Obok tych gier nie da się przejść obojętnie! Sprawdziliśmy pierwsze pozycje z PS2 na PS4

Recenzja/Gry 07.12.2015
Obok tych gier nie da się przejść obojętnie! Sprawdziliśmy pierwsze pozycje z PS2 na PS4

W piątek konsola PlayStation 4 została wzbogacona o możliwość emulacji cyfrowych kopii gier z PlayStation 2. Spędziliśmy weekend z kultowym Grand Theft Auto: Vice City, aby sprawdzić, jak odwzorowanie środowiska PlayStation 2 działa w praktyce.

Które gry z PlayStation 2 działają na PlayStation 4? Czy mogę grać w produkcje posiadane na płytach DVD?

Niestety, PlayStation 4 nie rozpoznaje fizycznych kopii gier dla PlayStation 2. Na ten moment jedyne gry z PS2 działające na PS4 pochodzą z cyfrowej platformy PlayStation Store. Oznacza to, że nawet posiadając Vice City na płycie, musicie dokonać kolejnego zakupu, jeżeli chcecie zagrać w ten tytuł na PlayStation 4.

Nie każda gra z PlayStation 2 działa na PlayStation 4. Katalog produkcji nadających się do emulacji jest jasno określony i będzie systematycznie powiększany. W czasie naszych testów Sony udostępniło w PS Store takie tytuły jak:

 • Grand Theft Auto III,
 • Grand Theft Auto: San Andreas,
 • Grand Theft Auto: Vice City,
 • Dark Cloud,
 • Rogue Galaxy,
 • The Mark of Kri,
 • Twisted Metal: Black,
 • War of the Monsters.

Gry z PlayStation 2 na PlayStation 4 – ile to kosztuje?

Na ten moment cyfrowe gry z PlayStation 2 są dostępne w dwóch grupach cenowych – za 63 oraz 42 złote. Gry z serii Grand Theft Auto są droższe od produkcji pokroju Twisted Metal: Black oraz War of the Monsters. Niestety, posiadacze abonamentu PlayStation Plus nie mogą liczyć na żadne rabaty względem wyjściowych stawek.

Emulacja PS2 (5)

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi, czy ceny oferowane w PS Store są zbyt duże. Z jednej strony, podając za przykład GTA, o wiele tańsze odsłony tej serii kupimy na smartfonie i tablecie. Co więcej, będą to edycje HD z ulepszoną grafiką. Z drugiej strony, część klasyków z PlayStation 2 wydaje się bezcenna. Jeżeli w przyszłości posiadacze PS4 dostaną możliwość nabycia takich hitów jak Gran Turismo 4, Kingdom Hearts, Okami, ICO czy Shadow of Colossus, jestem przekonany, że znajdą się chętni do zakupów. Sam będę wśród wymachującym portfelami.

Kupiliśmy grę z PlayStation 2 na PlayStation 4!

Gry z PS2 pobierają się dokładnie tak samo, jak każda inna produkcja z PS Store. Kafelek produkcji ląduje w głównym menu systemowym, ze wszystkimi tego konsekwencjami. Dostajemy natychmiastowy podgląd na osoby strumieniujące rozgrywkę z tej konkretnej produkcji, widzimy, czy nasi znajomi również grają w dany tytuł, a także posiadamy dostęp do społeczności zrzeszających fanów serii.

Emulacja PS2 (1)

Co ciekawe, gry z PS2 również są częścią społecznościowej ściany „co nowego” na głównym ekranie konsoli. W zależności od naszych ustawień prywatności, znajomi będą widzieć zdobyte przez nas trofea, wykonane zrzuty ekranu, nagrane filmy oraz opublikowane komentarze. Z tej perspektywy nie ma żadnej różnicy między produkcjami na PS4 oraz PS2. Od strony środowiska, obie grupy gier są dokładnie takie same.

Jak to właściwie działa?

Gry z PlayStation 2 uruchamiają się ekspresowo, bez żadnych dodatkowych procesów i ekranów ładowania. Jedyną różnicą jest pojawienie się napisu „PlayStation 2” umieszczonego na czarnym tle. Niestety, zabrakło charakterystycznych, latających kwadratów, o których na pewno pamięta każdy posiadacz kultowej PeEs-dwójki.

Emulacja PS2 (2)

Czas, jaki mija od uruchomienia aplikacji w głównym menu konsoli, do wyświetlenia zawartości pochodzącej bezpośrednio z gry (filmik intro, główne menu) to około 13 sekund. Bardzo szybko. Konsola nie zdradza, że mamy do czynienia ze środowiskiem emulowanym, uruchomionym na zupełnie innej platformie. Urządzenie nie szumi, nie ma spadków wydajności, produkcje się nie zacinają. System działa bardzo stabilnie.

Podczas samej rozgrywki możemy minimalizować i zamrażać program, tak jak każdą grę z PlayStation 4. Bez problemu uruchomimy w tle inną aplikację, jak na przykład Spotify. Za pomocą przycisku SHARE możemy łapać zrzuty ekranu, nagrywać rozgrywkę, a także strumieniować ją na żywo za pomocą takich platform jak YouTube, Twitch oraz Ustream.

Grand Theft Auto: Vice City®_20151207141255

Gry z PlayStation 2, a wartość dodana z PlayStation 4

Poza wyżej opisanymi możliwościami systemowymi, każda gra z PS2 emulowana na PS4 zostaje wzbogacona o trofea – system, który wciąż nie istniał, gdy PlayStation 2 święciło swoją rynkową dominację. Puchary znajdują się w osobnej sekcji oprogramowania, tak jak w przypadku każdej „normalnej” gry dedykowanej PlayStation 4.

Grand Theft Auto: Vice City®_20151207141131

Zupełnie inną kwestią jest dostosowanie obrazu do formatu FullHD. Wszyscy, którzy liczyli na zupełnie nową jakość warstwy wizualnej, muszą zrozumieć, że wciąż mamy do czynienia z grą na PS2. Bez żadnych upiększeń czy tekstur w wyższej rozdzielczości. To dokładnie ta sama, surowa produkcja, jakich mnóstwo pojawiało się na sklepowych półkach w latach 2000 – 2007. Emulacja to nie to samo co remaster i warto mieć to z tyłu głowy, dokonując zakupu.

Oczywiście gry z PS2 wyglądają lepiej na PS4. Na ekranie mieści się więcej pikseli, dzięki czemu efekty takie jak ząbkowanie nie dają się tak we znaki. Produkcje są dostosowane do nowoczesnych ekranów. Grając w Vice City, nie musicie obawiać się o czarne pasy po bokach wyświetlacza. Mimo tego, sama jakość tekstur czy liczba klatek na sekundę pozostaje dokładnie taka, jak w oryginalnej grze wypalonej na płycie DVD.

Grand Theft Auto: Vice City®_20151206125119

Share Play i RemotePlay, a gry z PlayStation 2 na PlayStation 4

Gry z PS2 emulowane na PS4 wspierają dwie najciekawsze dodatkowe możliwości nowej konsoli Sony – Share Play oraz RemotePlay. Dzięki Share Play możemy grać wspólnie ze znajomym, za pomocą sieci, w trybie kooperacji. Nawet wtedy, jeżeli nasz kolega nie posiada własnej kopii gry. Share Play pozwala na jednoczesną zabawę przy tytułach z PS2, które zostały stworzone z myślą o 2 graczach siedzących przed jednym ekranem.

Z kolei RemotePlay oferuje zabawę z grami PS2 na PlayStation Vicie oraz części ze smartfonów. Biorąc pod uwagę, że wcześniej czy później RemotePlay pojawi się również na komputerach osobistych, także i tam będzie można strumieniować obraz z gry uruchamianej na PlayStation 4.

Grand Theft Auto: Vice City®_20151206122249

Gry z PlayStation 2 na PlayStation 4 – warto?

Jestem rozczarowany dwoma aspektami – po pierwsze, startowy katalog gier z PS2 jest bardzo skromny. Po drugie, ceny emulowanych produkcji są relatywnie wysokie. O ile jestem w stanie zapłacić 63 złote za tak wspaniałe dzieła jak Shadow of the Colossus, ICO czy Gran Turismo 4, tak na pewno nie wydam tylu pieniędzy na Rogue Galaxy czy The Mark of Kri.

Emulacja PS2

Ogromnym zawodem jest również brak jakiegokolwiek wsparcia dla tych graczy, którzy posiadają własną, świetnie zachowaną kolekcję gier z PS2 na płytach DVD. W tym miejscu warto napisać, jak zrobił to Microsoft – ich Xbox One pozwala na bezpłatne pobranie gry z X360 w trybie kompatybilności, o ile zachowaliśmy oryginalną produkcję.

Z drugiej strony, okres świetności PlayStation 2 to czas niesamowitych gier. Bardzo, bardzo dobrze wspominam tę generację. Rynek ruszył do przodu jak rakieta, z kolei gry wideo zaczęły być realizowane z rozmachem podobnym do hollywoodzkich filmów. Chociażby z tego powodu na pewno kilka razy dam się złowić na haczyk Sony i kupię parę największych hitów z ery PS2. Obok tych gier po prostu nie da się przejść obojętnie, o czym Japończycy doskonale wiedzą.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • H

  Za cenę tych portów można kupić ps2 z kilkoma grami :(

 • forby

  Szkoda, że konsolowców znów bezwstydnie „doją” z pieniędzy.

 • Adrian Nyszko

  strasznie zblurowane te Vice City

 • Feniks06

  No przecież powiedzieli, że będzie grafika HD :P

 • Feniks06

  Szymon odwołam się do jednego punktu:

  „Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi, czy ceny oferowane w PS Store są zbyt duże.”

  Są zbyt duże. Resident Evil HD, który jest sprzedawany w cenie 69,90 to jest wersja gry z ulepszoną grafiką HD. To co zrobiono z GTA to nie jest polepszenie grafiki a rozciągnięcie rozdzielczości do HD i wrzucenie blura by w oczy nie koliło. Żądanie za to prawie 70 zł to trochę kpina.

 • valgir

  Wszystkie strony o temace gier, blogi technologiczne itd. odpowiadaja za ta patologie z cenami. Zamiast jasno i wyraznie, a co najwazniejsze zbiorowo zhejtowac takie zachowanie z cenami to wiekszosc jeszcze zachwala te produkty i oczywiscie je kupuje. Nigdy tego nie zrozumiem, jak mozecie przykladac rece do takiego rabunku na nasze portfele. Smialo kupujcie porty z przed 10 lat za 60 zl, za rok bedzie 80,a za dwa lata za porty z PS1 zaplacicie po 100 zl i pewnie tez BEDZIE WARTO.

 • Metek

  Na Xbox one zrobili to dużo lepiej. I gier też więcej. Można kupić używaną w komisie, włożyć płytę, pobrać i zagrać. To co robi sony to kpina.

 • Rufus

  Co do tych GTA lepiej jakby już wydali edycje HD ze smartfonów, przynajmniej ładnie i płnynnie by to wyglądało.

 • Piotr

  Właśnie kupiłem GTA San Andreas na PS2 za 25 zł. Gra oczywiście używana, na starą konsolę, ale w tym kontekście to co proponuje Sony to jednak lekkie nieporozumienie.

 • Feniks06

  Faktem jest, że jeszcze nie spotkałem się z artykułem, który by wprost skrytykował Sony za ten ruch. Wszędzie opinie są w najlepszym wypadku w przedziale od zachwytu do umiarkowanego entuzjazmu

 • http://wiiu.com.pl/ wiiucompl

  Najlepiej to zrobili na Wii U moim skromnym zdaniem. Full compatybility od premiery konsoli. Wsadzasz plytke z Wii i grasz… W kazdy tytul.
  Co ciekawsze tytuly z wczesniejszych generacji sa dostepne za mala kase jako virrual console.

 • Kajson

  Jak nie stać was to nie kupujcie. Co za problem. Ja na pewno kupię sobie San Andreas. A jak wyjdzie to też wszystkie Silent Hille i Final Fantasy.

 • Kajson

  No ale właśnie chodzi o to żeby mieć jedną konsolę podpiętą do TV a nie pietnascie.

 • http://www.spidersweb.pl Szymon Radzewicz

  Wiesz, wydaje mi się, że to kwestia tego, czego od emulacji PS2 na PS4 oczekujesz. Jeżeli masz zamiar grać w KAŻDĄ produkcję z PlayStation 2, to jasne, pójdziesz z torbami.

  Ja mam z kolei listę kilku gier, ponadczasowych klasyków z PS2, w które z chęcią zagram na PS4. Nawet mając działające PlayStation 2 w szafie. Chodzi o wygodę. Chodzi o jedną platformę, na której gram bez podłączania mnóstwa innych urządzeń w salonie. Jasne, że nie dam 60 złotych za byle produkcję na PS2. Musiałbym upaść na głowę. Jednak za takie Gran Turismo 4 rozciągnięte na nowe telewizory to mógłbym i 100 złotych zapłacić. Tutaj nie chodzi o usługę jako taką. Chodzi mi o skompletowanie kilku niesamowitych produkcji, do których mogę wrocić w każdym momencie, na nowoczesnej konsoli.

  Żeby nie było, jak sam napisałem w tekście a) ceny są na zachodnią kieszeń b) Xbox robi to lepiej.

 • http://www.spidersweb.pl Szymon Radzewicz

  Bo ciężko skrytykować Sony za ten ruch. Można dywagować, czy ceny są za duże (moim zdaniem takie są), ale sama możliwość uruchomienia niesamowitych gier z PS2 na PS4 to zawsze świetna opcja.

 • http://www.spidersweb.pl Szymon Radzewicz

  Ten blur to był już w wersji na PlayStation 2. Już wtedy stosowali takie sztuczki. Z tego co kojarzę, on zniknął dopiero w wersji HD, która pierwsza debiutowała bodaj na iOS.

  Co do samych cen – jak napisałem na zakończenie, stawki cenowe są lekkim rozczarowaniem. Mam jednak kilka takich gier z PS2, że jestem skłonny zapłacić za nie i 100 złotych. Produkcje z przeszłości, niezwykle sentymentalne, budzące wspaniałe wspomnienia. Poluję zwłaszcza na Gran Turismo 4, Okami, ICO oraz Shadow of the Colossus.

  Nie mam zamiary kupować każdej gry z PS2 na PS4, to by było szaleństwo :)

 • Feniks06

  No to w takim razie przeskalowali tylko rozdziałkę do HD ale to poprawia grafikę w takim samym stopniu w jakim zoom cyfrowy robi zbliżenie ;)

  Te stawki cenowe a przynajmniej te za GTA to nie jest lekkie rozczarowanie tylko żart z klienta. Jesteś fanem jakichś gier… ok. Jesteś w stanie zapłacić 100 zł za grę wydaną 13 lat temu… ok. Chcesz tyle za nią zapłacić… ok. Nikt mi jednak nie wytłumaczy, że tego rzędu kwoty to jest zdzierstwo. Uruchomienie tych gier na Ps4 nie wymagało ani od Sony ani od dewelopera niemal, żadnego nakładu pracy czy kosztów. Tak jak powiedziałem…69 zł to jest cena do zaakceptowania za Resident Evil gdzie widzę, że twórcy włożyli pracę w to by zrobić nie tylko port, lecz również odświeżyli całą grę. Dodali nowe efekty, wymienili tekstury, zmienili modele postaci, wyrenderowali ponownie cut scenki, zmienili dźwięki, dodali efekty oświetlenia. Praktycznie wymienili wszystko co widzi oko i ucho gracza pozostawiając jedynie niezmieniony rdzeń gry. Gdyby jednak za tą kwotę 69 zł próbowano mi wcisnąć RE 1 w niezmienionej postaci znanej z psx no to sorry ale można to traktować jedynie w kategoriach zdzielenia człowieka szmata w pysk ;)

  To co mnie zadziwia zarówno u was jak i na antywebie czy innych stronach z którymi się spotkałem to fakt, że generalnie nigdzie nie widziałem w artykule otwartej krytyki. Przecież za 150 zł to można już PS2 kupić a ceny gier są za grosze. Ja naprawdę nie rozumiem dlaczego Sony się tak wiele wybacza.

 • BlindObserver

  Problem w tym, że nie ma żadnej wstecznej kompatybilności. Na Twitterze potwierdził to Yoshida. To co jest tutaj to jedynie porty z wykorzystaniem stworzonego przez Sony emulatora, z dodanymi efektami postprocesowymi, zwiększoną rozdzielczością i trofeami. Naprawdę nie wiem, kto chciałby kupić za 60 zł GTA, skoro nawet wersje na Androida są ładniejsze (i tańsze), nie wspominając już o edycjach pecetowych, gdzie za te 60 zł to można mieć wszystkie części od jedynki do czwórki z epizodami. Żeby już w ogóle było śmiesznie, to w przypadku tych tytułów są problemy z płynnością (!). Co tu chwalić?

 • Artur Łukasz

  najsmieszniejsze jest to że na xbox one będzie można w san andreas zagrać za darmo jak się miało kopię na x360 :)

 • grenland
 • http://www.marcin-zawadzki.com/ Marcin

  Rany, na miejscu posiadaczy ps4 pluł bym sobie w brodę. Ile można się jarać Remasterami, remakami, edycjami HD i 3D i HWD… nieważne. To powinno być za darmo jako miły dodatek, a mam wrażenie że to jest główny sens istnienia tej konsoli :) Są tam wogóle jakieś gry na nowy system?

 • Patryk

  Kwestia gustu. Moim zdaniem chodzi o to, żeby nie dać się nabić w butelkę, a granie w GTA 3 za 6 dych jest trochę takie.. słabe.

 • Artur Łukasz

  jest tańsza ponieważ jak kupiłeś ją na x360 to całkiem możliwe że uruchomisz ją na one bez dodatkowych opłat.
  sony wykombinowało to tak że kupujesz grę na ps2/3, a potem znowu na ps4 jeśli chcesz zagrać na nowej konsoli.

 • BlahFFF

  Nie, nie jest ciezko. Skoro to bezposredni emulator (a wszystko na to wskazuje) to wystarczy wytknac brak mozliwosci wlozenia plyty z PS2 do napedu 4-ki, zeby zagrac. MS potrafil i to nawet z emulowaniem nowszego sprzetu wiec SONY zwyczajnie nie chce i woli zarabiac.

 • Marcin Krzyżaniak

  Byłbym skłonny zapłacić za pewne rzadkie pozycje z katalogu PS2, ale wątpię czy kiedyś coś takiego jak „Kuon” czy „Rule of Rose” pojawi się w ofercie psn. W innym przypadku po co mam kupować drogie 10-15 letnie gry skoro: 1. już je mam i stoją sobie na półce, 2. mogę je uruchomić spod emulatora na PC. Poza tym, trudno będzie liczyć na dobre promocje tych tytułów. Tak na prawdę najgorsze w tym wszystkim jest to, że wiele z gier na ps2 już wcześniej można było kupić na ps3 (no nie u nas, u nas oferta była … marna (to łagodne słowo)), a teraz tym wszystkim ludziom mówi się, że tto nie istotne, teraz będą je kupowali trzeci raz – jeszcze drożej!

  Ja chcę normalną emulację – tak jak to zrobił Microsoft, a nie kupowanie znów tych samych tytułów bo mogę teraz mieć trofea!!! lol i streamować!!! lol

  Jak Sony nie zrobi normalnej emulacji na ps4 to niech się walą – ja mam emulator na PC.

 • Pablo

  A nie jest tak, że płytka DVD z x360 w napędzie ps4 to tylko autoryzacja, potwierdzenie, że masz licencję na grę? Poczym musisz ściągnąć specjalnie przygotowana wersje gry na dysk chyba.

 • Pablo

  Tfu…” w napędzie x1″ oczwiscie

 • Feniks06

  Tam się jakieś pliki tylko dosysają za pierwszym razem z sieci. Nie cała gra.

 • Feniks06

  Tak, owszem. Jest to zawsze dodatkowa funkcjonalność.

  W moim odczuciu jednak minusów jest więcej…
  -Konieczność zakupu gry w sklepie po zawyżonej cenie. (ok, w tym się już zgodziliśmy ;) )
  -Konieczność ponownego zakupu już posiadanych tytułów z PS2.
  -Konieczność ponownego zakupu tej gry nawet jeśli masz ją już wykupioną w ramach PS2 Classics.
  -Marny portfel gier. Ok. 100 tytułów na Xbox One vs 8 tytułów na PS4. Więcej było już w ramach preview na X1. I nie mówię by porównywać te usługi. Po prostu jest rzucony jakiś ochłap. Licho jak na start usługi.

  Podsumowując. Dobrze, że taką możliwość dali. Sposób jednak w jaki skonstruowali tą usługę już jednak jest słaby. Niewiele dali od Siebie a bardzo słono sobie to liczą (nie mówię już tylko o cenie ale generalnie o progu wejścia dla klienta).

 • fakt

  a kupowanie gier z GC na Wii U już słabe nie jest?

 • Patryk

  Moim zdaniem Wii U samo w sobie jest słabe, że już o kupowaniu gier gdziekolwiek na tę konsolę nie wspomnę.

 • obiektyvvny

  „Jeżeli w przyszłości posiadacze PS4 dostaną możliwość nabycia takich
  hitów jak Gran Turismo 4, Kingdom Hearts, Okami, ICO czy Shadow of
  Colossus, jestem przekonany, że znajdą się chętni do zakupów. Sam będę
  wśród wymachującym portfelami.” – autor jest takim wielkim fanem Okami/Kingdom Hearts/Ico, a nie zakupił/nie ograł ich w wersjach HD na PS3?
  Ba, mam zakupione z PSX wszystkie części Crash Bandicoot oraz Final Fantasy 7,8,9. Oczywistym jest, że SONY powinno zrobić w takim razie emulację tych gier z PSX na PS4 w taki sposób jak na PS3.
  Idąc dalej – kupiłem GTA3 na PS3 (jako klasyk PS2) i co? Mam płacić pełną kwotę za marne dodanie pucharków w wersji na PS4? TO JEST ŻENADA.

 • PS4_RULEZ

  kup sobie PS4, żebyś mógł sobie w pełni uczciwie popluć, patrząc z miłością na otoczony świeczkami obraz Nutelli, postawiony na twoim cudownym zielonym magnetowidzie :D

 • http://twitter.com/jakubkralka Jakub Kralka

  Na pewno kupię Vice City, w którym spędziłem wiele miłych chwil, ale raczej nie ma pośpiechu, poczekam na jakąś promocję.

 • fakt

  xboty w akcji.

 • IronWolf

  nie konsolowców a fanów sony, posiadacze xone graja w gry z x360 bez znaczenia czy mieli je kupione na płycie, czy w postaci cyfrowej

 • IronWolf

  nawet jezeli, to wciąż nie musisz kupować ponownie tej samej gry

 • smackthat

  Totalna głupota, to po co mi PS4? Chyba po to, żeby grać w najlepsze tytuły na PS4 a nie jakiś kwadratowy badziew sprzed 10 lat. Porażka…

 • Marcin Krzyżaniak

  A ile urządzeń z logo Playstation sam posiadasz? Bo ja np. 6, PS2 / PS3 / PS4 / PSP / PS Vita i PS TV. Dla odmiany z logo MIcrosoft tylko dwa – Lumię i Xboxa 360, więc daruj sobie.

 • vasper

  Ale ktoś Cię zmusza do granie w takie tytuły?

 • http://www.poczytnik.pl Krystian

  Nawet, jeśli Rule of Rose czy Kuon pojawiłyby się, to mam przeczucie, że ominęłyby europejski PSN :-/ Jak sporo gier zresztą (dodając, że PSN US posiada często niższe ceny o ~50zł).

  Plusem emulacji na PS4 jest podbita rozdzielczość. Mimo, że nadal posiadam PS2 i nawet dla konsolki trzymam niezły telewizor CRT, to ciężko zignorować czasem jaggies ;-)

  Jestem za jak największym katalogiem gier, ale niestety – wiek nie usprawiedliwia tych cen. Przycięte o połowę, a dodatkowo przeportowane do Vity byłyby znacznie bardziej łakomym kąskiem.

 • http://www.poczytnik.pl Krystian

  Wszystko da się przełknąć, gdyby ceny były niższe. Aktualnie wygląda to tak, jak piszesz – i to w cenie 60zł za grę, która swoje lata świetności miała dwie generacje temu.

  Dla mnie ok, czemu nie, świetna ciekawostka – ale nie przy tych cenach ;-P

 • http://www.poczytnik.pl Krystian

  Ba – powiem więcej. Używane GTA III na PS2, w niezłym nawet stanie i mapą w pudełku, udało mi się wraz z przesyłką dostać za 10zł :-)

  Śmieszna sprawa, ale przy tych cenach – taniej wyjdzie kupić PlayStation 2 i używane gry, zamiast emulowane na PS4 ;-) Jedyna różnica to grafika – na czwórce gry wyglądają znacznie lepiej (brak jaggies, które dziś aż kłują na PS2)

 • http://www.poczytnik.pl Krystian

  Tak było już na PS2 – warto było ten efekt wyłączyć. Blurowanie zakrywało nieco mankamenty jak jaggies, ale grało się wtedy hardcorowo ;-)

 • Marcin Krzyżaniak

  Ale o tym właśnie napisałem, że pozycje które chciałbym kupić prawdopodobnie nie pojawią się w katalogu PSN-u, druga kwestia to tak samo czy tym razem katalogi w US będą tożsame z tymi w EU. Już dawno zauważyłem że na ps3 dostępna jest np. seria Fatal Frame, ale tylko w US. Sam bym chętnie miał stary CRT pod ps2-kę, ale po prostu nie mam na to miejsca, a na LCD-kach niestety te gry dobrze nie wyglądają. Zostaje emulacja na PC – niestety też nie wszystko chce działać.

 • http://wiiu.com.pl/ wiiucompl
 • KolegaMaciej

  PCMASTERRACE pozdrawia konsolowcow !

  Odpalam kompa i gram z kanapy padem od x360 w tytuly z PS2 (Shadow od Colossus), Wii (Meteroid) , NES (Contra) , Snes czy xboxa (XIII) w full hp ze stweakowanimi detalami.

  Steam Big Picture & Emustation i nie trzeba pakowac grubych dolcow w jakies bezsensowne rozwiazania, ktore doja was po raz kolejny za defakto to samo , bo lepszej jakosci nie uswiadczycie na potatostation4 grajac w te stare tytuly.

 • http://www.spidersweb.pl Szymon Radzewicz

  Ale wiesz, że łamiesz wtedy licencję na gry z PS2?

 • http://BBnews.pl/ AP 

  Jego wina, że PS nie zapewnia odpowiedniego rozwiązania dla fanów ? :) To tak jakby powiedzieć- ludzie nie oglądajcie seriali z obcych źródeł, bo na Polske nikt nie wykupil licencji, wiec takie ogladanie jest nielegalne :) A ja jestem zdania, że szczególnie jeśli ktoś kupił kopię gry na PS2 to ma prawo w 100% robić sobie z nią co chce- nawet pobrać wersje z torrentów na emulator PS2 na PC :P Tak samo jak mam kupiony film na DVD czy blu-ray to mogę go sobie zripować i wrzucić do chmury, czy odtwarzać na tablecie :) Pokrętne, ale czemu nie? :)

 • http://BBnews.pl/ AP 

  Ceny są mocno zawyżone- w końcu na PC taniej można kupić całą kolekcję GTA (III, VC, SA i IV + dodatki), a w dzisiejszych czasach wszystko to pójdzie na laptopie ze średniej półki :P
  I z tego co pamiętam to ceny nawet były tańsze na PS3 jak kupowałem przez PS Store :P

 • Wojciech Szczupak

  Jeżeli posiada BIOS ze swojej konsoli i kupione gry to nie łamie licencji, z tego co się orientuje :)

 • BlahFFF

  Cos w tym stylu, choc nie wiem czy sciaga cala gre czy tylko fragment potrzebny do odpalenia. Emulacja w XBoxie dziala jednak nieco inaczej i tam exec jest prawdopodobnie kompilowany pod nowa architekture stad wymagana opcja pobrania z xbl.

  To co oferuje PS4 wyglada na zwyczajny emulator, ktory opakowuje niezmodyfikowana wersje gry. Mozliwe, ze dalo by sie po prostu sciagnac odpowiedni profil i odpalic gre bezposrednio z plyty. W ostatecznosci, mozna wykorzystac nosnik do autoryzacji jak u MS i tez kazdy bylby zadowolony. Tymczasem tu ewidentnie widac, ze zrobiono cos na szybko jako odpowiedz dla konkurencji i przy okazji probuje sie wyciagnac niemala kase grajac na sentymentach.

 • Krulik

  Przeczytaj co dostajesz kupujac Classics:

  Odświeżona edycja GTA: San Anreas została przygotowana na bazie mobilnej wersji gry i niesie ze sobą przede wszystkim podrasowaną grafikę w rozdzielczości 720p, znacznie zwiększony obszar rysowania obiektów oraz kilka drobnych zmian w wyglądzie mapy i poszczególnych menusów. Zaimplementowano także nieobecną w pierwowzorze pokaźną listę osiągnięć do odblokowania. Zapisy stanu gry nie są niestety kompatybilne z zapisami, wykonanymi w oryginalnym San Andreas, które w trybie emulacji można było uruchomić także na Xboksie 360.

 • hary2y

  kupiłem sobie gre Rogue Galaxy i gram na to na ps4 ale ekran mam rozdzielczości jak na ps2 czy da się coś z tym zrobić???

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement