Twórcy Pokemon GO szykują się na zimę. Zmieniają zasady gry

News/Gry 07.10.2016
Twórcy Pokemon GO szykują się na zimę. Zmieniają zasady gry

Minął zaledwie dzień od ogłoszenia przez Niantic, że łapanie Pokemonów stanie się łatwiejsze, a otrzymaliśmy informację na temat kolejnych zmian w Pokemon GO. Nadchodząca aktualizacja zmieni sposób, w jaki będzie można trenować w Gymach przejętych przez drużynę gracza. To bardzo dobra wiadomość.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Wczoraj informowaliśmy na Spider’s Web o zmianach w Pokemon GO, które ułatwią łapanie Pokemonów. Twórcy zapowiedzieli, że zdobyte medale za zebranie 50, 100 i 200 stworków danego typu ułatwią zdobywanie kolejnych. To jednak nie wszystko, czego możemy spodziewać się po nadchodzącej aktualizacji.

Niantic zapowiedziało zmiany w Poke Gymach.

Do tej pory podczas przejmowania aren należących do przeciwników gracze mogli wykorzystać sześć swoich stworków, które toczyły walki z Pokemonami zostawionymi w Poke Gymie przez innych graczy. Jak zapowiedziało Niantic na Facebooku w przypadku trenowania na arenie przejętej przez drużynę gracza można było jednak wybrać tylko jednego Pokemona.

Ten system sprawiał, że walki na arenach swojej drużyny były nudne i krótkie. Jeden Pokemon rzadko kiedy radził sobie więcej niż z jednym przeciwnikiem. Teraz treningi będą wyglądały podobnie, jak przejmowanie aren przeciwników. Gracze będą mogli wykorzystać sześć Pokemonów, a poziom przeciwników zostanie odpowiednio przeskalowany, by każdy mógł uczestniczyć w zabawie.

Pokemon GO

Cieszy też to, że Niantic wreszcie zaczęło rozmawiać ze społecznością graczy.

Z początku twórcy Pokemon GO, którzy nie zatrudnili nawet nikogo na stanowisku tzw. community managera, robili swoje i nie rozmawiali z fanami w ogóle. To się wreszcie zmieniło, a Niantic zapowiada nowości z wyprzedzeniem, by gracze powoli nudzący się grą mieli powód by czekać na kolejne aktualizacje.

Tak jak wcześniej system Buddy, pozwalający wybrać swojego towarzysza, tak nowa funkcja medali i zmiana sposobu walki w Gymach przejętych przez drużynę gracza, zostały zapowiedziane z wyprzedzeniem. Jest spora szansa, że aktualizacja wprowadzająca dwie ostatnie nowości pojawi się już w najbliższy wtorek.

W tym kontekście martwi to, że nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnej zapowiedzi innych zmian, w tym np. opcji wymieniania się stworkami lub systemu walk pomiędzy graczami. Wielu graczy, którzy złapali większość lub wszystkie dostępne stworki, czeka na kolejną generację Pokemonów.

Nie wspominając o systemie namierzania stworków blisko konkretnych Poke Stopów, który był już przecież testowany w San Francisco, a słuch po nim zaginął…

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska – dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • xxx

  ktos w to jeszcze gra?

 • janek

  ja jeszcze nie grałem wiec sa szanse

 • mishek

  Żebym znowu chciał to zainstalować to muszą zrobić coś z podziałem teamów. Nie ma sensu grać gdy całe miasto to team mystic.

 • marek

  system buddy – totalna porażka, liczy kilometry jak chce, przykładowo za jajko policzył 1,2 km a buddy 0,7 km, dlaczego ?? pomijam fakt iż ni jak to nie ma się do rzeczywiście przebytego dystansu !!

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Zmieniło się. Jestem w Yellow, z początku nas dociskali mocno, a ostatni (przynajmniej w okolicy) większość gymów na żółto się świeci. Sprawdź, jak jest u Ciebie :-)

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  To dziwne – zrobiłem już kilkadziesiąt km z buddy i liczy je dokładnie tak samo, jak jajka – liczenie jest zresztą po stronie serwera, co sprawdziłem aktualizując na jednym urządzeniu i grając na drugim bez aktualizacji i buddy zaliczyło, co zobaczyłem po zalogowaniu się na drugie urządzenie.

 • Inku

  Tak. Ja na przykład gram dopiero od 2 tygodni, bo wcześniej miałem za słaby telefon.

 • isaakPL

  Czyli ze gracz z 1poziem będzie miał szanse z pokemonami gracza o 30 poziomie bo poziom zostanie przeskalowany?

 • Diva

  Mam nadzieję, że nie. Bo się zupełnie nie opłaca mieć wysokiego poziomu w takim razie. I pokemony ciężej złapać, i w gymach zastosowania nie będzie… więc po co?

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement