Żona „El Chapo” aresztowana za udział w handlu narkotykami. Historia z serialu Netflixa domyka się na naszych oczach

News/Seriale 23.02.2021
Żona „El Chapo” aresztowana za udział w handlu narkotykami. Historia z serialu Netflixa domyka się na naszych oczach

Żona „El Chapo” aresztowana za udział w handlu narkotykami. Historia z serialu Netflixa domyka się na naszych oczach

Amerykańskie organy ścigania pochwaliły się sukcesem: udało im się ująć Emmę Coronel Aispuro, czyli żonę barona narkotykowego o pseudonimie „El Chapo”, któremu Netflix poświęcił jeden z swoich seriali.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Użytkownicy platformy Netflix najwyraźniej polubili opowieści romantyzujące życie i dokonania baronów narkotykowych z Ameryki Południowej. Po ogromnym sukcesie „Narcos” opowiadającego o polowaniu na Pablo Escobara i kartel z Kali do oferty serwisu trafił zarówno spin-off w postaci „Narcos: Meksyk” oraz serial „El Chapo” poświęcony życiu czołowego przywódcy kartelu Sinaloa.

Warto przy tym zaznaczyć, że serial fabularny inspirowany życiem Joaquina „El Chapo” Guzmana nie jest dokumentem. Pojawiają się w nim bohaterowie, którzy tylko luźno bazują na prawdziwych osobach. Jedną z takich postaci jest żona El Chapo, a Emmę Coronel Aispuro w produkcji Netfliksa przygotowanej we współpracy z Univision, zastąpiła Elba Coronado, w którą wciela się Laura Osma.

Prawdziwa żona El Chapo, czyli Emma Coronel Aispuro, trafiła właśnie do aresztu

W serialu fikcyjna żona „El Chapo” nie odgrywała kluczowej roli, a portretująca ją aktorka wystąpiła w zaledwie 17 z 34 odcinków. W tym prawdziwym świecie 31-latka o podwójnym obywatelstwie (amerykańskim oraz meksykańskim), którą zatrzymano teraz na lotnisku Dulles w pobliżu Waszyngtonu DC, mogła mieć jednak znacznie więcej do gadania w kwestii „interesów” swojego męża.

Jak podaje amerykańskie Ministerstwo Sprawiedliwości, kobieta związana małżeństwem z El Chapo od 2007 r. brała czynny udział w przemycie narkotyków takich jak heroina, kokaina, marihuana i metamfetamina z Meksyku do Stanów Zjednoczonych. Z dokumentów sądowych wynika, że była świadoma dostaw środków odurzających i tego, że to one były źródłem pieniędzy, które nadzorowała.

Filmy i seriale o El Chapo

„El Chapo” obecnie przebywa w więzieniu po tym, jak został w 2019 r. skazany przez amerykański sąd, który postawił mu 10 zarzutów dotyczących jego działalności przestępczej związanej z przemytem narkotyków. Nie otrzymał też możliwości ubiegania się o zwolnienie warunkowe, a po zasądzeniu kary przepadł jego majątek w wysokości 12,6 mld dol.

Otwartym pozostaje pytanie, czy wątek schwytania żony El Chapo zostanie przestawiony na ekranie w ramach kontynuacji serialu Netfliksa lub jakiejś innej aktorskiej adaptacji tej historii. W przeszłości pojawiło się w końcu już bardzo wiele filmów i seriali poświęconych burzliwemu życiu tego narkotykowego bossa, który już kilkukrotnie uciekał z więzienia.

Oprócz netfliksowego „El Chapo”, gdzie w tytułową postać wcielił się Marco de la O, historię tego bandyty opowiedziano w dokumencie Netfliksa o tytule „Baroni narkotykowi” oraz w bazującym na wspomnieniach aktorki Kate del Castillo serialu „Dzień w którym spotkałam El Chapo”. Joaquina Guzmana był też bohaterem drugoplanowym w „Narcos: Meksyk”, gdzie zagrał go Alejandro Edda.

W tym kontekście warto wymienić też takie produkcje jak film „El Chapo i ucieczka stulecia” („Chapo: El Escape del Siglo”) z 2016 r. oraz luźno inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami serię „Capo: El Amo del Tunel”. Do tego dochodzi wydany w 2015 r. dokument „El Chapo: CEO of Crime” oraz odcinek serialu dokumentalnego „Frontline” o tytule „Drug Lord: The Legend of Shorty”.

Teksty, które musisz przeczytać:

Netflix zapowiada 3. sezon „Narcos: Meksyk”. Diego Luna nie powróci, ale aktor grający Pablo Escobara już tak

W 2018 roku Netflix rozpoczął nadawanie spin-offa popularnego serialu „Narcos”, poświęconego działalności meksykańskich karteli narkotykowych. Produkcja zyskała popularność niemal dorównującą oryginalnej serii, ale długo nie było wiadomo, czy doczeka się 3. sezonu. Teraz jej fani mogą odetchnąć z ulgą, choć muszą się przygotować na sporo zmian.

News/Seriale 28.10.2020

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...