Aero2 znowu utrudnia Polakom dostęp do darmowego internetu

News/Technologie 16.05.2013
Aero2 znowu utrudnia Polakom dostęp do darmowego internetu

Bezpłatny Dostępu do Internetu od Aero2 czeka duża zmiana i jednocześnie utrudnienie dla użytkowników. Okazuje się, że każdorazowe nawiązywanie połączenia będzie wymagać wpisywania kodu captcha. 

Regulamin usługi Bezpłatny Dostęp do Internetu od Aero2 przewiduje, że pojedyncza sesja (połączenie) nie może trwać więcej niż godzinę. Wówczas połączenie jest zrywane, a urządzenie, w którym jest karta najczęściej sam nawiązuje nowe połączenie. System ten nie zawsze działa idealnie, ale czego więcej można oczekiwać od darmowego połączenia sieciowego?

Okazuje się, że już niebawem Aero2 będzie chciało dodatkowo znacznie utrudnić proces nawiązywania nowego połączenia. Konieczne będzie wpisywanie co godzinę kodu captcha (obrazek ze zniekształconym tekstem, który trzeba przepisać). W ten sposób będzie można łatwo sprawdzić, czy użytkownik faktycznie korzysta z usługi.

captcha

Ale warto zastanowić się, co to znaczy „faktycznie korzysta”. Czy jeśli karta znajduje się w moim tablecie, nie przeglądam stron internetowych, ale chcę dostać wiadomość na Facebooku, Skype lub maila, to czy faktycznie nie korzystam z karty? Według Aero2 widocznie nie, niestety ja sądzę inaczej.

Łatwo domyślić się, po co został wprowadzony taki ruch. Ma to na celu zmniejszenie ilości danych zużywanych przez użytkowników i zmniejszenie kosztów prowadzenia Aero 2. Szkoda tylko, że robi się to znacznie utrudniając życie użytkownikom. Jestem ciekaw jak szefowie spółki będą tłumaczyć się z tej decyzji. Jedyną dobrą odpowiedzią byłaby zbyt duża liczba użytkowników używających Aero2 do ściągania plików. Zastanawiam się tylko, który posiadacz stałego łącza (obecnie ma je prawie każdy internauta) chciałby do tego celu używać internetu o prędkości 512 kb/s? Chyba nikt nie jest, aż takim masochistą.

Ruch ten pogłębi cyfrowe wykluczenie osób starszych, jak i najmłodszych, którzy chcieliby korzystać z Aero2. Wyobrażacie sobie emerytkę, która zastanawia się, co to za fikuśna literka i gdzie ją należy wpisać? Dziecko też może nie pojąć tego mechanizmu.

Ideą usługi Aero2 było to, by każdy Polak mógł bez ograniczeń i opłat korzystań z dobrodziejstw nowoczesnej techniki. Teraz jednak za wszelką cenę próbuje się sprawić, by użytkownik miał pod górkę i przeniósł się na płatne rozwiązania. Wiele osób zapewne powie, że nie powinienem narzekać na darmową usługę, ale będę. Między innymi dlatego, że jej wprowadzenie było jednym z warunków, dla którego  Cyfrowy Polsat dostał koncesję na dwie nowe częstotliwości. Teraz co prawda dostępu do darmowego internetu nie wyłącza, ale niemal uniemożliwia swobodne korzystanie z sieci. Czy to sprawiedliwe? W mojej ocenie zdecydowanie nie.

Poprosiliśmy Biuro Prasowe Aero2 o komentarz w tej sprawie, czekamy na odpowiedź.

Źródło: telepolis

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

 • Rogi

  O coś mądrego napisał ;) Ja muszę się zgodzić. Sam z Aero2 korzystam na co dzień. Czasem tylko radio/Spotify poza domem. Teraz będzie to bardziej upierdliwe :/ Tym bardziej, że to żaden szał nie jest. Pewnie sporo osób zrezygnuje.

 • Michał

  Jak to wprowadzą, to zapanuje jakaś paranoja!

 • orchee

  Proszę mi wskazać emeryta z imienia i nazwiska(mam gdzieś GIODO), który korzysta z AERO2. Mówię serio. Inaczej to czysty populizm.

 • JanJakubW

  To się nazywa rzetelnie napisany artykuł!
  MOże warto zanim się cokolwiek napisze wysłuchać co do powiedzenia ma 2 stona?
  Ale po co?zenua

 • Martin

  To nie przejdzie. W przetargu na rezwerację częstotliwości jest wyraźnie napisane

  „c) jakiekolwiek ograniczenia treści lub protokołów dostępnych dla
  użytkownika korzystającego z dostępu nieodpłatnego nie będą dalej idące
  niż takie same ograniczenia stosowane dla użytkownika korzystającego z
  usług odpłatnych,”

  Proszę mi zatem wskazać usługę odpłatną która wymaga wpisywania co godzinę CAPATCHA?

  http://www.uke.gov.pl/rezerwacja-czestotliwosci-dla-aero-2-sp-z-oo-10361

  Na pewno pójdą skargi do UKE oraz UOKiK.

 • Micho

  orchee – moja babcia korzysta – ma 77 lat i właśnie na Aero2 bo darmowy ( choć wszyscy się do tego dołożyliśmy ) . Umie odpalić kompa i gg i onet – internet jest do tego niezbędny .

 • GreG

  Ale „ograniczenia treści lub protokołów” to nie ograniczenia samego dostępu przez autoryzację.

 • GreG

  Choćby moja mama która używa internetu od AREO2, a która pewnie będzie mieć problem z przepisaniem tego tekstu. Umie tylko sprawdzić pogodę, newsy na Onecie czy Pudelku i facebook.

 • http://www.spidersweb.pl/ przemekspider

  Mój teść.

 • zmierzch

  Ten argument o dzieciach i emerytach jest w punkt. Zaczęli od pomysłu żeby karty było dostępne tylko do odbioru osobistego w jednym punkcie w Polsce a teraz to.

 • Leszek

  Albo jest >>INTERNET<< albo jakaś pseudo-kupa. Wybierajcie. Sam posiadam Aero2 i korzystam z niego bardzo rzadko. Wpisywanie czegoś co godzinę to totalny idiotyzm NIE MOŻLIWY DO WYEGZEKWOWANIA, bo niby jak? W moim programie pocztowym pojawi się okienko? Pracownicy Aero2 zmienią kod źródłowy i dodadzą nowe okno? Poproszą Microsoft o dodanie okienka z captchą do outlooka? A może podczas gry w QuakeLive otworzy się portal z captchą… a może autor tego pomysłu chciał wstrzykiwać kod HTML do wszystkich stron?

 • skinny500

  A może zrobi się to przez przeglądarkę? Pytanie retoryczne…

 • jarekt

  O co chcesz pytać? Dostęp do Aero i tak jest koszmarnie utrudniony (możliwość nabycia karty tylko w Warszawie, oczekiwanie miesiącami na przesłanie wysyłkowe, konieczność robienia paru przelewów na różne konta itp) i zupełnie oczywistym jest, że te utrudnienia są celowe. Na początku było jeszcze gorzej dopóki nie zainterweniował UKE.
  Teraz wymyślili kolejną przeszkodę rzucaną pod nogi użytkownikom. Nie ma dla takiego działania żadnego wytłumaczenia…

 • jarekt

  Jest to ograniczenie treści. Jakichkolwiek :)

 • Piotrek

  Ja nie rozumiem nadal, dlaczego to jest „za darmo”. Bo nie wierzycie chyba, że istotnie coś może być za darmo, a nie za nasze(wasze) pieniądze? Internet _NIE_JEST_ pierwszą potrzebą. Dlaczego nie ma za darmo wody, prądu, komórek (może co minute się rozłączać, ale za darmo!). Zamiast Aero2 możecie kupić sobie dowolny inny dostęp via 3G i nie będzie rozłączać ani nic. Wystarczy tylko PŁACIĆ za usługę!

 • bean

  Teraz dostęp jest utrudniony? Jeśli tak, to współczuję ludziom który tak uważają, bo nie poradzą sobie w życiu. Przeczytanie regulaminu, wypełnienie formularza, wydrukowanie i wysłanie z kopią dowodu to taki problem? I zrobienie dwóch przelewów, słownie : DWÓCH. W dzisiejszych czasach to cenna umiejętność. Reszta nie trzeba się martwić, najlepiej jest załatwić sprawę pocztą. Ja czekałem miesiąc. Narzekanie na trudny dostęp w chwili obecnej to biadolenie dla biadolenia.

  Co do captcha – najbardziej irytuje to, że motywy takie decyzji są niezrozumiałe. Komu takie ograniczenie zrobi dobrze?

 • Goran

  Moja Babcia (85l.) również korzysta.

 • zmierzch

  Nie jest za darmo, pośrednio jest subsydiowane przez państwo. Bo państwo zdecydowało że tak załatwi problem cyfrowego wykluczenia po wsiach i zadupiach. W pakiecie z pasmem atrakcyjnym komercyjne sprzedała obowiązek świadczenia takiej usługi. Jak sobie Areo2 nie radzi z tym biznesem to niech odda całe przyznane pasmo. Wiedzieli, że działają w Polsce to jak brali bez pomysłu i dobrego biznes planu to ich wina, że są problemy.

  Jakby chcieli walczyć z ściągającymi filmy to by było:
  1GB miesięcznie bez szykanowania a później captcha co każdy gigabajt.

 • xDx

  to dużo wyjaśnia

 • Pracownik Socjalny

  No to wykluczamy osoby niepełnosprawne ktore za nic tego nie przepiszą.. nawet jak lektor będzie czytał..

 • Imię

  I moja(117l.)

 • Dawid Kosiński

  Wbrew pozorom znam kilka takich osób.

 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Całe to Aero 2 to skandal i farsa .
  Powinni odebrać Polsat koncesje na LTE i było by uczciwie sprawiedliwie jak nie przestrzegają umowy kolejny raz.

 • Karol

  Jetsem masochistą.

 • Michal

  A ja uważam że to dobry pomysł, wole darmowy internet ale działający niż bez wpisywania kodów ale taki z którego korzysta 40 milionów urządzeń i nigdzie nie da się połączyć i normalnie korzystać.

  Jeśli kogoś było stać wydać ponad 1000zł na komputer dla babci a nie stać na wydanie 25zł za 2GB na dane to pisze bzdury. Używam skype na modemie, oglądam strony, odpalam YT (z umiarem) czasem jakieś foty wyśle komuś… miesięcznie wystarcza mi 2-4GB.

 • Kubol

  I co to będzie jak będę chciał się łączyć z konsoli. Teraz działało na Linuksach bez potrzebny środowiska graficznego

 • Robert

  20% zasobów aero2 ma oddawać w wyniku umowy na której zarabiają. Tu nic nie jest za darmo. Zwykła umowa handlowa. Za ten darmowy internet Polsat ma cały czas bonusy z pozostałych 80% i ma to się zgodzili. To ze użytkownik bdi nic nie płaci za usługę nie oznacza ze ma ona wartość 0pln

 • Kuba

  Nie sądzę, transfer/h skype w przybliżeniu to 500Mb, na yt to 400Mb. Nie jestem pewien czy te 2Gb ci straczają.

 • Arh

  Ja często kupuje Gry przez sieć. U ściągam stałym łączem 200KB/S więc 512kb/s dla takiego człowieka jak ja to RAJ

 • 123

  Kiedy coś jest zbyt dobre to przecież trzeba to zepsuć, taki kraj

 • B

  Owszem, ale blokowanie dostępu do internetu do momentu zweryfikowania użytkownika to jedno (usługi odpłatne [ADSL] również posiadają takie ograniczenia), tutaj mówimy o dodatkowym ograniczeniu protokołu http do momentu potwierdzenia kodu captcha. Skargi będą więc w mojej opinii jak najbardziej słuszne

 • Leszek

  Korzystam z Aero2 pod konsolą w Debianie. Mam włączać XWindows tylko po to żeby włączyć przeglądarkę i wpisać captchę? Tutaj słowo Internet jest źle zrozumiane jako WWW. Internet to nie tylko WWW.

 • Pawel

  kB i kb to nie to samo. 512kbps to 64kBps.

 • ziutek

  Możesz wyświetlać grafikę w trybie ASCII, ANSI.

  Tak troszkę poważniej, to dojdzie kolejny skrypt, który dzięki serwisom rozwiązującym te „zagadki”, pokona to arcytrudne zadanie (antigate.com, 9kw.eu i dziesiątki innych).

  Zobacz chociażby jak rozwiązuje takie sprawy Plowshare plowshare.googlecode.com.

 • Karol

  Ta, jasne… Jak te captcha ma być wpisywane – przez przeglądarkę? Co gdy będę korzystał z aplikacji – jak się wykrzaczy to będzie znak, żeby włączyć www? Jeszcze gorzej gdy będzie nawigacja włączona np. map google!

 • Geek

  Co się dzieje. Dać coś za darmo to jeszcze narzekają. A pakiet sobie wykupić nie można? Płacić jak cywilizowany człowiek! Czy tylko potraficie kraść filmy i muzykę z sieci i narzekać? Nie pozdrawiam. Popieram działania Aero2 – STOP SĘPOM!

 • Masta

  Masz Debiana na smartfonie? A pozwolił ci ktoś wsadzać kartę do innych urządzeń? Skoro tak uważasz to wsadź sobie ją w D i po kłopocie.

 • http://ebloog.pl/ Sernick.

  Więcej osób zrezygnuje = mniejsze koszty prowadzenia. Przecież tu tylko o to chodzi.

 • Darek

  Ja rozumiem, że dla większości starszych osób internet to czarna magia, ale to nie znaczy, że nikt mający 60+ lat nie umie go obsługiwać. Bzdura.

 • orchee

  No i tak właśnie myślałem. Z imienia i nazwiska, to nie podacie.

  Teraz mi jeszcze powiedzcie, że sami sobie załatwiali kartę SIM idąc przez ścieżkę zdrowia i zamilknę

 • dfsdfsdfsdfsdf

  Stolorz-Krzak to taki pie…dolony urodzony polski kombinator i może zostać zneutralizowany tylko przez innego pie…dolonego urodzonego polskiego kombinatora.

 • sdfsdf

  Pozdrów babcię, domyślam się, że już około rok temu dostała to co wpłaciła do ZUSu i każda kolejna emerytura to czysty zysk?

 • PPPPPPP

  zmień nagłówek na bezpłatny ponieważ buractwo ma problem z myśleniem i można później czytać wypociny

 • PPPPPPP

  bezpłatny choć ciężko i tak go nazwać bo są opłaty za kartę które są mają być zwrócone jak się przestanie korzystać i odda kartę

 • tomek

  Najgorzej mają użytkownicy routerów i mifi. Mam nadzieję ze uda się wprowadzić do Gargoyle, Tomato itp. alternatyw jakiegoś automatu do dekodowania captcha żeby można było dalej z tego korzystać.

 • viper

  Storna z captcha już sinieje oO
  https://bdi.aero2.pl/captcha/captcha.php

  Mogli by zamiast captcha banować użytkowników korzystających ze słabszych modemów niż 14Mb/s kategorii 10. Od razu by się usługa polepszyła.

  Pamiętam jak ludzie mieli problemy na forach z konfiguracją modemu do automatycznego wznawiania połączenia co godzinę… co to teraz będzie się działo z captcha :D Może jakiś bystrzak zrobi automat do dekodowania tekstu z captcha podobnego do tego z FreeRapid Downloader

 • Kazik

  Ciekawe czy to będzie captcha podobny do kotków z rapidshare rotfl
  http://i.imgur.com/xXHuoLJ.jpg

 • http://twitter.com/szybilla Szymek B.

  https://bdi.aero2.pl/captcha/captcha.php wygląda, że może to być prawda?

 • Kon30

  Na poczatek, madralo internetowy, podaj swoje imie i nazwisko.

 • chrzanpekala

  Twój wybór.

 • z

  Żal .upe ściska, że zasięgu nie masz?

 • a

  Stara strona z sierpnia zeszłego roku do sprawdzania czy karta sim podlega wymianie.

 • mar

  Jak już chcą tak utrudniać ludziom życie, to mogliby dać wybór:
  – kod co godzinę, ściągasz ile chcesz
  – kod np. co 100 MB

  Wtedy osoby korzystające mniej z Aero2 nie musiałyby wpisywać tak często tego kodu – „bonus” za mniejsze obciążenie sieci…

 • lukczu

  Im – urządzenia nie będą się w stanie same łączyć z internetem.

 • Adam

  A niby gdzie napisał że w smartphonie?

  Nie widziałeś nigdy laptopa czy co.

 • Adam

  Nikt cię nie zmusza, jak ci nie pasuje oferta Aero2 to zawsze możesz zmienić dostawcę.

 • Adam

  Niby którego punktu umowy nie przestrzegają?

 • Przemysław Podsiadły

  Dokładnie to mnie najbardziej martwi. Kupiłem rodzicom router tplinka, podpiąłem modem z aero2, bo korzystają z Internetu bardzo rzadko… Dla nich każde utrudnienie to będzie problem ńie do przejścia. W najgorszym razie co godzinę restart routera?

 • Arek

  Zmienmy myslenie i nie starajmy sie marzyc o czyms darmowym ale walczmy o to by kazdy mogl sobie pozwolic na ta tania usluge jak to jest w cywilizowanych krajach europejskich. Jesli wciaz bedziemy sie uzalac nad kazdym rzucanym smieciem przez elity to nigdy nie staniemy na nogi.

 • zenon

  Moim zdaniem nie powinniście pisać do Aero2 tylko do Urzędu Ochrony Konsumenta i Konkurencji oraz do Ministerstwa Cyfryzacji. Ja sam chętnie napiszę, ale list ze strony mojej skromnej osoby, a od Was jako znaczącego medium to jednak różnica.

 • bart_k_pl

  Specjalnie szukałem modemu, który nie wymaga ode mnie instalowania pobocznych aplikacji i świetnie radzi sobie z odświeżaniem połączenia, abym w miarę możliwości nie odczuwał zrywania połączenia. No to Aero znalazło sposób na mnie także :)
  całe szczęście, że jest to moje dodatkowe źródło internetu, ale co z tymi, którzy korzystają z niego na co dzień?

 • Guest

  Jeśli

 • http://www.facebook.com/mateusz.zienczuk.7 Mateusz Zieńczuk

  Jeśli jesteś prawdziwym mężczyzną na pewno nie będziesz płakać z powodu captcha i polubisz cycol.pl :)

 • raaa

  starsze osoby są raczej na książkach wychowane, nie będą miały problemu z rozpoznaniem literek

 • bobok

  U mnie podobnie – zamówiłem Aero2 tacie i jest całkiem zadowolony, może jeszcze nie jest emerytem (ale dużo mu nie brakuje:P), ale to już ten wiek, dla którego rzeczy typu captcha to wyższa szkoła jazdy:P

 • bobok

  Ale będą miały problem z czymś typu – „a co to wyskoczyło na ekranie?”.
  Starsze osoby może i to przeczytają (choć są takie captche z którymi i ja mam problem:P) ale problemem będzie sama idea wpisywania kodów – takie osoby po prostu nie wiedzą co to jest.

 • bobok

  Dla mnie nie jest to najlepszy pomysł. Owszem jeśli chcą wprowadzić kody typu captcha to pewnie mają powody, ale czy nie mogliby np zrobić czegoś prostszego i mniej denerwującego? Na niektórych stronkach są np „przeciągnij obrazek do kółka”, „kliknij na kolor/literkę X” – takie coś sprawdzi czy użytkownik korzysta z internetu, ale nie będzie go irytować.

 • amec

  Smartphonie? Przecież aero2 jest zobowiązaniem do świadczenia dostępu do internetu i nic nie ma o tym na jakich urządzeniach, a wręcz ograniczenia funkcjonalności wyłącznie do internetu (wycięcie możliwości rozmów/sms/itp.) w domyśle można interpretować jako ZAKAZ UŻYWANIA AERO2 NA SMARTPHONACH!!! Przynajmniej jako główna karta czyli w wypadku fonów bez dualsim w każdym wypadku.
  Umowa stanowi:
  „Przy czym przyjmuje się, iż obowiązek użycia co najmniej 20% pojemności sieci z zakresu 2570 – 2620 MHz w celu zapewnienia nieodpłatnego powszechnego dostępu do sieci Internet dotyczy dostępu poprzez sieć o charakterze otwartym i udostępniania tego dostępu nieoznaczonemu gronu odbiorców, analogicznie do działających obecnie punktów dostępowych WiFi (tzw. hotspoty), na całym obszarze działania sieci, oraz zobowiązuje się także do tego, że:
  .
  .
  .
  d) organizacja i konfiguracja sieci oraz jej funkcjonalność, zapewni interoperacyjność z dostępnymi na rynku urządzeniami końcowymi.
  .
  .

  Czyli w praktyce obejmuje każde urządzenie posiadające funkcjonalność dostępu do internetu TYLKO w ramach tej funkcjonalności, czyli smarphony podpadają ale wyłącznie w ramach dostępu do internetu (ponownie powtarzam wprowadzenie zakazu stosowania na smartphonach bez dual sim byłoby zasadne i zgodne z umową i w domyśle jest wprowadzone ze względu na ograniczenia funkcjonalności, choć pkt. 2.24 regulaminu świadczenia bezpłatnego dostępu do internetu mówi jedynie o parametrach technicznych samych modułów odpowiedzialnych za komunikację w pasmach 2500 i 900 MHz i zgodności ich z normami), tak jak tablety, laptopy, komputery stacjonarne itd. itp.

 • Piotr Wicherski

  Może i Ty masz ustawę o ochronie danych osobowych w nosie.
  Imiona i nazwiska mojej rodziny i rodziny mojego przyjaciela, którzy z tego korzystają na działce to nie napis na dropsie bezczelny prymitywie.

 • Piotr Wicherski

  A Aero2 zawsze może zrezygnować ze świadczenia tak marnych „usług”.

 • Piotr Wicherski

  Przepraszam, ale o ile dobrze pamiętam to Aero2 samo zgodziło się na udostępnianie internetu i to ludziom a nie sępom. Aero2 nie robi tego za darmo, zarabia na tym grubą kasę!

 • amec

  „d) organizacja i konfiguracja sieci oraz jej funkcjonalność, zapewni interoperacyjność z dostępnymi na rynku urządzeniami końcowymi.”

  A tak się składa, ze w wielu urządzeniach nie ma możliwości wpisania captchy (wystarczy wspomnieć jakiś router, który w myśl wszelkich zasad jest urządzeniem telekomunikacyjnym i „końcowym” w myśl umowy i regulaminu…)… tylko czy on ma zmienić dostawcę, czy dostawca ma się wywiązać z umowy? A może pójdźmy na łatwiznę – dostawca powinien oddać przyznane częstotliwości

 • http://kinta.com.pl/ kinta

  moja Mama, nie sądź wszystkich swoją miarą… a i ja niedługo pod emerytalny wiek będę podchodził.

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Moja mama. Mnie można bez problemu znaleźć na Fb i innych portalach, mamę mam oznaczoną jako mamę, imienia nie będę podawać, sorry. Tym bardziej, że bez problemu byś je znalazł w sieci.

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Aero2 to nie jest komercyjny dostawca. To dostawca, który wygrał przetarg i jest dotowany przez państwo, czyli przez nas wszystkich. To nie jest oferta – to jest ich zasrany obowiązek, żeby ten Internet udostępniać.

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Płacimy. W podatkach.

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Tego, w którym mają zapewnić dostęp do Internetu.

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Komputer mojej babci kosztował 200 zł. Monitor był stary, od kogoś z rodziny. Twój argument jest inwalidą.

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Od strony technicznej – zablokuje wszystkie protokoły poza HTTP, a na HTTP da przekierowanie do strony z kapczą. W hot-spotach w KFC tak jest od niedawna…

 • http://niewiarowski.it/ marsjaninzmarsa

  Nie za darmo. Płacimy za to wszyscy. W podatkach.

 • ach.. polaczki

  haha… co za kompletny pier***nięty frajer… podaj swoje dane, zobaczymy

 • Edward

  pozdrawiam czytających.

 • Anonim :P

  Powiem szczerze że usługa „Aero2” to totalny kit! Wręcz żenada, na strony internetowe, aby się załadowały trzbea czekać praktycznie wieczność, nieraz mam problemy, ponieważ „mam internet” ale go nie ma, tzn.: Że gdy mój internet się rozłącza po upływie bitej godziny, ikonka na dole paska zadań (Mam „Windows7”) sądzi że jestem połączony do internetu, jednakże strony WWW nie działają mi, tak samo jak gry On-Line. Ja sam korzystam z internetu „Aero2”, gdyż w moim domu nie ma odpowiedniej instalacji, i muszę korzystać z internetu radiowego, czyli takiego z limitem, a „Aero2” nie ma limitu, chociaż mimo to zamiast kisić się często w domu robiąc pracę domową z internetm „Aero2”, wolę pójść do kumpla, i zrobić to na jego internecie LTE…

 • kizio

  Ciekawe co na to minister który podpisało tę umowe,pewnie opłacany jest przez Solorz-Żaka,jak to u nas w kraju,pracuje na dwuch posadach bo mu -siana- mało.Dziadoski Kraj,korupcja po horyzont,a miało być tak dobrze,powiem tylko komuno wróć!!!

 • Liszajj

  nie róbmy z osób „starszych” inwalidów umysłowych 2 czy 3 razy pokarzesz i załapią a „darowanemu koniowi …”. Może i to lepiej bo Polacy to taki naród ze jak coś za darmo to potrzebne czy nie będzie zasysał nawet przy prędkości 512kb/s, zresztą nie tak dawno to był standard w TP i nikomu nie przeszkadzało ze 2 dni poczeka, a znam osoby co 2 albo 3 karty mają na jednej net a druga do zasysania na starym PC z pasywnym chłodzeniem co w nocy nie buczy

 • asdasd

  Zakładam się , że będą takie captcha wstawiać, że będzie problem z ich odczytaniem.

 • TUPTUS-DREPTAK

  Mam pewien pomysł.
  A moze tak wspólnie zaczniemy wysylac do Premiera jako Obywatele żadania w ramach trudnej sytuacji ekonomicznej Kraju ,żeby ograniczyć koszta Biur Poselskich poprzez nakazanie korzystania przez nic z BEZPŁATNEGO PRZECIEZ internetu w miejsc znacznych kosztów ponoszonych prze nich na rzecz komercyjnych dostawców internetu. A Moze by tak za takie utrudnienia odebrać prawo do dodatkowych czestotliwosci Posatowi.
  Proponuje też ,żeby podobne ograniczenia wprowadzić Posłom np. przy prowadzeniu auta ,którehgo koszty ponosI Skarb Państwa .
  Np. co godzine musi on sie zatrzymac i odeslać smsem kod uaktualnienia,a za brak takich uaktualnień karac finansowo i Karnie jak za wyłudzenia ,?

 • S.K.

  Zamówiłam dostęp do internetu dwa miesiące temu i bez odzewu na moje emaile do tej pory .Pieniądze wzięli i cisza ,nie polecam to nadaje się do tvn.!!!

 • KorK

  Witam,dostałem nie dawno kartę aero2 i mam taką dziwną sprawę. Gdy wkładam ją do modemu huawei e586 i pokazuje sieć Plus w roamingu. Czy tak powinno być? Na smartfonie było normalnie pokazane aero2…

 • Marek Górski

  1/podaję imię i nazwisko – w odpowiedzi na wpis ORCHEE – a dodatkowo informuję, że mam 3 lata do emerytury i żadnych stałych dochodów. Jakakolwiek opłata za internet jest dla mnie realną alternatywą dla zakupu podstawowej żywności.

  2/z uwagi na wiek wszelkie moje czynności są spowolnione (porównuję do siebie sprzed 20 lat) – zatem dla mnie godzina to jakby 3 kwadranse. Dotyczy to np. czasu wpisywania postu.

  3/Korzystam z internetu do przeglądania stron http://www., komunikacji mailowej i pobierania koniecznego oprogramowania. Realna prędkość pobierania w aero2 to średnio 3.6 MB na minutę, praktycznie w godzinę nie da się pobrać więcej jak 220 – 250 MB. W przypadku większego pakietu (fakt, że to rzadko). Podana prędkość utrudnia przeglądanie przeglądanie małych plików multimedialnych w środowisku flash, a w html5 przeglądanie to totalna czkawka.

  4/Produkt oceniam nisko, ale nie stać mnie na wybór. Dodatkowe utrudnienie w korzystaniu określam „PAŁKA ZOMOWCA JAKO ŚRODEK KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ”

  5/Stanowczo sprzeciwiam się protekcjonalnemu, a czasem obraźliwemu traktowaniu starszych ludzi o trudnej sytuacji materialnej – jak to ma miejsce w niektórych postach. Mam wrażenie, że takie posty są pisane na zamówienie Solorza.

  6/Nie chcę przeciwstawiać wzajemnie różnych grup użytkowników, ale uważam, że korzystanie z aero2 jako śmiesznego, darmowego gadżeciku przez tych, dla których jest to uzupełnienie łącza stałego i płatnego mobilnego, jako lekkie nadużycie samej idei wprowadzenia tej usługi. To jest trochę tak: mam samochód i bajerski rower, a co mi szkodzi pojeździć na darmowej hulajnodze.

 • Tom

  Zdziwiłbyś się ilu emerytów i rencistów korzysta z AERO2.

  Prowadzę usługi pomocowe, związane z udzielaniem dostępu do internetu, stąd mam wiedzę… Młodzi taką prędkość olewają…

 • Robert

  Proponuje po 1 godzinie dodatkowo salto w tył i 20 przysiadów aby dalej cieszyć się tymi 60kB/s .masakra ….

 • Darek876

  może jest jakiś haczyk na nich tak nie może być a tak jest problem bo co godzina sie łączy ale captcha trzeba coś z tym zrobić

 • inte-resant z aero2

  Zwykła plotka. Nie będzie żadnego kod captcha ciekawy jestem jak mam go wpisać w konfiguracji routera:) lub modemu hehe. Kody captcha stosuje się na stronach www aby potwierdzić autoryzację oraz że wiesz co robisz ogólnie że jesteś człowiekiem a nie słoniem. Druga sprawa to to że wprowadzenie identyfikacji jest niewykonalne. Do roku 2016 drodzy użytkownicy aero2 możecie spać spokojnie, myślimy o zwiększeniu transferu… niebawem pojawi się stosowny komunikat na stronie AERO2.

 • andrzej

  Mam doskonały przykład. Moi dziadkowie kupili sobie komputer, nie korzystają z niego na tyle często by płacić za szybszy internet a aero2 im wystarcza teraz jednak w związku z tą usługą dziadek powiedział mi że chyba podpisze umowe z Playem bo nie ma do tego głowy…

 • zwykły user

  Kwestia w tym, że polsat wprowadził ograniczenia w dostępie których miało nie być – w sumie jest to złamanie umowy. Rozumiem że wprowadziłby coś takiego co 24 godziny ale nie co godzinę! To jest utrudnianie dostępu i dyskryminowanie tych którzy chcą korzystać z internetu przez np 2 godziny, albo 3 podczas rozmowy typu Skype lub podobne, albo sesje E-lerningu. Nie wszyscy musza od razu zasysać po prostu. Jest to śmieszne i smutne. Ale także GŁUPIE i dlatego nie przedłuże abonamentu Polsatu. I reszcie proponuję to samo.

 • Zbychu

  Co tu w ogóle mówić o emerytach , jak ja młody mam problem żeby to przepisać i w jakim to celu niby ma być ???

 • Pasibrzuchon

  Ja mam aero2 auto wznawiane połączenia i zaciagam na nim torrenty :-)
  Lecą az milo. Router z USB ze zmodyfikowanym softem, i klient torrenta na tablecie :-)

 • sylwek

  polsatowi

 • lol?

  jakie za darmo? to nie jest jakaś promocja tylko konkretne postanowienia umowne które oprócz sumy wyrażonej w pieniądzu zobowiązał się świadczyć podmiot który wygrał przetarg na określony zakres częstotliwości. Państwo na utrzymanie którego płacimy podatki zobowiązało do świadczenia darmowego internetu tak jak do zapłaty pieniędzy – oba postanowienia równie ważne. To teraz niech za koncesję płacą równowartością w ziemniakach… niby to samo a jednak jest różnica. Jak się nie podoba co się podpisało to są inni chętni na te częstotliwości bo to jest dobry biznes tylko chciwy Zygmunt chce upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu i mam nadzieję, że go UKE utemperuje

 • uru28

  A jak to ma niby wyglądać gdy korzystam np.grając na PS3 (da się mimo 512) i gdzie mi ma okienko wyskoczyć?Nie bardzo wiem jak to chcą wykonać,a nawigacji z google?Coś mi się wydaje żę szybko będą skargi do Uokik

 • zenon

  OFE też miało być … . Taki kraj.

 • MAREK DZIEKANIAK

  SOLORZ, AGENT ABW WLASCICIEL PLUSA I CP JUZ LICZY NA KASE OSOB ZNIECHECONYCH AERO2

 • Guti

  Chore to trochę, internet to dziś jak prąd i gaz w domu, ale nikt prądu i gazu nie rozłącza co godzinę. Zasoby internetu też tworzą ludzie i co w tym złego że ktoś te zasoby ściąga?

 • balesna

  z tymi captcha to naprawdę problem, bo są bardzo nieczytelne i zniekształcone – trzeba wpisywać po kilka- kilkanaście razy. Firma ewidentnie chce uniemożliwić korzystanie. Czy jest możliwość doniesienia skargi do URT na takie działania, bo mówienie o nieuczciwości jest delikatnym stwierdzeniem ?

 • Marian

  No i tu drogi Kolego się mylisz! Mam 60 lat, z Aero2 korzystam od roku. I zdobycie karty SIM to była dla mnie pestka. A PC to mam w jednym palcu. I bynajmniej nie jestem jakimś zawodowym specem od informatyki. Wręcz przeciwnie. Ale szkołę kończyłem w czasach gdy uczono myślenia a nie oglądania obrazków.

 • cynik

  Q..rwa mądralo, korzystałem z neta, jak ty pewnie srałeś jeszcze w pieluchy, jechałem na modemie TP SA, i co z tego, że do emerytury brakuje mi kilku lat? Korzystam z Aero, yanosika, fejsa itd. i wqu..rwia mnie captcha, jak wszystkich. Emeryt to co, matoł?

 • cynik

  nie p…dol głupot.

 • cynik

  Odpowiem ci mądralo, mam lat 60, montuję filmy na kompie na programie Avid, obrabiam dupy na photoshopie i uczę grafiki komputerowej. Takie gówno jak Aero to żadna „ścieżka zdrowia”, Dla mnie to zero problemu, może ty masz problem. Idiotą jest się niezależnie od wieku. Nazwisko? Proszę, wejdź na magicfilm.eu.
  A captcha likwiduje cały sens Aero, mam w d… klikanie co chwilę w smartfona, choć wiem, o co chodzi.

 • zembaty mlody

  Zulorza-Ssaka-Kroka-Podgorskiego proponuje przybic do sciany i urywac mu jajka po 24h na jedno

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement