Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz, czyli człowiek, który rozgryzł Wykop, został przez niego pogryziony

Artykuł/Technologie 05.03.2015
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz, czyli człowiek, który rozgryzł Wykop, został przez niego pogryziony

Nie ma ostatnio tygodnia, żebym nie trafił w sieci na materiał poświęcony firmie Solgaz i człowiekowi, który stoi za kontem marki na Wykopie. Dla niewtajemniczonych, Solgaz to “zajebiste płyty bez płomienia”, a Wykop to serwis społecznościowy, w którym Jakub Biel z niespotykaną wręcz skutecznością promuje markę Solgaz. A właściwie promował, bo dzisiaj coś się zepsuło.

Zdaję sobie sprawę, że moje zawarte we wstępie wytłumaczenie czym jest Solgaz mogło być niezrozumiałe lub zrozumiałe dla bardzo wąskiej grupy odbiorców. Ze zwrotem “zajebiste płyty bez płomienia”, które stało się dla niektórych internautów skróconą definicją marki Solgaz stoi bowiem ciekawa historia. Jeden z użytkowników tymi właśnie słowami opisał swoje doświadczenia związane z firmą Solgaz i jej produktami, czyli przełomowym rozwiązaniem jakim niewątpliwie są gazowe płyty kuchenne, które działają bez tradycyjnego płomienia. Pod tą dość wulgarną, ale również zabawną i już kultową definicją, marka Solgaz została zaindeksowana również w Google. Osoby szukające informacji o firmie, prędzej czy później dowiedzą się, że jej płyty są… zajebiste.

Nigdy nie byłem zwolennikiem wulgaryzmów w jakichkolwiek tematach związanych z firmą, no ale całej społeczności nie da się powstrzymać. W sumie to nawet nie próbowałem, bo wydźwięk jest pozytywny, a tekst faktycznie stał się kultowy i wszechobecny – mówi Jakub Biel w rozmowie z naTemat.

W ostatnim czasie o działalności marki Solgaz na Wykopie robiło się coraz głośniej. Kolejne serwisy branżowe (i nie tylko) rozmawiały z Jakubem Bielem, który przekonał do siebie – powiedzmy to wprost: niełatwą – społeczność użytkowników Wykopu.

Działania Biela skupiły się na wejściu w grupę użytkowników Wykopu i Mikrobloga, dzielenie się z nimi opiniami, radami, a marka Solgaz i jej płyty gazowe bez płomienia był gdzieś z boku.

Biel nie stosował nachalnej reklamy, starał się doradzać użytkownikom i oferował swoją pomoc m.in. w zakresie wniosków patentowych, czyli spraw, w których Solgaz ma spore doświadczenie. Innym razem jeden z wykopowiczów mieszkających w Trójmieście borykał się z awarią swojej starej kuchenki gazowej, czego efektem był brak możliwości przygotowywania posiłków. Biel zareagował błyskawicznie i wysłał do niego serwisanta firmy Solgaz mimo, że ta konkretna osoba korzystała ze sprzętu konkurencji.

Jakub Biel - Marketing Manager w firmie Solgaz i współzałożyciel Instytutu Medialnego
Jakub Biel – Marketing Manager w firmie Solgaz i współzałożyciel Instytutu Medialnego

Te i inne sytuacje sprawiły, że społeczność Wykopu pokochała markę Solgaz. Część tej miłości wylała się też na Jakuba Biela, który jest cichym ojcem sukcesu firmy w Internecie. Jego zasług nie można lekceważyć, gdyż działania na Wykopie przeniosły się poza dość hermetyczne środowisko użytkowników, a wraz z każdą publikacją poświęconą poczynaniom Solgazu na Wykopie, kolejne osoby dowiadywały się o marce.

Sukces jest tym bardziej znaczący, że Solgaz zdecydował się na działania na Wykopie głównie ze względu na finansowe możliwości. W wywiadzie dla Ad Monkey Jakub Biel zwrócił uwagę na fakt, iż Facebook, Twitter i inne popularne media społecznościowe są zdominowane przez wielkie marki i koncerny, takie jak Samsung, Whirlpool czy Electrolux, których dzienne budżety marketingowe są zapewne równe temu co Solgaz jest w stanie przeznaczyć na reklamę przez cały rok.

Jeszcze kilka dni temu z płomieniem (czyli bardzo szybko) na stronę główną Wykopu wykopano znalezisko zatytułowane “Pomóżmy Jakubowi z Solgazu zostać PRowcem roku!”. Był to dowód uznania dla pracy Jakuba i tego w jaki sposób Solgaz prowadzi komunikację z klientami na Wykopie.

Wszystko było pięknie, w zasadzie do wczoraj, gdy Jakub Biel postanowił na prywatnego Facebooka wrzucić zdjęcie z… Jarosławem Kuźniarem.

A Kuźniar, jak powszechnie wiadomo, jest jednym z największych wrogów publicznych na Wykopie. Swego czasu przekonał się o tym również Tomek Kopyra z blogu blog.kopyra.com, który również rozpętał wokół siebie aferkę na Wykopie. I podobnie jak w przypadku Jakuba Biela punktem zapalnym całego zamieszania była publikacja wspólnego zdjęcia z Kuźniarem.

Jedno zdjęcie ze znanym i (nie)lubianym dziennikarzem wystarczyło, aby w tych dwóch przypadkach społeczność Wykopu rozpętała aferę, a w zasadzie klasyczną gównoburzę.

Kilka miesięcy temu część użytkowników Wykopu postanowiła zlinczować Kopyrę za zdjęcie z Kuźniarem, dzisiaj to samo zrobiono z Bielem.

Początkowo podejrzewałem, że Jakub Biel jako wprawiony w bojach wykopowicz postanowił potrollować trochę, czyli sprowokować społeczność Wykopu. W końcu wiedział, jak skończyła się Kopyry wrzutka zdjęcia z Kuźniarem na jeden z prywatnych profili społecznościowych. Widząc jednak rosnącą falę hejtu i oburzenia oraz merytoryczne, ale zdecydowanie cichsze głosy poparcia doszedłem do wniosku, że Biel stracił kontrolę nad tym co się dzieje, a ewentualne konsekwencje i następstwa wykopowej aferki mogą się obrócić przeciwko firmie Solgaz, którą Jakub reprezentuje.

Dlatego skontaktowałem się z Jakubem Bielem i zapytałem wprost, jak to jest z tą dzisiejszą aferą na Wykopie.

Mateusz Nowak, Spider’s Web: Wrzucając zdjęcie z Kuźniarem wiedziałeś dobrze czym to grozi, prawda?

Jakub Biel, InstytutMedialny.pl: Wrzuciłem na prywatnego Facebooka, więc w zupełnie inne miejsce. I wiem, że nie lubią Kuźniara, ale czy to powód dla wybuchu afery i obsmarowywania mnie? Nie przesadzajmy. Naprawdę ktoś musi mieć zamknięty umysł żeby traktować to w takich kategoriach typu zdjęcie z dziennikarzem jest powodem do nienawiści. Już tym bardziej, że nigdy ani pod nazwiskiem ani pod firmą nie poruszałem tematów światopoglądowych ani politycznych.

Na Wykopie jestem już trochę ponad rok. Zarówno społeczność jak i humor poznałem tam bardzo dobrze, ale tym razem jestem autentycznie zaskoczony: wrzucam na prywatnego Facebooka zdjęcie z Jarosławem Kuźniarem, a tam wybucha afera.

Czy to była prowokacja?

Według mnie to pokazuje nie tyle hermetyczność tego miejsca co niedojrzałość wielu użytkowników. Podobnie było z Tomkiem Kopyrą, którego wcześniej kochali a nagle zdjęcie z Kuźniarem przeniosło go na przeciwny biegun.

Czy to trolling? Chyba zbyt wielkie słowo. Po prostu w momencie dziwnie zamieszanej sytuacji postanowiłem trochę to opanować. Pokazałem jak dziwne podejście mają ci, którzy siedzą anonimowo na mikroblogu i czepiają się np. mojego wieku, czy w ogóle odejścia od komputera. Podejrzewam, że wystarczyłoby wrzucić zdjęcie z chociażby Korwinem i nagle sytuacja zmieniłaby się o 180 stopni.

A jak oceniasz/szacujesz liczbę hejtów w stosunku do głosów poparcia i głosów, które biorą Cię w obronę?

Liczbowo wyjdzie pewnie pół na pół, ale jeżeli porównamy ich treść to wyjdzie ciekawe zjawisko:

Te negatywne są zazwyczaj wulgarne, chamskie i po prostu nierzeczowe.

A te pozytywne są bardzo konkretne, pełne argumentów i wyważenia. Pokazują same fakty, czyli np. to, że całe zamieszanie wybucha tylko przez jedno małe zdjęcie.

Sam poziom piszącego da się odczytać z pierwszych słów komentarza. To pokazuje jacy ludzie nakręcili aferę.

Jak zareagował Solgaz na tę dramę, która teraz wybuchła?

Nie zareagował. To zamieszanie jest zamknięte na mikroblogu. Nie uważam by marce szkodziło zdjęcie pracownika z dziennikarzem.

Nie chcę tego mówić, ale Twoje akcje jako człowieka, który rozgryzł Wykop ostatnio spadły.

Jak akcje spadają, to inwestorzy wiedzą, że czas kupować ;)

Bardzo dziękuję za rozmowę. Powodzenia.

Również bardzo dziękuję.

*Grafika główna: Shutterstock.

Dołącz do dyskusji

 • Guest

  Nie czaję vikopków ciskających się o jedno zdjęcie. Chyba dawno afery nie mieli

 • Kreton87

  Co trzeba mieć w głowie żeby kogoś hejtować za zdjęcie z dziennikarzem? Chyba siano!

 • michal

  Gość jest zwyczajnie niedojrzały i uwierzył, że społeczność go pokochała. Jak to mówią pycha kroczy przed upadkiem, a łaska społecznościowa na pstrym koniu jeździ. Afera nie zaczęła się od zdjęcia z Kuźniarem, ale nieco wcześniej- po założeniu prywatnego konta.

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  „Gość jest zwyczajnie niedojrzały” (…) „Afera zaczęła (…) nieco wcześniej – po założeniu prywatnego konta” – i to Gość jest zwyczajnie niedojrzały? Wydaje mi się, że problem leży jednak gdzieś indziej.

 • cww

  wykop pe el

 • Edwin

  Trochę liczyłem na jakiś turbo powrót Sweet Noise, a tu taka nuda.

 • t00l

  Z gimbotłumem nie wygrasz.

  Kiedyś jak tworzyli Internet to było fajnie… hakersko-nerdowska kultura gdzie nie było ważne kim jesteś, tylko jak dobry kod potrafisz programować… a potem doskoczyli normalni ludzie i jakieś swoje dziwne problemy z rzeczywistego świata przynieśli.

  Od tego czasu użytkownicy tegoż medium podniecają się Kuźniarem zamiast debatować, która z implementacji liczb zmiennoprzecinkowych tworzona przez IEEE jest lepsza.

  I jest mi smutno. Nawet nie wiem kto to Kuźniar.
  Wiem tylko, że IEEE 754 wkurza mnie po dziś dzień.
  Koniec dobranocki.

 • adamo1139

  No teraz to i czytelnicy sw będą wiedzieli, co to solgaz. PRowiec roku jak nic ;)

 • SRP 11

  Dostałem od kumpla w dziób ale nie miałem odwago oddać. Komu
  by tu dowalić? I by nie oddał. Może Śmieszkowi z Wykopu z jakiejś firmy Solgaz bo zrobił sobie zdjęcie z Kużniarem?

  Ot i całe Internety…

 • http://www.f1fanklub.pl/ Paweł Wroniecki

  Dlatego lepiej takie miejsca omijać z daleka w internecie

 • trycykl

  Nie o jedno zdjęcie – o jednego Kuźniara. Facet przekroczył granicę, której żaden porządny człowiek nie powinien przekraczać. Smutne, że tego nie rozumiesz.

 • https://plus.google.com/+MarcinPiekarski/ Marcin Piekarski

  Teraz na wykopie należ myśleć w jedyny „poprawny” sposób, a cała reszta użytkowników już dawno przeniosła się na reddit’a.

 • tomekwl3

  powiesz coś więcej? Żaden porządny człowiek nie powinien fotografować się z Kuźniarem? Kuba Biel strzelił sobie w stopę firmując swoim nazwiskiem prywatne konto – i tyle. Tak się składa że też jestem wykopkiem i lekko nie rozumiem powstałej gównoburzy – znaczy rozumiem genezę, ale nie widzę jej sensu.

 • 001101011

  „Te negatywne są zazwyczaj wulgarne, chamskie i po prostu nierzeczowe.
  A te pozytywne są bardzo konkretne, pełne argumentów i wyważenia. Pokazują same fakty, czyli np. to, że całe zamieszanie wybucha tylko przez jedno małe zdjęcie.
  Sam poziom piszącego da się odczytać z pierwszych słów komentarza. To pokazuje jacy ludzie nakręcili aferę” i wszystko jasne. Bogobojna prawica, trzaskajaca zdrowaski, gorliwi calowniczy biskupich pierscieni, przekazujaca sobie znak pokoju … trzaskajaca po wirtualnej i prawdziwej „mordzie”, wszystkich ktorzy osmiela sie miec inne zdanie niz oni. No to zaraz Jakub zostanie zlustrowany do 50 pokolenia wstecz, to juz pewne, albo Zyd, mason, cyklista, w najlepszym wypadku resortowe dziecko.

 • Snow Leopard

  Jak to czytam, to nie wierzę, że jakieś smrody z jakiegoś zasranego wykopu na wygwizdowiu Internetu, mogą mieć tyle nienawiści w sobie, żeby chcieć zniszczyć drugiego człowieka. Przecież to jest chore:/
  Co nam za pokolenie porosło? Będą mordować na ulicy, „wrogów publicznych”? A może to tylko takie chojraki jak ich IP chroni? #nierozumiem

 • Matt

  Problem? W życiu bym o tej firmie nie usłyszał, a teraz chcąc nie chcąc, ją znam. Nie oglądam telewizji, ani nie czytam portali, więc Kuźniar mnie nie irytuje, wiem tylko że taka osoba istnieje. Na wykopie nie siedzę. Jak dla mnie, to gość zrobił świetną PRową robotę.

 • user

  Zabawne, jednak bardzo mizerny ze mnie użytkownik wykopu, skoro kompletnie nie zauważyłem tej „afery” na samym Wykopie tylko tutaj… Inna sprawa, że społeczność Wykopu nie jest jakimś monolitem, jest bardzo podzielona i skonfliktowana, co w sumie nie dziwi bazując na powiedzeniu, że gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania. Mimo wszystko naprawdę warto uważać na rzeczy, które wywołują największe podziały wśród wykopowiczów jeśli ktoś chce się tam promować, bo o sukces trudno, a o poważną wpadkę o wiele łatwiej. Ot, życie.

 • ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Przecież to oczywiste, że ta afera jest istnym KickStarterem dla tego śmieszka. Biel wiedział kim jest Kuźniar dla internautów oraz to że takie połączenie szacunku gazownika z pogarda TVN będzie paliwem napędowym do przebicia się po za hermetyczny wykop.Pokazuje to Spidersweb, który jako 2 lub 3 opublikował wywiad z Jakubem,a ten teraz ma szanse, którą chciał i tutaj przyda się doświadczenie z wykopu. (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  Wykop się skończył w 2009

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  mhm, a już w kolejnym sezonie zabije jakiegoś senatora i zostanie viceprezydentem USA

 • scribe pl

  a może spidersweb opisze jak to na wykopie próbował się promować Pan Pająk?

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  Przecież Spider’s Web stałe jest obecny na Wykopie, a nasze wpisy systematycznie pojawiają się na stronie głównej. Większość użytkowników potrafi myśleć samodzielnie i nie zakopuje treści w imię Bóg wie czego.

 • Krzysiek Setlak

  Co to za sukces rozreklamować sie wśród nietargetu? Niech mnie ktoś wydobędzie z odmętów błędu i pomyłki, bo mam wrażenie, że gimnazjaliści nie są osobami decydującymi o kupnie kuchenki gazowej…

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  O Solgazie w kontekście Wykopu można było ostatnio przeczytać w największych serwisach internetowych w kraju. To sukces i dotarcie z informacją do potencjalnego klienta.

  A w podlinkowanych w tekście wywiadach znajdziesz info, że do działu sprzedaży dzwonią ludzie z Wykopu i powołując się na ten serwis proszą o rabat. To nie sukces?

 • http://djakdekiel.pl/ djakdekiel

  Dlatego nie zaglądam na wykop. Za dużo kuców i gimbazy z umysłem pantofelka.

 • http://djakdekiel.pl/ djakdekiel

  Zapewne nie raz widziałeś się z Kuźniarem osobiście, że masz o nim takie zdanie :)

 • tomekwl3

  szczęśliwie na mirko kuce się jeszcze aż tak nie rozprzestrzeniły :)

 • Przywódca formacji sów

  Pojawiają się na stronie głównej, bo płacicie za to w większości.
  Wykopowicze zakopują albo za niską jakość artykułu, albo za kulturę redaktora naczelnego :)

 • Stasiek_Rzyd

  Biel jest tak daleki od rozgryzienia wykopu, jak ja od zapoznania Taylor Swift z moim koliberkiem.

 • ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Musisz spoilerować? :(

 • wiadran

  pojadę prawem godwina i zadam prowokacyjne pytanie – ile razy widziałeś osobiście hitlera? no chyba, że twierdzisz, że to był przyzwoity jegomość, a nie drań…

 • Fakt

  Kto wykopem wojuje od wykopu ginie.

 • Krzysiek Setlak

  OK, w takim razie nie doceniałem Wykopu, bo do tej pory widziałem grupę jego użytkowników jako… Dobra, powiem po prostu, żę jakoś myślałem o nich mało pochlebnie :)

 • dob3k

  >wykop pe el
  Strona ze smiesznymi obrazkami
  !( ͡° ͜ʖ ͡°) #pdk

 • Yarpen

  Gównoburza tu gównoburza tam… a nie ładniej kałosztorm:) ??

 • iaLath

  Panie Jakubie trochę pokory a nie buty w swoich wypowiedziach. Mówienie o jakiś testach na wykopowiczach to strzał w stopę. I to odejście od komputera trochę zlasowało mózg. Osobiście nie wróżę powrotu na wykop ale czekam jak rozwinie się sytuacja dalej i na pewno pogratuluję jeżeli kryzys zostanie zażegnany :)

 • vasper

  Tylko wykopek mógł użyć takiego porównania…

 • Janko

  źle nie napisał. Z tym ze Kuźniara można widzieć prawie codziennie rano w tv.

 • Marek Wierzbicki

  Żałosne te odpowiedzi IMO. „Wrzuciłem na prywatnego facebooka” – LOL dnia, zrobił mi ten tekst cały piątek :D Prywatne to możesz sobie mieć człecze listy do babci, a nie konto na portalu społecznościowym ( facepalm ). On był „zaskoczony” że wybuchła afera… Gdybym go zatrudniał, i dowiedział się że ” został tak podle zaskoczony ” to poszukałbym sobie innego fachowca.

  Żal :D

 • Marek Wierzbicki

  Wolne żarty…hejtuje się za byle gówno ;)

 • akia

  Więc zdjęcie faceta od marketingu i mediów w firmie z dziennikarzem jest powodem do afery? Prooosze cie….

 • saq

  Dokładnie o tym samym pomyślałem:P A tu straciłem kilka minut czytając jakieś bzdety ;/

 • msq

  Jeden z glownych powodow mojego zlikwidowania konta na wypoku po siedmiu latach aktywnosci. Wraz ze zwiekszaniem sie bazy uzytkownikow ilosc trolli, mentalnej gimbazy i zwyklych kretynow przekroczyla pojemnosc #czarnolisto i trzeba bylo spakowac manatki.

 • gość

  Mam dwie uwagi – pierwszą, że o ile dobrze pamiętam jeszcze niedawno Mateusz Nowak drwił sobie w komentarzu z anonimowych nienawistników i głosów piętnujących takie zachowanie a chodziło o … Jarosława Kuźniara.
  Druga uwaga to ta dotycząca „polskiej klasyki” – koszulka „Nie ma większego nad Jana Pawła II-go”, głowa pełna nienawiści, ręce pełne wirtualnej przemocy, gęba pełna bogoojczyźnianych frazesów, czyli witamy w polskiej szarej codzienności, piekiełku polskiej prawicy.
  Co do mnie mogę powiedzieć, że kompletnie nie szanuję ani nie utożsamiam się z jakimkolwiek politykiem na polskiej scenie, a Kuźniara po prostu lubię – inteligentny, dowcipny i pozytywnie konkretny człowiek.

 • mk

  Widocznie nie do końca rozgryzł społeczność wykopu skoro jest zaskoczony całą gównoburzą;)

 • abrda

  Wyglada jak dziecko i juz jest marketing manager? Niezle

 • michal

  Mówi się, że życie człowieka po pozbyciu się telewizora z domu jest lepsze. Po usunięciu konta na Wykopie jest lepsze co najmniej 2 razy bardziej :P

 • Marek Wierzbicki

  Widziałem już w sieci dużo bardziej błahe powody afer/hejtów… Mnie jedynie dziwi zdziwienie specjalisty od marketingu…

 • oO0o

  przecież to wykop – niedowartościowani gimnazjaliści, którzy się nudzą. Jeden coś zrobi, cała reszta leci za nim bo tak jest „cool”.

 • oO0o

  na wykopie to norma

 • Nervous

  Zadam teraz poważne pytanie. Co to jest wykop?

 • WykopPL

  Taki portal ze śmiesznymi obrazkami.

 • redwhite

  Przestałem zaglądać na Wykop. Poziom większości wypowiedzi poniżej dna.

 • …777…

  a już chciałem zmieniać kuchenkę na solgaz ale jednak wybiorę inna

 • …777…

  tak, własnie żaden szanujący się normalny myślący człowiek nie powinien się z nim fotografować, nawet przy nim stać bo można się kłamstwem obłudą i głupotą od niego zarazić

 • …777…

  z jaruzelskim tez sie nie widziałem osobiście a wiem ze to był kawal gnoja

 • …777…

  tylko osiol by takiego porownania nie zrobil, przeciez to oczywiste

 • …777…

  mózg kolego, mózg !!!

 • …777…

  w dupę węza jak ja bym chciał być gimnazjalista

 • oO0o

  mentalnie możesz być, wiek nie ma znaczenia

 • oO0o

  mózg ma każdy, niestety rozum nie

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  Głupoty opowiadasz. Sporo wpisów jest normalne wykonywanych na główną. Zakopuje garstka. Pomijam kwestię, że nie każdy tekst jest wart głównej, bo to chyba oczywiste.

 • ghjl

  „To zamieszanie jest zamknięte na mikroblogu” – jak początki ich sukcesu. Ta afera pokazuje że jechał na niezłym farcie skoro nie potrafił uczyć się na błędach innych – tak oczywistych.

 • rabarbar

  Widać jednak nie rozgryzł wykopu

 • owieczek

  Lubię czytać sw ale nie oszukujmy się, wy tam jesteście spaleni.

 • lukasz

  rzeczywiście, Reddit trzyma się o poziom wyżek niż wykop, ale to chyba kwestia wieku userów wykopu, głownie raczej licbaza.

 • minichedar

  …a po usunięciu twarzoksiąga (co nie jest wcale takie proste), świat zmienia się nie do poznania na lepsze :)

 • asdgfvasasd

  „Według mnie to pokazuje nie tyle hermetyczność tego miejsca co niedojrzałość wielu użytkowników”

  to chyba raczej oznacza wlasnie wysoka dojrzalosc, jesli mezczyzna zdradzi swoje plemie to jest wykluczany z grona

  honor trzeba miec a nie liczyc na przeslizgiwanie sie jak tak chcemy postepowac to moze lepiej zostac polskim politykiem albo prostytutka

 • minichedar

  No proszę, mimo że na Wykopie byłem raz kiedyś na chwilę to też się o tych kuchenkach w końcu dowiedziałem. Jak widać „nie ważne jak o nas mówią, ważne że mówią” też jest formą promocji ;)

 • asdgfvasasd

  wykop – taka zla strona ale jak przyjdzie co do czego to kazdy dziennikarz sprawdz co tam nowego, jak brakuje mu zrodel to leci na wykop sprawdzic czy nie dodali czegos userzy

  gdyby nie wykop to polowa antyweby i spiderswebu musialaby dzielnie klikac recznie 10 blogow i newssitow zeby potem przeklepywac tresci do siebie

  a tak maja na tacy podane czesto tez na 10 glupich komentarzy znajduja sie na wykopie prawdziwy eksperci w danej dziedzinie i to w zaskakujaco waskich tematach

 • tomekwl3

  dobrze. A czy mógłbyś podać mi przykłady dziennikarzy z którymi fotografowanie się jest nie tyle dopuszczalne, co wręcz zalecane? Jaką drogą następuje zarażenie kłamstwem i obłudą?

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  Uwierz, że w naszych RSS-ach jest znacznie więcej niż 10 blogów i newssajtów ;)

 • lidzet

  Człowiek sobie nawet nie zdaje sprawy ilu idiotów jest na świecie… A tymczasem zeby sie przekonac wystarczy wejsc na wykop

 • Scarfmonster

  I jeszcze komunista bo za darmo serwis wysłał!

 • http://nietoperzoerze.blogspot.com/ Pan Syf

  Kupiłbym Wykop, gdybym mógł, specjalnie po to, by go zamknąć.

 • michal

  Kuźniar kiedyś rzucił mimochodem w dyskusji, że jakby dostał tysiąc e-maili z krytyką w jego stronę to by odszedł z TV. Jakiś Wykopek to wyłapał i zorganizował akcję wysyłania takich e-maili – Kuźniar jednak został.

  Serio – dlatego Wykopki, elita internetów nienawidzą Kuźniara.

  Wykopki – jesteście żałośni. Jedynie #neuropa trzymała tam poziom, ale i oni zeszli na psy bo normalni ludzie dawno pousuwali konta :|

 • johny

  Bo to dziecko to moze krewny – syn, wnuk albo homoseksualny przyjaciel syna wlasciciela… you name it

  Moj kuzyn w wieku 19 lat byl juz przewodniczacym rady nadzorczej w internetowej firmie o ktorej nikt nie slyszal. Rodzice mu to zalatwili. A po co? Zeby mial ladniejsze CV na przyszlosc.

  Tak to w naszym kraju funkcjonuje.

 • michal

  No zależy do czego się używa twarzoksiązki. Dziś chyba więcej osób traktuje FB to jako komunikator po prostu i nie korzysta z innych funkcji poza chatem. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie.

 • Jurek Pazurek

  Macie błąd logiczny w tytule artykułu. Gdyby ten chłopiec rozgryzł Wykop to nie zostałby pogryziony przez Wykop. On go wcale nie rozgryzł skoro nie potrafił przewidzieć co się stanie kiedy będzie się chwalił fotką ze znienawidzonym Kuźniarem. Zgubiła go albo pycha albo głupota. Obie cechy mało pożądane. Ten chłopiec bardziej przypomina Wąskiego z Killera – klaskał jak mu Siara kazał a w chwili bardzo błędnie ocenionej jako najlepszej do przejęcia roli Siary okazało się, że niby ma jaja ale tylko na trzy minuty. Tak, że chłopiec, który stworzył szumnie zwany INSTYTUT medialny okazał się zwykłym leszczem. A Wykop leszczy nie lubi więc ich tępi.

 • Jurek Pazurek

  No ale Kuźniar jest pracownikiem medialnym PO odbębniającym etat w TVN więc skoro tak bardzo uwielbiasz jego złotouste wypowiedzi to nie możesz powiedzieć, że nie utożsamiasz się z żadnym politykiem. Kuźniar to długi język platformy więc ty jesteś też platformianym wyborcą.

 • Jurek Pazurek

  I co – przeszedłeś do gazeta.pl i nareszcie wiesz, że żyjesz? ;-)

 • Jurek Pazurek

  Kuźniar nie jest dziennikarzem – on wykonuje ciężką pracę na odcinku mediów dla swojej obywatelskiej platformy. To jest polityk pracujący w mediach politycznych. Facet nie ma jaj i honoru skoro publicznie gada jedno po czym się wycofuje. Ja takim ludziom nie podaję ręki. Więc to nie jest kwestia Kuźniara – to jest kwestia tego, że chłopiec z medialnego instytutu ;-) pokazał, że wspiera platformę skoro obściskuje się z ich najlepszym propagandystą. A jak wiemy platforma nie ma na wykopie czego szukać. Więc chłopiec może i coś tam liznął marketingu ale jest jeszcze polityka o której nie ma pojęcia.

 • Jack Morgan

  Nie wiem.
  A co to google?

 • Kris

  Daj spokój – to tylko jakaś badziewna strona w internecie, kanał jak 4chan (czyli wypok to również miejsce dla zblazowanych i z zaburzeniami psychicznymi bądź niestabilnością emocjonalną). Tego nie powinno się wiązać z żadną filozofią czy honorem ;-)

 • Kris

  Niestety – internet brutalnie obnażył jak wielu ludzi na świecie ma problemy z niestabilnością emocjonalną / zaburzeniami psychicznymi / niedojrzałą osobowością.

  Przykre jest, kiedy wyjdziesz myślą dalej i zdajesz sobie sprawę, że takie durnoty to nie są tylko literki w sieci, ale te literki naprawdę piszą prawdziwi ludzie, którzy o zgrozo rzeczywiście mogą być tak postrzeleni.

  Internet w moim przypadku pokazał mi, że świat jest gorszym miejscem niż myślałem. Nie oglądam wiadomości, unikam programów publicystycznych z politykami, ale w internecie nie da się już tak łatwo ominąć już troli.

  Czasem brakuje mi z czasów PRL tych dozorów milicyjnych, które chłystków mogły nauczyć moresu pałą. Czasem niestety dopiero taka metoda skutkuje.

 • Kris

  Nie wiem – również tego nie rozumiem. Internet to raj dla niezrównoważonych emocjonalnie, bo chroni ich monitor oraz IP (niekoniecznie należące do nich).

 • Kris

  Teraz pomyśl, że ci gimnazjaliści to „przyszłość” tego narodu. Może faktycznie czas pakować walizki? Już w Czechach jest zupełnie inaczej – niby blisko nas, a mentalność już inna (raju nie ma, ale to taka ułożona Polska).

  Jak tu pisze tak przysięgam, że często myślę, czy właśnie tam nie emigrować w trosce o swoje przyszłe życie, emeryturę, spokojne życie dzieci i moją starość.

 • msq

  Nie drogi Jacku :)
  Wystarczy mi kilka subredditow pasujacych do moich zainteresowan i twitter.

 • Alfred
 • aassa
 • asd
 • ~phoe

  Masz literówkę na samym dole: Shuttersock.

 • Elvlanden

  Ej, gimnazjaliści obecni przy starcie wykopu już mają rodziny:) to i kuchenki szukają. Tylko te ceny z księżyca…

 • maur

  Widziałem parę dni temu komentarz, że jakiś mireczek na wykopie się cieszył, że rodzice jednak nie dali się namówić mu na płytę solgazu pare miesięcy temu. ;)
  Może paru innych rodziców dało namówić?

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement