Crossover na miarę Marvela. Barack Obama i Bruce Springsteen startują z podcastem na Spotify

News/Trendy 23.02.2021
Crossover na miarę Marvela. Barack Obama i Bruce Springsteen startują z podcastem na Spotify

Crossover na miarę Marvela. Barack Obama i Bruce Springsteen startują z podcastem na Spotify

Barack Obama i Bruce Springsteen łączą siły w podcaście „Renegades: Born in the USA”, który miał już swoją premierę w serwisie Spotify.

„Renegades: Born in the USA”, czyli nowy podcast serwisu Spotify tworzony przez Baracka Obamę i Bruce’a Springsteena, będzie poruszał takie tematy jak ojcostwo, małżeństwo, zagadnienia związane z tolerancją, byciem współczesnym mężczyzną i obecną sytuacją w Ameryce.

Tytuł podcastu zainspirowany jest oczywiście bodajże najbardziej znanym albumem w karierze Springsteena (i amerykańskiego przemysłu muzycznego w ogóle), czyli „Born in the U.S.A.” z 1984 roku.

Pozornie może się wydawać, że Bruce i ja nie mamy zbyt wiele wspólnego ze sobą. On jest białym facetem z małego miasteczka w Jersey. Ja jestem czarnym facetem urodzonym na Hawajach. On jest ikoną rock’n’rolla, ja nie jestem aż taki cool. Ale nasze ścieżki życiowe wskazują na to, że obaj mamy za sobą podobną podróż.

(Opowiada Barack Obama w materiale wideo promującym serię podcastów.)

„Renegades: Born in the USA” liczyć ma osiem odcinków. Dwa pierwsze są już dostępne w Spotify za darmo.

Seria podcastów Springsteena i Obamy została wyprodukowana przez studio Higher Ground Productions, założone przez byłego prezydenta USA oraz jego żonę, Michelle Obamę.

Ich pierwszą wspólną produkcją był świetny film dokumentalny, który miał premierę w serwisie Netflix – „Amerykańska fabryka”. Na wrzesień 2021 roku zaplanowany jest pierwszy fabularny film Higher Ground Productions – „Worth” z Michaelem Keatonem w roli głównej.

Bruce Springsteen z kolei wydał niedawno swój nowy, dwudziesty (!) album zatytułowany „Letter to You”.

„Renegades: Born in the USA”, to kolejny krok Spotify w tworzeniu angażujących treści.

W zeszłym roku szerokim echem w mediach odbiła się nowo zawiązana współpraca serwisu z Joe Roganem. Kontrakt wart 100 mln dol. zakładał całkowite przenosiny Rogana z platformy YouTube do Spotify na wyłączność.

Zdjęcie główne: Spotify

Teksty, które musisz przeczytać:

Spotify pozwoli artystom wybierać, czego powinni słuchać ich fani. Serwis zapowiedział pakiet nowych funkcji dla muzyków

W poniedziałek wieczór odbyło się wielkie wydarzenie dla branży streamingu muzyki pod nazwą Spotify Stream On. W jego trakcie firma ogłosiła szereg nowych usprawnień oraz funkcji dla użytkowników, artystów i wytwórni płytowych. Dzięki testowanemu właśnie Discovery Mode artyści będą mogli wybierać, które piosenki będą polecane słuchaczom.

News/Muzyka 22.02.2021

Dołącz do dyskusji (1)

2 odpowiedzi na “Crossover na miarę Marvela. Barack Obama i Bruce Springsteen startują z podcastem na Spotify”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...