To tu geek jedzie na wakacje. Oto najnowocześniejsze hotele w Polsce

To tu geek jedzie na wakacje. Oto najnowocześniejsze hotele w Polsce

Wybierając hotel na wakacje, zazwyczaj kierujemy się jego lokalizacją i oferowanym standardem. Nie sprawdzamy za to, czy dany budynek jest inteligentny. I prawdopodobnie to się nie zmieni, ponieważ za kilka lat tego typu rozwiązania będą standardem, zaś ich obecność będzie tak oczywista, jak obecność ciepłej wody w kranie.

Nie da się jednak ukryć, że panuje moda na nowoczesność oraz inteligentne rozwiązania. Dlatego jest to też świetny sposób na reklamę takiego hotelu. W końcu wygodne łóżka, telewizory oraz duże wanny można znaleźć w praktycznie każdym dobrym hotelu. Z kolei inteligentne rozwiązania są czymś, co przyciąga uwagę i wyróżnia konkretny obiekt na tle konkurencji.

Czy w Polsce da się znaleźć inteligentny hotel? Jak najbardziej!

Jednym z nich jest Puro Hotel we Wrocławiu. Jest to idealne rozwiązanie dla introwertyków, ponieważ interakcja międzyludzka jest w tym miejscu ograniczona do minimum. W lobby znajduje się stół recepcyjny z dotykowymi panelami, za pomocą których można samodzielnie zameldować się w pokoju, do tego każdy ma dostęp do projektora, również znajdującego się w lobby oraz ciśnieniowych ekspresów do kawy, które aktywuje się kartą hotelową.

Jeszcze ciekawsze rozwiązania stosuje Blow Up Hall w Poznaniu, gdzie karty hotelowe zostały zastąpione iPhone’ami. Z kolei w The Upper House w Hongkongu goście otrzymują iPoda Touch z grami, muzyką oraz informacjami o okolicy. O krok dalej poszedł Pod Hotel w Nowym Jorku, który stworzył sieć społecznościową dla gości. Mogą oni wymieniać się swoimi uwagami, dyskutować oraz zawierać znajomości.

Inteligentny hotel Puro Hotel we Wrocławiu. Zdjęcie: Booking.com
Puro Hotel we Wrocławiu. Zdjęcie: Booking.com

Rozwiązania te z całą pewnością są efektowne, ale… czy tak naprawdę ich potrzebujemy? Są to tylko gadżety, które mogą uprzyjemnić pobyt w hotelu. Budynek naprawdę inteligentny to taki, którego automatyka przekłada się nie tylko na wygodę mieszkańca, ale też obniża koszt utrzymania obiektu i znacznie zmniejsza jego wpływ na środowisko. Hotelem takim jest Rosevia Resort wpleciony w Nadmorski Park Krajobrazowy. Ten inteligentny hotel został zbudowany tak, aby w zrównoważony sposób czerpać z natury.

Okazało się to możliwe dzięki zastosowaniu systemu Vision BMS, który potrafi niezależnie zarządzać zarówno każdym z 82 apartamentów, jak i całym ośrodkiem jednocześnie. Platforma ta steruje nie tylko klimakonwektorami, ogrzewaniem podłogowym i konwekcyjnym, ale również matami grzejnymi podjazdu i ogrzewaniem rynien. Dodatkowo Vision BMS jest zintegrowany z systemem rezerwacji hotelowej. Dzięki temu w dniu przyjazdu gości w zarezerwowanym apartamencie jest ustawiana odpowiednia temperatura. Wcześniej w nieużywanych pokojach ogrzewanie jest ograniczane lub wyłączane, co obniża koszt funkcjonowania hotelu.

Inteligentny hotel Rosevia Resort
Rosevia Resort Zdjęcie: Rosevia.pl

Wydaje się to znacznie przydatniejsze od kolejnego tabletu, prawda? System taki to także ogromna korzyść dla właściciela. Zarządca obiektu może nim sterować, kontrolować poprawność jego działania oraz wynikające z nich koszty zdalnie – za pomocą komórki, komputera i tabletu, zupełnie tak jak w przypadku innych budynków korzystających z systemu Vision BMS. Najważniejsze jednak jest to, że system, choć nie należy do tanich, to z całą pewnością z czasem się zwróci, a nawet zacznie na siebie zarabiać.

Vision BMS odpowiada bowiem za sterowanie oświetleniem zewnętrznym posesji i oświetleniem elewacji budynków. To wszystko przekłada się na mniejsze zużycie energii, które zresztą można monitorować. Stworzona przez firmę APA Group platforma odpowiada także za nadzór przepompowni wody deszczowej oraz 5 pomp ciepła. O ewentualnych problemach spowodowanych aktualną aurą poinformuje stacja pogodowa, także podłączona do systemu. Sami goście, w ograniczonym zakresie, mogą również sterować systemem za pomocą tabletów iPad znajdujących się w apartamentach.

Inteligentny hotel Rosevia Resort
Rosevia Resort Zdjęcie: Rosevia.pl

Rosevia Resort to inteligentny hotel nie tylko dbający o naturę, ale też bezpieczeństwo gości. Zapewniają je podłączone do systemu elementy takie jak monitoring CCTV, monitoring agregatu prądotwórczego oraz analizator sieci i obserwację zasilania UPS. Dodatkowo Vision dzięki czujkom dymu i zalania informuje obsługę resortu o niebezpieczeństwie pożaru lub zalania. Cały system jest zintegrowany z centralą alarmową na recepcji. Oszczędność, wygoda, bezpieczeństwo. Poziom tych trzech bardzo ważnych czynników jest podnoszony przez Vision BMS.

Czy inteligentny hotel będzie w przyszłości standardem? Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości.

Czy będziemy specjalnie chcieli mieszkać w inteligentnym hotelu? Nie, bo niebawem wszystkie hotele i budynki będą inteligentne. Dodatkowo, stosuje się tu rozwiązania działające niejako w tle, których się nie zauważa. Gdyby osoba mająca przeciętną wiedzą o nowych technologiach pojawiła się w hotelu, zapewne nie zdawałaby sobie sprawy z tego, że jest w inteligentnym miejscu. Wbrew pozorom jest to jednak zaleta inteligentnego budownictwa. W jasny sposób pokazuje, że są to tak dobrze działające rozwiązania, że nie trzeba się w ogóle nimi zajmować i można o nich zapomnieć.

Dołącz do dyskusji

 • Andrzej

  no te hotele wyglądają bardzo ciekawie, ale ile kosztuje noc w takim przybytku. obawiam się, że raczej nie będzie mnie stać na tygodniowy wyjazd z rodziną do takiego miejsca

 • Pan Ja

  Świetny pomysł na biznes. Daj starego ajfona zamiast plastikowej karty, a jak się zgubi lub zbije (kto nigdy nie zgubił karty hotelowej?), policz jak za nowego. DZIĘKUJĘ ZA TAKIE USŁUGI

 • Marik1234

  A mi w tym hotelu nadmorskim najbardziej podobają się nie technologie, ale lokalizacja, patrząc na te zdjęcie z lotu ptaka. W końcu cisza i spokój, a nie turyści na sopockim molo

 • niegeek

  Przepraszam, ale czy geek wygląda tak jak na zdjęciu tytułowym? Jak tak, to gdzie takiego znajdę?

 • domator

  Mnie bardziej zastanawia, kiedy takie rozwiązania trafią do domów. Bo jak już każdy z nas te bmsy będzie miał, to dopiero będzie wymagał tego od hoteli, tak myślę.

 • Kinia

  A w Krakowie dalej jak w chlewie, nic nowoczesnego.

 • Kakarot

  Sam trochę hoteli na delegacjach zjeździłem i muszę przyznać jedno: im większa marka, tym większe rozczarowanie. O opisywanych tu ośrodkach nigdy nie słyszałem, a wyglądają naprawdę ciekawie. A jak jedziesz do jakiegoś Marriota lub innego Sheratona, to nawet połowy opisanych tu rozwiązań nie ma, a zdarzają się i pluskwy w łóżku. Sieci hotelarskie powinny o tym pamiętać, bo takie głupotki jak wyżej opisane będą przyciągać klientów.

 • Kakarot

  Też mi to tym śmierdzi

 • MobileTech user

  Jak… przecież Arena jest :D
  Zresztą spójrz na Majchrowskiego i zastanów się co tak i gość może zrobić:D Kilka lat temu był projekt budowy metra…
  Kraków to piękne miasto, ze wspaniałym i i uważam, że własnie dlatego przydałoby się kilka nowoczesnych budowli, by pokazać niesamowity kontrast jaki może zapanować w takim mieście:)

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  O, to to! Jak lubię Kraków, tak brak takiego kontrastu naprawdę jest bolesny.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Nie przesadzaj. Też jeżdżę dużo i to nie tylko po Europie, ale takich cudów nie widziałem. Na pewno nie pluskwy w Marriocie. A brak tych rozwiązań nie jest szczególnie bolesny, choć warto się zastanawiać, czy 5-gwiazdkowe hotele w sumie nie powinny wyznaczać takich trendów.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Nie, wygląda jak ja. Mam nadzieję, że ochota przeszła ; ).

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  A o tym pisaliśmy wielokrotnie, wystarczy przejrzeć całą strefę Smart City.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  No to agroturystykę polecam. Nowych technologii może nie ma, ale na mazurskiej wsi na pewno znajdziesz spokój.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  No wiadomo, że za jakość i ciekawe rozwiązania niespotykane gdzie indziej się płaci. Sam podejrzewam, że za noc się płaci po kilka stów za pokój, ale cóż… skoro zrobili, to jest na to zapotrzebowanie.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  W sumie ciekawy case. Co się stanie, jak się zgubi taki gadżet? Bo jakbym miał rzeczywiście zapłacić za telefon (karty gubię notorycznie), no to dziekuję za pobyt.

 • MobileTech user

  To jest to, co mi się podoba w Warszawie. Jadąc ze strony praskiej w stronę centrum… widać zarówno stare zabudowania, jak i nowe wieżowce – genialny widok:)
  Fakt, że Wawa nie jest może aż tak piękna jak Kraków, ale swój urok ma:)

 • MobileTech user

  :D

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Też to lubię w Wawie. Jak się jest po drugiej stronie Wisły na plaży i te dwa światy się zlewają :).

 • MobileTech user

  Amen to that

 • Anna Maria

  a dla mnie płacenie po kilka stów za noc w takim przybytku to zmarnowane pieniądze. Wolę mieć minimalne warunki i więcej wydać na atrakcje w zwiedzanym miejscu, na restauracje, pamiętku. W hotelu sie tylko spi

 • Hmmm

  To chyba dobrze o Panu nie świadczy, że gubi Pan te karty. Każda zgubiona karta powoduje problem dla hotelarza ale co tam ja płace to wymagam a co mnie tam problem recepcji! Nie są Pana to nie warto przypilnować, a swojej własnej to z oka pewnie Pan nie spuszcza.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Nie no, nie gubię ich codziennie, ale jak mam tygodniowy wyjazd, to jedna się zdarza, bo noszę ją w kieszeni, a nie w portfelu.

 • slythia

  We Wrocławskim Puro jest jeszcze sterowanie wszystkim (temperatura, oświetlenie i takie tam) z poziomu tabletu w pokoju oraz łatwa możliwość podłączenia sprzętów do telewizora.

  Ajfony zamiast klucza to rozwiązanie, które ma być fajne, lecz z wygodą nie ma nic wspólnego. Pomijając wspomnianą możliwość zgubienia bądź uszkodzenia – plastikowa karta jest znacznie mniejsza niż ajfon. Wrzucam do portfela, do kieszeni i mam spokój, co mam zrobić z dodatkowym telefonem?

  Klasyczne technologie mają jeden podstawowy atut – trudniej je popsuć. Kiedyś w jednym z takich nowoczesnych hoteli coś zepsuło się w systemie kart i pół godziny czekałam zmęczona przed pokojem aż w końcu uda im się to naprawić.

 • slythia

  Pluskwy? Chyba żart, coś takiego nie ma prawa istnieć w żadnym hotelu, zwłaszcza 5*.

  Nowoczesne technologie masz w nowszych hotelach (lub świeżo odnowionych). Marriot czy Sheraton mają już swoje latka, nie będą przecież robić co chwilę generalnego remontu wraz z instalacją wszystkich zabawek. Za kilka lat wejdą nowe technologie i wspomniane w artykule hotele będą już przestarzałe. Prowadzi to do ciekawych paradoksów – w nowszym hotelu 3* masz duży, płaski tv, w hotelu 5* – telewizorek jak sprzed lat 15.

 • slythia

  Ceny masz na stronach. Rosevia od 290 za noc (jesienią), Puro od 419, Blow Up Hall od 500.

  Cen w Nowym Yorku lepiej nie sprawdzać :D.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Każdemu wedle potrzeb

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Już wolałbym, żeby mi wgrywali tę kartę na mój smartfon z NFC, jednak… karta chyba jest najwygodniejsza :).

 • Wojciech Pluta

  Jeśli kogoś stać, to dlaczego miałby nie zapłacić? Zgadzam się, że jeśli trzeba wybierać między zwiedzaniem a płaceniem mega kasy za hotel to wyboru w zasadzie być nie powinno, ale jeśli ktoś ma zasobniejszy portfel to nie musi już wybierać. Ja od jakiegoś czasu cenię sobie szybką i profesjonalną obsługę w hotelach które odwiedzam, ich lokalizację i czas jaki potrzebuję na dojazd – zacząłem dużo bardziej cenić swój własny czas i okazuje się, że drobne i pozornie nieistotne rzeczy mogą w ciągu całego tygodnia urwać nam nawet 2-3h a tu dużo. Jeśli taka technoobsługa ma coś przyspieszyć a dodatkowo ucieszyć niejednego geeka to ja jestem na tak :)

 • Wojciech Pluta

  Zgadzam się z @slythia:disqus i @kosa64:disqus Dla mnie wszelkiej maści odstępstwa od karty magnetycznej są chwilowo przerostem formy nad treścią. Po kiego grzyba mi iP jako klucz jeśli w kieszeni mam drugi telefon? Jakie dodatkowe funkcje oferuje taki klucz?

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  A to też mnie zawsze bawi :).

 • slythia

  Dodatkowe funkcje można sobie wymyślić. Sterowanie ogrzewaniem i oświetleniem pokoju będąc poza, możliwość wcześniejszego zamówienia posiłku do pokoju / w restauracji (by nie czekać), sterowanie usługami hotelu (chociażby prośba o sprzątanie czy wymianę ręczników), kontrolowanie stanu swoich wydatków, jakieś dodatkowe atrakcje oferowane przez hotel (pokazuje zniżki w okolicznych sklepach czy knajpach), przewodnik po mieście i tak dalej, i tak dalej.

  Ale nadal jest to dodatkowy telefon który gdzieś trzeba trzymać (nawet kobiece torebki mają ograniczoną pojemność a moje ramię ograniczoną wytrzymałość). Oraz można go zepsuć lub zgubić.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Możliwość rezerwacji masażu itp. pewnie.

 • Wojciech Pluta

  @disqus_cbchVL7ttc:disqus – troche chyba pojechałeś, albo masz kiepski budżet na podróże służbowe. Ale generalnie w wielu miejscach te dobre hotele o uznanej marce są po prostu stare i wymagają remontu, który każdy zarządca chciałby odsunąć w czasie. Jeżdżąc po Europie jeszcze nigdy nie trafiłem na pluskwy w łóżku a budżet nie przekraczał praktycznie nigdy 150€/noc w hotelach w (miarę) centrum dużych miast.

 • slythia

  Zrobisz sobie to masz!

 • Wojciech Pluta

  Wszystkie usługi można zrealizować za pomogą jakiegoś dedykowanego tabletu (nie koniecznie od Apple) dostępnego w pokoju. Dużo wygodniejsze, dużo poręczniejsze w użyciu (w pokoju!) i daje jeszcze więcej możliwości. Dodatkowa komórka jako klucz jest idiotycznym pomysłem. Gdyby NFC się bardziej rozpowszechniło można spiąć specjalną aplikację z Twoim kontem w hotelu i tak otwierać drzwi swoim własnym telefonem. Chociaż wciąż zdecydowanie wolę kartę ;)

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  O, to Rosevia najciekawiej wypada, ale to pewnie chodzi o to, że nie jest w centrum miasta.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Bez przesady. Ja kupuję mieszkanie i mi całkiem rozbudowany system Fibaro (wiadomo, to nie BMS ale jednak) za darmo. To się robi standard.

 • slythia

  Tabletu do kieszeni nie weźmiesz :).

  Chodziło mi o zabawę pokojem i zamawianie usług będąc poza hotelem. Byś wracając ze spaceru, spotkania czy czegośtam miał już gotowy, ciepły obiadek czekający na ciebie albo w pokoju, albo w restauracji. Idealną dla siebie temperaturę i tak dalej.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  No to appka z logowaniem się swoimi danymi i numerem pokoju powinna wystarczyć.

 • slythia

  W nowych mieszkaniach (lepszych) oraz w ograniczonej formie. Bo wątpię, by klimatyzacja nagle stała się standardem w nowoczesnym budownictwie.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Ja sobie wstawię, konieczno.

 • Dr M.

  Ja bym nie zapominał o tym, że każdy iPhone ma pewnie włączoną funkcję FindMyiPhone, więc w przypadku tego urządzenia zguba to nie zguba. Szczególnie, że większość kart „gubi” się na terenie hotelu, więc taki klucz/iPhone też byłby do namierzenia w czasie wymeldowania. Strzelam – torba gościa hotelowego… w innych spodniach.

  A co do inteligentych hoteli. To jestem stałym bywalcem sieci Puro i bardzo lubię ten hotel własnie za brak natarczywości. Minimum obsługi wchodzącej i pozostawienie dużej samodzielności gościowi hotelu.

 • slythia

  … która znając życie będzie tylko dla Androida (instaluj na własne ryzyko), bo niesieciowemu hotelowi nie będzie się chciało walczyć z AppStore, a o Windowsie wszyscy zapomnieli!

  Nie wydaje mi się, by klient 5* hotelu miał ochotę na instalowanie dziwnych apek pojawiając się w hotelu. Na swoim własnym, prywatnym telefonie na którym ma ważne dane. Łatwiej takiemu dać osobny telefon – nie bez powodu w pokoju masz tablet a nie apkę na tablet.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Ludzie wynoszą z hoteli ręczniki i szlafroki, to i ajfony by wynosili xD.

 • slythia

  Bo kto jeździ nad morze jesienią :D?

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  To taki odpowiednik Bieszczad trochę.

 • JoAnna

  Mam problem z tymi tekstami . Z jednej strony jest to reklama i wielokrotnie omawia ona możliwości systemu Vision BMS (przepraszam, to widać), ale są one zawsze tak dopasowane do tematu i okoliczności, że chce się je czytać :))).

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  To chyba komplement jednak ; ). Dziękuję.

 • Kakarot

  Może miałem pecha, a może Ty szczęście ; ).

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  No i zapomnieliśmy w ogóle o wearables, taki Apple Watch lepiej by się nadawał jako akcesorium hotelowe niż iPhone.

 • SRP 11

  Nie sprawdzamy za to, czy dany budynek jest inteligentny.[…]
  Nie da się jednak ukryć, że panuje moda na nowoczesność oraz inteligentne rozwiązania.

  Nie da się jednak ukryć, że panuje moda na nadużywanie określenia „inteligentny” przez inteligentnych blogerów

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Moda panuje, tylko nie w tej materii. Do budownictwa te rozwiązania wchodzą nieco przy okazji, a jak już na dobre wejdą, to zostaną tam na zawsze.

 • Rado

  Super świetne te hotele. Jeszcze tylko w każdym pomieszczeniu winny leżeć hełmy wirtualnej rzeczywistości, tak aby cyfrowa niewiasta/mężczyzna (każdemu wedle potrzeb) umilić w nim pobyt…wyzujmy się już całkowicie z człowieczeństwa i żyjmy w tym wirtualnym świecie… :)

 • SRP 11

  Ja o zupie, ty o ….
  Chodzi mi o określenie „inteligentny”, tak pasujące do domu jak kwiatek do kożucha. Wolę „nowoczesny”. ostatecznie „smart” lub „sprytny”

 • Wojciech Pluta

  Jeszcze żeby w Lotto to działało w takim razie :)

 • Roman syn Ryżu

  Przeca Kraków po za centrum to jakiś odpowiednik Bytomia.

 • Warszawiak

  Centrum dupy, czyli dziura

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  To jest ten moment, w którym SEO wygrywa z logiką ; ).

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Straszne, to co piszesz, ale prawdziwe trochę.

 • Lili

  W latach 90-tych zapewne dawaliby stacjonarne pecety zamiast ajfonów i ajpadów xDDDD

 • Smartmaniak

  Zastanawia mnie, czy za kilka lat w ten sposób nie będziemy patrzeć na te hotele:

  https://www.youtube.com/watch?v=9V_0xDUg0h0

 • Misiek

  Ja wam mówię, że za kilka lat nikt nie będzie o tym nawet pamiętał.

 • Nieuważny

  A co się dzieje, jak w stanie wskazującym zgubię/utopię telefon? Z moimi się tak działo, więc z hotelowym pewnie też bym tak zrobił.

 • slythia

  Niekoniecznie. iPhone jest uniwersalny, w przypadku zegarka potrzebne by były dwa rozmiary (ja w większym wyglądam komicznie, mężczyzna w mniejszym też wygląda komiczne).

  Dwa telefony jeszcze można przeżyć, lecz dwa zegarki? Mam założyć je obok siebie czy na każdą z rąk? Jestem choinką!

  Lepsze byłyby elektroniczne opaski (lecz znowu – jestem choinką!) a najlepsze są karty. I tablet w pokoju.

 • slythia

  Nowoczesny odpada – mówiąc „nowoczesny hotel” nikt nie odgadnie, że masz na myśli rozwiązania smart. Zaś smart się czepiają, bo to nie nie po polsku…

 • jscst

  Zwłaszcza, że przy takim podejściu nie żadnej wartości dodanej.

 • jscst

  To nie do końca tak… takie hotele tworza bazę popytową pozwalającą producentowi w względnym spokoju, a swoją drogą to jest ciekawy kanał promocyjny… o ile się nie przegapi momentu, że pod wpływem wpywem efektu wow, będzie przeglądać internet na ten temat.

 • ElMar

  Przecież to zwyczajna kobieta. Znajdziesz taką na dworze.

 • ElMar

  **poza

 • ssss

  Dla klienta te systemy są w ogóle nie potrzebne. Napisałeś artykuł dla hotelarzy o systemie BMS a reszta to niepasujaca do niczego otoczka.

 • Olek

  Takie aplikacje można wgrywać lokalnie, bez pośrednictwa AppStore.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie, ale logika podpowiada, że za niego zapłacisz.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Tak, bo nie będzie zwracał na to uwagi. Ale używane będzie :).

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Wątpię, bo nie obecne rozwiązania działają same, automatycznie i nie mają wpływu na wystrój domu lub mieszkania, jednocześnie zwiększając jego możliwości. Są użyteczne i transparentne.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  XD bez przesady

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Brawo, do wszystkiego można się przyczepić.

 • BloodMan

  Trochę słaby ten artykuł…

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Ale telefon zgubić łatwiej.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Dziękuję mimo wszystko za opinię :).

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Na każdy telefon?

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Niezauważalne owszem, ale czy niepotrzebne?

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  W jakiej wersji Pokemon Go?

 • BloodMan

  Chodzi o to, że mało tych hoteli i w sumie nie wiadomo dlaczego nerdy miałyby takie chcieć… Zapewne nie jestem nerdem skoro tego nie wiem, a może nie wiem że powinienem właśnie tam jechać…
  W sumie to sam nie wiem co powinno być w takim artykule – ale w ogóle mnie nie przekonał.
  :( sooooory :)

 • ElMar

  ??

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Spoko, nie hejtuję. Przyznam, że trochę mało informacji w sieci na podobny temat :).

 • Strub

  Jakbym miał do wyboru taki wypasiony pokój za 300 zł, a zwykły za mniej niż 100 zł, to wybieram tej drugi

 • nanami

  Byłem na Ukrainie, to ciepłej wody nie było w hotelu, a Wy tu o tabletach xD.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Nie popadajmy w skrajności.

 • http://www.spidersweb.pl/author/dawidkosinski Dawid Kosiński

  Pisałem już wyżej, każdemu wedle potrzeb.

 • http://bbnews.pl/ Piotr Barycki

  Hmmm, ja? :)

 • http://bbnews.pl/ Piotr Barycki

  Dalekie skojarzenie :D

 • http://bbnews.pl/ Piotr Barycki

  Zgubić jak zgubić. Mi się te karty wiecznie kasują i nie chcą działać :(

 • misiek

  Platforma ta steruje nie tylko klimakonwektorami, ogrzewaniem podłogowym i konwekcyjnym, ale również matami grzejnymi podjazdu i ogrzewaniem rynien

  OGRZEWANIEM RYNIEN

  czy swiat idzie w dobrym kierunku? XDDD

 • http://bbnews.pl/ Piotr Barycki

  E, są też nowoczesne hotele poza miastami. Tylko trzeba dobrze szukać :)

 • http://bbnews.pl/ Piotr Barycki

  To było pierwsze, na co zwróciłem uwagę :D

  Ale w zasadzie ma to sens. Pod warunkiem, że będą się nie tylko same ogrzewać, ale też same czyścić.

 • Nieuważny

  A według mnie to chore, bo to powinno być ubezpieczone. Nie jadę do hotelu, żeby płacić za telefony

 • http://bbnews.pl/ Piotr Barycki

  Taki żarcik ;-)

 • misiek

  Ile na to ciepla musi isc i niby dbanie o srodowisko hehehe

 • http://bbnews.pl/ Piotr Barycki

  „Całkiem rozbudowany” to jednak trochę dużo powiedziane. Ale jakieś podstawy masz.

 • misiek

  Nic dodać, nic ujać. Smart srart

 • zlodziej

  Polak potrafi ukrasc uwierz mi ziomek

 • Swiniopas

  Widać Polkę Cebulkę co nawet na jedzeniu zaoszczędzi lokalnym i paprykarz będzie żreć jak świnia. ale nic dziwnego że świnia, bo polska to chlew

 • hiperbuper

  co wy tak w w każdym artykule o tym Vision BMS to jakiś sponsor??

 • http://dreamtours.pl Tomasz Krzyżaniak

  a kto sprawdza ceny na stronach hoteli – przecież tam zawsze są z kosmosu

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement