W momencie gdy podpisywano gwarancje wolności słowa w Internecie, polski rząd kasował niewygodne dla siebie treści

Felieton/Technologie 26.04.2014
W momencie gdy podpisywano gwarancje wolności słowa w Internecie, polski rząd kasował niewygodne dla siebie treści

Właśnie zakończyła się międzynarodowa konferencja NetMundial w Sao Paulo. Podpisano podczas niej dokumenty gwarantujące między innymi zachowanie w Internecie wolności słowa. Minister administracji i cyfryzacji, Rafał Trzaskowski, stwierdził, że został uzgodniony wspólny plan działań na rzecz obrony otwartego Internetu. Tyle w teorii. W praktyce wspomniana wolność wygląda tak, że nasz rząd usuwa z Internetu niewygodne dla siebie treści.

Chyba już każdy obywatel zobaczył lub słyszał o klipie „10 lat świetlnych”, który podsumowuje naszą dekadę w Unii Europejskiej. Dam sobie rękę uciąć za to, że większość z nas była świadoma zmian, które przez ten czas zaszły nawet bez klipu kosztującego 7 mln zł.

Film pokazuje, jak z zacofanego, postkomunistycznego państwa pełnego obywateli ledwo łączących koniec z końcem, znających 54 określenia na cebulę, staliśmy się stolicą Europy. Miejscem, gdzie każdy jest piękny, zdrowy i bogaty, a suszarnia kojarzy się z surową rybą, a nie miejscem wywieszania mokrych gaci. Obejrzyjcie zresztą sami, podłóżcie tylko coś pod monitor, bo z ekranu aż wylewa się szczęście.

Krótko mówiąc, myślę, że koncepcję powstania tego filmu można zobrazować cytatem z najpopularniejszego filmu Barei, „Misia”:

– Powiedz mi, po co jest ten mis?

– Właśnie, po co?

– Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?

– Protokół zniszczenia.

– Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.

Nie jestem eurosceptykiem, jednak jestem świadom, że nie każdy z Was był za wejściem do Unii Europejskiej i nie każdy popiera obecne władze. a jeszcze większej liczbie osób nie pasuje wydawanie takich pieniędzy na słomiane inwestycje.

źródło: niezalezna.pl
źródło: niezalezna.pl

Dlatego po zaprezentowaniu klipu w Internecie pojawiły się jego liczne parodie, z których najpopularniejszą była ta ze zmienioną ścieżką dźwiękową z piosenki „Hey Jude” na „Taxman”. Wymowne, prawda? Niestety okazało się, że ludzie pracujący w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, na czele którego stoi wicepremier Elżbieta Bieńkowska, nie mają poczucia humoru i złożyli do YouTube wniosek o usunięcie klipu, zapewne z troski o panią Bieńkowską.

Jest ona osobą o delikatnym usposobieniu i już po zobaczeniu oryginalnej wersji klipu dostała dreszczy. Gdyby ujrzała przeróbkę, mogłaby się zapłakać lub nawet zemdleć. A tego nie chcemy, prawda?

Niestety, jak na złość, rzecz wrzucona raz do Internetu nigdy nie ginie i dlatego prześmiewczy klip możecie obejrzeć wyżej. Zadziałał tu klasyczny efekt Barbry Streisand. Klip obejrzało naprawdę wiele osób, ale największe zainteresowanie zaczął wzbudzać, gdy został usunięty.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie rozumie, że takie próby cenzury nie tylko są absolutnie nieskuteczne, ale budzą też ogromny niesmak i bardziej niż prześmiewcze klipy mogą zszargać opinie na temat naszego państwa.

Dołącz do dyskusji

 • http://www.arnoldbuzdygan.com Arnold Buzdygan

  To jest jeszcze pryszcz.
  Władze zabrały się za klasyczną cenzurę i chcą decydować co możesz oglądać a czego nie. Niestety Grzegorz Marczak nie stanął na wysokości zadania i poddał się jak tylko zobaczył groźnie podniesiony paluszek urzędasa :(
  W ten sposób pokazał Władzom, że warto takie numery odwalać :(

 • Szef Rady Puchaczy 10 banów

  A redaktorzy Spider’s Web nie kasują niewygodnych dla siebie treści?

  Przygadał kocioł garnkowi…

 • RDF

  Spokojnie.
  Wytrzymajcie jeszcze kilkanaście miesięcy i wybierzcie sobie koalicję PIS/Korwin. Na nic więcej nie zasłużyliście.
  Aha, i nie zapomnijcie natychmiast wystąpić z Unii. Zachód Europy odetchnie z ulgą.

 • RDF

  Nie ma żadnej cenzury Arnoldzie. Jest zakaz reklamy hazardu i tyle.

 • http://www.arnoldbuzdygan.com Arnold Buzdygan

  Nie rozśmieszaj mnie tom.

 • RDF

  nie wiem, co cię tak bawi? przestrzeganie prawa?

 • http://www.arnoldbuzdygan.com Arnold Buzdygan

  Sęk w tym, że nic mnie w tym nie bawi, a Ty próbujesz pajacować.

 • RDF

  jako znany internetowy pajac, pewnie pobijesz mnie doświadczeniem, więc żegnam.

 • majk

  Stary – widzę, że kto jak kto, ale Ty z całą pewnością na Donka zasłużyłeś! Congrats :)

 • Kamil

  Abstrahując od waszej przepychanki słownej – uznanie recenzji aplikacji za reklamę hazardu jest typową urzędniczą nadinterpretacją. Ale czy ludzie na prawdę myślą, że urzędnik dolnego szczebla z Urzędu Celnego w Opolu konsultował ten ruch z Donaldem Tuskiem i przeprowadził świadomy atak na AntyWeb? Co prawda jest pewien polityk, który uparcie powtarza, że wszystko to wina Tuska. Ale… Nie należy łączyć jednego miernego urzędasa z wielką polityką, bo tego typu sytuacje mogłyby mieć miejsce za rządów każdej partii.

 • RDF

  dzięki, może nawet na niego kiedyś zagłosuję, skoro tak polecasz.

 • majk

  tylko, że rząd tych „cenzorów” opłaca z naszych podatków – koszt ich zatrudnienia można doliczyć do tych wyrzuconych w błoto 7 milionów

 • Przemysław Rumik

  Delikatnie mówiąc pieprzenie.
  Jedna rzecz to kasowanie niewygodnych treści dla rządu, to by było np. wtedy gdyby powstał materiał wskazujący niegospodarność rządu i ten rząd by ten oryginalny materiał kasował, albo gdyby kasowali np. strony przeciwników politycznych, albo zamykali taki Nasz Dziennik czy Gazetę Polską.
  To tutaj to najpewniej wynik działania automatycznych mechanizmów YouTube, ktoś zgłosił oryginalny klip jako autor i cała reszta dostała po łbie. Niezalezni.pl jak zwykle dokonują nadinterpretacji dopatrując się spisku w miejscu gdzie jest zwykła niekompetencja. Ciekawe czy chociaż się zgłosili do Google o informację jaką drogą został „zablokowany” ten filmik. Pewnie nie, a tego wymagałaby rzetelność, ale niezależni są niezależni głównie od rzetelności ;-)

 • Jędrzej Radomski

  A teraz niech Pan Arnold powie ile razy dostał urzędnicze pismo z nakazaniem wykonania czegokolwiek i jak się do tego dostosował. I nie mam tu na myśli korekcji w PITcie…

 • djakdekiel

  Słaba ta przeróbka. I w internecie bardzo mnie WKURWIA pisanie np „POtrzeba”. Jak się komuś zacina klawiatura to niech nową kupi.

 • indy

  Były też głosy, że to konkurencja ich podpier* ;)

 • a

  Unia sama się rozleci.

 • Thefil9

  Kiedyś na pewno. Ale dopóki to nie my ją rozwalimy/przejmiemy, to lepiej niech będzie.

 • Adam

  Ale kto zgłosił? Jeżeli faktyczny autor, to poświadczył nieprawdę, ponieważ film ten, jako materiał rządowy, nie jest chroniony prawami autorskimi.

 • Przemysław Rumik

  @Adam jak pisałem wyżej, niekompetencja o wiele lepiej tłumaczy to do czego doszło.
  Inna sprawa, że materiały promocyjne, a to jest taki są raczej chronione.
  To nie jest dokument rządowy czy akt normatywny, a nie jestem też pewien czy można to podciągnąć pod dokument publiczny.
  Ministerstwo które to upublicznia kupiło prawa do tego materiału i może nimi zarządzać.

 • Pawel

  No POpatrz, a mnie nie!
  Nie powinniśmy skupiać się na tym czy ktoś coś usunął czy nie, bo prawo na to zezwala (skoro YouTube uznał roszczenia).

  Zastanówmy się, jakim cudem ten mierny i nikomu nie potrzebny film mógł kosztować 7 000 000 zł! (słownie: siedem milionów złotych)
  Pogański kraj, pogańskie obyczaje…

 • qwertrtyy

  W klasycznej cenzurze twój komentarz i ten artykuł zostałyby usunięte. Ten klip jest nie potrzebną propagandą sukcesu. Nie w każdej dziedzinie życia nastąpił w tym okresie postęp. Przed wejściem do Unii można było za 30 zł. przejechać w 5 h ekspresem do Białegostoku do Krakowa, dziś trwa to ponad 6 h i kosztuje ponad 130 zł. Drogi Rządzie i Premierze, mam w dupie co zostało zrobione, a interesuje mnie to, co zostało do zrobienia.

 • Twixes

  Spot sam w sobie kosztował 1 mln (z czego 300 tysięcy poszło na licencję piosenki). Pozostałe 6 mln to koszt emisji w telewizji. Co i tak nikogo nie usprawiedliwia, bo mimo wszystko są to koszta wysoko przesadzone.

 • Pawel

  heh, jeden kit gdzie to pokazują… TV ponoć rządowa… koszt całkowity NIEWYOBRAŻALNIE wysoki. Pożytekj z tego żaden. Można o wiele lepiej wydać te pieniądze… no ale kto bogatemu zabroni. Przecież tu zielona wyspa, już zapomniałem…

 • Jędrzej Radomski

  No właśnie czy na pewno wykupiło? Przykład stadionu z Poznania pokazuje że Państwo/Miasto wykupuje często to co jest im na daną chwile potrzebne. Możliwe, że tutaj też zostało wykupiona tylko konkretna ilość projekcji materiału a potem będzie trzeba dopłacać…

 • as

  o so chodzi z Marczakiem bo nie w tematach być?

 • CODER_FOT

  Jedno pytanie z czyich pieniędzy? Bo na pewno nie z prywatnych tylko Publicznych.

 • Przemysław Rumik

  Macie sojusznika, niejaki Putin dąży do rozlecenia się Unii. Cała jego zabawa z Krymem i Ukrainą ma na celu skłócenie członków Unii. Bo nic tak putinowskiej Rosji nie pomoże jak Europa z państwami narodowymi, które sobie wzajemnie nie ufają. 500 mln obywateli państw UE i znacząca część światowego PKB działająca w jednym kierunku to olbrzymie zagrożenie dla jego religijnego nacjonalizmu (co zabawne z elementami komunizmu).
  Jeśli mu się uda to z rozlecianej Unii zostaną Niemcy, UK i może Francja. Polska zostać może co najwyżej państwem buforowym, bo wg. kremlowskich ideologów już nie jesteśmy prawdziwymi Słowianami, które będzie stało między Niemcami i Rosją.
  Rzeczywiście marzenie godne polskiego „patrioty” (pisanego tylko w cudzysłowie).

 • RDF

  Przed wejściem do unii, można było nawet z Białegostoku podjechać za grosze na Księżyc.

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  Jednak na Spider’s Web nie kasujemy żartów i zabawnych wpisów na nasz temat. Wywalamy jedynie wulgarne treści i niekończące się stękanie maruderów takich jak Ty.

 • Przemysław Rumik

  @CODER_FOT:disqus i co z tego? Szkoły są publiczne, uczelnie też, państwo jest właścicielem wszystkich znaczących coś uczelni, publiczne pieniądze idą na tworzone tam w ramach prac magisterskich rzeczy, a i tak to uczelnia jest właścicielem praw majątkowych.
  Prawo autorskie jest ciut bardziej skomplikowane niż się wydaje.
  To, że coś powstało za pieniądze publiczne nie znaczy, że jest w domenie publicznej.

 • RDF

  Masz rację. To nie pierwsza próba zjednoczenia Europy i kolejna nieudana. Zawsze kończyło się to biedą i wojna. Macie na co czekać.

 • RDF

  reklama chrupek ma dużo większy budżet.
  film nie kosztował 7 mln.- tylko cała produkcja razem z emisjami.
  oczywiście kasę wydano niepotrzebnie, ale czepianie się 7 mln jest żałosne.

 • djakdekiel

  Spot jest bardzo dobry i mnie się bardzo podoba :)
  http://reklama.tvn.pl/ Zobacz sobie cennik TVN i cenę np przed faktami
  ” 2014-05-01 18:57 przed Fakty * 40 800 zł False”
  Ludzie też za darmo nie pracują, wynajęcie śmigłowca, kamer, potem grafików i montażystów. Może i nie mieści ci się w głowie to wszystko i kwoty no ale… :)

 • Przemysław Rumik

  @j_drzej_radomski:disqus a cholera ich wie ;-)
  Nie ma to jednak nic wspólnego z tematem „zły rząd cenzuruje”. Może oznaczać, że trzeba pomyśleć o zmianie prawa autorskiego, może oznaczać, że trzeba pomyśleć o zmianie prawa o zamówieniach publicznych czy jeszcze o innym prawie, ale nie ma nic wspólnego z „tematem” tego wpisu.
  Umysł „niezależnego” działa bardzo prosto „jest inaczej niż JA chcę, a to znaczy, że jest spisek, który do tego doprowadził”. Ustawa o prawach autorskich powstawała blisko 20 lat temu, gdy Internet zaczynał, gdy materiały promocyjne przygotowywane przez rząd mogły być pokazywane co najwyżej w TV albo puszczane w radiu.
  Możliwe, że potrzebujemy zmian w prawie, ale nadal to nie ma nic wspólnego z cenzurą.

 • http://www.arnoldbuzdygan.com Arnold Buzdygan
 • RDF

  to co się w tej chwili dzieje jest klasycznym rozgrywaniem Polski i rozwalaniem od środka, jak w XVIII wieku.

  Najzabawniejsze jest, to że wielu Polaków, mimo tak strasznych doświadczeń, edukacji? (w końcu nie jesteśmy już w 90% niepiśmiennymi chłopami), dziesiątek lat niewoli, popiera te skierowane przeciwko nam działania.

  śmieszne i straszne.

 • http://www.arnoldbuzdygan.com Arnold Buzdygan

  Głupie głosy.
  Celnicy też umieją używać wyszukiwarek i zapewne na bieżąco przeszukują sieć na występowanie słów, które dadzą im premie na kolejne egzotyczne wczasy.

 • Pawel

  no tak to wygląda. Dla przeciętnego obywatela, kwoty te są niewyobrażalne… a chciałem zaakcentować, że ten wydatek jest bezsensowny… już pokazaliśmy potęgę Polski, podczas Euro.

  Myślę, że przeciętny Polak dość ma obłudy i mydlenia oczu. W tym kraju trzeba działać, bo za pare lat nic nam nie pomoże, choć wydaje się, że będziemy bankrutami jeszcze szybciej.

  Tym wywodem chcę pokazać, że zamiast skupić się na pracy (możnaby rzec, u podstaw), wciąż pokazuje się piękną otoczkę, gdy tymczasem w środku wszystko zepsute i reasumując, czego się obecny rząd nie dotknie to spier$$$. (poprzednie również nie grzeszyły sktecznością… choć wydaje mi się, mniej ukradły).

 • http://www.arnoldbuzdygan.com Arnold Buzdygan

  Zauważ, że ja nic nie pisałem o Donaldzie itd.
  Natomiast urzędnik z Pcimia Dolnego nie pisał te ustawy – wg której on jako urzędas może zadecydować co Ty przeczytasz a co nie – tylko właśnie najwyższe Władze.

 • http://www.arnoldbuzdygan.com Arnold Buzdygan

  Nie ma.

  Jedne z najdroższych reklam, z celowo rozdętym budżetem, robione są za 1,5 do 2 mln złotych.

  Także telewizyjne cenniki są dla picu, tak naprawdę płaci się 30-40% tego co rzekomo chcą.

  Reasumując – wydanie 7 mln to oczywisty przewał, przesunięcie kasy do Znajomych Królika.

 • Szef Rady Puchaczy 10 banów

  W naginaniu prawdy chyba mógłbyś zastąpić ministra FR Ławrowa…

  Pod moim komentarzem pojawił się wpis Grzegorza B,
  potwierdzający, że kasujecie komentarze dla Was niewygodne. Ten wpis został skasowany. Ty skasowałeś?

  A co wulgarnego jest w poniższym wpisie (nie moim), który
  wywaliliście?

 • Janusz

  Polecam zestaw Tusk plus Palikot, dla ciebie wydaje mi sie będzie to idealny duet.

 • RDF

  Nie, to nie jest żaden przewał, tylko czysta głupota. Powinni przewidzieć, jaką reakcję wywoła ta „reklama”.

  Wiadomo, że większość Polaków nienawidzi swojego państwa. Co poniekąd ma też swoje uzasadnienie. Ale sami robimy sobie piekło. Powtórzę – Sami sobie. Nie żadna partia.
  Ludzie w Polsce się wzajemnie nie szanują – co widać też na tym forum.

  Prawdziwych wałków nie robi się na głupiej reklamie za marne 7 baniek.
  Polskę przekręca się na miliardy – ale tak, że nic o tym nie wiesz.

 • RDF

  Polecam pozostawić swoje rady dla siebie.

 • desmond

  Tom, zabierz mnie na swoja ziemie , prosze … Aaaa i jeszcze jedno : pierwszy czarny i na dodatek socjalista tez nie za dobrze wrozy stanom ! Ale masz racje, zanim ameryka schudnie , to europa zdechnie.

 • as

  O w mordę… od dzisiaj mówię na niego Grzegorz Mięczak :)

  Warto przypomnieć inną sprawę:

  Promobile daje mi 7 dni na usunięcie tekstu naruszającego dobre imię
  przedsiębiorstwa i przeprosiny – w przeciwnym razie spotkamy się w sądzie w procesie cywilnym.

  Reakcja z mojej strony może być jednak tylko jedna. Na Antyweb nie
  będzie usuwania artykułów tylko dlatego, że komuś (a szczególnie
  opisywanym firmom) nie podoba się ich zawartość czy też opinia w nich
  zawarta. Nie jest to pierwsza próba wymuszenia zmian czy też usuwania
  artykułów z Antyweb. Moja odpowiedź na takie akcje i żądania jest
  niezmiennie taka sama.

 • kefir

  Tia…
  Nastanie świetlista era Jarosława i Antka Aviatora i skończy
  się cenzura.

  I urzędnik kancelarii premiera nie będzie wysyłał oficjalnych pism do redakcji satyrycznego pisma Der Tagesspiegel ze
  skargą na karykaturę z kartoflami…

  A kto płacił urzędnikowi Kaczyńskiego za redagowanie pisma?

 • http://www.arnoldbuzdygan.com Arnold Buzdygan

  Nikt się nie przejmuje hołotą. Władze dobrze już wiedzą, że Polacy ponarzekają na te 7 mln, odbekną wódą po świętach i zapomną bo będą inne igrzyska.

  Co do przewałów na miliardy to część jest tak oczywista, że się o nich wie jak np. kontrakty gazowe czy na zakup broni. Tylko co możesz? Podstawisz się pod igłę z kurarą ukrytą w parasolce?

 • http://www.arnoldbuzdygan.com Arnold Buzdygan

  Hehe – a żeś to wygrzebał!
  Gratulacje za pokazanie pięknego przejaw hipokryzji!

 • Konrad Uroda-Darłak

  „znających 54 określenia na cebulę” serio? o.O Może ktoś się pokusi i mi je wypisze? xP Teraz określenie „cebulak” nabiera nowego znaczenia :D

 • kud

  @tom: Trollujesz, czy na prawdę jesteś taki głupi?

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  Wyzywanie od idiotów.

 • http://www.arnoldbuzdygan.com Arnold Buzdygan

  Gdy prowadziłem telefonię internetową to wielokrotnie zwracały się do mnie różne urzędasy o przekazanie danych, w tym dwukrotnie przyszli do mnie siepacze ze służb bezpieczeństwa, z propozycjami „nie do odrzucenia”.
  Zawsze dostawali ode mnie w odpowiedzi środkowy palec, co nawet kosztowało mnie wojażami po sądach za rzekome „utrudnianie śledztwa”.

 • marko85

  „Zszargać opinie” to da się tą opinie jeszcze zszargać bardziej? najgorzej tylko że perspektyw na lepsze w żadnej dziedzinie życia w tym kraju nie widać :(

 • marko85

  W wielu dziedzinach życia nastąpił regres np przymus puszczania gorszej jakości wędlin by Niemiec mógł swoje sprzedawać u nas, wspominając o dziesiątkach absurdów UE z ślimakiem = rybą na czele

  heh i jak euro sceptycy straszyli że po wejściu do UE papierosy będą po 10zł i co? bzdura są po 15zł :)

 • Piotr N

  Dziwi mnie to ze nazira nie wywalacie?

 • RDF

  fakt, nasz rynek zalała wręcz niesamowita ilość niemieckich wędlin.
  Nie to co nasze smakołyki z solą drogową.

 • Jędrzej Radomski

  Przperaszam, czasami pozwalam sobie na takie wywody po za temat.
  W każdym razie osobiście uważam, że w Polsce jako tako nie ma problemu z cenzurą. Jest za to problem ze zrozumieniem ponoszenia konsekwencji tego co się robi i mówi a faktycznym zamykaniem buzi postronnych.

 • Jędrzej Radomski

  Choć oddaje rację w temacie, co nie podlega wątpliwości. Zaskakuje mnie jednak wielkość „naskoku” na Pana Grzegorza. Brakuje takiego wskoczenia i AHA a nie mówiłem! Już pewnie ktoś dorobił do tego teorie o tym, że zaraz wszystko nam zamkną i Pan Grzegorz został kamieniem węgielnym pod zniewolony naród.
  Koniec służb bezpieczeństwa miał miejsce kiedy ja jeszcze do nocnika nie trafiałem.

 • GrzeLu7

  Przeczytałem wszystkie komentarze co jeszcze bardziej utwierdziło mnie w moim planie skończenia studiów i całkowitej ewakuacji z tego „państwa”.(tak specjalnie z małej litery)

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  No i dochodzi jeszcze jedna rzecz, a mianowicie to, że ten film, jako „karykatura” nie jest złamaniem praw autorskich oryginału.

 • rob

  „[…] mogą zszargać opinie na temat naszego państwa.”
  Naprawdę? A jest jeszcze co szargać?

 • rr

  Oj tam, chłopina pewnie jest jakimś asystentem POsła, zbliżają się wybory, więc musi się wykazać :))

 • dob3k

  Akurat cala zabawa z Ukraina byla tracaniem kijem rosyjskiego niedzwiedzia przez duet EU/USA. Wzniecenie płonnych nadzieji mieszkancom Ukrainy na wejscie UE i wywolanie zamieszek mialo na celu zadanie pstryczka w nos Putinowi i obserwowanie jak sie zachowa jak ktos mu chce zajumac ziemie z jego baza wojskowa. Wszystko to bardzo umiejetnie wytknal komisarzom UE niejaki pan Nigem Farage.
  http://rt.com/news/eu-blood-ukraine-farage-693/

 • Gość

  Powiedzmy w ten sposób. Grzegorz Marczak za szybko się poddał. To oczywiście moje zdanie i nikt nie musi się z tą „teorią” zgadzać.

 • Gość

  A propos Niemiec. Poczytajcie sobie poniższy wywiad, do którego umieściłem link. Jest tam fragment o Niemcach i ich eksporcie.
  Nie zdziwię się jeśli komuś przyjdzie do głowy myśl „To Niemcy właśnie prowadzą wojnę”.

  „Integracja europejska służy silnym gospodarkom. Mniejsi muszą się dostosować”
  http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/792873,integracja-europejska-sluzy-silnym-gospodarkom-mniejsi-musza-sie-dostosowac.html

 • Gość

  Przestań! Przecież dla polaków najlepsza jest taka postępowa i światowa partia jak PSL. Gdy patrzę na polaków i PSL, to widzę … solidarność w myśleniu.

 • Gość

  Ech, misia nie oglądał, to nie wie.

 • redwhite

  A nie dostał bana? Tak mi się wydaje i teraz „udziela” się ze swoimi farmazonami na pomniejszych blogach. Zdziwienie, że nazir trraz robi teraz za eksperta na jednym z forum/blogu i androdzie, dziwne.

 • Mateusz

  Taa… Może odrazu na KPP mamy sobie zagłosować :D

 • Adam

  Przemek, prawo jest w tym wypadku stosunkowo proste. Art 4 ustawy wyłącza z przedmiotu prawa autorskiego materiały urzędowe, natomiast „zgodnie ze stanowiskiem Naczelnego Sądu Administracyjnego materiałem urzędowym jest wszystko, co nie będąc „dokumentem” jest „urzędowe”, wszelki materiał pochodzący od urzędu albo dotyczący sprawy urzędowej albo też powstały w rezultacie procedury urzędowej.”

  Pozostaje teraz wysłać zapytanie do Kancelarii Premiera, na czyje polecenie i za czyje pieniądze zostało wykonane wspomniane nagranie i sprawa będzie jasna.

 • Grzegorz B

  Wywalacie tez merytoryczne komentarze, które wskazują na niewiedzę autora. Kosiński kasuje moje komentarze pod jego artykułami. Tak pod tym, jaki i innymi. Dziecinada.

 • Grzegorz B

  Najlepsze było to, jak „redaktor ” Kosiński próbował coś pisać o grach. Napisałem mu co jest nie tak i żeby lepiej takie wpisy popełniał Radzewicz, bo się na tym zna. Usunął chyba 6 moich wpisów. Ciekawe czy Pan Pająk mu daje takie wytyczne, czy to jego własna inwencja.

 • Grzegorz B

  Za dużo klika. Nie będą sobie odcinać źródła dochodu.

 • a

  Typowy leming.

 • a

  Unia rozpadnie się z powodu swojego bankructwa, zamieszki na Ukrainie do których doprowadziła to ewidentne dążenie do wojny. Bankrutującym państwom nie pozostaje nic innego jak wojna.

 • a

  Tak się kończy próba budowy państwa socjalnego.

 • pola

  To przykre co piszesz. Albo jesteś nierozgarnięty, albo nie kumasz nic o świecie. UE to tak samo kłamliwy twór jak USA. Poznasz cenę swojej naiwności jak ruscy nam wlezą, albo puszczą bombkę a małpa z usa zawinie ogonek. UE to wrak, podobnie jak USA. Zrozum to i nie łykaj tak amerykańskiej propagandy młody człowieku, nie szkodź Polsce…

 • Janusz mikke

  Swoją poradę sugeruje najpierw zastosować do siebie samego i zaprzestać spamowania pseudo lewicowymi treściami w miejscach do tego nie przeznaczonych. Wierz mi, że wiele osób, które czytają ten portal nie ma ochoty zapoznawać się z twoimi homo fanboyskimi wynurzeniami jak w temacie Ceo Mozilli czy szeregu innych artykułów. Skończ w koncu robic tu poligon dla własnej „inteligencji”, ludzie wchodzą tu aby dyskutować o technologiach a nie o tym jaki jest twoj stosunek do homo czy hetero. Jeśli lubisz prowadzić gejowskie krucjaty w internecie to rób to na portalach prowadzonych przez gejów dla gejów. Tyle w tym temacie. Pozdrawiam Swoją poradę sugeruje najpierw zastosować do siebie samego i zaprzestać spamowania pseudo lewicowymi treściami w miejscach do tego nie przeznaczonych. Wierz mi, że wiele osób, które czytają ten portal nie ma ochoty zapoznawać się z twoimi homo fanboyskimi wynurzeniami jak w temacie Ceo Mozilli czy szeregu innych artykułów. Skończ w koncu robic tu poligon dla własnej „inteligencji”, ludzie wchodzą tu aby dyskutować o technologiach a nie o tym jaki jest twoj stosunek do homo czy hetero. Jeśli lubisz prowadzić gejowskie krucjaty w internecie to rób to na portalach prowadzonych przez gejów dla gejów. Tyle w tym temacie. Pozdrawiam

 • k

  Najlepiej jak jeden z blogerów, który nie zna się na technicznych aspektach, sklecił wpis z wieloma błędami. Bazował na innym artykule (można było go znaleźć w sieci, używając kilku sformułowań użytych we wpisie). Ewidentnie ta osoba nie znała się na rzeczy. Wytknąłem te błędy, a mój wpis wcale nie był obraźliwy tylko merytoryczny.
  Wiecie co się potem stało? Artykuł został poprawiony, a moje wpisy wyleciały. O taki to brak cenzury na SW. Więc panie Mateuszu Nowak, proszę mnie nie kłamać.

 • RDF

  Skad w ogole wiecie, że za zablokowaniem stoi rzad? Wedlug mnie blokada nastąpiła z powodu wykorzystania muzyki Beatlesów

 • RDF

  Muzyka The Beatles podlega ochronie

 • belike81

  Prawo pozwala na zablokowanie całego serwisu przez urząd, bez decyzji sądu na podstawie interpretacji przepisu przez urzędnika? Bo jeżeli tak, to jest to gówniane prawo do którego nie będę się nigdy stosował.

 • RDF

  Tak to działa na calym swiecie. Chcialbys kazda decyzje administracyjna opierać o wyrok sadu?absurd i blokada panstwa. Mozesz nie przestrzegac prawa i ponosic tego konsekwencje.

 • RDF

  Wiekszosc kasy dala unia.wykon piosenki Beatles nie jest dokumentem urzędowym. ;)

 • belike81

  „Tak to działa na calym swiecie.” – ale co to za argument? Sami myślmy, a nie wzorujmy się na kimś.

  „Chcialbys kazda decyzje administracyjna opierać o wyrok sadu?” – nie każdą, ale taką która umożliwia praktycznie zablokowanie zysku dla firmy na podstawie widzimisie urzędnika.

  „Mozesz nie przestrzegac prawa i ponosic tego konsekwencje.” – mogę też walczyć aby to ZŁE prawo zostało zmienione. Trzydzieści – czterdzieści lat temu też mieliśmy inne PRAWO.

 • Marek

  1) Recenzja aplikacji na urządzenie mobilne nie jest reklamą hazardu.
  2) Reklamy gry hazardowej lotto napotykam na każdym kroku.

 • Meeeerrrrrttt

  ja do red Marczaka straciłem jakikolwiek szacunek i wywaliłem antyweba
  z ulubionych gdy zaczął bluźnić publicznie i bronić czerwonoportkowca Melonowego.
  Marczak pokazał, że jest najzwyklejszym lizuskiem i człowiekiem na poziomie pijaczka/ żula z pod budki z piwem.
  Poniżej można sobie poczytać o poziomie Grzegorza Marczaka:
  http://natemat.pl/91139,oburzenie-po-nominacji-blogera-matkakurka-w-konkursie-blog-roku-2013-jedzie-po-tematach-na-skandalu

 • Meeeerrrrrttt

  Bieńkowska zafundowała sobie najdroższy w dziejach swiata orgazm, oczywiście z publicznych pieniędzy….. – pozostaje pogratulować tym którzy głosowali na tych ludzi – wielkie dymanie wciąż trwa(!!)

 • Meeeerrrrrttt

  Jest gorzej. Rosija planuje wejście do UE i to z kopytami. Jak się nie uda po dobroci to i siłą. Takie nowe ZSRR od Giblartaru po Władywostok za 30-40 lat. Nie da się ukryć, że co niektórym taka idea bardzo się podoba i to nie tylko w Moskwie czy na Sybirze. W Paryżu czy Madrycie zawsze czekali na dobrego wuja Stalina, nie udało się i potem przez kilkadziesiąt lat rozpaczali i próbowali naśladować na swój sposób.
  Tak naprawdę takiej idei mogą zakłócić jedynie Brytyjczycy i my Polacy, Węgrzy czy inne narody ze Środkowej Europy którzy poznali co to dobry wujaszek ZSRR, Europa Zach nigdy tego tak naprawdę nie poczuła i wciąż tęsknią…..

  PS co do Twojej wypowiedzi EU jest bankrutem, najmniejsze wachania spowodują ogromne kataklizmy gospodarcze we Francji, Niemczech, gospodarka tych krajów jest uzaleźniona od Rosji i Putin dokładnie zdaje sobie z tego sprawe i dlatego tak sobie pozwala bo wie ze nic mu nie mogą zrobić bo to by im przyniosło zapaśc gospodarczą a w dalszeym etapie nawet rewolucje.
  Putin się świetnie urządził dzięki swoim lizuskom i agentom w UE.

 • olaboga

  a opowiadacie, jakby było tak źle to by ludzie wyszli na ulice i powiedzieli by dość. A tak to żyjemy dalej w tym pięknym kraju zarządzanym bezbłędnie przez naszych kochanych wybrańców.

 • jamirq

  ty miales piszac ten komentarz

 • Trollski

  Akurat jeśli o internetowe pajacowanie chodzi to tu trafił swój na swego…

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  Ma bana.

 • Przemysław Rumik

  @disqus_XEjAHxC1wE:disqus Rosja to do UE może planować wejście, ale zbrojne. Unia Europejska to wszystko czego nie chce putinowska Rosja. Poczynając od takich strasznych rzeczy jak demokracja, czy tolerancja, przez prawo które działa i podatki, które trzeba płacić, kończąc na podstawie powstania UE czyli chęci uniknięcia kolejnej wojny (po to zwycięskie państwa zamiast zniszczyć gospodarkę Niemiec, silnie związały swoje gospodarki tak by francuski przemysł nie parł do wojny z niemieckim, a niemiecki z francuskim, to była podstawa Wspólnoty Węgla i Stali).
  A przepraszam na jakiej podstawie stwierdzasz, że UE jest bankrutem? I znasz jakiś kraj na świecie który nie jest? A i kto to jest wg. Ciebie bankrut?
  Tak, szczególnie w Madrycie, btw. słyszałeś o kimś takim jak Franco? Bo jak nie, to taki Madryt to demokratyczny stał się tak pod koniec lat 70. Wcześniej to ich władza dość skutecznie Stalina naśladowała w metodach walki z opozycją i niewygodnymi, choć fakt, nie z takim rozmachem, bo trudno by im było Basków wywieźć na inny kontynent, ale tylko przez to, że Hiszpania jest dużo mniejsza niż Rosja.

 • Gość

  Ta piosenka jest z roku 1966, więc każdy może ją wykorzystywać do woli…

 • Adam

  Na jakiej podstawie?

 • Przemysław Rumik

  @pola a przepraszam, jak UE i USA są „kłamliwymi tworami”? Bo istnienie kłamliwych tworów oznacza, że muszą istnieć niekłamliwe twory. Możesz podać jakieś przykłady? Możesz później podać jakieś przykłady kłamliwości? Bo chciałby, zrozumieć o co Ci biega.
  I jaka małpa w USA?
  Jak UE i USA to wraki? W jakim sensie? Żeby nie było na razie nie kwestionuję Twojej oceny, na razie chcę poznać źródło Twoich twierdzeń. Na czym je opierasz? Bo jak na tym, że przez neoliberalizm i neokonserwatyzm USA i Europa zaczęły tracić dynamizm społeczny i zaczęły ponownie akumulować bogactwa w 1% przez powolną likwidację progresji podatkowej to się możemy nawet zgadzać, choć i tak nie ma na świecie nikogo kto mógłby zagrozić przez kolejne 30-50 lat potędze USA (militarnej, ale i ludzkiej w perspektywie dużej bazy pracowników w ciągu następnych parudziesięciu lat), czy europejskiej (jeśli chodzi o poziom życia i bezpieczeństwo socjalne). Chiny w ciągu ostatnich 20 lat wyciągnęły kilkaset milionów ludzi z biedy, ale nadal mają olbrzymią drogę do pokonania, Indie się gdzieś pogubiły, Brazylia nie była w stanie skończyć praktycznie żadnego projektu infrastrukturalnego, a Rosja upodabnia się do Rosji z XIX wieku, w której to car, teraz Putin jest właścicielem kraju (btw. ideał Korwina i innych monarchistów, czyli państwo prywatne).

 • JA

  Trzeba pamiętać ze e-maile są darmowe i zawsze można napisać zapytanie, czemu film za publiczne pieniądze, który powinien być w domenie publicznej jest blokowane jego przetwarzanie? Bądź skoro jest blokowany jako własność minister, czemu powstał z naszych, nie partyjnych pieniędzy i nie został rozliczony jako element eurokampanii wyborczej?

 • mikez88

  Widocznie autor utworu zmarł 22 lata przed jego powstaniem ;)

 • RDF

  1. Jest
  2. Lotto jest legalne.

  Nie ma o czym dyskutować.

 • Kubuś

  Tom, Ty naprawdę myślisz, że to my wybieramy władzę czy tylko żartujesz?

 • Kubuś

  1. Konflikt w Krymie to wywołały Niemcy, a nie żaden Putin 2. Państwa europejskie nigdy sobie nie ufały 3. Obecnie jesteśmy w Unii i podatki wynoszą ok. 70%. Życie jak marzenie

 • Kubuś

  To Unia rozwala Polskę od środka

 • RDF

  wybierają ją kosmici pod postacią jaszczurów- wszyscy to wiemy.

 • RDF

  oczywiście masz rację.
  najlepsze dla Polski byłoby wystąpienie za struktur Europejskich.
  Właśnie tego oni chcą…

 • Meeeerrrrrttt

  Widze, że jesteś wielkim entuzjastą EU, ok nie będę z tym polemizował, każdy może mieć swoje zdanie – ja mam troche inne ;)
  Bankrut to ktoś taki, kto zadłuża się nie mogąc spłacić tego co pożyczył. Bankrut to ktoś taki kto jeden kredyt spłaca nastepnym kredytem i tak w nieskończoność.
  Bankrut to też ktoś taki kto dotuje dziedziny gospodarki ktore należałoby zlikwidować zamiast powiększać dalej ten dług.
  Na koniec bankrut to ktoś taki kto nie potrafi być konkurencyjny i inowacyjny wobec reszty świata który pędzi do przodu czyli Daleki Wschod. Taka jest dzisiaj Europa i UE.

  Co do Hiszpanii sam piszesz, że mieli uwielbienie do systemu totalitarnego. Chodzi tu w pewnym stopniu o mentalność narodu, do silnego i totalitarnego przywódcy i takiej państwowości.
  To tak troche jak z NRD gdzie tak pięknie się odnaleźli w socjaliźmie/komuniźmie po tym jak wcześniej tam był faszyzm Hitlera.
  A Francuzi zawsze byli ulegli ;)
  W takich państwach jak Włochy, Francja czy właśnie Hiszpania do dzisiaj działają partie komunistyczne i socjalistyczne, co wrecz szokuje ale tak rzeczywiście jest – jak napisałem we wczesniejszym komentarzu oni tęsknią, szczególnie we Francji za ideami marksizmu i leninizmu.

  I jeszcze coś UE nie jest demokratyczna, wolna itd jest natomiast biurokratyczna, biurokratyczna i biurokratyczna- i może nie za szybkim ale równym i miarowym krokiem zmierza do wzoru innego biurokratycznego państwa jakim było ZSRR. Można by wręcz napisać, że UE przygotouje się powolutku na swoją role w tym neoZSRR ;)
  Putin wcale nie musi atakować UE i nigdy tego nie zrobi ani On ani jego nastepcy. Po prostu powolutku, powolutku UE i Rosija będą chciały się ze sobą łączyć w ramach interesów Moskwy Berlina i Paryża i często wbrew interesom innych krajów.
  I ja wierze, że znajdą się tacy którzy powiedzą ostre NIE takiej unii w przyszłości, bo ja nie wierze że przez najbliższe kilkadziesiąt lat Rosja stanie się krajem wolnym i demokratycznym nawet na tyle jak jest dzisiaj w EU. To Unia dalej będzie się dostrajać do Rosijii i to nie wróży niczego dobrego.

 • Kubuś

  Ale ubaw :-) Apropo kosmitów: z Twoją mentalnością, szkoda że nie urodziłeś się w starożytnym Egipcie. Podobno piramidy budowali obcy, daliby Ci miejsce pracy przy nich.

 • Adam

  Reklama jest wtedy gdy są wzięte pieniądze za napisanie artykułu a w przypadku antyapps tak nie było zatem to była zwykła recenzja

 • http://www.arnoldbuzdygan.com Arnold Buzdygan

  Bredzisz tom. Tak to działa w Rosji, Białorusi i podobnych „demoludach”.
  Nigdzie indziej.

 • RDF

  bredzę jak zwykle, weszło mi to w krew.

  za to ty Arnoldzie, jesteś znaną krynicą mądrości. wszyscy to wiemy.

 • Kubuś

  A skąd Unia bierze pieniądze? Od kosmitów? :-)

 • RDF

  tak

 • Meeeerrrrrttt

  nie stać mnie na orgazmy za 6 mln zł…..
  ;)

 • zi9l

  A jak władza zakaże swojej krytyki to też się będziesz zasłaniał literą prawa ministerialny kmiotku?

 • RDF

  naprawdę nie potrafisz rozmawiać bez obrażania? władza nie zakazuje krytyki – każdy cham, może pisać, co mu się podoba – jesteś na to dowodem.
  nie wiesz co to jest cenzura. i nie życzę ci żebyś ją odczuł.

 • nieee

  UK nie jest w Unii geniuszu…

 • Filozof HAL

  ??

 • kurp

  PSL i umowa gazowa na 200 lat przed którą paradoksalnie uratowała nas Unia… :’D [śmiech przez łzy]

 • he

  Dlaczego słowo „lewak” na SW jest zakazane ??

 • Filozof HAL

  Gość chyba stosuje magiczny SARKAZM :P

 • Przemysław Rumik

  @niee jakby Ci to najdelikatniej napisać….. UK jest w Unii, nie jest w układzie z Schengen, ale jest członkiem Unii Europejskiej, ba nawet tam u nich ci bardziej na prawo od torysów chcą wystąpienia z UE. Jest nawet pytanie czy jeśli Szkocja wystąpiła by z UK to czy byłaby członkiem UE czy nie.
  Mam nadzieje, że Ci nie runął światopogląd.
  Jest członkiem UE, a członkiem jej poprzednika jest od 1973 roku. Nie ma Euro.

 • tiger

  Mowa o tym art. z konkurencyjnego bloga na A? Cóż – przepisy NIE zostały złamane, propagowania hazardu nie było.

 • tiger

  Nie jest. Jest reklamą aplikacji mobilnej. Ale wg. ciebie – trzeba zakazać gier online w np. Windows? Ma te jakieś karty. Na punkty. Można przecież przeliczyć punkty na pieniądze i jest to gra hazardowa!

 • RDF

  co to znaczy wg mnie? ja ci piszę jakie są przepisy. nie napisałem, ze się z nimi zgadzam.

 • Damian Borowczyk

  Przemku piszesz takie głupoty, że po prostu ciężko tego nie skomentować mimo, że planowałem w ogóle się w tym wątku nie udzielać. Nawiązując do kilku Twoich wypowiedzi:

  „@pola a przepraszam, jak UE i USA są „kłamliwymi tworami”? Bo istnienie kłamliwych tworów oznacza, że muszą istnieć niekłamliwe twory. Możesz podać jakieś przykłady?”

  Nie, istnienie kłamliwych Tworów nie oznacz, że musza istnieć twory niekłamliwe. Chyba, że dla Ciebie kwestią najważniejsza jest nazewnictwo. USA jest kłamliwa, ponieważ zgrywając strażnika teksasu dla całego świata jednocześnie inwigiluje obywateli innych państw bez niczyjej wiedzy (do niedawna). Pod przykrywką powstrzymania programu atomowego w Iraku napada na suwerenne państwo, które całkiem przypadkowo posiada olbrzymie złoża ropy. Unia jest nie lepsza. Walka z globalnym ociepleniem to kpina jakich mało. Od początków ziemi klimat się zmienia ale biurokraci z UE postanowili z tym walczyć. Zakazanie termometrów z rtęcią po to by zmusić nas do używania świetlówek z…rtęcią. Hipokryzja goni hipokryzję. Nie twierdzę bynajmniej, że Rosja jest lepsza. Jeden pies. Ale wiara we wspaniałomyślność USA i UE graniczy z obłąkaniem.

  Kolejna sprawa:

  „A przepraszam na jakiej podstawie stwierdzasz, że UE jest bankrutem? I znasz jakiś kraj na świecie który nie jest?”

  Znów podejście, że skoro inne kraje tez są bankrutami to znaczy, że UE nie jest bankrutem. WUT? Dwa słowa, Grecja, Hiszpania (jak potrzebujesz trzeciego to dodam Włochy).

  Twoje tłumaczenie brzmi jak:
  „nieprawda, jest, że dach przeciekał tym bardziej, że prawie nie padało”.

 • Shinjiru

  W niemczech to działa :) ba! nawet ich prawo dotyczące prywatności itp. jest jeszcze jeszcze większą bzdurą niż to w USA xD

 • http://www.arnoldbuzdygan.com Arnold Buzdygan

  W normalnym świecie każdą decyzja administracyjną można zaskarżyć w wyższej instancji a potem w sądzie. I w takim przypadku jej wykonanie jest wstrzymywane do czasu rozpatrzenia przez sądy.

  Ale nie będę Ci burzył Twojego świata – jak chcesz to żyj sobie dalej w swoich urojeniach.

 • RDF

  u nas również.

 • Shinjiru

  ale jak to uratowała…przecież to wyglądało tak, że mieliśmy mieć na tyle dużo gazu by móc go odsprzedawać itd. ale niemcy pogrozili paluszkiem i nie doszło to do skutku więc o czym ty mówisz?

 • Marek

  1) Recenzja to nie reklama. Reklama z definicji ma na celu zachęcenie potencjalnych klientów. Recenzja jest oceną i omówieniem w tym przypadku aplikacji.

  Równie dobrze należy zamknąć wikipedię za ten wpis: http://pl.wikipedia.org/wiki/Faszyzm – nawoływanie do faszyzmu.
  2) Nie dogadamy się. Ty uważasz to prawo za nieomylny wyznacznik. Ja uważam że to prawo należy zmienić. Lotto jest o wiele bardziej grą losową niż poker.

 • Guest

  ubaw? nie wyściubiłeś nosa poza tą planetę i kwestionujesz założenie, że kosmici budowali piramidy/ starożytni mieli niezbędną technologię do tego, albo po prostu mieli jakieś ponad naturalne zdolności by przenosić siłą woli kamienne bloki itd. bo jakiś archeolog sobie powiedział, że nic takiego się nie działo i przedstawił na to ‚dowody’? Serio? To w jakim kierunku my się niby według ciebie rozwijamy skoro takie zdolności/kosmici to dla ciebie bzdura? Przecież dążymy dokładnie do tego by w końcu używać naszych mózgów w ten sposób itd. wszystko na to wyraźnie wskazuje. A co do jaszczurów, człowiek pokazał, że jest na tyle zły by żadni kosmici nie musieli kiwnąć nawet paluszkiem.

 • Shinjiru

  Człowiek jest po prostu tak zły i głupi. To jakaś nowość prawda?

 • RDF

  omówienie aplikacji jest w jakiś sposób jej reklamą. nie pisz bzdur o wikipedii. ośmieszasz się.
  2. nie uważam prawa za nieomylny wyznacznik. skąd ten pomysł? w ogóle rozumiesz, to co napisałem?

  Sprawa jest prosta – skoro jakieś prawo istnieje, to może sobie o nim pogadać na forach – to nic nie zmienia – musisz się do niego stosować – kropka.

  to czy lotto jest grą hazardową nie ma żadnego znaczenia. Państwo pozwoliło na lotto a na inne gry nie.
  jezeli się z tym nie zgadzasz, to napisz do posła a nie do mnie. ja podałem stan prawny. Jego naruszenie kończy się odpowiedzialnością karną. kropka.

 • Shinjiru

  idźcie na forum prawne i będziecie wiedzieli kto ma racje xD

 • Shinjiru

  a dlaczego mają nie być jak w niemczech fajki po te 5euro to są grosze? Czego ty się spodziewałeś? xD Zdaje się wszędzie ceny idą w górę bo ludzie się ciągle bogacą więc to norma

 • Shinjiru

  czym zawinił tusk? mieliście ponad 20 lat na zmianę władzy a teraz pieprzycie jakieś durnoty że to wina tuska. To tusk rzadził przez ostatnie 20 lat? TO WASZA ZASRANA WINA, że w tym kraju dzieje się źle. Sorry, ale polacy są CORAZ GŁUPSI…SERIOOOOO… wierzycie chu wie w co i to widać gołym okiem, z roku na rok mam wrażenie, że zwiększa się poziom debili i koleś ma racje za parę miesięcy będzie korin mekka o ile znowu nie palnie czegoś i mu nie odbiorą za to okręgów xDDDD A jak wygra to cóż…powodzenia, będziecie mieli tak przesrane, że to poezja, jeszcze jak kaczyński dojdzie do władzy… nie sorry, ale serio im obojgu starość już oddziałuje na psychikę, przecież to może być niebezpieczne…

 • Shinjiru

  skończy się na tym, że wszyscy się spikną unieważnią długi i powstanie nowy system gospodarczy xd

 • Marek

  Prawo, niestety, nie ma zawsze racji ;)

 • Marek

  Oj nie zgodzę się z Tobą że jeśli jest jakieś prawo to należy się do niego (bezmyślnie) stosować. Każdy ma swój rozum, a prawo jest momentami absurdalne.
  I jeśli głębiej się zastanowię nad pewnymi kwestiami to rozsądek i moralność nie pozwala mi tolerować tych absurdów. (np. obecna Ustawa Hazardowa).
  Więc jeśli ktoś (Państwo) może promować hazard – Lotto, to ja mogę promować sport – Poker TH.
  Lecz tak jak piszesz, jeśli się do niego nie stosuję ponoszę odpowiedzialność za to bądź też szukam sobie innego państwa w którym prawo jest mniej absurdalne w przypadku „hazardu” – Anglia.
  Zadam tylko jeszcze retoryczne pytanie i kończę dyskusję. Czy jeśli jutro prawo się zmieni i będzie nakazywało mordować jakąś społeczność to będziesz to robił? Tak bezmyślnie, bo jak jest prawo, to „musisz się do niego stosować”?
  Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru :)

 • Shinjiru

  Unia się nie rozleci, w sumie to oni mogą w nieskończoność nadmuchiwać balonik.

 • as

  Bo są komunistami! Teraz jak już ich zdemaskowałeś możesz wracać na kanał Fax Golonki .

 • RDF

  „Czy jeśli jutro prawo się zmieni i będzie nakazywało mordować jakąś społeczność to będziesz to robił?”

  Nie wiem. Takie prawo pojawia się na przykład w momencie wojny i 99,99% ludzi się do niego stosuje.

  Nie mam zielonego pojęcia, czy postawiony w takiej sytuacji, wybrałbym swoją śmierć.

 • co wyyy

  Dużo ?? My mieliśmy sie uniezależnić a nie na tyle lat wiązać tak niekorzystnymi umowami… Wg tej umowy mielibyśmy najdroższy gaz w Europie (nadal mamy ale jest trochę lepiej), z taką ceną to chyba sami sobie byśmy sprzedawali ten gaz bo inni mają taniej (piszę to w kontekście tamtych czasów, teraz Ukraina i wgl..). Wcześniej mieliśmy mieć gaz od Norwegów, już przedwstępne umowy zostały spisane ale lewicowemu rządowi III RP nagle to sie przestało opłacać i sie z tego wycofali. I teraz w każdej chwili mogą użyć tego gazu jako broni politycznej.

 • ehhhh

  tia… tia… leć kupić sobie portret Twojego ukochanego Donka i powieś go sobie nad łóżkiem.

 • he

  a co to znaczy że są komunistami i kto to Fax Golonka ??

 • as

  Bo komuniści są źli… oni mordowali bohaterów II WŚ w „wolnej” Polsce… manipulowali ludźmi i wykonywali wyroki śmierci na patriotach. A Fax Golonka to… sam nie wiem kto

 • he

  aha dzięki

 • as

  Shinjiru ile Ty masz lat ? Szerzysz propagandę. Każdy kto napisze coś na Donka albo UE to zaraz jest tym złym… same głupie komentarze i zawsze na końcu musi być „xD”.

 • tiger

  Ale to, co zrobił urząd celny to nadinterpretacja przepisów, a nie przepisy ;)

 • Zefiry

  To ciekawe na podstawie jakich przepisów ministerstwo zażądało blokady treści. Można przede wszystkim podnosić, że reklama nie jest chroniona prawem autorskim jako materiał urzędowy. Tutaj należałoby przejrzeć umowę o jej stworzenie i konkretne zapisy.
  Po drugie sam blokowany materiał jest utworem zależnym, do którego prawa ma jego twórca. Zatem jedyne, co można zrobić to wnosić o to, że twórca utworu pochodnego nie miał zgody posiadacza praw do utworu pierwotnego na jego rozpowszechnianie. Tutaj jednak sytuacja jest taka, że utwór pochodny jest parodią, a te z automatu nie wymagają pozyskania praw do rozpowszechniania od posiadaczy praw do utworu pierwotnego.

 • Cyr4x

  Wyleciał choćby za same prawa autorskie do utworów The Beatles.

 • Dawid Kosiński

  Jak wyzywasz, to wywalam. Jakbyś wszedł mi do domu i powiedział „Drogi sąsiedzie, stało się coś złego, zmień to”, bym się zgodził. Jakbyś wszedł i zaczął mnie wyzywać od idiotów, to nawet bym nie słuchał reszty, tylko na kopach wyrzucił.

  Tak już mam.

 • Dawid Kosiński

  Na wniosek Ministerstwa?

 • Grzegorz B

  W żadnym moim poście nie było nic obraźliwego. Chyba ze za obraźliwe uważasz zwracanie uwagi na błędy.
  To nie jest Twój dom, to publiczna przestrzeń, w której pozwalacie wyrażać swoje opinie. Kasowanie merytorycznych komentarzy jest po prostu słabe.

 • Falconek

  Ojejku, kogoś boli dupcia, że państwo prawa próbuje wymuszać przestrzeganie prawa. Prawdziwym problemem jest to, że Google może sobie kpić z właścicieli praw autorskich i prowadzić bezkarnie legalny warez.

 • jamirq

  a jak nawet to co?

 • jamirq

  bo nie umiesz go używać i nie znasz znaczenia

 • Falconek

  Prawdziwym problem nie jest to, że właściciel praw do utworu broni się przed nieuprawnionym wykorzystaniem utworu, tylko to, że Google może bezkarnie prowadzić największy na świecie warez, a niektórzy temu przyklaskują. Swoją drogą mój poprzedni komentarz musiał trafić w sedno, skoro tak szybko poleciał :)

 • Marcin Bohdankiewicz

  ale faktycznie Antyapps się poddał od razu, niby ktoś pytał po co walczyć?
  choćby dla zasady i dla poprawy w Polsce aby takie parodie nie były na poczatku dziennym- marnowanie 1 mln na spot ale zwrotu nie bedzie:)
  antyapps stracił przychody w jeden dzień za złą decyzje urzędnika, wystarczyło zmienić wpis ‚nazwy programu’ na ‚nazwy gry której zakazano nam uzwyac’:) zwrotu za straty tez nie bedzie.
  masakra;)

 • Mat

  DEBIIL NAD DEBILAMI,

  nie można mordować podczas wojny!!!!!!

  takie mamy teraz prawo

  wiec widac ze gowno wiesz wiec nei mow,

 • Zefiryn

  Tutaj przydałaby się opinia prawnika. Parodie z założenia mogą wykorzystywać inne utwory, na tym wszak polegają. Nawet samo zestawienie bez zmiany ani jednej nuty czy litery może mieć już efekt humorystyczny.

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement