Kinomaniak zniknął, a osoby które się z tego cieszą i uważają, że to coś zmieni, powinny przejrzeć na oczy

Felieton/Technologie 11.01.2014
Kinomaniak zniknął, a osoby które się z tego cieszą i uważają, że to coś zmieni, powinny przejrzeć na oczy

Wczoraj późnym wieczorem pisaliśmy o zamknięciu serwisu KinomaniakTV. Od blisko doby zapoznaję się z komentarzami w tej sprawie i widzę, że niektórych mocno przymroczyło.

Kinomaniak THE END

Kinomaniak zniknął. Nie wiemy czy na stałe. Możemy jednak przypuszczać, że tak. Administratorzy serwisu od miesiąca nie aktualizowali facebookowego profilu i pojawiały się problemy z aktualizacją bazy seriali. Właściciele witryny milczą, nie odpowiadają na maile i nie informują o powodach zamknięcia witryny, ani za jej pośrednictwem, ani w mediach społecznościowych.

Brak aktywności na Facebooku w ostatnim miesiącu to znaczący trop, który może sugerować, iż Kinomaniak zniknął na zawsze.

Serwis społecznościowy Marka Zuckerberga jest bardzo popularny i dla każdej witryny w Sieci jest znaczącym źródłem ruchu. Wrzucasz wpis na fejsa i informujesz, że opublikowałeś nowy artykuł lub zaktualizowałeś bazę seriali, a ludzie pojawiają się na twojej stronie już po kilku sekundach. Tak to działa. Dlatego nie wierzę, że twórcy KinomaniakTV świadomie zrezygnowali z Facebooka, mając w planach dalsze prowadzenie witryny.

kinomaniak

Sytuacja jest jednak podejrzana, gdyż zamknięcie Kinomaniaka zbiegło się w czasie z atakiem DDoS na serwisy hostujące treści wideo. Nie mam namacalnych dowodów, że to właśnie w atakowanych chmurach Kinimaniak przechowywał swoje filmy, jednak coś może być na rzeczy.

Kinomaniak.tv był jednym z najpopularniejszych serwisów z filmami i serialami online w Polsce. Według danych z Megapanelu z lipca 2013 roku odwiedzało go 1,3 mln użytkowników miesiecznie. To spore grono odbiorców, które pokazuje, że witryny takie jak Kinomaniak są potrzebne.

Jest realne zapotrzebowanie na serwisy streamingowe oferujące na jasnych zasadach i za przyzwoite pieniądze treści wideo. I tu dochodzimy do sedna.

Walka z kinomaniakami to pojedynek z hydrą

Po zniknięciu Kinomaniaka przez kilka godzin czytałem artykuły na ten temat oraz setki komentarzy pod nimi. Zauważyłem, że bardzo często pojawia się głos w stylu: “to dobrze, że zamknięto Kinomaniaka, powinno się zlikwidować takie pirackie serwisy, dopiero jak uda się je wytępić to w tym kraju będzie normalnie”.

Opinia ta jest równie sensowna jak ostanie pomysły polskich polityków, którzy uważają, że zlikwidowanie sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych i wprowadzenie obowiązkowych alkomatów sprawi, że kierowcy nie będą prowadzić po pijaku.

Guzik prawda. Jeżeli w każdym samochodzie znajduje się mózg kierowcy i on nie jest w stanie zatrzymać pijanego przed wyruszeniem w podróż to nie zrobi tego alkomat. Również zakaz handlu napojami wyskokowymi na stacjach benzynowych nic nie zmieni, gdyż chętny na libację i podróż samochodem zaopatrzy się w alkohol w całodobowym sklepie, albo wypije piwo czy też wódkę, którą kupił wcześniej i chłodził w lodóweczce.

Identyczna sytuacja będzie z serwisami streamingowymi. Zamknięcie Kinomaniaka sprawi, że w komentarzach pod wpisami o jego zniknięciu spamerzy wypromują inne twory. Już teraz sporo osób pisze, że KinomaniakTV zamienił się w KinomanaTV, a tak naprawdę to ten drugi jest wyłącznie marnym klonem pierwszego.

kinoman kinomaniak the end

Wczorajsze zniknięcie Kinomaniaka pokazało, że zabicie jednego tworu powoduje, że ludzie przechodzą na inny. Gdy w internetach zagrzmiało i jedni płakali za Kinomaniakiem to drudzy poszli na ekino.tv. Ruch był tak wielki, że serwis nie dawał rady i padał raz po raz.

Przypominam, że obecnie nie wiemy jeszcze czy Kinomaniak został zamknięty przez jakąś odgórną decyzję związaną z organami państwowymi, czy po prostu właściciel wygrał w loterii kilka milionów euro i odpuścił sobie szarpanie się z nielegalnym biznesem.

Niemniej jednak już teraz widzimy, że walka z takimi witrynami nie ma sensu. Zniknęła jedna, a ja w komentarzach dowiaduję się o kilkunastu nowych, których nie znałem do tej pory. Kinomaniaki są jak hydra. Utniesz jedną głowę, to na jej miejsce wyrosną dwie lub trzy. Taka walka nie ma sensu, bo to strata pieniędzy i czasu.

A przecież piractwo ma sporo wad, czemu nie walczyć właśnie z nimi?

Zalety piractwa są ogólnie znane. Łatwiej jest ukraść e-booka z Chomika niż kupić go w serwisie z e-książkami. Bo gdy okaże się, że akurat e-księgarnia ma wyprzedaż to na wygenerowanie naszej książki będziemy czekać nawet kilka godzin. Tymczasem wchodzimy na Chomika, klikamy i już mamy. Równie często problemy są z zabezpieczeniami antypirackimi. Ich ofiarami padają osoby, które legalnie nabyły oprogramowanie, a ci co kradli, kradną nadal i obchodzą zgrabnie zabezpieczenia bo mają w tym wprawę.

Jeżeli Spotify, Wimp i Deezer potrafią sprytnie walczyć z piratami to okazuje się, że szlak został już przetarty. Wiem, że wymienione wyżej firmy można określić mianem startupu. Cały czas żyją jeszcze na łasce inwestorów, nie generują wystarczających przychodów, ale również stale, sumiennie budują bazę klientów, która po osiągnięciu konkretnej granicy zapewni im stały byt.

ekino kinomaniak the end

Twórcy treści wideo mają jeszcze łatwiejsze zadanie. Pirackie serwisy z filmami i serialami online często stoją na darmowych hostingach. Utrzymują się z reklam wyświetlanych przed filmami. Serwisy oferujące serialne i filmy online sprzedają pakiety premium, które pozwalają na ominięcie reklam oraz na oglądanie wideo bez limitów.

Jednak często ich infrastruktura nie daje rady. Filmy się zacinają, buforowanie nie przebiega płynnie, a do tego jakość materiałów wideo jest słaba.

Mimo tych licznych i często uciążliwych wad entuzjastów nie brakuje. KinomaniakTV przyciągał przed ekrany 1,3 mln internautów. Dodajmy do tego ekina, kinomanów i inne twory, których nie sposób zliczyć i okaże się, że mamy do czynienia z naprawdę wielkim rynkiem.

Rynkiem, który czeka na seriale i filmy, które będzie można oglądać tuż po premierach. Najlepiej w przystępnych cenach, bez podejrzanego pochodzenia reklam i wyłudzania kont premium przeciążoną infrastrukturą.

Zwykle przed wejściem na rynek z nowym produktem należy przeprowadzić dokładne badania. Oszacować zapotrzebowanie i sprawdzić, czy będą chętni klienci na naszą usługę.

Tutaj sytuacja jest klarowna. Dzięki Megapanelowi i innym narzędziom do mierzenia popularności serwisów internetowych w sieci wiemy, że seriale online oglądają setki tysięcy Polaków. Wiemy jakie ceny akceptują za treści niskiej jakości. Wiemy co lubią oglądać i jaką ofertę należy przygotować. Wiemy również, że klienci mają dosyć znikających witryn, które przepadają z dnia na dzień bez śladu, zabierając ze sobą opłacone konta premium.

Teraz trzeba działać i wdrażać odpowiednie usługi.

Walka nic nie da!

Walcząc z serwisami oferującymi nielegalnie filmy i seriale online nie zabijemy w ludziach chęci oglądania nowych materiałów.

Nie oduczymy ich weekendowych rytuałów, nie zabijemy sympatii do Dextera, Arrow i wszystkich bohaterów Gry o Tron. To tak nie działa. Zatem zamiast tracić pieniądze na walkę z pirackimi serwisami należy zacząć na tym zapotrzebowaniu legalnie zarabiać.

Ten, kto zrobi to dobrze w Polsce jako pierwszy, prawdopodobnie wygra rozdanie.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • http://blog.nietrzeba.pl/ Jakub Nietrzeba

  Chyba tylko ja myślałem, że chodzi o ten program z TV. Starość…

 • Kamil

  Szkoda, ze nie ma czegos takiego dla filmow / seriali jak spotify dla muzyki…

 • DoBronek

  jest, tylko jeszcze nie u nas… (netflix)

 • http://www.splay.pl/ Szymon Radzewicz

  Netflix, ale trzeba zamieszkać w Chicago :)

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  żaden problem z rozszerzeniem Hola

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  Zaraz, zaraz, czyli jednak można mieć Netflixa w Polsce i ja się dopiero teraz dowiaduję?!

 • http://www.splay.pl/ Szymon Radzewicz

  W sam raz przed drugim sezonem House of Cards :)

 • http://www.splay.pl/ Szymon Radzewicz

  Jestem szczęśliwym użytkownikiem Deezera. Opłacam abonament, płaciłem go również przed zmniejszeniem jego stawki o połowę. Nie miałem z tym żadnego problemu. Byłem zadowolony z usługi i mógłbym za nią zapłacić nawet nieco więcej.

  Gdyby usługodawca oferował podobne możliwości w kategorii filmów i seriali, opłacanie subskrypcji w przedziale cenowym 20 – 40 PLN byłoby dla mnie zupełnie naturalne. Oczywiście o ile dostawałbym filmy równie szybko, co piraci, w dobrej jakości, może nawet z dodatkami, zawartością typu premium. Ktoś mógłby na mnie zarobić, nie zarabia nikt. Ewentualnie osoby łamiące prawo i udostępniające nielegalne kopie utworu.

 • Dawid Kosiński

  Ja powiem krótko: Netfliksa łykałbym jak młody pelikan. 8 dolarów? Stawka amerykańska? Biorę z miejsca! Nie muszę mieć nowości, chcę po prostu móc oglądać całe sezony w jakości HD, z angielskimi napisami. Nawet nie chcę tłumaczeń, wymagam tylko usługi!

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  Zacznijmy od tego, że wedle moich wyliczeń (pi razy wydaje mi sie) 80% userów iitv, kinomaniak, itd. nie wie nawet, że te serwisy działają niezgodnie z prawem – 50% w ogóle by to przez myśl nie przeszło, a pozostałe 30% zakłada, że skoro jest i nie zamknęli, to jest legalne.

  Potem mamy oburzenie jak w komentarzach na NaTemat, że opłacili sobie abonament na kinomaniaku, a kinomaniak zniknął, „złodzieje!” ;)

  95% posiadajacych prawa do filmow i seriali nie wie gdzie jest Polska i Polska ich nie obchodzi, więc tu nawet nie ma kto respektować swoich praw. Respektują, z różnym skutkiem, tylko twórcy polskiego kina.

  Jakby rzeczywiście ścigano kinomaniaków – tzn. serwisy, nie użytkowników, bo użytkownicy nie łamią w tym wypadku prawa – to ta hydra może i by się odradzała, ale twórcy filmów nie byliby nieszczęśliwi, bo mogliby dochodzić zadośćuczynienia od twórców takich stron. Mieliby przynajmniej pewność, że za następną inicjatywą stoją nowi ludzie, a poprzedni zostali w samych skarpetkach ;)

  Moim zdaniem ściganie takich serwisów nie jest trudne, tylko nikomu się nie chce lub nie umie się tym zająć na poważnie. Widziałem ostatnio jak pewna skromna kancelaria, w której pracuje znajomy, próbowała ścigać peb.pl – obraz nędzy i rozpaczy, nie wiedzieli jak to ugryźć, a to jest 30 minut z dwiema ustawami (pr. aut., uśude, od biedy kc).

  Ps. Powyżej dużo uproszczeń, temat zbyt rozległy na sobotni wieczór.

 • Dawid Kosiński

  Wchodzę w to.

 • dawg0r

  My Dinozaury możemy podać sobie ręce – ja też tak myślałem.

 • Mewa

  a o bramkach proxy nie słyszałeś?

 • Crinos PL

  @Mateusz Nowak
  Aha, przejrzeć na oczy. Czyli sytuacja, gdy ktoś zarabia na nielegalu jest okay?

 • http://www.spidersweb.pl/ Mateusz Nowak

  Gdzie tak napisałem?

  Chodzi o to, że zamykanie tych serwisów i obecna forma walki nic nie zmienia. To strata czasu i kasy. Więc trzeba obrać inną strategię. Wykończyć kinomaniaki tak jak na polu muzycznym robi to Spotify, Wimp, czy inny Deezer.

 • eDameXxX

  Podepnę się, bo wielu nie zdaje sobie sprawy, że Pan Pietras zaczął nagrywać odcinki i wrzuca je na YT. 3 ostatnie odcinki zostały nagrane nawet w tym samym studiu :)

  http://www.youtube.com/channel/UCYnNeZjU0r92oQjYyZH8Iuw/videos

 • DMatrzak

  Czy może ktoś napisać jak to jest z VOD i dostępnością w nim amerykańskich seriali w krajach w których nie ma Netflixa? Czy rzeczywiście tylko w Polsce jest tak słabo, czy podobnie jest np. we Francji, Niemczech, Skandynawii?

 • Jacek Godorowski

  Biore jak rolnik dotacje.

 • a

  „Moim zdaniem ściganie takich serwisów nie jest trudne, tylko nikomu się nie chce lub nie umie się tym zająć na poważnie.”

  Powodzenia, jeśli to tylko 30 minut, to się za to bierz, zarobisz miliony:)

  Na jakiej podstawie chcesz zamykać peb.pl, który udostępnia tylko linki i nie rozpowszechnia chronionych treści?
  Takie to proste? To może od razu zabierz się za Google, po co marnować taki prawniczy talent na jakiś tam peb.pl :)
  Później pozamykaj wszystkie wyszukiwarki bo także udostępniają linki do chronionych treści.

  Dam Tobie podpowiedź, zacznij od YT, bo tam jest piractwo na całego i jakoś nikt nie płacze i Googla za to nie pozywa.

  Na jakiej podstawie prawnej chcesz podeprzeć zarzut przeciwko peb.pl? Za linki? Powodzenia.

  Co do reszty komentarza się zgadzam.

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  Podstawa prawna art. 116 ust. o pr. aut i pr. pokrewnych. Napisałem o tym całą pracę magisterską to można powiedzieć, że trochę się znam.

  Jest nawet wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 20 lipca 2004 r. (I ACa 564/04)(mam ten wyrok na swojej stronie, ale nie chce chamsko spamowac Spidersweb), który stanowi główny autorytet w tej sprawie. Ja się od niego odcinam, bo się z nim w większości nie zgadzam, sędziowie nie ogarniali tematu, to jest zły wyrok, tam są błędy merytoryczne, że hoho, ale do dziś powołują się na jego autorytet (chodzi o dobra osobiste, ale wyrok rozciagaja na pr. aut.). W 2013 sad wydal jeszcze lepszy wyrok (ktos placil za wrzucenie piosenki z youtube’a na facebooka), ale nie mam go pod reka teraz i nie podam sygnatury, poza tym nie pamietam, ktora to byla instancja.

  Mysle, ze dobrze by bylo zmienic prawo w kwestii linkowania, nawet kosztem wiekszej kazuistyki. Linki sa dzis niebezpiecznym narzedziem, a polskie sady czesto nie umieja sie z nimi obchodzic, bo nie znaja sie na technologiach dla przynajmniej srednich webmasterów. Jakby ktos mnie dzis zatrudnil zeby usunac linki z peb.pl to mysle, ze bym usunal raz-dwa, ale po co usuwac skoro mozna zarabiac na tym, ze peb.pl wyswietla linki

 • mikez88

  Właściciel kinomaniaka nie musiał wygrywać na loterii, bo swoje zarobił właśnie na kinomaniaku. Albo na cudzej pracy, mówiąc bardziej drobiazgowo.

 • Ris

  Trzeba zmienić prawo w US coś co się nazywa „safe harbor” na nasz język „wyłączenie odpowiedzialności” To te zapisy odpowiedzialne są za to, że takie serwisy mogą istnieć.

 • Janekin Skywalker

  Co ty niby sugerujesz mówiąc „wykończyć kinomaniaki”????

 • Ana

  też byłabym szczęśliwą użytkowniczką netflixa w polsce, ale jak to sobie wyobrażacie? że peter jackson kręci władcę pierścieni za 100 mln dolarów albo cuaron grawitację, a ja oglądam to legalnie, ale na komputerze albo tv w domu?? netflix się na pewno sprawdzi przy serialach, ale wysokobudżetowych filmach już nie. to wszystko doprowadzi do tego, że kino jako obiekt zniknie z powierzchni ziemi.

 • Janekin Skywalker

  Ludzie o czym wy tu dyskutujecie??? Jakie to ma znaczenie, że nie warto walczyć z kinomaniakami czy kto ma świadomość nielegalności tego typu serwisów. Skupmy się lepiej na ustaleniu czy kinomaniak, przepadł na zawsze czy może są szanse na to żeby wrócił!!!

 • Lord Syf

  Z torrrentami trudniej wygrać

 • Przywódca formacji sów

  Może będzie jak z muzyką na YT, zrobią VEVO dla filmów. Jednak na to jest mała szansa, bo tam to był problem globalny, a w branży filmowej występuje on tam gdy piraci mają lepiej niż legalnie kupujący treści. Czyli netflix powinien być w PL

 • a

  Ale jeśli chcesz pozywać za linki to możesz już zamykać całą globalną sieć. Idąc tym tropem to SW też podpada pod piractwo. Spokojnie coś się znajdzie nawet w tym wątku. :) Nie tędy droga.

 • a

  „Jednak często ich infrastruktura nie daje rady. Filmy się zacinają,
  buforowanie nie przebiega płynnie, a do tego jakość materiałów wideo
  jest słaba.”

  Chyba nie używałeś HBO GO

 • Shadow

  Chodzi o serwisy pirackie a nie legalną TV…

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  Wlasnie dlatego licze na zmiany w prawie, a do tego czasu na zdrowy rozsadek sądów (póki co średnio z tym w kwestii linków)

 • Msyd

  Andrzej Tucholski na swoim blogu swego czasu pisał krok po kroku jak odpalić Netflixa, lub Hulu w Polsce. :)

 • Wojciech Lewenstam Jr.

  Wolę sobie kupić w tej cenie jedną płytę na miesiąc, za to z wartościową muzyką.

 • a

  Właśnie ta legalna TV jak HBO GO ma często gorszą jakość niż ta mniej legalna.

 • Wojciech Lewenstam Jr.

  Seriale serialami, ale filmy w full HD z premierą równo z kinami, zapłacił bym i 30usd.

 • Wojciech Lewenstam Jr.

  Jeśli jest usługa, za którą nie trzeba płacić, oraz druga, która za tę samą funkcjonalność pobiera opłatę, to jasne, że użytkownik wybierze tę pierwszą. Jeśli do tego nie wie, że ta darmowa jest nielegaln, do legalnej i płatnej nie ma dostępu to sprawa jest przesądzona.
  Pisałem juz o tym, napiszę raz jeszcze : nie ma interesującej mnie muzyki na Spotify i Deezer, że o sensownej jakości nie wspomnę.
  Usługi filmowej nie ma i długo nie będzie.
  Kombinować mi się nie chce, skoro mogę legalnie ściągnąć z np. torrent.

 • Wojciech Lewenstam Jr.

  A po co Pani kino jako obiekt? Sprzęt dający jakość porównywalną z przeciętnym multipleksem kosztuje może dwie średnie krajowe. A bilety drogie jak cholera.

 • Crinos PL

  Z Twojej wypowiedzi wynika, że pirackich serwisów nie ma sensu zamykać. Czyli dajesz milczące przyzwolenie na to, żeby właściciele takich serwisów zarabiali na „lewiźnie”.

  cyt.: „walka z takimi witrynami nie ma sensu (…) bo to strata
  pieniędzy i czasu.”

 • Ppetr0

  Znam argument typu „jeżeli nie stać Cię na auto, to nie znaczy to, że możesz je ukraść”. Ale tu sytuacja jest inna.
  W mojej opinii sytuacja związana z popularnością portali takich jak kinomaniak wynika z braku jakiejkolwiek legalnej alternatywy. Polscy internauci są w pewnym stopniu dyskryminowani na polu dostępności do legalnych płatnych treści. Spójrz ile osób w komentarzach zapewnia, że byłoby w stanie zapłacić za dostęp do dobrego VOD. Spójrz ile osób wykupiło sobie abonamenty na usługi Deezer czy Spotify.

  Chcę oglądać seriale zgodnie z prawem? Muszę łaskawie czekać aż trafią do TV, gdzie pewnie będą emitowane z beznadziejnym lektorem pół roku od światowej premiery. Chcę filmy w jakości HD? Muszę zdecydować się na umowę z nc+ lub polsatem i czekać jak wyżej lub wgl poczekać na wydanie BR. To jest dziwne, że nikt nie potrafi dostrzec potencjału rynku zbytu 38 mln kraju!

  A teraz najlepsze – żyję zgodnie z przepisami i dostęp do filmów zapewniam sobie poprzez dekoder nc+, HBO Go i wypożyczalnie wideo. Czasami nawet idę do kina, gdzie płacę 56 zł dla 2 os. za przyjemność oglądania premiery filmowej w 3D. Przy okazji oglądam 40 min spotów reklamowych, co odbieram jako jawny brak poszanowania dla mojego czasu i pieniędzy. Ale ok. Wracam do domu, spotykam się z znajomym, a on mi mówi, że dany film już obejrzał na swoim tv w 3D poprzez portal e-kino. A za 56 zł to ma dostęp do wszystkiego na pół roku.

  Rozumiem wszystko, ale nie może być tak, że nie ma się żadnej korzyści z legalnego pozyskiwania treści (filmów, muzyki, ebooków). Oprócz moralnej satysfakcji zyskuje się tylko jedno… uczucie typu „chyba zostałem właśnie wydymany”

 • pan Bartoszek

  Pan ze szklanką mleka. Byłem pewny, że to o nim.

 • Marcin Czajka

  I dostaniesz tylko jedną płytę, którą będziesz wałkował cały miesiąc. Oczywiście nie wspominasz o tym, że nie ma płyt które są doskonałe od pierwszego do ostatniego utworu i przy okazji nie są składanką typu the best of jakiegoś wykonawcy, który ma na swoim koncie 10 płyt i jest z czego na tą składankę wybrać. Dziękuję, postoję, wolę deezera i słuchać to czego chcę, kiedy chcę.

 • Marcin Czajka

  Anglojęzyczne seriale z angielskimi napisami? Czegoś tu nie rozumiem. Albo znasz język i w nim oglądasz albo nie znasz i chcesz polski napisy.

 • Doge

  Albo nie jesteś osłuchany z językiem, czytanie idzie Ci już całkiem nieźle i dzięki „głupim” serialom wciąż się uczysz. Żeby tylko było z kim na co dzień jeszcze pogadać w tym języku to byłaby bajka.

 • Marcin Czajka

  Źle to interpretujesz lub sprawiasz takie wrażenie, żeby mieć czym argumentować swoją wypowiedź. Mateuszowi chodziło o to, żeby nie walczyć z takimi serwisami poprzez mniej lub bardziej szemrane ich zamykanie tylko poprzez stworzenie w pełni legalnego serwisu a’la netflix oferującego taki sam jak kinomanika.tv lub lepszy asortyment za podobną jak w.w. kasę na podobnych zasadach. Chcesz za darmo – to oglądasz w kiepskiej jakości z reklamami, chcesz mieć pakiet VIP to płacisz, nie masz reklam i masz jakość HD. Jest masa chętnych na taki serwis tylko takie upośledzone zaiksy i inne podobne im szmaciarskie organizacje nie potrafią tego zrozumieć zasłaniając się obwarowaniami regionalnymi.

 • Marcin Czajka

  Masz więcej niż 100% racji. Podpisuję się pod Twoim tekstem obiema rękami.

 • Marcin Czajka

  Jest tylko jedno ale. Dzięki „magii napisów” tracisz conajmniej jedną trzecią przekazu wizualnego skupiając się na czytaniu treści.

 • Adam

  Potwierdzam, nawet taki tvn player przy słabym internecie sam sobie dobiera jakość i nie można powiedzmy zastopować na 10 minut, aby załadowała się część filmu z dobrą jakością, a muszę oglądać w marnej. Dlatego lepiej wyciągnąć z ich playera plik mp4 z jakością hd, zbuforować pierwsze 10 minut w VLC i oglądamy :)

 • Włodzimierz

  Musiałyby zatrudnić Cię powiedzmy jakieś polskie wytwórnie, abyś pousuwał linki do ich treści, ale nie tylko z peb ale wszystkie jakie można znaleźć w google, a na koniec linki z samego Google. Jestem ciekaw jakie byłyby tego koszty i czas i skuteczność Nikomu się to raczej nie opłaci. A usuwanie linków z jednego serwisu to prędzej jakaś zabawa, a nie walka z piractwem.

 • Marcin Czajka

  A powiedz kogo obchodzi kino? Myślisz, że 30 zł za obejrzenie filmu to kasa jaką zgarnia peter jackson? Ta kasa idzie na utrzymanie lokalu, pracowników, wymianę lamp (bo owszem wymienia się je co kilka miesięcy jak świetlówki w solarium), na zapłatę licencji, itp itd. Dzięki streamingowi mogłabyś nabyć ten sam produkt taniej i obejrzeć w domu. Wolisz za 30 zł słuchać jak cała sala śmieje się na filmie komediowym czy za 20 zł obejrzeć go w domowym zaciszu o dowolnej porze?

 • Marcin Czajka

  Potwierdzam.

 • Doge

  Dzięki tej magii poznaję dużo nowych słów, w połączeniu z obrazem, a jestem wzrokowcem działa to znakomicie jako element edukacji. Seriale są rozrywką, mają mi umilić chwilę przed snem, zabić czas w weekend, często też nie ma się czym napawać wizualnie w takich produkcjach.

 • RDF

  „Oprócz moralnej satysfakcji zyskuje się tylko jedno… uczucie typu „chyba zostałem właśnie wydymany””
  Owszem. Zostałeś wydymany przez znajomego e-kinowego złodzieja.
  Nie będziecie płacić za filmy i seriale? – To nie będzie ich wcale. Proste jak budowa cepa.
  W ten sam sposób wykończyliście już przemysł muzyczny i TV..

 • RDF

  Na razie to „Spotify, Wimp, czy inny Deezer.” wykańcza co najwyżej siebie i przemysł muzyczny.

 • RDF

  ha ha
  Dostęp do takiego serwisu musiałby kosztować kilkaset złotych miesięcznie (żeby zapewnić dobre treści). Co do praw autorskich, to nie jest tak, że posiada je jeden podmiot. To są długoletnie umowy pomiędzy setkami firm.

 • RDF

  „skoro mogę legalnie ściągnąć z np. torrent.”
  Problem jest taki, że nie możesz. Poważnie.
  Nie chodzi nawet o torrent.

 • RDF

  „nie ma płyt które są doskonałe od pierwszego do ostatniego utworu”
  Jeżeli słucha się Dody….

 • Marcin Czajka

  Nie słucham takiej „wysublimowanej” muzyki. Ty zaś zamiast pisać kolejny pusty komentarz bez solidnej treści powinieneś podać przykład płyty. Jak narazie przeczytałem same bzdury Twojego autorstwa.

 • raj0

  Tak? Dostęp do Netfliksa w Stanach kosztuje równowartość kilkuset zł miesięcznie?

 • raj0

  Ana: kino nie zniknie, nie bój się.

 • RDF

  Tekst „nie ma płyt które są doskonałe od pierwszego do ostatniego utworu” jest za to bardzo „wysublimowany”

  Takich płyt są tysiące mój drogi.

 • RDF

  Netflix ma słaby katalog (jak na potrzeby widzów konomaniaka ;) )

 • RDF

  Napisz coś o prawach autorskich, bo pryszczersi uważają, że ściąganie jest legalne.
  Owszem – ale tylko pod warunkiem, że plik pobierać pozwoli jego WŁAŚCICIEL.

 • Kamil R. Dzióbek

  Zaiks zajmuje się tylko muzyką. Więc nie należy go mieszać w sprawę filmów. Po drugie zaiks jest bardzo przychylnie nastawiony do zarobkowego piractwa, jeśli dostanie procent z zysków. Na przykład kiedyś podpisali umowę licencyjną z wrzuta. http://www.zaiks.org.pl/508,111,zaiks_podpisal_umowe_licencyjna_z_wrzuta
  Raczej właściciele praw autorskich nie będą chcieli oddawać filmów za bezcen. Właściwie liczy się kilka amerykańskich holiłódzkich wytwórni. Nikt nie oda za darmo czegoś co może sprzedać.

 • Kamil R. Dzióbek

  Koleś chyba chciał użyć słowa ‚bezkarnie’ zamiast ‚legalnie’.

 • Kamil R. Dzióbek

  „Na jakiej podstawie chcesz zamykać peb.pl, który udostępnia tylko linki i nie rozpowszechnia chronionych treści?”
  No peb rozpowszechnia piraty za pomocą linków, co do tego chyba nikt niema wątpliwości. Robią to świadomie, więc przynajmniej jest współudział lub pomocnictwo.
  Kto powiedział, że pliku muszą się znajdować fizycznie na komputerze sprawcy lub serwerze na którym wynajmuje hosting?
  Google jest za duże by go pozwać i wygrać, stoją za nim specsłużby USA. Jednak udaje się usunąć linki z wyszukiwania (co prawda na dole je umieszczają, ale mało kto tam zagląda). W Niemczech prawie cała muzyka jest zablokowana na YouTube.

 • Kamil R. Dzióbek

  Podaj stronę i link do magisterki.

 • Kamil R. Dzióbek

  Cały film leci przez proxy? Przecież filmy dużo zajmują. Nie trzeba dodatkowo płacić za proxy?

 • Kamil R. Dzióbek

  Ludzie płaczą za kinomaniakiem, więc nie mogą znaleźć szybko alternatywy. Wniosek z tego taki, że był sens z jego likwidacją.
  Co do tego, że to marnowanie forsy, to nie wiemy jak go zamknięto. Może prawnik napisał tylko emaila do serwisu hostującego i wypowiedzieli im umowę. Kiedyś trzymali filmy na OVH i oni wypowiedzieli im umowę to się gdzie indziej przenieśli.
  Warto walczyć z takimi serwisami, tylko trzeba je szybko niszczyć. Zanim zdobędą popularność i zarobią na kontach premium. Jak napisałeś nikt nie będzie kupował konta premium jeśli jest duże prawdopodobieństwo, że serwis zniknie jutro.
  Piszesz, że ważne są nowości. Ja rozmawiałem z ludźmi (próbka nie jest miarodajna, bo znam tylko dziwnych ludzi) i oni mówili, że na serwisach z filmami online nie ma nic specjalnego, poza starymi serialami i starymi serialami z polskim lektorem. Tych seriali niemożna nabyć przez torrenty bo już ludzi ich nie udostępniają. Ludzie też narzekali na jakość wideo, że niby na torrentach jakość jest lepsza i filmy się pojawiają szybciej.
  Co do likwidacji piractwa, to mam lepszy pomysł i bardziej rewolucyjny od twojego. Chociaż na jedno wyjdzie. Niech właściciele filmów wrzucą je za darmo na Youtube! Wtedy zlikwiduje się piractwo właściwie do zera! Mogą zostawić reklamy, ale nie dłuższe niż 5 sekund. ;-)

 • Michał Rawluk

  W podstawówce pierwszy film z napisami to było Imperium Kontratakuje. Z emocji zjadłem prawie w kinie czapkę i z miejsca zakochałem się w Star Wars.

  Po seansie Tato zapytał się czy nie miałem problemu z napisami (czytałem już Tomki i Nienackiego).
  Odpowiedź 9 latka: „Jakimi napisami ?”
  Nawet nie zauważyłem że nie mówili po Polsku. Napisy tak szybko we mnie weszły.

 • Scarfmonster

  Ze spotify/deezer itp. itd. jest jeden problem – nadaje się tylko do puszczania w tle jako zapychacz ciszy. Bo jak chcę posłuchać czegoś konkretnego, to nagle się okazuje że nic tam nie ma i i tak muszę wracać do kupionych przez siebie utworów.

 • http://www.nibyblog.pl/ Franek

  W końcu jesteś tylko blogerem piszącym o technologiach, skąd mogłeś wiedzieć o takich rzeczach jak VPN, czy specjalnych DNS.

 • Cozzie

  A wy znowu o „kradzieży”. Ile jeszcze lat będziemy wałkować, że w Internecie to nie jest żadna kradzież bo nikt nic nie traci… Ostatnio za to straciłem ja – wykupując Spotify Premium i licząc na choć trochę przyzwoitą jakość muzyki tymczasem na iPhonie i dobrych słuchawkach Spotify połowę dźwięków ścina a bas wycięty jest zupełnie kiedy porówna się odsłuchany tam kawałek z tym zgranym z płyty…

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  Raz, że nie jestem, a dwa, że to nigdy dobrze nie działa

 • Feniks06

  Nie przesadzaj… jak ktoś sylabizuje w trakcie czytania to rzeczywiście napisy mogą odwracać jego uwagę. Jeśli jednak umiesz czytać to nie poświęcisz na przeczytanie aktualnie wyświetlanego tekstu więcej jak 0,5 sekundy.

 • M

  Nie zniknął, a przeniósł się tu – http://kinoman.tv/

 • Feniks06

  Poproszę podstawę prawną. Ja znam:

  „Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać
  z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego”
  – Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych, art. 23, pkt. 1

  Możesz również mnie poinformować na podstawie jakiego prawa jako użytkownik jestem odpowiedzialny za weryfikacją legalności treści zamieszczonych w internecie i w jaki sposób miałbym to robić.

 • Przemyslaw Stroinski

  Opinia ta jest równie sensowna jak ostanie pomysły polskich polityków, którzy uważają, że zlikwidowanie sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych i wprowadzenie obowiązkowych alkomatów sprawi, że kierowcy nie będą prowadzić po pijaku.

  dzięki temu będzie takich kierowców mniej, alkohol jest często nabywany przy okazji, tylko mocno zmotywowani nałogiem alkoholicy będą jeździć w nocy po mieście kilka lub kilkanaście kilometrów w poszukiwaniu monopolowego o otwartego w nocy. Problemem może być to że stacje nie zarabiają zbyt dużo na paliwie a właśnie na takich okazjonalnych zakupach, nie jestem tego pewny ale chyba z paliwa najwięcej ma państwo dzięki akcyzie.

 • Feniks06

  Generalnie ZAIKS byłby gotów zaakceptować nawet stoisko pana Mietka na lokalnym bazarze gdzie są w ofercie wszystkie możliwe albumy na płytach Verbatima pod warunkiem, że dopuści ich do koryta i odpali dole. Mechanizm dość podobny do grup przestępczych… możesz otworzyć agencję towarzyską ale musisz odpalić dolę panom z miasta za ochronę :P

 • Feniks06

  Widzę, że po raz kolejny zalałeś nas falą argumentów ;)

 • Feniks06

  Jak już ktoś powiedział, Netflix kosztuje grosze. Twierdzisz, że ma słaby repertuar. To przykładowo w Wlk. Brytanii np. Cineworld wprowadził możliwość zakupu karnetu/abonamentu w ramach którego możesz chodzić dowolną ilość razy o dowolnej porze czy w dowolnym dniu tygodnia na wszystkie filmy w każdym kinie tej sieci na terenie Wlk. Brytani. Koszt miesięczny 14,99 funta. W przeliczeniu na nasze ok. 75 zł. Jak widać nie musi to kosztować kilkaset złotych. A sądze, że koszty prowadzenia tradycyjnego kina są znacznie wyższe niż serwisu VOD.

 • N.

  A przeczytałeś/aś ten artykuł cały?

  „KinomaniakTV zamienił się w KinomanaTV, a tak naprawdę to ten drugi jest wyłącznie marnym klonem pierwszego.”

 • Adam007bond

  „skoro mogę legalnie ściągnąć z np. torrent.” Człowieku żarty sobie stroisz ? Legalnie z torrent ? Ściągając z torrentów od razu też udostępniasz , więc jesteś zwykłym piratem . Jeśli Cię ktoś na tym złapie to masz przerąbane , kupa kasy na grzywnę . To jest lepsze niż wejść na Kinomaniaka albo Ekino i nie martwić się że policja zapuka Ci do drzwi ?

 • Feniks06

  A to nie jest przypadkiem tak, że przemysł muzyczny sam się ugryzł w dupę goniąc za pieniądzem? Bo odnoszę wrażenie, że nie nadążają za zmianami. Ponadto to z ich strony padały swego czasu propozycje by wprowadzać zabezpieczenia, dzięki którym daną płytę będzie można odsłuchać tylko ograniczoną ilość razy na tylko jednym odtwarzaczu. Ostatnie lata to był istny skok na kasę dokonywany przez wytwórnie i organizację ochrony praw autorskich. Gdyby mogli to by kazali Ci płacić za to, że usłyszałeś piosenkę, którą ktoś puszczał na swoim telefonie. Jeśli wytwórnie tak cienko przędą to może niech się zastanowią nad tym dlaczego ich gwiazdeczki mają takie rozbuchane do granic absurdu gaże i zarobki. Może się mylę ale ja uważam, że jeśli artysta czy też wytwórnia sprzedaje bilety na koncert w cenie kilkuset złotych, po czym wpada gwiazdka, która przez półtorej godziny nawet nie śpiewa tylko wali z playbacku skacząc po scenie to jest o wręcz kpina z klienta. Uważam, że cena kilkuset złotych za możliwość odsłuchania uworów w formacie mp3 oprawionych skaczącymi po scenie „artystami” to ogromna przesada. Gdy wiąże to z faktem, że przemysł muzyczny, który mnie w niewielkim stopniu interesuje ciągle próbuje wyłudzać kasę ze wszystkich możliwych źródeł to sorry ale ja Twojej argumentacji nie kupuje.

  Podsumowując… jestem skłonny płacić za dostęp do serwisów VOD czy muzycznych. U nas w kraju jednak rynek VOD nie istnieje więc zakładam, że producenci moich pieniędzy nie chcą.

  Ps. Wspominasz jeszcze o tym, że wykończyliśmy przemysł TV? A w jaki to sposób? Poza tym jaki przemysł TV??? Ten który taśmowo produkuje perełki jak „Ukryta prawda”, „Dlaczego Ja” bądź „Chłopaki do wzięcia”??? Czy może masz na myśli, że podli złodzieje oglądają walking dead na nielegalu zamiast czekać jak po roku TVP puści sezon serialu o godzinie 3 w nocy? No come on… traktujmy się poważnie.

 • Feniks06

  TVN Player mnie rozbił ostatnio gdy kupiłem nowego laptopa na win 8. Aplikacja Modern… jakość żenująca. Odpalam serwis TVN Player popprzez przeglądarkę i tam leci w HD. W aplikacji dobiera sobie jakość wg. tylko sobie znanych kryteriów i nie daje możliwości zmiany co ją automatycznie dyskwalifikuje. Żeby nie było… internet mam 30 Mb/s. BTW rzecz, która w aplikacjach takich jak TVN Player, TVP Player czy IPLA odwiecznie zastanawiała… zauważyliście, że reklamy wyświetlają się zawsze, często w idealnej jakości, bez buforowania, po czym tracisz te 1,5 minut na oglądanie reklam a potem film się buforuje 3 minuty po czym wywala błąd, musisz przeładować stronę, znowu obejrzeć reklamy i tak do skutku, przy czym film potrafi pójść w gorszej jakości niż reklamy? Czemu w takim razie nie hostują tych filmów w identyczny sposób jak reklam??? Odnoszę wrażenie, że wszystko po to, żebyś jak ten debil oglądał te reklamy przez blisko 10 minut, dalej mając złudzenie, że to przecież tylko 1,5 minut.

 • Feniks06

  Nie karm trolla. Poza tym to pewnie bot.

 • Feniks06

  Baaaardzo naciągana teza Przemku. Owszem, stacje mają spore przychodzy ze sprzedaży alkoholu ale wynika to często z tego, że są to jedyne placówki całodobowe w okolicy. W mniejszych miejscowościach znaleźć całodobówkę graniczy z cudem, zaś stacja w okolicy prawie zawsze się znajdzie. Druga sprawa, że alkohol kupują na stacji 3 typy klentów: 1. Ci którzy przyszli na piechotę więc nie stanowią zagrożenia. 2. Ci którzy przyjechali już pijani bo dokupić – w tym przypadku jest już po ptakach. 3. Ci którzy przyjechali trzeźwi po alkohol – Ci stanowią zagrożenie ale tak poważnie… ilu widziałeś kierowców, którzy przyjechali na stację, kupili flaszkę i zaczeli walić po drodze do domu? Poza tym z praktycznego punktu widzenia czym się różni monopolowy od stacji benzynowej? Klient który będzie chciał kupić alkohol podjedzie i tak do najbliższego sklepu czy to będzie stacja czy monopolowy.

  Wychodzisz zapewne z założenia, że gdyby nie było alkoholu na stacji a w okolicy nie byłoby sklepu monopolowego to ktoś by odpuścił sprawę i siedziałby w domu. Być może ale analogicznie w okolicy gdzie nie ma stacji za to jest monopolka trzeba by tym tokiem zamykać sklep monopolowy, żeby do niego nie jeździli. Poza tym ile wypadków z udziałem innych osób zdarza się w trakcie gdy pijany dojeżdza ten kilometr czy dwa do najbliższego punktu? Ja sądze, że problemem sa głównie Ci, którzy na różnego rodzaju imprezach piją a potem z nich wracają samochodem. Ale na tych przecież zakaz sprzedaży alkoholu nie pomoże.
  Pomysł rządu jest niczym więcej jak zwykłym zapychaczem medialnym. W sylwestra nastąpił tragiczny wypadek z udziałem pijanego kierowcy a już 2 stycznia politycy mieli propozycje zmian w prawie. Zakładając, że wcześniej żadne prace nad zmianami przepisów nie trwały, zaś pierwszego stycznia większość z nich miała noworocznego kaca, to jakiej jakości mogły być te durne, sklecone na szybko „pomysły”? Naprawdę jesteś w stanie zaufać komuś kto Ci mówi, że „mamy sensowne rozwiązanie problemu, pracowaliśmy nad nim 2 godziny?”

 • cryptonit

  Działa dobrze jak się stosuje sprawdzone, płatne usługi. Jak mam ochotę na BBC Proms w pełnej jakości czy serwisy ze Stanów, wykupuję HideIPVPN i już. Sprawdzone i działa.

 • http://www.nibyblog.pl/ Franek

  Raz to już wiem dlaczego nim nie jesteś, dwa to skąd możesz wiedzieć, że coś nie działa dobrze skoro wyżej piszesz „można mieć Netflixa w Polsce i ja się dopiero teraz dowiaduję?!”. A trzy to działa bardzo dobrze, ale trzeba mieć podstawy wiedzy, na temat jak skonfigurować Linixa i OpenVPN, więc lipa co? :<

 • Michał Zemełka

  „Jeśli jest usługa, za którą nie trzeba płacić, oraz druga, która za tę samą funkcjonalność pobiera opłatę, to jasne, że użytkownik wybierze tę pierwszą.”

  Co za bzdura. Dlaczego więc kupuję ebooki i gry zamiast ściągać je z chomika, czy torrentów, hę? Dlaczego wiele osób tak robi? Bo chcą być w porządku, chcą płacić za dobrą treść. Ale co mają zrobić, w sytuacjach, kiedy wydawca nie chce ich pieniędzy?

 • salsoo

  Może w ustawieniach zmień jakość na wyższą? Domyślnie jest ustawiona na poziom: „normalna jakosc” i jest to poziom podstawowy zarówno dla pobierania jak i streamingu.

 • Ppetr0

  Ale właśnie w tym rzecz, że chcę płacić! Tak samo jak inne deklarujące się tu osoby.
  Ale powiedz który serwis VOD działający w Polsce jest wart opłacenia abonamentu?

  Nie wiem o co chodzi z przemysłem muzycznym i TV.
  Chyba, że masz na myśli abonament RTV?

  Tu winny jest Rząd, który nie potrafi wprowadzić odpowiednich regulacji w celu poprawy ściągalności tego podatku. Abonamentu RTV nie muszą płacić emeryci i renciści, więc obowiązek ten spada na młodsze pokolenia. A młodsze pokolenia w nosie mają TVP. Za każdym razem, gdy włączam TVP nie mogę pojąć jak można tak marnować pieniądze i oglądalność. Wiadomości to jakiś wielki bełkot potwierdzony zawsze ostatnim „śmiesznym” materiałem, publicystyka kuleje, muzycznie nie ma nic. Wszystkie programy rozrywkowe to tak naprawdę kółeczka wzajemnej adoracji skupione wokół Urbańskiej, Józefowicza lub innej celebrytki. Nawet dobranocki już nie można obejrzeć ;)

  Dobrze, że jeszcze Polskie Radio daje przykład, że można. Szczególnie na pochwały zasługuje 4-órka :)

 • gg

  „Nie wiem o co chodzi z przemysłem muzycznym i TV.
  Chyba, że masz na myśli abonament RTV?”
  Nie myślę o abonamencie. Chodzi o muzykę i seriale z torrentów. Jeżeli widzowie nie oglądają reklam, to następnego serialu na dobrym poziomie już nie będzie.

  Co do przemysłu, który nie chce twojej kasy, to trochę przesadzasz. Owszem – nie chcą rozdawać kontentu prawie za darmo a do tego sprowadza się w praktyce VOD.

 • gg

  „Abonamentu RTV nie muszą płacić emeryci i renciści, więc obowiązek ten
  spada na młodsze pokolenia. A młodsze pokolenia w nosie mają TVP.”

  Zdziwiłbyś się, ale to właśnie najbiedniejsi i emeryci płacą abonament. Nie musisz płacić dopiero po ukończeniu 80 lat (czy coś koło tego).

  Co do repertuaru, to „winni” są sami widzowie. TV jest teraz dla wykluczonych, bezrobotnych, matek na wychowawczym i emerytów. I to pod nich robi się repertuar.
  Produkcja programów i filmów dla „młodych” i „dynamicznych” umieszczana np. w VOD nigdy by się nie zwróciła.
  99% obejrzałoby i tak z torrenta, nie płacąc nawet 5 zł.

 • a

  Adblock Plus skutecznie rozwiązuje problem reklam w TVN Player.

 • gg

  Super. Nie chcecie liniowej TV i kiedy stacja reaguje i coś takiego w końcu daje,
  to walicie w nią adblockiem. ;)
  A potem płacz, że nikt nie chce wejść na polski rynek.

 • a

  Często po wyświetleniu reklamy, wyskakuje błąd i muszę odświeżyć stronę i oglądać te reklamy jeszcze raz. W 20 minutowym serialu ilość reklam to 3-5, Adblock to jedyne wyjście aby coś tam obejrzeć.

  W Ipli Adblock obecnie nie działa, więc przestałem oglądać ich programy.

 • a

  Wymień 20

 • a

  Czemu by całkiem nie zakazać sprzedaży alkoholu? Albo sprzedaż tylko dla tych co nie mają prawa jazdy?

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Nie oglądam nic z sieci i nie interesuje mnie badziewie … mam tyle do wyboru w Tv że i tak nie mam czasu na oglądanie filmów na komputerze

 • Jacek

  30 milionów utworów i nie ma nic konkretnego?

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Hahaha , jak zawsze powiadam piraciarze linuksiarze to ciekawy margines społeczności w neicie i przydało by się prawdziwe ACTA i inne kary z zablokowaniem netu dla tych specjalistów jak kombinować

 • gg

  Ty tak poważnie?
  Jakich śmieci wy słuchacie?

 • Cozzie

  Mam ustawioną najwyższą. Nic to nie zmienia, dźwięk jest tak samo tragiczny. Dodam, że na komputerze jest dużo lepiej przy tych samych słuchawkach, więc podejrzewam, że to Spotify zaniża bitrate na urządzenia mobilne (bo muzyka po 3g się nie zacina nawet w tej jakości rzekomo 320kbps)… Pora sprawdzić czy Deezer też ma takie problemy, bo dla mnie Spotify Premium odpada jeśli źle brzmi tam gdzie najczęściej używam.

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Mnie to dziwi że Policja w Polsce i sądy jeszcze przymykają oko na bezprawie i cwaniaków w necie .
  Jestem zwolennikiem ACTA i przydało by się tak dowalić ostro z kodeksu kk tym amatorom wszystkiego za free

 • Fedex4

  Widocznie problemem jest iPhone…

 • Marcin Czajka

  Nie problem jest w tym co my słuchamy, tylko w tym, że nie masz jaj, żeby udzielić odpowiedzi. Jakże prostej, bo przecież wg Ciebie to tysiące płyt.

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Potrzebne jest ACTA pilnie i zaostrzone prawo karne na cwaniaków z netu .
  Dziś mamy takie sobie tłumaczenia jak twoje …. kolega wstawił do sieci to dla wszystkich i dla mnie … sorry ale złodziejstwo i wolna amerykankę należy w końcu skończyć a nie interpretować dowolnie z własnego punku siedzenia .
  Chcesz z czegoś korzystać i mieć to kup i zapłać to zasada.
  Nie masz kasy to nie oglądasz i nie kopiujesz cudzego
  Przecież te linki na peb i gdzie indziej wstawia konkretna osoba i można szybko taka namierzyć i ustalić , ale widocznie admin i ktoś nie jest zainteresowany przestrzeganiem prawa i własności intelektualnych do czasu jak nie oberwie po uszach finansowo i czapa na kilka lat dla profilaktyki .

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Dokładnie , tak jest .
  czym więcej stoisk lub imprez z piratami a zapłacisz z ryczałtu opłatę dla nich to legal i może grać szafa .
  Najbardziej zabawne jest to że nie współpracują z ZPAV i ci nie mogą nic zrobić z policją w Polsce bo zaiks opłacony i glejt wydany .
  Dziki zachód i wolna amerykanka …

 • Ppetr0

  Też dokładnie nie wiem jak wygląda z tymi ulgami, ale nawet nie chce mi się tego szukać.
  Nie mam problemu z ulgami dla starszego pokolenia – emerytury i tak są za niskie.

  Przywołałem ten argument w celu pokazania, że TVP nie potrafi trafić do młodszych odbiorców, czyli de facto potencjalnych płatników abonamentu.
  Nie chodzi mi o to, żeby TVP1 nagle zaczęło emitować najnowsze odcinki topowych seriali.
  Chodzi mi głównie odświeżenie formuły Wiadomości i publicystyki, jakieś ciekawe notowania i przeglądy muzyczne, relacje z imprez takich jak Woodstock czy Sunrise wreszcie jakieś ciekawe dokumenty. Nie mam nic przeciwko emisji starszych seriali, ale niech wreszcie zrezygnują z lektora! W dzisiejszych czasach nawet wydawanie pieniędzy na aktorów dubbingujących nie jest potrzebne. Wystarczy wyemitować film w angielskiej wersji językowej z polskimi napisami i już jest super – można szlifować język.

 • g

  trzeba zmienić prawo tak by udostępnianie było legalne i tyle :) myślę, że większość się zgodzi z tym.

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Dokładnie …
  Niedawno rozmawiałem z kolesiem , i pytam dlaczego nie można kupić waszych nowych nagrań i płyty cd od 5 lat .
  A On mi mówi bo za dużo piraciarzy i się nie opłaca marnować kasę na wydanie … lepiej żyć i zarabiać kasę z koncertów i na YT wrzucać tylko reklamowe video z występów bo to zapewnia potem gości na nowy koncert i kasę na życie .
  Gówniarze piraciarze z netu zabijają cały biznes producentów i artystów .
  Już coraz bardziej widać posuchę na rynku z braku dobrej muzyki tylko w radio leci syf bełkot blokersów lub stare radio wspomnienia

 • http://www.nibyblog.pl/ Franek

  Piraciarze, dla tych specjalistów jak kombinować? – a po polsku?

  Nie łamie żadnego polskiego prawa, płacę za usługę. Aż tak bardzo Cię to boli, że nie masz?

  Ja jestem za lobotomią dla tych co i tak nie używają danego organu.

 • Marcin Czajka

  Widzę, że jesteś zwykłym teoretykiem nie mającym jaj do udzielenia prostej i uzasadnionej odpowiedzi. Wystarczy sekunda w google, żeby komentarz był bardziej wiarygodny.

  https://rtv.poczta-polska.pl/pdf/zal_nr_1_tabela_zwolnien.pdf

 • http://linkuj.x-d.pl/ Marcin Kowalski

  Chyba nie będę jedyny jeśli napiszę że, ‚nigdy w życiu nie byłem na tej stronie i nie oglądałem filmu za ich pośrednictwem’, a tu taki szum…

 • Marcin Czajka

  Reklamy są krótsze i mniejsze objętościowo. łatwiej je hostować. Taka sama sytuacja jest na niektórych płytach DVD – zapowiedź w doskonałej jakości a film jak trochę lepszy divx. Zdarzają się filmy takie jak Wyścig Śmierci 2, kiedy po ich obejrzeniu w wyśmienitej jak na DVD jakości człowiek zastanawia się co producenci robią, że inne filmy mają tak spieprzoną jakość.

 • RDF

  Przykro mi, że nie załapałeś.
  Jeżeli nie zrozumiałeś tego jednego zdania, to nawet 100 następnych tutaj nie pomoże.

  A ja nie mam czasu na wykłady.

 • http://linkuj.x-d.pl/ Marcin Kowalski

  A on ma coś wspólnego z tytułowym serwisem?

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Jasne płacisz za usługę dostarczenia netu , tylko że operator powinien również się zainteresować co robisz na ich sieci i do czego wykorzystujesz .
  Jak wiem to nie słyszałem aby w Polsce jakiś piraciarz został odcięty od netu lub dostał ostrzeżenia .
  Właśnie ACTA tutaj by bardzo pomogło nam wszystkim dla dobra większości a nie marginesu cwaniaków

 • Marcin Czajka

  Widać, że nie wiesz nic o rzeczywistości. Nie zmieni nic zakaz handlu a tym bardziej nie zmienią nic alkomaty. Prohibicję przerabiało już USA i jedyne co z tego wyszło, to ogromne dochody grup przestępczych handlujących lewym alkoholem. Co do alkomatów, to żaden nie powstrzyma od jazdy choćby był podpięty pod stacyjkę. Wystarczy popatrzeć na to co dzieje się ostatnio. Tragedii nie powodują ludzie będący na lekkim kacu na granicy 0,2%o, tylko osoby mające w organizmie 1,2 i więcej. Przy takim stężeniu niepotrzebny jest alkomat, żeby stwierdzić, że jest się najeb****.

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Nie wiesz jak to jest ? hahahaha
  Ja tez z takiego gówna nie korzystałem nigdy i nie interesują mnie takie strony

 • a

  Odpowiedź dotycząca problemów z IPLA TVN Player, reklamami i jakością streamingu.
  Używajcie XBMC, pozbędziecie się wszystkich tych dolegliwości. Działa na wszystkich systemach. Nie ma niczego lepszego do oglądania VOD. Dziesiątki wtyczek pozwalają oglądać co się chce i na czym chce. W polskich warunkach wystarczy 1 wtyczka i oglądacie nasze VOD bez problemów.

 • Marcin Czajka

  Kupno utworów online a płyt w sklepie to ogromna różnica. lepiej zapłacić 3 zety za konkretny utwór a nie 30-50 za płytę i udawać, że cała jest świetna nawet gdy tak nie jest.

 • Marcin Czajka

  Nie korzystałeś, nie interesuje Cię to a chlapiesz ozorem jak jamnik.

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  albo jeszcze lepiej, żeby majątki milionerów mógł sobie każdy zabrać z ich posiadłości i tyle :) myślę, że większość się zgodzi z tym.

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  Idea ACTA nie jest zła, ale sama ustawa pozostawiała pewne wątpliwości. Jednak polski internet nie wie o czym była ACTA bo tłumaczył mu ją człowiek, który na co dzień odpowiada na youtube na pytania „czemu wtorek nazywa się wtorek, a nie dworek”, podobno przeczytał ustawę, ale widziałem parę wypowiedzi (m.in. żenujący występ w TVN24, gdzie stroił miny do kamery na kształt internetowych memów) i na pewno mało z niej zrozumiał.

  Inna sprawa, że manifestacje na ulicach się wzięły z tego, że poszła fama „odłączą torrenty”, a oburzone dzieciaki wybiegły strajkować, mając w nosie dużo poważniejszy problem dot. prywatności ;)

  Internauci nie mają pojęcia na temat tego jak wygląda prawo autorskie. W 1994 gry komputerowe kupowało się u Ruska i wszyscy myśleli, że tak trzeba i że to normalne. Tak samo będzie z Kinomaniakami, wymrą, bo pojawi się dobra alternatywa, a prawo zajmie się renegatami, którzy nie chcą się dopasować.

  Co więcej, ja nie uważam, że komukolwiek należy się prawo do obejrzenia filmu i serialu. Można przymykać na to trochę oko, bo światowi wydawcy naprawdę mają nas w Polsce w nosie, ale na Boga, miejmy świadomość, że Kinomaniaki działają nielegalnie, a tymczasem 80% internautów ma swoją wizję prawa autorskiego opartą na mocnym dogmacie „to mi się należy” połączonym z „ale jak to, do tej pory nikomu nie przeszkadzało”

 • aTomek

  Aż mi się przypomniało, jak kupiłem audiobooka w „pewnym serwisie z audiobookami” i najpierw był problem z obsługą płatności a potem musiałem czekać, aż sklep zakuje moje pliki w kajdany drm, a, że była to jakaś promocja, to procedura trwała chyba ponad 48 godzin.
  A piraci nie muszą czekać tak długo, nie mają problemu z transferem, nie ma drm i dostają cały plik a nie posiekany na sto kawałków ):

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  Ja kiedyś kupilem sękacza i był zakalcem i teraz już niczego nie kupuje, tylko zabieram sąsiadowi jabłka z sadu, bardzo dobre :))

 • M4niek

  Co ty oglądasz w tej telewizji? Taniec z gwiazdami – odcinek 1000500100900?

 • Stefberg

  Niestety teza Stroińskiego jest całkowicie prawdziwa.
  Mrówcza, prewencyjna, praca u podstaw jest mega ważnym czynnikiem przy ograniczaniu skutków alkoholowych libacji (jak i generalnie wszystkich innych negatywnych skutków społecznych).
  Śmieszne są właśnie takie oceny, że to ‚zapychacze medialne’ czy ‚populistyczne gesty’. Dżizas:) właśnie wręcz odwrotnie. Zapychacze medialne i populizm to teksty typu: „wysłać ich do kamieniołomów” „zabrać im samochody” itd.. To są właśnie pomysły ‚jedno-godzinne’, i typowo represyjne, które jakiś skutek na pewno przyniosą, ale tylko wyleją dziecko z kąpielą, i efekt będzie mizerny.

  Na alkohol jest tak duże, powszechne przyzwolenie, że skutki jego są tragiczne nie tylko przy wypadkach samochodowych. Wypadki samochodowe spowodowane przez alkohol to tylko pokłosie wszystkich alkoholowych problemów.
  Alkohol na stacjach benzynowych, sklepy alkoholowe 24h na co drugim skrzyżowaniu, kultura i całkowite społecznie przyzwolenie na alkohol dla młodzianów i innych itd itd – żniwa tego wszystkiego można zobaczyć na drogach, w domach, ulicach i wszędzie indziej.
  Niestety :/
  Alkohol jest dla normalnych ludzi, ale niestety w społeczeństwie jest za dużo debili (tym bardziej po alkoholu), żeby nie tworzyć profilaktycznego, prewencyjnego prawa również w tym zakresie.
  I jak najbardziej, brak alkoholu na stacjach benzynowych, byłby jednym z takich działań. Dwóch kierowców może pojedzie kupić gdzie indziej półówke, ale trzeci już go nie kupi, bo nie będzie chciał, bo nie bedzie miał czasu, bo nie będzie chciał wydawać kasy na paliwo aby dalej jechać..itd itd..
  I tyle. Na pewno w jakimś stopniu ograniczyłoby to patologię, którą tworzy alkohol.

 • Stefberg

  Dlaczego nie zakazać sprzedaży alkoholu? To proste, nie trzeba być geniuszem, żeby to rozwikłać. Po prostu nie trwałoby to długo, bo zaraz zmieniłyby się rządy i przywrócono by alkohol.
  Ale prawda jest taka, że gdyby alkohol był zakazany, to wypadków i wszelkiej patologi związanej z nim, byłoby o wiele, wiele mniej.
  Ale ludzie pragną alkoholu jak świnia koryta.
  Nie trudno sobie wyobrazić jak państwo wyglądałoby w oczach społeczeństwa, i jakie państwo miałoby problemy,
  Ogromny przemyt, walka państwa ze społeczeństwem – ciężko powiedzieć jaka byłaby tego skala.
  Wtedy do głosu doszłaby partia, która chciałaby przywrócić alkohol i już. Pozamiatane.

  Dlatego najlepszy jest złoty środek. NIby państwo pozwala na alkohol, ale w ograniczonym zakresie, żeby i wilk był syty i owca cała.

 • Feniks06

  Wiem, wiem… chodziło mi o sam mechanizm :)

 • a

  „Alkohol jest dla normalnych ludzi, ale niestety w społeczeństwie jest za dużo debili”

  Jeśli uważasz, że w społeczeństwie jest za dużo debili (co jest prawdą), to rozumiem, że jesteś też za zniesieniem demokracji. Skoro ludzie są na tyle głupi, że trzeba im mówić kiedy mogą pić a kiedy nie, to jak można im pozwolić na decydowanie o tym kto sprawuję władzę?

 • a

  W państwach muzułmańskich nie ma problemów z alkoholem, w Europie wkrótce też ich nie będzie.

 • RDF

  „nie masz jaj, żeby udzielić odpowiedzi”
  Jaj? Co to ma do rzeczy?
  Ja nie mam czasu dziecko drogie.
  Moja osobista kolekcja to kilkaset albumów. Mam ją tutaj wkleić? Po co?
  Znam swoje płyty na pamięć, są doskonałe . CAŁE ALBUMY.
  Praktycznie kompletną dyskografię kapel z lat 70-tych i 80-tych. Ostatnie lata też są niezłe.
  AC/DC (najlepsza kapela w historii), Iron Maiden, Peter Gabriel, Judas Priest, Genesis, Kate Bush, Black Sabbath, U2…. itd itd.
  Prawie wszystkie ich płyty są doskonałe.
  I słucha się ich w CAŁOŚCI, moi drodzy MP3 barbarzyńcy. ;)

 • Feniks06

  Jakbym słyszał Korwina :P

 • a

  To się nazywa logiczne myślenie.

 • RDF

  Nie chciało mi się sprawdzać. Nie jestem w sądzie, tylko dyskutuję sobie na forum dla zabawy ;)

  Masz jakiś problem z jajami?

  Nie martw się, zdarza się największym macho. ;)

 • g

  kopiując nie kradniesz inaczej „niczego nie zabierasz”

 • Stefberg

  „to rozumiem, że jesteś też za zniesieniem demokracji.”

  Że co? To, że jest za dużo debili w społeczeństwie, nie oznacza że jest ich większość. Jest ich za dużo, aby pozwolić społeczeństwu na całkowitą wolność.
  Ot i cała filozofia.

 • Stefberg

  O czym ty mówisz?

 • a

  O tym, że Islam zabrania picia alkoholu, a najpopularniejsze imię nadawane noworodkom w Wielkiej Brytanii to Muhammad. Wnioski wyciągnij sam.

 • Stefberg

  Skończ już z tą prohibicją i dziennymi argumentami. Nikt o prohibicji nie mówi, ale ten argument oczywiście pojawia się jako pierwszy.

  Widać że masz tylko oględne pojęcie o skutkach alkoholu, ale resztę masz zupełnie gdzieś.
  I ten twój tekst „Tragedii nie powodują ludzie będący na lekkim kacu na granicy 0,2%o, tylko osoby mające w organizmie 1,2 i więcej”

  No i? Że niby czego on ma dowodzić czy coś? Jaki z tego wniosek i jak on się odnosi do tego, że potrzebne jest ograniczenie alkoholu?

 • Stefberg

  Taa.. „W krajach muzułmańskich, mimo bezpośredniego wyrażonego w Koranie zakazu
  spożywania alkoholu, tylko najbardziej zislamizowane państwa, jak Arabia Saudyjska i Katar utrzymują zakaz obrotu alkoholem.”

  Jeszcze coś?

 • a

  Jest dużo, tzn ile? 30%?
  Więc dlaczego debile mogą głosować wyborach na równi z „nie debilami”? Przecież głosy debili (nawet jeśli jest ich mniejszość) mogą zaważyć na całych wyborach.

  „Jest ich za dużo, aby pozwolić społeczeństwu na całkowitą wolność.”
  Dlaczego większość ma mieć ograniczoną wolność przez mniejszość? Skoro można ograniczyć prowadzenie pojazdów mechanicznych ludziom którzy tego nie potrafią, to dlaczego nie wprowadzić ograniczenia na spożywanie alkoholu ludziom którzy są, jak sam ich nazwałeś „debilami”?

 • a
 • Feniks06

  Przepraszam Sensei, że Twa niewątpliwa mądrość i autorytet zostały nadszarpnięte przez zwykłego śmiertelnika.

  Masz włosy w pępku… rozumiem, że też nie muszę tego argumentować bo to prawda objawiona?

 • RDF

  Pięknie się droczysz, tylko nie wiem dlaczego?
  Co tu argumentować skoro „Spotify, Wimp, czy inny Deezer.” nie zarabiają ani na swoje utrzymanie, ani dla muzyków?
  Klienci też są niezadowoleni (bo kiepski katalog, bo opłaty, bo jjakość).
  Tutaj wszyscy są przegrani, Ten model dystrybucji muzyki jest po prostu bez sensu,

 • Feniks06

  Droczę się bo chce Cię sprowokować do odpowiedzi… wysunąłeś pewną tezę więc byłem ciekaw Twojej argumentacji. Mimo wszystko usługi te zdobywają klientów, często spotykam się z pozytywnymi opiniami więc zaskoczyłeś mnie swoim zdaniem.

 • Stefberg

  Nie rozumiem trochę o co ci chodzi z tym głosowaniem.
  Ogólnie powiem tak: chodzi mi o debili, którzy są takimi od urodzenia (wg jakiegoś społecznego odczucia, i jest to pewnie mały procent ludzi), debili którzy się takimi stają jak tylko widzą alkohol lub go też delikatnie spożyją (powiedzmy do 5% społeczenstwa), albo stają się takimi, gdy alko przyjmą w dużych ilościach (powiedzmy do 10%).

  Procent wszystkich takich podatnych ludzi w społeczeństwie nie jest też łatwy do określenia i go się nigdy jednoznacznie nie określi, bo raz, że wpływa na to właśnie ilość przyjętego alko, a dwa, że pewnie nie tylko sam alko ma na to wpływ.

  Ale co najlepsze – większosć z tych ludzi, może (i pewnie tak jest) być bardzo inteligentnymi i potrzebnymi ludźmi na co dzień, jesli nie mają do czynienia z alkoholem.
  Dlatego nic nie jest proste i jednoznaczne i czarno-białe. Ale jedno jest pewne – im więcej alkoholu w społeczeńtswie, tym więcej patologii i szkód w nim wyrządzonych. Dlatego trzeba bo jakoś umiejętnie ograniczać.

 • Feniks06

  Nie przesadzałbym z tym ACTA. Ja ACTA widziałem jako broń masowego rażenia. Coś w stylu… Rozpieprzyliśmy poł miasta, żeby zamknąć dziuplę z lewymi samochodami.

 • Stefberg

  No i co? ale przykład podałeś. Jakiś tam pojedynczy sklepik który jedynie ‚może’.
  Prawda jest taka, że na co dzień muzułmanie nie piją dużo alkoholu, bo ich trzyma mocno religia i obyczaje z nią związane. Ale kapitalizm robi swoje i w prawie nie mają takiego zakazu i obrót alkoholem odbywa się legalnie.

  A poza tym… co to ma wspólnego z tematem? Że niby zaraz cała europa bedzie muzułmańska? dla mnie to brednie i banialuki (a przynajmniej za wczesniej wyciagać takie wnioski) ale to temat na inny wątek.

 • Feniks06

  Masz sporo racji w tym co pisze. Większość argumentów podzielam. Ale po pierwsze… jeśli ktoś nagle 2 stycznia ma przygotowane „cudowne” rozwiązanie na problem pijanych kierowców to wniosek może być tylko taki, że albo pracowali nad tym intensywnie tylko czekali żeby to ogłosić aż wydarzy się spektakularna tragedia albo przyszli do roboty, staneli przed kamerą i zaczeli gadać pierwsze co im przyszło do głowy bo wszystkie te „propozycje” były pisane na szybko na kolanie.No bo w zbiegi okoliczności nie wierzę.
  Mówisz, że część kierowców odpuści jak nie będzie mogło kupić na stacji… ja uważam jednak, że ten który na tyle rozsądnie myśli, że nie opłaca mu się jechać na stację bo za długo, za daleko itd, ma również na tyle rozsądku by nie siadać po spożyciu. Propozycja z aptekami jest podobna do tego jakby zakazać sprzedaży szklanych lufek w walce z palaczami marihuany. Ci ktorzy będą chcieli i tak kupią tylko gdzie indziej…

 • Kamil

  Boże czemu jakiś pseudo adwokat próbuje stać się idolem nastolatków i wypisuje swoje wręcz debilne wywody publicznie.

  „Zacznijmy od tego, że wedle moich wyliczeń (pi razy wydaje mi sie) 80%
  userów iitv, kinomaniak, itd. nie wie nawet, że te serwisy działają
  niezgodnie z prawem”

  Chyba w tych wyliczeniach brałeś pod uwagę ludzi po ośrodkach wychowawczych, trudno żeby przeciętny Kowalski nie domyślił się, że możliwość darmowego obejrzenia Hobbita który jest dopiero grany w kinach jest legalna.

  „a to jest 30 minut z dwiema ustawami (pr. aut., uśude, od biedy kc).”

  Szkoda, że przyszłość polskiego prawa woli wypowiadać się na zwykłym portalu zamiast wrzucać do puchy założycieli peb.pl, youtube i google.

  ” Jakby ktos mnie dzis zatrudnil zeby usunac linki z peb.pl to mysle, ze bym usunal raz-dwa”
  To brzmi jak akt desperacji w poszukiwaniu pracy, buahahah. Ogólnie to pozdrawiam twoją inteligencję która jest chyba na wczasach jeżeli myślisz, że zwykły prawnik może zamknąć stronkę która od lat jest używana przez dużą grupę polaków i zarabia na właściciela nie małe pieniądze.

  Odnośnie tego linkowania to uważam, że jest niemożliwe zamknięcie jakiegokolwiek portalu pozwala nam udostępniać linki do piratów no bo zaraz, zaraz sam Facebook byłby zagrożony, no ale tak przecież zwykły szary adwokacik z polszy potrafi zamknąć portal Marka Zuckerberga w 30 minuty tylko że dzisiaj mu się nie chce a jutro broni gimnazjalistę który zapalił maryśke. buahhaha.

  Mam nadzieje, że twój komentarz to prowokacja czy ruch marketingowy, aby ktoś zaczął czytać ten portalik który reklamujesz bo jeśli nie to boje się o osoby które się bronią u ciebie :)

 • http://borys.musielak.eu/ michuk

  Streamza.com i tyle w temacie :)

 • Stefberg

  „że ten który na tyle rozsądnie myśli, że nie opłaca mu się jechać na
  stację bo za długo, za daleko itd, ma również na tyle rozsądku by nie
  siadać po spożyciu.”

  Nie i nie. To całkowicie uproszczenie sprawy, która z rzeczywistością ma niewiele wspólnego.
  Tak jak napisałem w odpowiedzi do kogoś innego – w społeczeństwie jest wystarczająco ludzi nierozważnych, którzy wsiądą za kółko. A już ogrom jest ludzi takich, którzy po prostu tracą rozum po jakiejś dawce alkoholu, i już nie są ‚na tyle rozsądni’.

  I tak samo jak z tabliczką czekolady – jeśli ją lubisz a ona leży na stole przed tobą, to ją po prostu zjesz.
  Jeśli jej jednak nie masz w domu, a dodatkowo jest wystarczająco droga i gdzieś w dalszym sklepie – to część ludzi się jednak zniechęci i jej nie kupi.
  Wiadomo, że nie na wszystkich to będzie działało, ale na część jednak tak.

  I zgódźmy się – alkohol oprócz zwykłego wyluzowania, to generowanie czystej patologii, nie tylko wśród kierowców, ale w całym społeczeństwie, które to tak łatwo pomijamy, lekceważymy i spychamy na bok, więc jeśli nie czysta prohibicja, to jednak forma ograczenia jak najbardziej.

 • http://www.nibyblog.pl/ Franek

  Nawet samemu Netfixowi to nie przeszkadza, płacę polską kartą, a ty tak się srasz. Żal mi cię serio, podtrzymuję to z lobotomią, nawet zdań nie umiesz składać. O_o

 • a

  Nie jeden sklepik, tylko jedna z największych sieci sklepów w UK.

  Bez względu na to w co wierzysz, to fakty są takie, że Europa się islamizuje.

 • salsoo

  Cóż, w takim razie ja takiego problemu nie mam. Muzyka jest naprawdę dobrej jakości, nie mam na co narzekać. Mam jeszcze jedno pytanie. Próbowałeś pobrać utwory na iPhone? Może spróbuj w ten sposób i zobacz czy to przyniesie jakąkolwiek poprawę.

 • a

  „Ale jedno jest pewne – im więcej alkoholu w społeczeńtswie, tym więcej patologii i szkód w nim wyrządzonych.”
  To jaka jest według Ciebie „bezpieczna ilość alkoholu w społeczeństwie”?

 • Stefberg

  „Europa się islamizuje” – to jest stwierdzenie jak milion innych, równie ważnych, których można zaobserwować w Europie i na świecie.

  W Unii Europejskiej jest ok 4% islamistów.
  Więc mimo wszystko, o czym my mówimy?

  Ale oczywiście – do Europy (a zwłaszcza do UE), wjeżdża coraz więcej muzułmanów. Jest to jakiś ‚efekt uboczny’ polityki Europejskiej. Ale jednocześnie na świecie i Europie obserwuje się wiele innych społecznych trendów, które są równie ważne jak przyjeżdżanie islamistów.

  Zakładanie najbardziej pesymistycznego scenariusza – że Europę opanują islamiści, będzie Dżhad i terroryści – jest równie pomysłowe jak to, że skoro POlska wysłała satelitę w na orbitę, to za 5 lat polecimy na księżyc albo Marsa.

 • a

  Niestety przez takich ludzi jak ty, Europa umiera.

 • Kamil

  Pani hipokryta mam nadzieje, że kupił pan prawa autorskie swojego obrazka w avatarza albo iż jest on wydany na wolnej licencji bo jeżeli nie to te swoje debilizmy zostaw dla debili a sam się wyłącz komputer.

 • http://twitter.com/#!/jakubkralka Kuba

  No tak, ale ja poparłem swoje wypowiedzi przepisami i wyrokami, a ty masz swoją mylnę wizję świata i wściekły tupiesz nóżką, że prawo nie wygląda tak jak sobie ubzdurałeś.

  Sorki, ale za cienki jesteś w uszach na dyskusje na tematy dla dorosłych.

  A co do Facebooka – http://prawo-ip.blogspot.com/2013/09/linkujesz-na-facebooku-mozesz-za-to.html
  Przy czym facebook walczy z piratami czyniac zadosc art. 14 usude, a peb.pl wspiera piractwo na szeroka skale. Ale jak mowie, ja nie chce zamykac peb.pl, po prostu wydawcy powinni zarabiac na rozpowszechniajacych ich tresci uzytkownikach peb.pl

  I co, runął światopogląd, co?

 • Kamil

  „bełkot blokersów”
  niech ten idioto się już nie wypowiada :)

 • Kamil

  „No tak, ale ja poparłem swoje wypowiedzi przepisami i wyrokami”

  „Ja się od niego odcinam, bo się z nim w większości nie zgadzam,
  sędziowie nie ogarniali tematu, to jest zły wyrok, tam są błędy
  merytoryczne, że hoho”

  „. W 2013 sad wydal jeszcze lepszy wyrok (ktos placil za wrzucenie
  piosenki z youtube’a na facebooka), ale nie mam go pod reka teraz i nie
  podam sygnatury, poza tym nie pamietam, ktora to byla instancja.”

  Buahahahha jeżeli nie ogarniasz, że sobie sam strzelasz w stopy, stawiasz kłody pod nogi niszczysz wizerunek człowieka to jest na prawdę z tobą źle :)

  „a ty masz swoją mylnę wizję świata i wściekły tupiesz nóżką, że prawo nie wygląda tak jak sobie ubzdurałeś”

  Po pierwsze nędzny człowieku to jak wygląda prawo a jak się je rozwiązuje w parktyce to są dwie różne rzeczywistości.

  „I co, runął światopogląd, co?”

  Zdania nie zarzynamy od tej literki której użyłeś na początku, mi nic nie runęło tylko przekroczyłeś tak mocno skalę debilizmu, że doświadczyłem nowego doświadczenia mianowicie rozmowa z doda,

  „Sorki, ale za cienki jesteś w uszach na dyskusje na tematy dla dorosłych.”
  Nawet palisz za sobą mosty na odkupienie.

  Praktycznie każda strona udostępniająca opcję dodania własnej treści przez użytkownika, może być serwisem rozpowszechniającym piractwo zaczynając od beznadziejnych blogów których nikt nie czyta (no tak! ten twój) a kończąc na portalach do wklejania swojego kodu(przykładowo pastebin.com). Mówienie tutaj, że można takie strony zamknąć to jak chodzenie po chudziutkim lodzie i wołanie kolegi „dawaj właź, on nie pęknie”. Bang, właśnie pękł a mówię ci to teraz, spróbuj zamknąć peb albo darkwarez, udowodnij że jesteś coś wart jestem ciekawy jaki będzie efekt końcowy, przecież tak walczysz z piractwem. Możesz utrzeć nosa wszystkim którzy się z Ciebie śmieją, dawaj dasz radę!!

  Boże chroń ludzi który korzystają z usług takich osób.:(

 • Tom

  Ale z ciebie seryjny filozof. Ciezko nie reagowac na twoja absolutna wiare w jedynie swoje sluszne racje. Zalosc..

 • tedek

  w polsce mamy dziurawe prawo i dziurawsze jego respektowanie. sedziowie wydali koślawy wyrok bo się nie znali ale sam wyrok jest autorytetem. a to bantustan właśnie

 • prezes

  a abonament płacisz?

 • http://www.pawelkorzeniewski.com/ Paweł Korzeniewski

  Póki co, to właściciele praw autorskich ustalają komu i jak udostępniają swoje produkty. Śmieszy mnie mentalność frajerów, którzy myślą: „10 czy 20zł to mogę dać na miesiąc, więcej nie dam! Albo bierzecie tyle albo w ogóle nie będę waszym klientem”. Niestety są to ludzie bez honoru, bo i tak ściągną za darmo i obejrzą lub przesłuchają. Co to za mentalność: skoro nie kupię to ściągnę bo i tak by nic na mnie na zarobili, więc nie jest to złe – cebulactwo w czystej postaci. I gwarantuje Wam, że taki cebulak, który nie kupuje płyt czy filmów w pewnym momencie zacząłby je kupować.

 • http://www.pawelkorzeniewski.com/ Paweł Korzeniewski

  A stwierdzenia o hydrach itp. zwykli złodzieje i paserzy powinni być pozamykani. Tak jak inny popularny serwis, który żyje tylko z pirackich treści i pobiera drobne opłaty za transfer. Proponuje właścicielowi usunąć wszystkie nielegalne treści i z tej perspektywy oglądać swoje „zyski”.

 • a

  de gustibus non est disputandum

 • http://twitter.com/Piotr_Pastusiak Piotr Pastusiak

  Nie tylko ty, nigdy nie słyszałem o takiej stronie.

 • Alex Blake

  Kinomaniak zamknęli akuratnie w tym samym momencie w którym zmieniłem internet z 4Mb/s na 30Mb/s. Oglądałem na kinomaniaku kilka seriali, czasami jakiś film ale teraz wolę pobrać z torrenta niż oglądać online. Może i jest to jakiś stopień piractwa ale nie lubię chodzić do kina, mam dobry sprzęt w domu i lepiej mi się ogląda, poza tym denerwuje mnie trzoda, która idzie do kina się nażreć a seriale, które oglądałem online nie są dostępne w Polsce a jak już są to z lektorem i to sporo po oryginalnej premierze.

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Tak płacę a nawet 2 abonamenty :)
  Co zatkało kakało specjalisto od piratów

 • Marcin

  Szczęśliwe to byłyby organizacje antypirackie, kancelarie, wytwórnie i inne pijawki. Twórcy to by zobaczyli wielkie nic z tego co się uda wyegzekwować.
  Przemysł rozrywkowy zaczął dostrzegać, że internet to miejsce, w którym miliony piratów tylko czekają, aż ktoś zechce na nich zarobić, a nie miejsce gdzie ktoś kogoś okrada na tryliony dolarów jak twierdzą amerykańskie organizacje antypirackie. I o ile przy przemyśle muzycznym i growym da się to zauważyć także w Polsce (np. spotify, muve.pl), tak nasz przemysł filmowy to mentalny beton. Ich strata.

 • jamirq

  a po cholere placiles za premium? Masz 32 dni za free w promo wiec mogles sprawdzac do woli.

 • Łuuu

  Pewnie pan Hołdys szaleje w sieci ^^

 • Przemyslaw Stroinski

  większość pije alkohol bez planowania wyłączając piątkowe czy sobotnie pijaństwa, a alkohol na stacjach jest bardzo dobrze wyeksponowany, dzięki ograniczeniom będzie mniej okazji, poza tym taki zakaz ma też znaczenie symboliczne, w wielu kręgach prowadzenie po 2-3 piwach to nic takiego, chodzi o zmianę sposobu myślenia, mentalnośći itd.

  Poczytaj o alkoholiźmie u naszych północnych sąsiadów, tam jest handel alkoholem ograniczny z tych samych powodów.

 • kay

  AC/DC wcale nie są doskonali. Są okropni przez nie utalentowanego wokalistę, który skrzeczy zamiast trafiać w dźwięki. Większość ludzi na świecie ma słuch muzyczny na poziomie fundamentów 10-piętorwego bloku.

 • Kamil

  Szkoda, że usunęli komentarz w którym twój debilizm był dobitnie widoczny, drugi raz go nie napisze.

  Choć w sumie o debilizmie twierdzi chociaż to,

  „No tak, ale ja poparłem swoje wypowiedzi przepisami i wyrokami”

  „sędziowie nie ogarniali tematu, to jest zły wyrok, tam są błędy
  merytoryczne, że hoho, ale do dziś powołują się na jego autorytet”

  „ale nie mam go pod reka teraz i nie podam sygnatury, poza tym nie pamietam, ktora to byla instancja”

  jak taką argumentacją bronisz kogoś to się nie dziwie, żę szukasz pracy w taki sposób „Jakby ktos mnie dzis zatrudnil zeby usunac linki z peb.pl to mysle, ze bym usunal raz-dwa”.

  Tonący brzytwy się chwyta :) bez odbioru.

 • amkm717

  Dopiero wczoraj dowiedziałam się, że istniało coś takiego jak Kinomaniak. Nie oglądam durnych seriali i nie mam problemu ze zniknięciem strony dla zakochanych w serialach dzieciaków. Poza tym seriale/filmy się ściąga, a nie ogląda w marnej jakości w Internecie.

 • Marcin

  W Niemczech pomimo,że bardzo tempi się piractwo istnieje cała masa serwisów podobnych do Kinomaniaka w tym jeden największy movie4k.to który to ma się całkiem dobrze.

 • bb

  Łatwiej jest ukraść e-booka z Chomika niż kupić go w serwisie z e-książkami . Definicja Kradzież (art. 278 kk) – zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela . Pytania ?

 • Ola

  Bardzo chętnie płaciłabym za oglądanie seriali legalnie, ale rzeczywiście istnieje luka w takich usługach. Gdybym chciała oglądać serial w ten sposób musiałabym, albo posiadać taki pakiet w telewizji, który zawierałby odpowiednie programy (przy czym i tak pozostaje problem z wyborem czasu i odcinka) lub czekać na wydanie na płytach, które są dość drogie i w dodatku trzeba czekać dużo czasu. Żeby chociaż Netflix był dostępny w Polsce to juz bym nawet po angielsku oglądała.

 • DMatrzak

  Czy możesz coś napisać jak wygląda legalny VOD w Niemczech? Czy dostęp do seriali Amerykańskich jest podobny do tego co jest w USA np. Netflix, czy raczej do sytuacji w Polsce?

 • LucyferPiekielny

  Na CDP.PL mozna za 5 zl filmy dostac. A potem sciagnac w rozdzielczosci zwyklej, malej albo streamowac. Narazie repertuar moze nie powala ale jesli uzytkownicy beda wspierac, to mysle ze bedzie sie rozwijac.

 • Maquabra

  No tak… Autor pisze o naiwności walczących z piractwem, a potem gładko przechodzi do wręcz zabawnie naiwnych twierdzeń, że ludzie oglądający za darmo treści w niskiej jakości nagle masowo przerzucą się na płatną wyższą jakość. Jeśli zrobiłaby to co dziesiąta osoba, byłbym naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczony. Ci strasznie piętnowani przez autora obrońcy swoich praw autorskich dobrze wiedzą, że jeśli zaoferują usługę w stylu kinomaniaka po niskich cenach, stracą sporą część przychodów z dotychczasowych, drogich kanałów dystrybucji, a zysk z nowej usługi najprawdopodobniej nie pokryje nawet tej straty. Nie wspominając o nowych kosztach. Nową legalną formą dystrybucji byliby zainteresowani głównie ci, którzy już dzisiaj szukają treści legalnych.
  Niektóre rozwiązania sprawdzają się już w USA (Netflix), ale tam kradzież jest kulturowym tabu. Nawet jeśli kradniesz, nie mówisz o tym, nie chwalisz się. W Europie, a zwłaszcza w jej wschodniej części, podejście jest dokładnie odwrotne i właściciel kinomaniaka, zwykły paser, ma opinię uczciwego przedsiębiorcy, a producenci filmów i seriali są tutaj tymi złymi naiwniakami, którzy z czystej zawiści nie chcą pójść na rękę widzom. Zawsze fajnie się handluje nieswoimi rzeczami…

  PS. Moim celem nie jest ani piętnowanie, ani atakowanie kogokolwiek czy czegokolwiek. Po prostu w artykule tworzy się jakieś pomieszanie z poplątaniem, odwraca się role i stawia na głowie elementarny system wartości. O naiwności proponowanych rozwiązań nie wspominając.

 • fanonline

  gdzie teraz oglądacie filmy online? :)

 • rysio

  2 minusy frajerze, a ty gadasz że ktoś jest cienki hahahahah. Potnij się, albo powieś bo na dyskusje z błaznami za dużo czasu ludzie w życiu tracą.

 • Diabolo

  Zgadzam się z artykułem, sam chętnie zapłacę za konto tam gdzie będzie przystępna cena, dobra jakość i duza baza filmów i zrobią tak wszyscy ktorzy rzeczywiście są kinomaniakami, ja płaciłem w kinomaniaku za konto premium i nie żałuje i zapłacę temu, który przyjdzie na jego miejsce.

 • Deryk

  Dlatego ze nie znales kinomaniaka to sie nie wypowiadaj, ja tez durnych seriali tam nie ogladalem a w dobrej jakosci filmy i nie musialem niczego sciagac i zasmiecac lapka. Placilem za konto premium i mialem co dusza zapragnie i w super jakosci.

 • Turner

  Nie korzystałeś? To skąd wiesz ze to było gówno jełopie! To ze Ty masz takie wymagania a nie inne i Ci tv wystarcza to dobrze, są wymagania wyższe i i kinomaniakowi dalej bym placil za to co mial w swojej bazie.

 • ben

  Pewnie po raz setny Kevin sam w domu ;D

 • Patos

  Idź się napij bo masz braki we krwi i peldolisz jak potłuczony! Albo zmień portal na AA i nawijaj tam do woli o swoim problemie bo tu nas to guzik obchodzi, nie zaśmiecaj albo pisz na temat!

 • Iron

  Otóż to! MARNYM klonem, ślepy tylko możne je ze sobą porównywać. Pozdro

 • alicja

  To przestań pic i idź już stad!

 • Kinomaniak

  Taaaa, srały muchy, będzie wiosna! Obiecanki cacanki, a głupek uwierzył i reklamuje…

 • Wiktor Strzewski

  Jasne, Ty wiesz wszystko i na pewno… Ludzie bez honoru? A możne bez pieniędzy, nie przyszło Ci to pustaku do tej Twojej wszystkowiedzącej główki ?

 • http://www.pawelkorzeniewski.com/ Paweł Korzeniewski

  To może trzeba zarobić te pieniądze? Proste rozwiązania są najlepsze.

 • Ar2r

  NIESTETY koniec jest BARDZO PROZAICZNY:

  Nie dali rady zamknąć Kinomaniaka ze względu na przepisy
  nie dali rady zastawić pułapek itd… odrodził się w formie KINOMANa i…
  i zamknie się samodzielnie. Sami wprowadzili bowiem opłaty za oglądanie
  „bezpłatnych filmów” JAK NIE ZAPŁACISZ TO NIE ZOBACZYSZ:
  film podawany jest w 15 sekundowych kawałeczkach z przerwami
  po 2 do 5sek.
  Jeśli chcesz oglądać normalnie to PŁAĆ ! Koniec idei – forsa, forsa rządzi
  wszystkim

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement