REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Stawka większa niż milion. Hubert Urbański zachęca do ratowania Bałtyku w kampanii WWF

Bałtyk umiera. WWF postanowiło zwrócić uwagę na zagrożenia dotyczące naszego morza. Tegoroczna Godzina dla Ziemi odbędzie się pod hasłem Godzina dla Bałtyku. W nowym wideo kampanii do zaangażowania się w akcję i podpisanie petycji zachęca Hubert Urbański.

03.03.2021
10:29
Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy. Hubert Urbański w kampanii WWF
REKLAMA
REKLAMA

„Już nie ma dzikich plaż/Na których zbierałam bursztyny” — słowa z piosenki Ireny Santor wprowadzają nas w nostalgiczny nastrój w nowym wideo kampanii WWF. Tym razem organizacja walczy o ocalenie Bałtyku, który, jak może nie wszyscy wiedzą, umiera. W dalszej części filmiku Hubert Urbański przybliża sytuację związaną z morzem, mówi o zagrożeniach i ostrzega, przed jego końcem.

Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy. Potrzebujemy morza, by żyć i wypoczywać. A teraz może potrzebuje nas. Bałtyk umiera, potrzebuje tlenu, traci swoje bogactwo i mieszkańców. Ratujmy go — zachęca Hubert Urbański w udostępnionym wideo.

Hubert Urbański w kampanii WWF

Przyprawiającej o dreszcz opowieści o zagrożeniach dla Bałtyku towarzyszy wizualna podróż po wirtualnym muzeum Bałtyku. Jeśli ktoś kiedykolwiek był nad naszym morzem, będzie wiedział o co chodzi. Urbański podaje nam kilka przykładów, za co tak je kochamy.

W opisie filmiku czytamy:

Dla każdego ziarenka piasku, w każdym zamku. Działajmy w imię tego, co kochamy! Zapraszamy Was nas w sentymentalną podróż po osadzonym w przyszłości wirtualnym muzeum Bałtyku. Morze umiera. Czy już niedługo Bałtyk jaki znamy będziemy mogli zobaczyć tylko w muzeum? To zależy tylko od nas!

Żeby zapobiec katastrofie, trzeba zacząć działać jak najszybciej. Dlatego celem tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF jest ochrona środowiska Morza Bałtyckiego i zwiększenie świadomości na temat zagrożeń, z którymi ma do czynienia. Akcja będzie miała miejsce 27 marca o 20:30. To wtedy w różnych państwach na świecie zgasną światła, zarówno w mieszkaniach i domach prywatnych, jak i obiektach publicznych. Zaciemnienie ma tradycyjnie potrwać godzinę. Tymczasem możemy podpisać petycję na stronie organizacji, poznać obszary zagrożenia dla Bałtyku i podzielić się swoim zdjęciem znad morza.

REKLAMA

Zdjęcie główne: Piotr Maślanka

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA