Jeden z najgorszych reżyserów w historii zrobi filmową adaptację George’a R.R. Martina. Ten człowiek zniszczył „Resident Evil”

News/Film 26.02.2021
Jeden z najgorszych reżyserów w historii zrobi filmową adaptację George’a R.R. Martina. Ten człowiek zniszczył „Resident Evil”

Jeden z najgorszych reżyserów w historii zrobi filmową adaptację George’a R.R. Martina. Ten człowiek zniszczył „Resident Evil”

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych hollywoodzkich reżyserów, przez widzów postrzegany głównie jako twórca słabych adaptacji gier wideo, ekranizuje opowiadanie George’a R.R. Martina. W filmie fantasy wystąpią m.in. Milla Jovovich i Dave Bautista. Co już wiemy o produkcji?

George R.R. Martin miał w przeszłości mieszane szczęście do adaptacji swoich książek i opowiadań. „Gra o tron” okazała się oczywiście olbrzymim hitem, ale jej zakończenie zawiodło wielu fanów i na zawsze zmieniło dziedzictwo produkcji HBO. Emitowani w Polsce przez Netfliksa „Nightflyers” mieli z kolei spory potencjał, ale zostali niezwykle szybko skasowani przez stację Syfy (produkcję wyrzucono do kosza już po 1. sezonie). Popularność amerykańskiego pisarza sprawia jednak, że wielkie wytwórnie i największe serwisy VOD nie mają zamiaru mu tak łatwo odpuścić.

Wszyscy fani Martina doskonale wiedzą o zamieszaniu związanym z powstawaniem spin-offów „Gry o tron” i ostatnich doniesieniach dotyczących powstania seriali poświęconych rebelii Roberta oraz przygodom Dunka i Jaja. Według najnowszych doniesień portalu Deadline Hollywood postanowiło zabrać się jednak za jeszcze jedno dzieło tego twórcy. I to takie, które okazję czytać miała naprawdę garstka jego wielbicieli.

Chodzi o opowiadanie „In the Lost Lands” opublikowane w 1982 roku. Na duży ekran przeniesie je Paul W.S. Anderson.

„In the Lost Lands” oryginalnie ukazało się w magazynie „Asimov’s Science Fiction” i do tej pory raczej nikt nie brał pod uwagę, że może zostać przerobione na pełnometrażowy film. Adaptacja Andersona ma opowiadać o pewnej królowej desperacko próbującej zdobyć moc zmieniania kształtów. Władczyni postanawia zatrudnić potężną czarodziejkę Gray Alys (w tej roli pojawi się Milla Jovovich), której boi się całe królestwo. Kobieta przyjmuje zadanie i wraz ze swoim przewodnikiem mającym na imię Boyce (Dave Bautista) wyruszają razem na pustkowia zwane Zaginionymi Ziemiami. Bohaterowie razem będą musieli pokonać i przechytrzyć ludzi i demony, żeby osiągnąć swój cel.

Według podanej przez media zapowiedzi „In the Lost Lands” ma podejmować takie tematy jak natura dobra i zła, zobowiązanie i spełnienie czy miłość i strata. Co mówiąc wprost, zupełnie nie brzmi jak opowieść pasująca do Paula W.S. Andersona. Mąż Jovovich zasłynął swego czasu jak twórca filmu „Mortal Kombat” i od tego czasu specjalizuje się w ekranizacjach gier wideo. Przeważnie stojących na bardzo niskim poziomie, o czym niedawno mieli okazję przekonać się fani serii „Monster Hunter”. A ponieważ „In the Lost Lands” będzie tytułem zarówno napisanym, jak i wyreżyserowanym przez niego, to trudno mieć wielkie nadzieje na udaną adaptację.

Co ciekawe George R.R. Martin niedawno ogłosił, że sam wraca do pracy adaptatora przy okazji serialu na bazie powieści „Droga” Rogera Zelaznego.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (14)

16 odpowiedzi na “Jeden z najgorszych reżyserów w historii zrobi filmową adaptację George’a R.R. Martina. Ten człowiek zniszczył „Resident Evil””

 1. Przeważnie stojących na bardzo niskim poziomie, o czym niedawno mieli okazję przekonać się fani serii „Monster Hunter”.

  I link prowadzący do newsa o trailerze filmu…, który już miał premierę i na rotten tomatoes ma całkiem wysoką audience score 70%.

  • Daj spokój, nazywanie reżysera Ukrytego wymiaru i najlepszych ekranizacji gier video jednym z najgorszych, wybitnie świadczy o dyletanctwie autora.

   • Panie Donie, “najlepszych ekranizacji gier wideo”? Dosyć ciekawe stwierdzenie. Jakoś fani “Obcy kontra Predator”, “Monster Hunter” i wielu (choć tutaj faktycznie nie wszyscy) fanów “Resident Evil” ma na ten temat odmienne zdanie. To że na początku wyszedł mu campowy “Mortal Kombat” to jest inna sprawa, ale o tym też wspomniałem.

    • To pokaż mi panie Tomaszu lepsze ekranizacje gier wideo, niż te Andersona. Uwe Bolla może podasz? Beznadziejnego Mario z lat 90? Słabego Hitmana, Warcrafta, nieśmieszne Angry Birds i ledwie porównywalne Tomb Raider, czy Książę Persji?
     Może tylko Silent Hill jest lepsze.
     P.S. Obcy kontra Predator to nie ekranizacja gry.

   • Na pewno nie wszystkie stoją na bardzo niskim poziomie, bez przesady. A już celowe pominięcie bardziej udanych filmów w portfolio reżysera świadczy nie tylko o dyletanctwie autora ale również słabym rzemiośle dziennikarskim.

  • Panie Michale, wspomniany trailer był bardzo mocno krytykowany i ma niezwykle wysoki odsetek łapek w dół (72 tys. w górę przy 28 tys. w dół). A sam film doczekał się fatalnych recenzji, wywołał olbrzymi skandal na terenie Chin, gdzie głównie miał zarabiać pieniądze i okazał się finansową klapą. Naprawdę trudno go poczytywać za sukces Andersona.

   • Na pewno jakość i ocena tego filmu są dyskkusyjne i indywidualne, nie ma co się na tym skupiać.
    Mój komentarz był głównie spowodowany linkiem, który na logikę powinien prowadzić do recenzji. Nawet ucieszyłem się, że zobaczę co napisaliście o tym filmie. I tutaj nastąpiło rozczarowanie.

 2. “W filmie fantasy wystąpią m.in. Milla Jovovich” xD Czyli tworzą kolejny filmowy gruz, tylko po to by simp Anderson mógł dać swojej żonie rolę haha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...