Bortniczuk obwinia Netfliksa o lewicowe poglądy młodych Polaków. „Znalazłem tam kategorię «filmy o lesbijkach»”

News/Media 16.02.2021
Bortniczuk obwinia Netfliksa o lewicowe poglądy młodych Polaków. „Znalazłem tam kategorię «filmy o lesbijkach»”

Bortniczuk obwinia Netfliksa o lewicowe poglądy młodych Polaków. „Znalazłem tam kategorię «filmy o lesbijkach»”

We wczorajszej „Debacie dnia” poseł Kamil Bortniczuk znalazł odpowiedź na pytanie, dlaczego coraz więcej młodych Polaków identyfikuje się z lewicowymi poglądami. Powodem takiego stanu rzeczy ma być Netflix, na którym można znaleźć kategorię „filmy o lesbijkach”.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Gośćmi we wczorajszym wydaniu programu „Debata dnia” byli m.in. Kamil Bortniczuk ze Zjednoczonej Prawicy i Tomasz Trela z Lewicy. Agnieszka Gozdyra wypytała ich najpierw o kłopoty w Porozumieniu i transfery do ruchu Szymona Hołowni, a potem przeszła do tematu niedawnego sondażu CBOS. Według wyników badań opinii w 2020 roku wzrósł odsetek młodych ludzi o poglądach lewicowych. Po raz pierwszy od 20 lat lewicowe sympatie w tej grupie wiekowej przewyższały prawicowe.

Tym samym pojawiło się pytanie o to, co stoi za taką zmianą ideologiczną wśród młodych Polaków.

Poseł Bortniczuk znalazł interesującą odpowiedź. Według niego winę za taki stan rzeczy ponosi… Netflix.

Co do zasady, młodzież zawsze miała tendencję do tego, żeby kierować się ku skrajności. Ale rzeczywiście, mamy do czynienia z pewną rewolucją, także jeśli chodzi o media, popkulturę. Lewica nas w tym najzwyczajniej w świecie wyprzedziła. Może to jest kwestia tego, że my w ciągu czterech lat byliśmy zajęci rządzeniem i nie zajmujemy się wpływaniem na poglądy młodych ludzi przez takie kanały jak YouTube, Netflix, który jest wyraźnie lewicowy i w tych produkcjach różnego rodzaju lewicowe treści przemyca w taki sposób, że formuje młodych ludzi — stwierdził Bortniczuk.

Poseł Zjednoczonej Prawicy uważa, że osoby zarządzające Netfliksem umiejętnie przemycają swoje poglądy do kolejnych produkcji. Chodziło oczywiście o poglądy progresywne, „tożsame z lewicowością tak rozumianą na Zachodzie”. Dowodem tego mają być szokujące kategorie na platformie:

(…) ostatnio przeglądając Netfliksa znalazłem tam kategorię „filmy o lesbijkach” na przykład. No wie pani, kiedyś tego nie było.

Ta opinia wywołała uśmiechy na twarzach zarówno politycznego oponenta Bortniczuka, jak i samej prowadzącej. Trela odpowiedział więc w nieco ironicznym stylu, o czym możecie przekonać się z filmiku zamieszczonego w jego mediach społecznościowych:

Nie jest to pierwszy raz, kiedy prawa strona naszej sceny politycznej oskarża Netfliksa o promowanie lewicowego światopoglądu.

W lipcu zeszłego roku w podobnym tonie wypowiadał się Patryk Jaki. Jeśli jednak konserwatyści z naszego kraju zechcą walczyć z platformami streamingowymi, tak jak Albiclą z mediami społecznościowymi, to włodarze Netfliksa, HBO i (oby wkrótce) Disneya mogą spać spokojnie.

Dołącz do dyskusji (12)

46 odpowiedzi na “Bortniczuk obwinia Netfliksa o lewicowe poglądy młodych Polaków. „Znalazłem tam kategorię «filmy o lesbijkach»””

 1. Bortniczuk nie jest pierwszy, wcześniej abp Gądecki twierdził, że ““dzisiaj, w dobie drugiej rewolucji komunikacyjnej, niemalże każdy serial dla młodzieży na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu, hedonizmu i rozwiązłości”. Najwidoczniej Bortniczuk tak długo szukał, że aż tam znalazł kategorię “film o lesbijkach”. Trochę jak Kanthak, który szukał sklepu mięsnego i przez to trafił do gejowskiej dzielnicy. Tak naprawdę z wypowiedzi Bortniczuka więcej można się dowiedzieć o jego fantazjach i paranojach niż o przyczynach, dlaczego młodzież kieruje się w lewą stronę.Bo bardziej za to odpowiada Bortniczuk niż Netflix. Pytanie tylko, czy on sobie z tego zdaje sprawę.

 2. Bortniczuk ma rację.

  U mnie pod Żabką przesiadują takie chłopaki młode ok.17 lat.

  Zawsze normalni, ale ostatnio idę w poniedziałek – wszyscy się całują. Pytam co z nimi, a oni że Netflixa oglądali.
  Idę we wtorek – wszyscy w bluzach “Śmierć wrogom ojczyzny”. Ponoć Wiadomości TVP razem obejrzeli.
  Środa – a oni wszyscy czarni nagle. Jay Z wydał chyba nową płytę.

  Boję się. Na weekend planują wszystkie sezony “The Walking Dead” obejrzeć.

 3. Nie tylko Netflix. Większość internetu i cały VOD to tuba propagandowa lewicy.
  Na każdym kroku osoby o konserwatywnych poglądach próbuje się ośmieszać albo zakrzyczeć, a młodzież łatwo ulega wpływom.

  • Osoby o konserwatywnych poglądach ośmieszają się same.
   Wystarczy, że otworzą usta i okaże się, że są walniętymi maniakami seksualnymi, których kręci torturowanie kobiet w ciąży, albo jak się nie jest hetero, to ma się robić wypad z kraju, bo jako członek gorszej rasy nigdy nie będzie się w pełni obywatelem.
   Uwielbienie do pedofilnego Kościoła też jest bardzo widoczne.
   Jak również do złodziejstwa, korupcji i prywaty okazywanej przez obecny rząd :D .

 4. A bortniczuk to taki prawiczek czy co że życia niby nie zna? A o gejach i lesbijkach nigdy nie slyszal? To i filmy tez takie sa. Skad ten pan? Kosmos? A nie…on z POLSKI. no ja no ja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...