Youtuber, którego TVP przemaglowała w „Motel Polska”, odpowiedział. Zaorane

News/YouTube 21.02.2021
Youtuber, którego TVP przemaglowała w „Motel Polska”, odpowiedział. Zaorane

Youtuber, którego TVP przemaglowała w „Motel Polska”, odpowiedział. Zaorane

Program „Motel Polska” emitowany na antenie TVP1 oraz za pomocą platformy TVP VOD nie przestaje budzić nowych kontrowersji. Najnowsze dotyczą wykorzystania fragmentów krytycznego filmiku nagranego przez popularnego youtubera. Dominik Bos nie pozostawił całej sytuacji bez komentarza i nagrał następne wideo.

„Motel Polska” to produkcja typu reality show, w której grupa (pozornie) przypadkowych osób komentuje bieżące wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne. Program powstał na bazie brytyjskiego „Gogglebox”, ale w wykonaniu Telewizji Polskiej skręcił mocno w stronę pochwalnej propagandówki. Spotkało się to z mocną krytyką również na łamach Rozrywka.Blog, ale „Motel Polska” najwyraźniej cieszy się na tyle dużą popularnością, by TVP wciąż chciało produkować kolejne odcinki.

W najnowszym epizodzie (spośród tych opublikowanych na TVP VOD) publiczny nadawca postanowił zresztą odpowiedzieć w dosyć wyraźny sposób na negatywne opinie pojawiające się o programie w mediach i internecie. Twórcy „Motelu Polska” wykorzystali do tego fragmenty materiału „Faktów” TVN-u oraz filmu znanego youtubera, Dominika Bosa. W jaki sposób? Zgodny z ogólnym stylem show, czyli po prostu pokazali je swoim uczestnikom. A ci postanowili m.in. zrobić sobie bekę z wyglądu i profesjonalizmu vlogera.

Dominik Bos nie pozostał dłużny TVP i bardzo szybko nagrał filmik, w którym zarzucił stacji szczyt hipokryzji.

W swoim wideo polski youtuber nie ukrywa rozbawienia faktem, że Telewizja Polska zdecydowała się poświęcić mu około 5 minut czasu antenowego, tylko dlatego, że pozwolił sobie na krytykę „Motelu Polska”. Bos wspomina też przy tej okazji o tzw. „efekcie Streisand”, który polega na zwiększenia zainteresowania błahą informacją w internecie poprzez próby jej cenzurowania. W taki sposób nadaje się jej bowiem nowego znaczenia i zachęca kolejnych internautów do rozpowszechniania zdjęcia, nagrania czy cytatu, który chciało się ukryć.

Zdecydowaną większość trwającego ponad 20 minut materiału vloger poświęca z kolei na dokładne analizowanie fragmentów programu TVP poświęconych jego osobie. Odnosi się m.in. do niemerytorycznej warstwy całego odcinka, przy okazji zarzucając telewizji i gościom zaproszonym do studia hipokryzję.

Motel Polska” jest dostępny online na platformie TVP VOD.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (16)

16 odpowiedzi na “Youtuber, którego TVP przemaglowała w „Motel Polska”, odpowiedział. Zaorane”

  1. Pojąć nie potrafię, jak osoby występujące w tej reżimowej gadzinówce są w stanie później spojrzeć na siebie w lustrze.

  2. “Spotkało się to z mocną krytyką również na łamach Rozrywka.Blog, ale „Motel Polska” najwyraźniej cieszy się na tyle dużą popularnością, by TVP wciąż chciało produkować kolejne odcinki”.
    Kurski po to dostaje miliardy z budżetu na propagandę, żeby nie musiał się interesować oglądalnością. Wystarczy, że jacyś wyborcy ten program oglądają. A wyborca do wyborcy i zbierze się odpowiednio duży elektorat głosujący na ZP.

  3. Bos ma oczywiście rację i znokautował w zasadzie swoją odpowiedzią Burdel Motel Polska, co jest w sumie poniżające dla zespołu ludzi zajmujących się tym programem. Bo on jest sam.

    “Efekt Streisand” też zagrał na jego korzyść.. Jest niestety też druga strona medalu. Duża część targetu Motelu nigdy nie usłyszy jego odpowiedzi szczelnie zamknięta w swoich bańkach informacyjnych. Więc co poszło w programie to poszło, do kogo miało trafić trafiło… Wnioski ze zmanipulowanego materiału pozostaną u tej grupy odbiorców nienaruszone jakimkolwiek zwątpieniem w jego rzetelność.

  4. Po pierwsze Dominik nigdy nie był vlogerem, więc nie rozumiem dlaczego go tak nazywacie, a po drugie nie ważne co Motel Polska zrobi, oni już nie mają szans na poprawienie swojej sytuacji. Dominik ich zbyt pięknie wyjaśnił, aby wyszli z tego cało.

  5. On samego początku było wiadomo że wystąpią tam rodziny/politycy PIS. Zakłamane gnidy.. Po znajomości, powiedzą co Kurski wymaga.. stfu szuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...