Duża aktualizacja Pokemon GO. Wybierz Pokemona, który będzie twoim towarzyszem (teraz też na iOS!)

News/Gry 13.09.2016
Duża aktualizacja Pokemon GO. Wybierz Pokemona, który będzie twoim towarzyszem (teraz też na iOS!)

Pokemon GO na Androidzie doczekało się właśnie sporej aktualizacji. Niantic wprowadziło system towarzyszy, który ułatwi zdobywanie cukierków niezbędnych do rozwijania zdobytych Pokemonów. Właściciele iPhone’ów powinni uzyskać dostęp do aplikacji lada moment.

Uwaga: Więcej porad i sztuczek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Aktualizacje Pokemon GO zwykle udostępniane są co kilka tygodni we wtorki. Najnowsza wersja na Androida oznaczona numerem 0.37 trafiła właśnie do Google Play, a jeszcze dziś Pokemon GO 1.7.0 powinno pojawić się w App Storze. To dość istotna aktualizacja, która wprowadza jedną istotną nowość.

System buddy pozwoli wybrać swojego towarzysza.

Niczym Ash Ketchum w anime, trenerzy w Pokemon GO będą mogli wybrać jednego Pokemona, który stanie się ich towarzyszem. Nie musi to być koniecznie Pikachu, tak jak w serialu – można wybrać dowolnego zdobytego stworka i otrzymywać za to bonusy.

Po wybraniu Pokemona jako towarzysza pojawia się on na karcie postaci. Stworek pojawi się obok modelu bohatera bądź bohaterki – albo na jego ramieniu, albo przy jego nogach, albo za nim itp. Zależy to od gatunku stworka i jego rozmiaru.

Wybór towarzysza, nazywanego buddy w Pokemon GO, warto dobrze przemyśleć.

Oprócz tego, że model Pokemona przyozdobi kartę postaci, gracze będą mogli zdobyć candy potrzebne do rozwijania swojego Pokemona. W zamian za przebyty dystans – podobnie jak w przypadku wykluwania jajek – gracz będzie otrzymywać candy.

To, jaki dystans trzeba przejść, by otrzymać jeden cukierek, zależne jest od gatunku Pokemona. Zwykle jest to zaokrąglona połowa dystansu, jaki potrzebny jest do tego, by wykluć podstawową formę danego stworka z jajka. W lewym dolnym rogu można śledzić postęp dystansu.

Ile trzeba przejść kilometrów, by dostać cukierek?

Aby zdobyć candy Pokemona, którego podstawowa forma wykluwa się z 10 km jajka, trzeba przejść 5 km. W przypadku Pokemonów, które wykluwały się z jajek 5 km dystans do zdobycia jednego cukierka to 3 km. Z kolei Pokemonom, które zdobywa się z 2-kilometrowych jajek, wystarczy 1 km spaceru.

Twórcy gry zdecydowali się na jedną drobną zmianę. Pokemony nazywane starterami, czyli Bulbasaur, Charmander i Squirtle (oraz ich wyższe formy), chociaż wykluwają się z jajek 2 km, wymagają przejścia 3 km do zdobycia jednego candy. Reszta listy zdaje się jednak pokrywać.

Jak zdobyć dostęp do funkcji Buddy w Pokemon GO?

W celu dodania Pokemona jako towarzysza na ekranie postaci należy kliknąć przycisk w prawym dolnym rogu. Potem wystarczy kliknąć w Pokemona, by sprawdzić dystans pozostały do zdobycia candy. Pokemona można w każdej chwili wymienić, ale traci się wtedy przebyty, ale niepełny dystans.

Aby uzyskać dostęp do wyboru towarzysza trzeba zainstalować grę Pokemon GO 0.37 na Androida, która jest już dostępna do pobrania z Google Play – a jeśli tam jej nie widać, to można próbować zainstalować z APK Mirror. Użytkownicy iPhone’ów muszą za to uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż Pokemon GO 1.7.0 trafi do App Store.

Podobno jest też easter egg, który pozwala związać się z Pikachu. Po przebyciu 10 km żółta mysz rażąca prądem może przeskoczyć z ziemi na ramię postaci, co jest oczywiście nawiązaniem do anime Pokemon, której tenże stworek jest maskotką.

Jest też zła wiadomość dla osób, które zrootowały swój telefon z Androidem lub wykonały jailbreak – gra w nowej wersji może na takich urządzeniach nie zadziałać.

Aktualizacja (21:08)

Pokemon GO 1.7.0 wprowadzające możliwość zabierania na spacer wybranego Pokemona pojawiła się właśnie w sklepie App Store. Mogą ją już pobierać wszyscy chętni!

Zobacz: Nowe Pokemony w Pokemon GO!

80 nowych Pokemonów w Pokemon GO

Duża aktualizacja Pokémon GO Polska – dodano OSIEMDZIESIĄT nowych Pokemonów!

Opublikowany przez Spider's Web TV na 15 lutego 2017

*Więcej porad, sztuczek i ciekawostek znajdziesz na stronie Pokemon GO Polska na Facebooku – daj lajka i razem z nami złap je wszystkie!

Czytaj więcej o Pokemon GO:

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • http://twitter.com/jakubkralka Jakub Kralka

  Dziwne, u mnie nie ma tej aktualizacji.
  Aaach, bo usunąłem Pokemony!

 • Kawosz

  Ciekawe ilu jeszcze takich jak Ty Jakubie :) czyżby każdy olał to po kilku tyg pajacowania ?jak mi smutno ale to było pewne od samego początku :)

 • Krzysztof Jabłoński

  A czy swojego Buddy można potem zmienić?

 • Cayden Cailean

  widzę że można – co prawda dziwne jest że ‚buddy’ wybiera się tylko z ekranu avatara gracza, a nie można tego zrobić z ekranu pokemona, no ale wreszcie przynajmniej jakaś #dobraZmiana ;) Jeszcze tylko mam nadzieję że poprawią zliczanie odległości, bo endomonda mi pokazuje 12 km na rowerze, a pokemony tylko 4… i nie – nie jechałem za szybko – ani razu się ostrzeżenie nie pokazało…

 • Krzepki Harry

  „Pokemona można w każdej chwili wymienić, ale traci się wtedy przebyty, ale niepełny dystans.”
  Najpierw czytamy, potem pytamy ;)

 • http://twitter.com/jakubkralka Jakub Kralka

  Idea była słuszna. Szkoda, że się nie udało…

 • Dominika Pasternak

  Dlaczego iOS musi dalej czekać :(. Na anroidzie nieoficjalnie jest już od kilku dni :(

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Nie musi się pokazać ostrzeżenie, żeby anulowało dystans – no i gra liczy też co jakiś czas w linii prostej, więc pytanie jak z zakrętami na trasie ;)

 • woonski

  taka ciekawostka: wiecie że można chodzić z „wygaszonym”ekranem i wszystko działa? ;)

 • morciba

  Ja widzę wersję 0.35 w sklepie Play.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  nie :> możliwe, że wprowadziła to aktualizacja obsługująca Pokemon GO Plus, ale brzmi to chyba zbyt dobrze, by było prawdziwe… jak na razie nie planuję nigdzie wychodzić, ale Reddita przejrzę w tym kontekście!

 • pirek007

  u mnie przy wygaszonym ekranie np zamiast 5 kilometrów (spaceru) zlicza np 2

 • woonski

  Wejdź w ustawienia, włącz battery saver i w komencie gdy obrócisz telefon ekranem do ziemi ekran ciemnieje, a mimo to wibruje gdy napotka Pokemona itp ;)

 • Snorlax

  No to było akurat od dawna, tyle że wymaga żyroskopu a nie każdy smartphone go ma. Pomijam już kwestię, że nawet z żyroskopem różnie to potrafi działać. Powinni dodać przycisk do manualnego wygaszenia ekranu i by nie było żadnego problemu

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  Ale ekran robi się po prostu czarny, a nie wygaszony. To zresztą jest od kilku wersji. Zablokować nadal nie można, a dopiero to byłoby dużą zmianą :)

 • Idanox

  Ja mam to samo.

 • woonski

  Tak to prawda, dlatego napisałem „” ;)

 • Masakrator3000

  Najnowsza wesja nie jest kompatybilna z xperia Z1, taka ciekawostka :S

 • Cayden Cailean

  Bo jest włączony batery saver = zmniejsza się częstotliwość odczytu danych z GPSu = przekłamania. Mam to samo :(

 • teges

  Bo to ułomny system i nie zainstalujesz z pliku.

 • teges

  Nie czekam na ten update i mam nadzieję, że się nie pojawi.

 • woonski

  Aktualizacja na iOS właśnie się pojawiła ;)

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Ostrzeżenie wyświetla powyżej prędkości bodajże 40 km/h, a przestaje liczyć przebyte km powyżej 12 km/h (mogę się trochę mylić, ale rzędu wieści jestem pewien).

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Bo każda aktualizacja musi zostać zaakceptowana przez Apple.

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Akcelerometru, praktycznie każdy telefon go ma. Za to nie każdy ma AMOLED-a, który jest do tego wymagany.

 • http://www.kilkuzdaniach.pl Piotr Grabiec

  To fakt, tam to pomaga, tylko nie w iPhonie :P

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Na telefonach z LCD mogliby zrobić zwykłe skręcanie podświetlana do minimum… chociaż nie wiem, czy to jest osiągalne w iOS. :x

 • Dominika Pasternak

  Przynajmniej sobie nie wgram gratis wirusa ;)

 • Minio

  Jeśli apka przestanie działać z powodu zrootowanego systemu to kładę lachę i na nich, i na ich grę. Roota androida robiłem jak twórca Niantic jeszcze na kupe mówił „papu” więc nie będą mi teraz narzucać co mam mieć w moim systemie a co nie. Rootowania nie wymyślono TYLKO do robienia w trąbę lokalizacji GPS.

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement