TVP uruchomi nowy kanał. Dzięki TVP4K obejrzysz wszystkie przegrane mecze Polaków na Euro 2020

News/TV 26.03.2021
TVP uruchomi nowy kanał. Dzięki TVP4K obejrzysz wszystkie przegrane mecze Polaków na Euro 2020

TVP uruchomi nowy kanał. Dzięki TVP4K obejrzysz wszystkie przegrane mecze Polaków na Euro 2020

Euro 2020 miało odbyć się w zeszłym roku, jednak ze względu na pandemię imprezę przełożono. Rozpocznie się ona w czerwcu 2021. Wszystkie rozegrane podczas niej mecze będziemy mogli obejrzeć w jakości 4K. TVP uruchomi bowiem nowy kanał na czas nadchodzącego wydarzenia.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Gdyby nie pandemia koronawirusa, wiedzielibyśmy, kto jest nowym mistrzem Europy w piłce nożnej. Niestety COVID-19 pokrzyżował plany praktycznie wszystkim możliwym branżom, w tym także sportowej. Euro 2020 zostało przeniesione na ten rok i odbędzie się między 11 czerwca a 11 lipca. Jak się okazuje, wszystkie towarzyszące rywalizacji emocje będziemy mogli przeżyć w jakości 4K. Wszystko dzięki TVP.

TVP4K — nowy kanał TVP na czas Euro 2020

W Polsce wyłączne prawa do transmisji meczów Euro 2020 ma Telewizja Polska. Wszystkie zostaną pokazane w TVP Sport i TVP1 lub TVP2. Dzięki temu każdy widz na terenie kraju będzie mógł kibicować swojej ulubionej drużynie. Co więcej, nadawca powraca do swoich pierwotnych planów, bo już w marcu Telewizja Publiczna informowała, że na czas (wtedy jeszcze nieprzeniesionych) rozgrywek uruchomi nowy kanał TVP4K.

Jak dowiedział się portal Wirtualne Media, tymczasowy kanał ruszy w tym roku. I tak jak podczas mundialu w 2018 roku każdy telewidz będzie mógł obejrzeć mecze w najwyższej jakości. TVP4k będzie bowiem dostępne m.in. w naziemnej telewizji cyfrowej. A wszystko dzięki środkom finansowym, na które w dużej mierze składa się rekompensata za niepłacenie przez obywateli abonamentu RTV.

Podczas mundialu w Rosji udowodniliśmy, że Telewizja Polska potrafi pokazywać atrakcyjnie największe sportowe imprezy świata. Dołączył do nas Mateusz Borek, szykujemy Dream Team niczym legendarna reprezentacja Stanów Zjednoczonych na Igrzyskach w Barcelonie w 1992 roku. Podczas Euro 2020 włączymy wspomniany kanał 4k, TVP Sport będzie nadawać codziennie na żywo od 8.00 rano do 1.00 w nocy, będzie kilka nowych formatów, ale o szczegółach będziemy informować na bieżąca. Operacja Euro 2020 trwa już od kilku miesięcy i mogę stwierdzić, że jesteśmy przygotowani na sto procent — mówi o najbliższych planach prezes TVP Jacek Kurski.

Na razie TVP4K zostanie uruchomiony tylko na czas Euro 2020. Z ustaleń Wirtualnych Mediów wynika, że kanał powróci na rozgrywki piłki nożnej w latach 2022-2028 (TVP posiada prawa do emisji meczów m.in. Euro 2024 i 2028 oraz mundialu 2028). W przyszłości być może stacja będzie nadawała na stałe.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (11)

22 odpowiedzi na “TVP uruchomi nowy kanał. Dzięki TVP4K obejrzysz wszystkie przegrane mecze Polaków na Euro 2020”

    • Ogólnie to bez sensu, że przekładali. Mam wrażenie, że na zeszłe wakacje sytuacja była dużo bardziej stabilna, niż będzie na obecne.

  1. Ciekawe, czy będą streamować w takiej wersji, przyznam, że nie mam podłączonej anteny, zresztą pytanie czy odbierze mi taki przekaz…

  2. Żadna nowość. Już to robili na MŚ 2018 czy ME 2016. Nie pamiętam na które, ale na pewno taki kanał już był.

    Ps. żart w tytule czerstwy aż się kruszy. Jesus Christ…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...