Masny odchodzi z Abstrachuje. „Nie bankrutujemy, jeśli kogoś to interesuje”

News/YouTube 17.03.2021
Masny odchodzi z Abstrachuje. „Nie bankrutujemy, jeśli kogoś to interesuje”

Masny odchodzi z Abstrachuje. „Nie bankrutujemy, jeśli kogoś to interesuje”

Ta wiadomość może zaskoczyć i załamać fanów twórczości Abstrachuje.TV. Z popularnego, wręcz nierozłącznego trio komików-youtuberów odchodzi Rafał Masny. W mediach społecznościowych podał powody swojej decyzji i powiedział, co teraz będzie robił.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Był moment, w którym Abstrachuje byli najpopularniejszymi i – choć zabrzmi to jak oksymoron – najzabawniejszymi youtuberami w Polsce. Te czasy już dawno minęły, a w ostatnich miesiącach zamiast kolejnych śmiesznych filmików, dowiadywaliśmy się o kolejnych inbach (Sylwester Wardęga twierdził, że są bankrutami) związanych z firmą i siecią kanałów na YT stworzoną przez trio internetowych komików – Roberta Pasuta, Cezarego Jóźwika i Rafała Masnego.

Z zespołu po ośmiu i pół roku odchodzi ostatni z wymienionych. Masny poinformował o tym na swoim Facebooku. Pożegnał się z Abstrachuje.TV i z fanami.

Komedia nie jest prostą sztuką i ciężko znosi próbę czasu, ale ma też niezwykłą właściwość łączenia ludzi. Śmiech jest odruchem bezwarunkowym i każdy, który udało mi się wywołać przez te lata, jest dla mnie powodem do dumy. Miałem niebywałą przyjemność stworzyć coś co przez prawie dekadę czyniło ludzi choć trochę szczęśliwszymi. W tym miejscu dziękuje Robertowi i Czarkowi za tę wspaniałą przygodę. Mam nadzieje, że uda wam się stworzyć beze mnie coś równie dobrego a nawet lepszego — napisał Masny.

Oprócz tego, jak na prawdziwego youtubera przystało, nagrał też wideo, w którym wyjaśnia powody swojej decyzji. Przyznał w nim, że punkt zwrotny nastąpił dwa lata temu, gdy nagrał film o tym jak być szczęśliwym. Czytał dużo przy tym fachowej literatury i zrozumiał, że sam nie jest szczęśliwy. Decyzja o odejściu kiełkowała w nim potem przez cały czas. Przytłoczyła go po prostu ilość obowiązków. Wypalił się.

— Myślę, że w pewnym stopniu spadek formy był spowodowany mną. Miałem trudności z pisaniem żartów, nie mogłem się do tego przekonać, mniej oglądałem naszych filmów — wyznał. Pozostałym chłopakom powiedział o swoich rozterkach już pół roku temu i dobrze to przyjęli.

Masny poprosił widzów o okazanie wsparcia zespołowi, bo czeka go trudny czas. Zapewnił też, że sytuacja w firmie jest już stabilna, więc jest to dobry moment na odejście. Powiedział, że pozostaje na YouTube i będzie dalej prowadził swój własny kanał.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (14)

156 odpowiedzi na “Masny odchodzi z Abstrachuje. „Nie bankrutujemy, jeśli kogoś to interesuje””

  • Czemu w pewnym momencie życia człowieka niewiedza staje się powodem do dumy?

   W sensie, no ja jestem z tego pokolenia, które faktycznie abstrachujów oglądała na początku ich kariery, więc wiem kto to, chociaż od dobrych kilku lat żadnego filmiku nie włączyłem. Też się trochę zdążyłem zestarzeć, z dzisiejszych tiktokerów i innych instagramowych influencerów nie znam nikogo, ale nie wchodzę na artykuły o nich krzycząc “kto to jest hehe nie znam, więc na pewno to jakiś frajer”, bo i po co?

   • Oh, to bardzo proste. Z wiekiem człowiekowi się wyrabia gust i przestaje konsumować każdy chłam podtykany pod nos przez automatyczne algorytmy :)

    U mnie wykształciła się ponadto alergia na polskich jutuberow w ogólności. Nie mogę znieść tych tytułów pisanych capsem, obrysowanych mord, wściekłe żółtych strzałeczek i wielkich napisów na miniaturkach :)

    • Raczej – z wiekiem człowiek staje się co raz bardziej marudny i musi się rozpłakać przy każdej możliwej okazji…

     Gdzie ci mężczyźni? Nie wiem, siedzą i płaczą…

    • Jasne, ja rozumiem co masz na myśli, też przestałem to już dawno temu konsumować.
     Tylko w takim razie po co specjalnie wchodzić na artykuł o tematyce, która cię nie interesuje bo już z niej wyrosłeś i napisać komentarz o tym, że nie wiesz kto to jest?

   • Niewiedza to jest, gdy np. nie wiesz, kim był Isaac Newton. Nieznajomość jakiegoś tam youtubera z warszawki to nie jest niewiedza. Ów youtuber nie zrobił nic wielkiego, żeby każdy go znał (lub chciał znać), więc nic nie tracisz w życiu, jeśli go nie znasz i o nim nie słyszałeś.

 1. A u mnie pod blokiem ławka jest zniszczona, deski spruchniałe. Kompletnie nie nadaje się do siedzenia. Z resztą, i tak nikt na niej nie siadał przez lata.

 2. Kompletnie nie interesuje ich humor, dla mnie w większości jest żenujący, ale bardziej żenujące są hasła ‘kto to’ itp., itd. Drogie dinozaury obudźcie się. Oni mają 3,4 mln subskrybentów. Pewny rzeczy się zmieniły i jutuby, pranki, vlogi itp., stały się częścią rozrywki. Oczywiście głównie młodzieży i dzieci, bo mają najwięcej czasu na oglądanie takich rzeczy i stąd też żarty dla starszych są żenujące, ale hasła typu ‘kim oni w ogóle są’ możecie sobie darować.

  • Czyli jak ktoś ma dużo subskrybentów, to mam obowiązek go znać? Bo? W jakim celu?

   Bo widzisz, ja sam sobie wyszukuje treści. nie kieruję się przy wyborze ilością subskrybentów, ani popularnością youtuberów w mainstreamie. Lubię wolność i żyję poza mainstreamem. Też mógłbym wymienić kilku youtuberów, których dobrze znam, a których ty nie słyszałeś. Tylko ja od Ciebie nie wymagam, abyś znał tych “moich”, ani cie przez to nie dyskredytuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...