Nowe mapy Ovi dla telefonów Nokii z ekranem dotykowym

28.03.2011
Nowe mapy Ovi dla telefonów Nokii z ekranem dotykowym

Jedna z największych zalet Nokii – Ovi Map – zyskały właśnie istotną aktualizację o wersję dedykowaną modelom z ekranem dotykowym. Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać zarówno z Ovi Sklepu (store.ovi.com), jak i poprzez Ovi Suite.

Pozwólcie, że zacytuję informację prasową Nokii: Aplikacja SR6 (3.06) oferuje użytkownikom szereg nowych funkcji, a także usprawnia i przyspiesza działanie Ovi Map. Wśród zalet aplikacji można wymienić między innymi łatwiejsze wyszukiwanie lokalizacji, dzięki funkcji podpowiadania nazw ulic przy wpisywaniu adresu. Ponadto aplikacja udostępnia informacje o transporcie na poszczególnych liniach tramwajowych, co z pewnością ucieszy osoby, które korzystają z nawigacji pieszej. Funkcja ta dostępna jest dla 80 miast na świecie, w tym dla Warszawy i Krakowa. Jeśli będąc w nich zdecydujemy się na podróżowanie transportem publicznym, aplikacja zasugeruje nam jakie linie kursują na naszej trasie oraz gdzie możemy nimi dojechać. Nowa aplikacja oferuje także możliwość pobierania i aktualizacji map przez sieć Wi-Fi.

Nowa aplikacja dostarcza także cennych informacji o ważnych punktach (tzw. POI). Dzięki niej dowiemy się nie tylko, gdzie w pobliżu jest hotel, czy miejscowość oferuje w czasie naszego pobytu dodatkowe atrakcje np. wieczorną projekcję filmu lub koncert, ale również będziemy mogli sprawdzić opinie innych użytkowników na wymienione tematy. SR6 (3.06) umożliwia również udostępnianie swojej lokalizacji (funkcja Check-In znana między innymi z usługi Foursquare) przyjaciołom poprzez osiem portali społecznościowych w tym Facebook i Twitter. W tym celu wystarczy zalogować się do serwisów przez telefon i zgłosić swoją aktualną pozycję.

Wygląda na kawał istotnej aktualizacji. Dajcie znać jak to działa.

Tagi: ,

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement