład tytuły pisane zarówno boldem, jak i bez niego.

Zrzut ekranu z serwisu Bliss.
Zrzut ekranu z serwisu Bliss.

Nie zmienią się strony artykułów. Jeszcze.

naTemat nie chce kompletnie dezorientować użytkowników, a woli dać im czas na spokojne dostosowanie się do zmian. Dlatego nowy wygląd stron artykułowych ma zostać wprowadzony niebawem, a teraz poza stroną główną, zmianie  ulegną strony poszczególnych działów.

Docelowo bardzo zbliżony redesign przejdą wszystkie serwisy Grupy naTemat (INNPoland, ASZdziennik, MamaDu). Nastąpi to po pełnym wdrożeniu i przetestowaniu wszystkich zmian w naTemat.

Moim zdaniem jest pięknie!

Choć mam zastrzeżenia co do wielkości czcionki (uważam, że większa jest wygodniejsza), to cała strona bardzo mi się podoba.

naTemat będzie składać się – jak do tej pory – z kilkukolumnowych boksów, ale nowością są duże boksy specjalne.  Dodatkowo, w moim odczuciu, rola tekstu na stronie głównej zdecydowanie zmalała. To efektownymi zdjęciami wydawcy będą chcieli przyciągnąć internautów do zostawiania klików.

Od kilku miesięcy częściej niż na aktualnej stronie naTemat, siedzę nad nowymi projektami. I śmieję się, że gdy wchodzę na „stare naTemat”, czuję się, jakbym cofnął się w internecie o kilka lat. Tak duża jest różnica – mówi Mańkowski.

W pełni się z nim zgadzam. Choć stara wersja strony nie jest jakaś zła, to zdecydowanie się już opatrzyła i jest „zwykła”.

Czym podyktowany jest redesign?

Przede wszystkim chęcią zmiany i wyróżnienia się na rynku. Strony główne naTemat w obecnej wersji funkcjonują mniej więcej od 2,5 roku, więc to najwyższy czas na powiew świeżości. Poprzednia wersja była jedynie liftingiem. To, co stworzyliśmy tym razem, to dla nas spora rewolucja. Chcieliśmy zdecydowanie pójść do przodu, dając użytkownikom i sobie nowe rozwiązania, a jednocześnie nie rezygnować z układu strony, z którego słynie naTemat.

Poza tym na stronie głównej znaleźliśmy sporo nowego miejsca, bo naturalnie w związku ze wzrostem firmy, produkujemy jeszcze więcej treści, a gdzieś chcemy je pokazywać. Moim ulubionym elementem są formaty specjalne, w których ślicznie możemy pokazywać i treści redakcyjne, i materiały dla klientów. Jednocześnie chcieliśmy zasiać trochę fermentu u newsowej konkurencji, która po latach bardzo upodobniła się do nas. To o tyle ciekawe, że przecież tuż po starcie naTemat dostawaliśmy tyle głosów krytyki, że ten układ strony się nie sprawdzi. A jednak – odpowiada Mańkowski.

Jak naTemat przyjęło odejście swojego twórcy i szefa – Tomasza Machały?

Redesign stron głównych oraz całego serwisu to projekt zainicjowany jeszcze przez Tomka Machałę. Odejście z firmy osoby, która przez ostatnie pięć lat ją tworzyła i prowadziła, to dla każdej organizacji duże wyzwanie. Pierwszy szok po ogłoszeniu tej decyzji wynikał z tego, że jest to zaburzenie wieloletniej ciągłości, a nie dlatego, że burzy nam to pracę redakcyjną. Dziennikarsko od kilku lat newsroom jest już samodzielnie działającą strukturą, która jest jak rozpędzona maszyna. Wyniki za październik i listopad to potwierdzają. To dwa rekordowe miesiące nie tylko w historii samego naTemat, ale i innych serwisów Grupy – zauważa Mańkowski.

Nowa wersja (także mobilna) naTemat pojawi się już w najbliższych dniach.

Dołącz do dyskusji

 • rdubisz

  Czyli tabloidoza postępuje… Wielkie obrazki, wszędzie powtykane filmiki, które same się odtwarzają, tekstu tyle co nic i to czcionką dla poważnie niedowidzących. Ale w sumie czego ja oczekuję od portalu, w którym (sądząc po poziomie sporej części tekstów) piszą gimnazjaliści…

 • korzon

  Większą ekscytację wywołałby u mnie redesign Pudelka. Ich artykuły są bardziej błyskotliwe.

 • antySikor

  redaktorzyna Sikora na naczelnego i będą mogli konkurować z faktem

 • TS

  i tak nikt tego gniota nie czyta

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  kilka milionów ludzi to nikt?

 • dsafgvadfv

  bez przesady ktos tam cos czyta?
  w ostatnim okresie widze ze co tydzien 2-3 wpisy to wrecz z kwartalu wczesniej podpinaja

 • Artur Kwiatkowski

  Od startu natemat poziom tekstów tam cały czas spada.

 • Pluto

  Bierzesz do ręki, ładne to, takie nowoczesne i w ogóle, otwierasz i wypływa szambo.

 • Szemot

  No dobrze tylko co po nowej szacie graficznej jak robi się szmatławiec? Dawniej prawica nawijała jak to GW czy inne nieprawicowe media manipulują i kłamię gdzie tak na prawde nie mieli podstaw by tak mówić. Dziś otwieramy natemat i nie ma wątpliwości. Nie jest to co prawda poziom manipulacji ka w TVP czy niezależnej ale nie zmienia to faktu, że manipulacja i takie tworzenie otoczki w której redaktor bardziej skupia się na przemyceniu swoich pejoratywnych myśli niż na przekazaniu faktów. I to mówię ja, lewicowiec który nie może tej manipulacji znieść. Fajnie, że nie lubią tego co ja. Ale są jakieś standardy i o ile prawicowe media nigdy ich nie trzymały tak teraz nieprawicowe zaczynają. Czytam natemat codziennie i jak widzę, że nie ma obiektywnego materiału w postaci nagrania audio/video a jedynie czyjaś relacja z czegoś lub cytaty tego co rzekomo miało miejsce bez odnośnika do źródła to dziękuję, lecędalej. Sam zbieram sobie taką tekę do ewentualnych wojaży wyznawców rządzącej partii i jeśli mam coś pokazywać jako dowód to nie czyjąś opinię czy hejt a rzeczywistość. I choć kiedyś sporo linków natemat zachowywałem tak dziś coraz mniej. Więc serio pytam, co po ładnej szacie jak się szmatławiec robi a nie portal informacyjny jaki m miał chyba być z idei.

 • Michał Mańkowski

  6,3 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

 • Maciej

  – napisał o jednym medium jako tabloidzie obywatel państwa, którego prezydent idzie patrzeć na tyłek Dody na urodziny Super Expressu

 • Gizmhizm

  Po rozmazanych fotkach przypomina mi ta strona baaardzo menu ostatnich gier serii FIFA.

 • Szemot

  2-3 wpisy? Tam jest co najmniej 10 dziennie

 • rdubisz

  A co to ma do rzeczy? Oceniam naTemat, a nie Superaka, którego też nie czytam.

 • http://twitter.com/jakubkralka Jakub Kralka

  „Po latach widać, że nasz często krytykowany przy premierze naTemat design, okazał się inspiracją dla wielu portali. Czuliśmy pewnego rodzaju moralne zwycięstwo, widząc jak kafelki pojawiają się w kolejnych odsłonach witryn popularnych portali”

  Co racja to racja, sam musze posypać w tej kwestii głowę popiołem. Nie żebym był przesadnym fanem, ale na początku też bardzo krytykował, a dziś trudno wyobrazić sobie stronę w innym stylu.

 • babeo

  Szata. szatą. Może i będzie ładna. Szkoda, że treści pewnie pozostaną takie same.

 • Ziupo

  Nie ma być ;pięknie tylko czytelnie i lekko dla prędkości poniżej LTE.
  Zamiast efektowności postawcie na efektywność, wtedy zwiększycie liczbę stałych czytelników.

 • nienatemat

  Ależ to brzydkie. Nie wiem jak było wcześniej, ale teraz to zero designu, tabletowy prymitywizm i kompletny chaos.

 • Drooith

  Kolejny portal który swoje tendencyjne treści chce ubrać w ładne kolorki myśląc że to coś zmieni. To nie pokaz mody, słabe teksty w ładnych kolorach dalej będą słabe.

 • HitmaNeK

  Z Kaflami to nie WP pierwsza zaszalała na naszym rynku? Z drugiej strony, kafle to trend dużo starszy i mocno promowany, np. przez gugle

 • Michał Mańkowski

  Strona główna WP została odnowiona na długo po starcie naTemat. Ciekawostką jest, że jeden i drugi serwis projektowała ta sama osoba – Adam Plona.

 • Były leming

  raczej kilka milionów lemingów

 • nofink

  Owszem to chyba najladniejsza strona informacyjna w sieci ( i pewnei po zmianach znow wyprzedzi konkurencje jesli chodzi o dizajn). Niestety nie da sie ich czytac przez stronniczosc tekstow.

 • Eagle

  Jest wiele innych portali informacyjnych. I bardzo dobrze.

 • Eagle

  Rozumiem rozgoryczenie. Jednak jest wiele innych portali.

 • Eagle

  Każdy ma swój gust i ocenia tak jak odbiera daną treść. Na osłodę jest fakt, że są inne portale informacyjne.

 • Eagle

  Nie ma się co przejmować tym faktem. Są inne portale informacyjne do poczytania.

 • Yupii

  „Tomasz Machała i spółka byli w stanie od zera zbudować liczące się w polskiej sieci medium.” – naprawdę od zera? Przecież to pupilki rzadu PO-PSL – dostali od nich masę kasy dofinansowań.
  My harujemy zeby cos zrobić a Lis i spóła dostają kasę od rzadu. Dlatego to nie medium a tuba propagandowa.

 • Eagle

  W takiej sytuacji dobrze jest znaleźć sobie inne ciekawe miejsce w internecie na jakimś innym serwisie informacyjnym. Każdy ma swój gust.

 • nofink

  A jaki ma to związek z tym że są stronniczy ? Ps. Widzę że płyta Ci się zacięła :>

 • Michał Spiechowicz

  Gowno zawinięte w sreberko dalej pozostanie gownem, niestety w pierwszej kolejności trzeba by zadbać o jakosc materiałów. To samo dotyczy np aplikacji wpunkt. Technicznie chyba najlepsza apka tego typu, ale co z tego skoro kontent marny?

 • Marcin Baranowski

  Jeszcze redesign treści i będzie przyjemny portalik:)

 • Pluto

  Dzięki za radę Kapitanie Eagle!

 • kazziz

  Eagle, weź wymień. Tak z pięć. Sensownych. W miarę bezstronnych.

 • kazziz

  My harujemy zeby cos zrobić a Rydzik i spóła dostają kasę od rzadu. Dlatego to nie medium a tuba propagandowa.

  Też się zgadza, popatrz.

 • Pawel

  Albo pokazujecie ten lewacki badziew albo nie – co mają znaczyć te zamazane bohomazy? Darujcie sobie ten artykuł.

 • Pawel

  A czy w zaproszeniu Super Expressu było napisane że Doda pokaże dupe? Czy to prezydent pokazał dupe czy ta pseudo artystka…

 • Pawel

  To tak jak z waszymi niektórymi artykułami… Wchodzisz, czytasz 2 zdania – o matko, ale gówno i wychodzisz. Ale w statystykach jesteś! I potem mamy te 3, 6 czy 10 mln odsłon :P

 • kommy

  Kompletnie chybiona opinia. Wszystko wynika z psychologii człowieka i porządkowania coraz większej ilości informacji. Stary format portali odchodzi do lamusa i całe szczęście.

  User Experience głupcze ;)

 • rdubisz

  Ja tam lubię jak się mnie nie traktuje jak idiotę, którego przerasta przeczytanie dłuższego niż 3 akapity tekstu i któremu trzeba wrzucić 20 obrazków i 3 filmy, by zachować jego uwagę.

 • Marecki

  Teksty dotyczące polityków i polityki na pudelku są głębsze niż większość na lisim portalu nie wspominając o błędach…

 • Knl

  gównowidoć

 • kommy

  Twoim problemem są materiały sprzeczne z poglądami, bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy oceniasz książkę po zamazanej okładce?!

  No chyba, że jesteś beta testerem nowego portalu ;]

 • Frank Moody

  Pierdu pierdu. Poważne media typu reuters.com, nytimes.com itd nie wyglądają jak choinki. W dodatku zarówno natemat jak i gazeta potrafią polecać i wałkować te same rzeczy po 3 miesiące, ludzie naprawdę nie są aż tak głupi, żeby ciągle klikać w to samo ;).

 • fotooko

  To teraz wiemy dlaczego naTemat kazało zamazać obrazki :) nic na nich nie widać wiec trzeba wejść na http://www…. i później mamy 6 mln unikalnych odwiedzin :)

 • rdubisz

  Po 1. Ty zaś oceniasz cudze poglądy po jednym zdaniu w necie. Podpowiem – bardziej opacznie nie mogłeś ich ocenić.

  Po 2. Oceniam to, co jest na naTemat obecnie i to, co autor napisał w powyższym tekście. Umiem logicznie myśleć, wyciągać wnioski i zauważyć tendencję.

 • Frank Moody

  Ale jakie kafle? Przecież jak startował na temat to układ nai 3 kolumny jak w typowym WordPressie ;).

  http://i0.wp.com/e-biznes.pl/3/wp-content/uploads/2012/02/natemat.png

 • kommy

  Ech… z artykułu o redesignie portalu (z pograniczna rozrywki, lifestylu i informacji) wyciągasz wnioski na temat jakości treści oraz oceniasz wygląd, pomimo zerowej wiedzy na temat nowych widoków, a mnie osądzasz o opaczne oceny.

  HAHA

 • rdubisz

  Widzę kolego, że wszystko wiesz lepiej. Nie chce mi się tracić czasu i energii na jałową dyskusję. Gratuluję, wygrałeś.

 • Artur Gusiński

  Liczyć pomaga nam HGW .
  I do cholery na marszu KODU było nas 3 miliony , fakt że spora część tylko duchem ….

 • Artur Gusiński

  Nie, nie zgadza się. Mimo że nie słucham RM , to muszę przyznać ze powstało faktycznie z niczego, bez dotacji rządowych, zbudowane na ludziach. To samo UważamRze ( to pierwsze przed Hajdarowiczem) , W Sieci czy Do Rzeczy. Tylko Gazeta może powiedzieć o sobie to samo: powstałam na ludziach, nie dotacjach.

 • NG

  Ma do rzeczy. trafiony zatopiony. Nie płacz. Może też kiedyś trafi Ci się okazja do bystrej riposty.

 • http://nowakowski.eu Rafał A. Nowakowski

  Mnie tam bardziej podoba się strona Spider’s Web ;)
  Żartowałem :D

 • Andre

  „naTemat to jeden z największych sukcesów internetu ostatnich lat. Tomasz Machała i spółka byli w stanie od zera zbudować liczące się w polskiej sieci medium.”

  Rozumiem, że zaczynali z symboliczną złotówką w portfelu? Bo jeśli nie, to co to za sukces? Wziąć milion czy kilka milionów, zainwestować w obsadę, zgarnąć hajs od przychylnych polityków i firm (np. m.in Google dzięki Agorze). Normalnie genialne. Nikt tak nie potrafi. Axl Rose biznesu.

 • NG

  Ja czytam. Poza tym od kilku lat na rynku mediów i nikt nie czyta? Idiotyczny wniosek.

 • NG

  Załóżmy, że to gówno – ale w takim razie każde gówno jest oceniane w ten sam sposób. Zatem jest jedno z bardziej poczytnych gówien. To gówno z sukcesami. Czyli jednak może nie gówno? Skąd taka nienawiść dla kogoś o odmiennych poglądach….

 • NG

  Dokładnie. Było pięknie. Zdecydowałeś się coś napisać i czar prysnął.

 • Dawid Nowicki

  Tak btw. to Casey Neistat nagrał vloga :>
  Vietnam,

 • Zbyszek

  Dla średnio rozgarniętego użytkownika, mimo zamazania, odgadnięcie tematyki wiodących tematów (podpowiadam – te duże foty) jest banalnie proste. A jeżeli ktoś na dodatek orientuje się jakie poglądy w większości prezentuje lisie dzieło – wiadomo jakich informacji możemy się spodziewać, czyli SZAMBO, bo to niestety gówniany portal i nawet nowy design tego w żaden sposób nie zmieni.

 • Szemot

  Dla mnie to są mateirały zgodne z poglądami a jestem tego zdania co rdubisz

 • Szemot
 • GhostVoice

  Ścieżka do śmietnika – natemat

 • Zbyszek

  Dokładnie 6.5 ml, ale to liczba podana przez natemat.pl, nie wiadomo czy to liczba userów czy miesięczna liczba odwiedzin i ni jak się ona ma do danych z np. alexa.com. 68 miejsce w kraju, ciągle więcej ma wykop, gówniana, czy nawet kwejk.pl więc raczej szału nie ma. Wy macie 132 więc może was aż tak to jara. A, i od razu odpowiem na ewentualne pytanie w stylu – a jaki wynik w alexa prezentuje moja strona – i odpowiadam – teraz (strony) raczej dalekie pozycje, aczkolwiek kiedyś administrowałem stroną wielkiekino.eu która była w pierwszej 20-stce najczęściej odwiedzanych stron w PL, a miała tylko 500k zarejestrowanych userów, więc raczej nad tymi 6.5 ml bym się aż tak nie spuszczał.

 • GhostVoice

  KILKA MILIONÓW BO TAK PODALI I WIERZYSZ NA SŁOWO XD
  Nie mogłem się powstrzymać, poprawa humoru na cały tydzień. <3

 • kommy

  W swoim komentarzu wyśmiewam krytyczną prywatną opinię, bo obecny kształt webu i aplikacji wynika z coraz dokładniejszych badań zachowań użytkowników, lepszej organizacji treści oraz responsywności.

  Rozumiem, że nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie, bo tym memem sam sobie zaprzeczyłeś.

 • Topper Harley

  plus kilka tysięcy pisowskich troli sądząc po komentarzach

 • Szemot

  Pisałeś o user experience więc przypomniałem sobie, że mam grafikę jeśli chodzi o to.

 • Dżesika

  To nie lada osiągnięcie biorąc pod uwagę, że zaczęli od parówek.

 • http://rascal.pl rascal

  O i mamy opis nawet większego szmatławca niż wyborcza :D

 • souacz

  Tak a’propos to gdy mieszkałem w Finlandii bardzo dziwiłem się, że na nowo oddanych do użytku osiedlach nie ma chodników tylko ścieżki żwirowe. Znajomy Fin wytłumaczył mi, że pojawią się niebawem, kiedy będzie wiadomo jak mieszkańcy się poruszają. Wg. wydeptanych ścieżek wytyczali i budowali chodniki.

 • souacz

  Dokładnie, zrobił się z tego taki hipsterski Pudelek. A szkoda bo na początku zapowiadało się fajnie. Całe szczęście, że istnieją jeszcze takie strony jak np. https://wszystkoconajwazniejsze.pl/

 • GhostVoice

  Źródło tych farmazonów, proszę.

 • Szemot

  Dobre :-)

 • regoat

  To czytaj pudełka.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  to liczba UU

 • regoat

  Nie przesadzaj z tym tytułem pseudo. Umie śpiewać i pisze teksty. Jeżeli chodzi o gusta muzyczne to już inna kwestia.

 • regoat

  Oj jakie ty piszesz profesjonalne teksty, powinieneś dostać Pulitzera. Tabloizacja postepuje bo ludzi teraz oglądaj obrazki. Dostosowujesz się albo odpadasz. Jak dorosniesz to zrozumiesz.

 • regoat

  Sam się traktujesz jak idiota. 3 akapity masz na Onecie. Przeglądaj natemat.pl najpierw.

 • regoat

  Natemat.pl to nie Reuters. Wiesz na czym polega różnica między nimi? Chyba nie

 • rmae

  Jest ogień szczególnie, ze nic nie widać :) coś ala poopowiadaj mi co widzisz, niech to poczuje :)

 • regoat

  Szambo? Że portal dokładnie opisuje prawicowych psychopatów i pseudo specjalistów? Poglądy to poglądy każdy ma inne, ale poziom języka to inna sprawa. Najpewniej nie jesteś tego świadomy jak jazdy prawicowy komuch, ale może się obudzisz za 3 lata.

 • Pan Groszek

  Wszystko spoko, ale poziom artykułów mógłby też się podnieść. Do tego fajnie byłoby zerwać z tą stronniczością i dopuścić inne strony do głosu. Ale co ja się tam znam…

 • regoat

  Przekonasz się za 3 lata kto to czyta. Na pewno nie ci co wierzą w płaska ziemię.

 • Pawel

  Gdzie tu widzisz nienawiść? To tylko luźny komentarz (dodatkowo z emotikonem).
  Bardzo poczytne gówno wciąż jest gównem (przy czym poczytne można tu rozumieć różnie). Czy miarą sukcesu jest liczba użytkowników? Myślę, że jednak treść – ta wygeneruje odpowiednią ilość odsłon.

 • Pawel

  Umie, nie umie… zależy z kim porównać. Niech Ci będzie że jednak umie :)

 • korzon

  Czytam. I to z wielką frajdą ;)

 • Zbyszek

  Prawicowy komuch… ha ha zabawny jesteś.

 • Maciej

  Jako prezydent bym nie szedł np. do nightclubu na gołe babki. Podobnie jest z imprezą tabloidu, tylko w troche mniejszym kalibrze

 • regoat

  Nie ma się z czego śmieć. Trzeba płakać.

 • Pawel

  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie bądź taki pewien co byś robił gdybyś był tam gdzie nigdy nie będziesz.

  Druga sprawa, to afera sztucznie nadmuchana, bo przecież chodzi tylko i wyłącznie o dowalenie PAD. Poza tym, PAD został zaproszony na imprezę jako Prezydent – należy mu się szacunek (czy ktoś go popiera czy nie). Doda tego szacunku nie okazała. Moim zdaniem obraziła urząd prezydenta RP.

  Ps: Tak, prezydent mógł po prostu nie skorzystać z zaproszenia… Ale w ten sposób to nigdzie by nie wyszedł, bo wszędzie może zdarzyć się prowokacja. A prezydent w Polsce ma jednak za zadanie reprezentować kraj – czyli pokazać się tu i tam.

  Ps2: Super Express to dziadostwo jak każdy inny tabloid.

 • Pluto

  A jak policzyć negatywnych odbiorców? Każde media ich posiadają, najwięcej te wzbudzające największe kontrowersje. Idziecie tą samą drogą, będziecie się chwalić wysokimi liczbami a coraz większy odsetek to osoby, które wchodzą tu dla gównoburzy i dlatego, że się z wami nie zgadzają.

 • Zbyszek

  Żal mi ciebie dzieciaku, ja akurat doskonale pamiętam czasy komuny i daj mi wiarę, że wiem co znaczy słowo komuch. A żal mi ciebie jest dlatego, że już dałeś sobie zlasować mózg, serio – prawicowy komuch – normalnie szał. Może weź odstaw na jakiś czas internety, to dobra rada.

 • regoat

  I co ty takiego pamiętasz?

 • regoat

  odwiedzilem strone. Stwierdzam jest straszna. bardzo nieczyelna, brzydkie czcionki. Sprawia wrazanie niechlujnej. nie chce mi sie tam wchodzic i patrzec na to

 • marelk

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement