Autobuser i kolejna konkurencja, czyli Targeo z ZTMem

06.10.2008
Autobuser i kolejna konkurencja, czyli Targeo z ZTMem

Firma Indigo we współpracy z warszawskim ZTM dodała do istniejącej już interaktywnej mapy, przystanki komunikacji miejskiej. Aplikacja dostępna pod adresem mapa.targeo.pl/ztm . Dane są aktualizowane kilka razy dziennie, a internauci dostali kolejne narzędzie za pomocą którego mogą wygodnie przeglądać czasy odjazdów autobusów i tramwajów z uwzględnieniem planowanych przez ZTM zmian w rozkładach w nadchodzących dniach. Pewnie tutaj kryje się zmiana publikowania danych, o których mówili twórcy Autobusera .

Użyteczną funkcją serwisu jest możliwość definiowania własnych rozkładów, czyli coś w rodzaju schowka do często używanych połączeń. Jeśli użytkownik zaznaczy kilka najczęściej używanych przez siebie linii i przystanków – obok domu, pracy czy szkoły – przy kolejnych wejściach do serwisu automatycznie zostaną wyświetlone godziny najbliższych odjazdów z wybranych lokalizacji. Serwis Targeo udostępnia też funkcje do wydruku rozkładów. Czyli wszystko co znajdziemy także na autobuser.pl.

Targeo.pl chwali się, że jest pierwszym z działających w Polsce serwisów mapowych, który uruchomił kompletną mapę komunikacyjną stolicy. Niby prawda jest po ich stronie, ale wtedy jeśli rozpatrujemy tylko serwisy mapowe, bo jeśli nie to takie funkcje miał już autobuser.pl

Indigo zapowiedziało, że przygotowuje się do publikacji rozkładów w kolejnych miastach, a informacje transportowe będą wkrótce dostępne także poprzez mobilny lokalizator Targeo.mobi dla telefonów komórkowych. Aplikację mapową na telefon można pobrać bezpłatnie wpisując w przeglądarce internetowej telefonu adres http://targeo.mobi.

Widać, że ktoś zwietrzył interes, pytanie tylko czy Indigo pracowało nad swoim pomysłem długo, czy zaczęło dopiero 21 sierpnia, kiedy wystartował autobuser.pl. W każdym razie chłopaki z Warszawy mają kolejną konkurencję.

Musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

Advertisement