Disney: Moc jest kobietą. Fani: szkoda, że zapomnieliście o tym, gdy wywalaliście aktorkę za wpis na Twitterze

Artykuł/Trendy 18.02.2021
Disney: Moc jest kobietą. Fani: szkoda, że zapomnieliście o tym, gdy wywalaliście aktorkę za wpis na Twitterze

Disney: Moc jest kobietą. Fani: szkoda, że zapomnieliście o tym, gdy wywalaliście aktorkę za wpis na Twitterze

Szefowa Lucasfilm wystąpiła w niedługim materiale wideo, w którym zaprezentowała trzy kobiety nagrodzone Nagrodą Naukową i Techniczną Akademii Filmowej. Wideo spotkało się jednak z niezbyt ciepłym przyjęciem ze strony oglądających.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Wideo z Kathleen Kennedy, zamieszczone na kanale YouTube Amerykańskiej Akademii Filmowej, choć miało za cel afirmację i celebrację kobiet pracujących w branży filmowej, przyniosło inne owoce.

W klipie po raz pierwszy widzowie mogli obejrzeć szefową Lucasfilm od momentu zwolnienia z serialu „The MandalorianGiny Carano, która wcielała się w nim w Carę Dune. Gwoli przypomnienia, Carano została zwolniona za swoje posty w social mediach w których porównała dzisiejszą nienawiść do osób za poglądy polityczne (w domyśle nie skrajnie lewicowe) do prześladowania Żydów podczas Holocaustu.

Wpisy Carano może nie były do końca dobrze przemyślane i w ogóle potrzebne w przestrzeni publicznej, ale fakt jest taki, że wyrzucanie ludzi z pracy za posty na Twitterze, to dość dziwny proceder.

Co więcej, Carano dowiedziała się o swoim zwolnieniu z social mediów, co tylko potęguje zły smak wokół tej sytuacji. Dowiadujemy się też, że razem z jej zwolnieniem, postać Cary Dune całkowicie zniknie z trzeciego sezonu „The Mandalorian”. Można sobie wyobrazić sytuację, w której bohaterowie nie wspomną o niej ani słowem.

Nie pomaga też to, że parę lat temu grający główną rolę w „The Mandalorian” Pedro Pascal również zamieścił podobnie brzmiący wpis w social mediach, tyle że skierowany do odmiennego obozu politycznego, i uszło mu to płazem.

Zdjęcie wpisu Pedro Pascala z Twittera

Fani Star Wars i  rzucili się więc na Lucasfilm i Kennedy z pretensjami o podwójne standardy i twierdzenie, że „Moc jest kobietą”, ale tylko jeśli ta działa zgodnie z konkretną linią polityczną.

kathleen kennedy komentarz youtube

kathleen kennedy komentarz youtube

kathleen kennedy komentarz youtube

Komentarz na YT pod wideo Kathleen Kennedy

Sytuacja może być poważniejsza niż się wydaje. Zwolnienie Carano może się odbić czkawką Disneyowi, bowiem niemała grupa ludzi zdecydowała się anulować swoje subskrypcje w Disney+. Może się więc okazać, że niedługo po tym jak Disney świętował 90 mln abonentów, firmie przyjdzie się zmierzyć z niemałym exodusem użytkowników.

Oburzenie na Kathleen Kennedy jest na tyle duże, że wystarczyło iż pojawiła się w krótkim wideo na kanale Oscarów w serwisie YouTube, zapowiadając tegoroczne laureatki Nagrody Naukowej i Technicznej, by zebrać masę nieprzychylnych komentarzy, a także uzyskać niemal rekordową proporcję „podoba mi się” względem „nie podoba mi się”. Dokładnie cyfry te wynosiły 10 tys. na minus versus 100 na plus.

Wideo miało premierę raptem dwa dni temu (16 lutego 2021). Disney i Oscary połączyły więc siły i w chwili obecnej komentarze pod materiałem zostały wyłączone, a oceny filmu ukryte.

Kathleen Kennedy YouTube komentarze wylaczone

YouTube to oczywiście prywatna firma, więc może sobie ustalać reguły gry jak chce, ale tego typu wyjście z sytuacji wcale nie ratuje wizerunkowo Kennedy, ani też nie pomaga samym Oscarom, które zdecydowały się na taki ruch.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (23)

28 odpowiedzi na “Disney: Moc jest kobietą. Fani: szkoda, że zapomnieliście o tym, gdy wywalaliście aktorkę za wpis na Twitterze”

 1. YouTube to oczywiście prywatna firma, więc może sobie ustalać reguły gry jak chce

  A co ma Youtube do tego? To kanał ustala czy są włączone komentarze i oceny.

 2. Nie wyrzucili jej z pracy, a po prostu nie odnowili kontraktu, który wygasł po drugim sezonie Mando. Sprawdzajcie fakty najpierw.

  • E tam, nie kombinuj.

   Carano nie tylko miała zostać, ale trwały negocjacje na temat jej własnego spin-offu zaproponowanego wcześniej przez Disneya – “Rangers of the New Republic”.

   Sam sprawdź fakty najpierw.

  • Generalnie nie była też przesadnie lubiana przez fanów – bo to marna aktorka po prostu. Kurde sami fani – pewnie ci sami :D – domagali się żeby ją wymienić po 1 sezonie. A teraz nagle łoohoo…
   To są fani czy takie chorągiewki na wietrze?

   • Dokładnie. I ja również uważam, że marna z jej aktorka i nadal nie popieram decyzji Disneya.

    Chodzi o okoliczności i powody wyrzucenia. Wiatr i chorągiewki nie mają nic do rzeczy.

  • Czyli nieprzedłużanie kontraktu z kimś, z kim się planowało zrobić odrębny serial (z tego co wiem były plany spin-offu z Carą Dune) to nie jest wyrzucenie z pracy? Nie było też podstaw, by usuwać Carę Dune z trzeciego sezonu Mandalorian. Jeśli celowe nieprzedłużenie z kimś kontraktu nie jest wyrzuceniem z pracy, to nie wiem co jest.

 3. Cyt: “YouTube to oczywiście prywatna firma, więc może sobie ustalać reguły gry jak chce”. O czym wy mówicie? YouTube jak każda firma musi się podporządkować do praw, wolnosci i konstytucji państwa w którym świadczy uslugi. Każda firma która nie przestrzega reguł musi zostać zbanowana i wyrzucona.

  • No więc jeśli np. prawo w Polsce pozwala drukarzowi na odmowę świadczenia usług dla osób LGBT to pozwala też youtubowi czy facebookowi na nie obsługiwanie prawactwa.

   • Nie zgadzam się. Drukarzy jest w Polsce setki i osoba LGBT może sobie pójść gdzie indziej. Serwisów o zasięgu youtuba jest bardzo mało i generalnie wszystkie są pro lewicowe. Dlatego nie powinien YouTube odmawiać jak to nazwałeś “obsługi prawactwa “

 4. Disney: “Zależy nam na silnych kobietach, które mają swoje zdanie.”
  Gina Carano: Ma swoje zdanie
  Disney: “Zwolnić ją”

  haha…

  • Byłem na streamie ME gdy YellowFlash wrzucił linka do tego video. W życiu nie widziałem takiego czegoś. W ciągu 20 min ponad 5k down. I te komentarze. Epickie.

 5. “Wpisy Carano może nie były do końca dobrze przemyślane i w ogóle potrzebne w przestrzeni publicznej, ale fakt jest taki, że wyrzucanie ludzi z pracy za posty na Twitterze, to dość dziwny proceder.”
  Spoko, czyli np. jakby jakiś wiceminister czy prezenter telewizyjny porównał bycie katolikiem do pedofilii w jakiejś wymyślnej przenośni albo porównał się za sprawą hejtu do ofiary że Smoleńska to wszyscy, którzy mówią o dziwnym procederze będą go bronić? To przecież tylko wpis na Twitterze.

  • Tylko po co od razu zrzucasz bombę pedofilską na cały temat skoro tweety Carano nie były drastyczne i dokładnie o ich treść chodzi?

   Osobiście bardzo nie lubię przywoływania holokaustu w dyskusji publicznej lub przyrównywania jakiejś grupy do faszystów. Ale jeśli treść jej konkretnego tweeta mówi o tym, że do brutalnych wydarzeń doprowadziło wcześniejsze skłócenie ludzi ze sobą.. I pisze o tym, żebyśmy nie dali się skłócić… To chyba jest różnica, nie?

   Ponadto sam masz powyżej w artykule podobny tweet samego Mandaloriana z tym samym porównaniem, ale skierowany do kogo innego. Serio uważasz, że taki podwójny standard jest ok?

   • Różnica między Pascalem, a Carano jest taka, że Carano odwalała już nie raz i nie dwa takie rzeczy. Wielokrotnie prowokowała ludzi, naśmiewała się z transseksualistów. Dlatego traktowanie tego na równi jest śmieszne. To tak, jakby mówić o podwójnych standardach, gdy dobry pracownik, który nie sprawia problemów coś odwalił, kiedy inny, który dostał już kilka szans po raz kolejny zrobił coś, co stawia firmę, której jest twarzą w złym świetle.
    I porównanie do holokaustu jest porównaniem do holokaustu, w jakiekolwiek słowa byś tego nie ubrał.
    A temat “bomby”, jaką jest niby rzucenie pedofilii, kiedy na szali jest coś podobnego z holokaustem… X D głupszego zarzutu nie widziałem, ale cieszę się, że tak wybrzmiał, że czujesz oburzenie, bo to samo czuję ja, kiedy ktoś porównuje się do członków mojej rodziny :)

    • Za szybko się ucieszyłeś – nie czuję żadnego oburzenia, wyrażam jedynie moją opinię. Oburzonych o wszystko mamy zdecydowany nadstan w publicznej dyskusji. Nie mam żadnego problemu z tym, że masz własne zdanie i własny punkt widzenia.

     Bardzo dobrze porównałeś to do dwóch pracowników firmy. Carano za to co rzekomo “odwalała” wg. Ciebie wcześniej nie tylko nie dostała żadnej wcześniejszej reprymendy, ale zaproponowano jej spin-off Mandaloriana z nią w jednej z głównych ról. A o samym zwolnieniu dowiedziała się z twittera. Jak na tak dużą firmę ekstremalnie nieprofesjonalnie.

     W porównaniu do holokaustu liczy się też kontekst wypowiedzi. Twój przykład z pedofilią pasuje do tematu jak pięść do nosa, ale dobra jak już koniecznie musisz się tego trzymać… Powiedzieć, że “księża to pedofile” lub “wśród księży są pedofile” to dwie odmienne sprawy i inny jest kontekst.

     Napisać “jestem traktowana jak żydówka w trakcie holokaustu”, a “skłócanie ludzi ze sobą i piętnowanie jednej grupy doprowadza do sytuacji jak holokaust” to też dwie odmienne sprawy i trzeba mocno chcieć tego nie widzieć, żeby nie widzieć…

     Nikt nie porównywał się do członków Twojej rodziny – niezależnie od tego czy twierdzisz, że masz w niej żydów czy nazistów, bo obydwie grupy by pasowały skoro już tak bardzo naciągasz. Carano nie porównała się w wypowiedzi do żadnej z nich.

 6. Przykre jest że pod pozorem walki z rasizmem, czy innymi podobnymi zjawiskami narasta ograniczenia wolności słowa, a za poglądy niezgodne z wymaganymi można wylecieć z pracy.

 7. “potrzebujemy silnych i niezależnych kobiet”
  Widać nie bardzo, raczej lojalnych “żołnierek” niosących kaganek jedynych słusznych poglądów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...