„Wulgarne wynurzenia”. Jacek Kurski o Macie: nie słuchałem, ale się wypowiem

News/Trendy 01.04.2021
„Wulgarne wynurzenia”. Jacek Kurski o Macie: nie słuchałem, ale się wypowiem

„Wulgarne wynurzenia”. Jacek Kurski o Macie: nie słuchałem, ale się wypowiem

Od wtorkowego wieczoru cała Polska dyskutuje o nowej piosence zatytułowanej Patoreakcja. Raper Mata zaatakował w nim Telewizję Polską i szefującego jej Jacka Kurskiego. Wielu komentatorów zastanawiało się, czy prezes TVP odpowie na zaczepkę i faktycznie tak się stało. Co napisał?

Nie milkną echa nowego utworu Maty i jego bezkompromisowej krytyki wymierzonej w prezesa TVP. Ostatni raz cała Polska komentowała z takim zaangażowaniem jakąś piosenkę przy okazji blokowanego w Polskim Radiu tytułu Twój ból jest lepszy niż mój. I choć stosunek do Patoreakcji waha się od kpin z bananowej młodzieży po zachwyty nad „głosem pokolenia”, to trudno odmówić Macie popularności. Wynika ona zapewne bardziej ze słów: „J*bać Telewizję Polską. Jacek Kurski ch*j ci w dziąsło” niż rzeczywistego zachwytu nad kawałkiem, ale w tym kontekście nie ma to wielkiego znaczenia.

Wiele mediów otwarcie zastanawiało się wczoraj na swoich łamach, czy prezes TVP (lub sama organizacja) oficjalnie odpowie na diss rapera. W przeszłości Jacek Kurski często komentował bowiem medialne sytuacje, które nie przypadły mu do gustu lub były wymierzone w zarządzanego przez niego publicznego nadawcę. Wystarczy przypomnieć wściekłe oświadczenie krytykujące brak Telekamer dla TVP. Podobnej bezpośredniej odpowiedzi na Patoreakcję jeszcze się nie doczekaliśmy, ale portal Fakt twierdzi, że otrzymał od Kurskiego krótki komentarz SMS-owy.

Jacek Kurski nazywa diss ze strony Maty „wulgarnymi wynurzeniami”. Ale samej piosenki jeszcze nie słuchał.

Prezes TVP wytłumaczył się brakiem czasu, sytuacją rodzinną i trwającym obecnie wielkim tygodniem. Nie przeszkodziło mu to natomiast ocenić krytyki Maty jako wulgarnej, co sugeruje, że jakąś styczność z utworem rapera jednak miał. Bo w przeciwnym wypadku, skąd mógłby wiedzieć o takich szczegółach?

Odebrałem wczoraj żonę i nowo narodzone dziecko ze szpitala. Jest wielki tydzień. Mimo najlepszej woli nie znajduje w sobie potrzeby zainteresowania się jakimikolwiek wulgarnymi wynurzeniami. Zwyczajnie na to nie zasługuje [pisownia org.]

– napisał Jacek Kurski, dodając przy okazji, że nie miał jeszcze okazji usłyszeć Patoreakcji.

Tymczasem Mata może cieszyć się z coraz większej liczby słuchaczy. Patoreakcja na YouTubie zbliża się już do wyniku 4 mln wyświetleń.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

„Patoreakcja” rządzi na YouTubie i Spotify. Mata pobił rekord należący do „Polskiego Tanga” Taco Hemingwaya

Nie ma już najmniejszych wątpliwości – Patoreakcja to jeden z największych raperskich hitów ostatnich lat. Liczba wyświetleń piosenki na YouTubie wyraźnie rośnie z każdym kolejnym dniem, a to nie wszystko, bo równie mocnego odzewu ze strony słuchaczy utwór doczekał się na Spotify. Mata właśnie pobił tam rekord należący do Taco Hemingwaya i jego Polskiego Tanga.

News/Muzyka 02.04.2021

Dołącz do dyskusji (4)

38 odpowiedzi na “„Wulgarne wynurzenia”. Jacek Kurski o Macie: nie słuchałem, ale się wypowiem”

  1. Kali nie rozumiec fenomen ta piosenka. Ona nie byc dobra ani fajna. Czy w polska wystarczy mowic brzydka rzecz na nielubiana osoba zeby zostac slawna?

    Teraz modna byc narzekac na PIS oraz TVP. Wiec chytra raper nagrac o tym piosenka bo wiedziec ze to byc trend i byc latwa kasa. Wiekszosc czlowiek nie sluchac tego poniewaz to byc dobra nuta lecz poniewaz raper powiedziec brzydka na rzad lub TVP.

  2. Mata spoko koleżka, ale przesadzacie z kręceniem hype pod jego kawałek.

    Więcej mu krzywdy niż dobrego zrobicie takim nachalnym pchaniem tematu i robieniem na siłę z piosenki jakiegoś mega zaangażowanego społecznie manifestu. W kawałku są jakieś dwa wersy na TVP i Kurskiego…

    Uważajcie, żeby wam się czasem nie dostało pośrednio lub bezpośrednio za nadmierną wazelinę jeśli powstanie kiedyś “Patoreakcja 2” bo młody raper zdaje się mieć nosa na fałsz. ;)

  3. Po ch ma słuchać. I tak by nie zrozumiał. Kurski to taki wiejski chłopek roztropek. Trzeba mówić wolni i wyraźnie wtedy jest szansa ze zacznie łączyć kropki.

  4. “o trudno odmówić Macie popularności. Wynika ona zapewne bardziej ze słów: „J*bać Telewizję Polską. Jacek Kurski ch*j ci w dziąsło” niż rzeczywistego zachwytu nad kawałkiem” nieprawda cały utwór jest świetny i teledysk zresztą także.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...