TVP wykonało przeszczep twarzy dziennikarzowi, bo nie zgodził się na udzielenie komentarza

News/TV 15.02.2021
TVP wykonało przeszczep twarzy dziennikarzowi, bo nie zgodził się na udzielenie komentarza

TVP wykonało przeszczep twarzy dziennikarzowi, bo nie zgodził się na udzielenie komentarza

Telewizja Polska kiepsko znosi odmowę. Przekonał się o tym Tomasz Surdel, który zauważył, iż jego nazwisko pojawiło się bez jego zgody w audycji o Wenezueli na antenie TVP Info i to przy materiale pobranym przez autorów programu prosto z YouTube’a.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Tomasz Surdel jest korespondentem Gazety Wyborczej z Wenezueli i nic dziwnego, że to właśnie do niego zwrócono się z prośbą o komentarz ws. wsparcia, jakie Caritas udziela temu południowoamerykańskiemu państwu. Dziennikarz uznał, iż pomimo tego, że przeświecał temu szczytny cel, to nie komentarza udzieli, bo miał on zostać wykorzystany w TVP.

Tomasz Surdel kontra TVP

Dziennikarz nie chciał swoją twarzą markować audycji w skompromitowanej i zawłaszczonej przez rząd stacji, ale jakiś czas później ze zdumieniem odkrył, że i tak w rzeczonej audycji „wystąpił”. Okazało się, że autorom audycji na temat Wenezueli i powiązanego z kościołem Caritasu (który TVP silnie promuje, byle tylko odwrócić uwagę WOŚP-u), odmowa udzielenia komentarza wcale nie przeszkodziła powołać się na tegoż niedoszłego komentatora.

Okazało się, że autorzy audycji przygotowanej na zlecenie Telewizji Polskiej, z racji tego, iż najwyraźniej nie dysponowali najwyraźniej samodzielnie zarejestrowanym materiałem, postanowili pobrać wideo z YouTube’a z kanału BezPlanu prowadzonego przez Bartka Czukiewskiego. Jakby tego było mało, to… podpisali nazwiskiem Tomasza Surdela. Obaj panowie nie wyrazili na to zgody.

TVP zdążyło już przeprosić Tomasza Surdela i Bartka Czukiewskiego za zaistaniałą sytuację.

Podczas gdy Tomasz Surdel głośno się zastanawiał nad tym, jakie kroki prawne podjąć w tej sprawie, w serwisie Twitter na profilu ReligiaTVP pojawiła się informacja kierowana do wszystkich zainteresowanych nią osób. Autorzy komunikatu przeprosili w imieniu Telewizji Polskiej panów Tomasza Surdela i Bartka Czukiewskiego „za niewłaściwe wykorzystanie materiału” oraz „błędne podanie danych związanych z pomocą dla uchodźców z Wenezueli”.

Oprócz tego w komunikacie z przeprosinami pojawiła się informacja, że rzeczony materiał „nie został umieszczony na #TVPVOD” i obecnie „trwają pracę nad jego poprawą”, a redakcja katolicka TVP „dołoży wszelkich starań, aby unikać takich sytuacji”. Takie publiczne przyznanie do błędu oczywiście się chwali, aczkolwiek szkoda, że te 143 sasiny tj. dwa miliardy złotych, jakie media publiczne otrzymują rok w rok z naszych podatków (i to obok wpływów wpływów z abonamentu) to za mało, by tego typu oraz wpadek oraz innych błędów uniknąć.

Teksty, które musisz przeczytać:

Wysyp nowych seriali na wiosnę. 9 premier marca, o których będzie głośno

Marzec to czas odpalania wiosennych ramówek, które niosą ze sobą wiele serialowych nowości. Przygotowaliśmy więc listę premier nie tylko z platform streamingowych, ale także z tradycyjnej telewizji. W tym miesiącu będziemy mogli obejrzeć m.in. nowy serial twórców “Domu z papieru”, obiecujący polski kryminał i historię miłosną, która narodziła się w czarnobylskiej elektrowni. 

Top/Seriale 02.03.2021

Dołącz do dyskusji (46)

294 odpowiedzi na “TVP wykonało przeszczep twarzy dziennikarzowi, bo nie zgodził się na udzielenie komentarza”

  • Przeprosin na antenie TVP1 nie doczeka się nigdy.
   A ja uważam że jak zrobili wałek na antenie to przeprosiny też powinny być na antenie tzn. w tym samym medium w którym oszukali, aby dotrzeć do tych samych odbiorców.

  • Przeprosin na antenie TVP1 nie doczeka się nigdy.
   A ja uważam że jak zrobili wałek na antenie to przeprosiny też powinny być na antenie tzn. w tym samym medium w którym oszukali, aby dotrzeć do tych samych odbiorców.

    • Z wyrokiem też. Widzieliście przeprosiny dla komornika na TVP.info?
     Nie widzieliście? No właśnie.
     “Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie”

    • Nie rozumiem aluzji z belką w oku ? Czy Ty mnie znasz, że wiesz co ja oglądam i na jakiej antenie?

     Stwierdziłem tylko że sprostowanie powinno być w tym samym medium w którym doszło do manipulacji, oraz, że dobrowolnie TVP tego nie zrobi.

     Jeżeli gdzieś pod tym artykułem odniosłem się do innych mediów to wskaż mi to miejsce.
     Pozdrawiam.

 1. Przepraszają, bo to ich nic nie kosztuje. Materiał zrobiony, zapłacony. TVP będzie tak robić nagminnie o ile już tak nie robi. Najpierw wyemitują jak swoje, a jeśli ktoś się zorientuje to przeproszą i uderza się w pierś. Ot taktyka.

  • Ta jasne. Zmień info bo to przez po zaczęły się problemy i za ich panowania pełno ludzi popełniało samobójstwa. Ale tak to jest jak się słucha wszystkich na około i nie ma własnego myślenia.

   • Ale bzdury piszesz. Jakie jeszcze bzdurne winy przypiszesz PO ? Serio, no bez jaj. Samobójstwa były, są i będą. A ty myślisz że PIS jest taki święty, czysty i uczciwy ? Niestety ale PIS jest jeszcze gorszy jak PO. PIS obiecał że będzie lepszy, słowo “Obiecał” jest tu kluczem. Bo obietnica to kłamstwo zapakowane w ładne opakowanie, ale polscy “pelikanie” odbierają to jako coś dobrego i w efekcie mamy rządy komuno-faszystów. Ludzie zakodujcie to sobie w głowach na zawsze, słowa Obietnica i pochodne równa się kłamstwo, pamiętajcie o tym. Rządy PO były kiepskie, ale rządy PIS przebiły już dno. Dziwię się jak ludzie to mogą znosić ? I ile jeszcze będziemy znosić rządy starych dziadów ? Jedno jest pewne, rządy PISu się kiedyś skończą, ale jak się skończą to z Polski nie będzie co zbierać i demokrację, wolność trzeba będzie budować na nowo.

    • PO kiepskie, PiS jeszcze gorsze, choć nie wiem dlaczego, bo przed pandemią wszystkim za wyjątkiem złodziei żyło się lepiej żeby nie powiedzieć bardzo dobrze. Więc, kto jest według ciebie dobry do rządzenia? Lewica? A może Konfederacja z oszolomem Korwinem na czele?

     • Jeżeli chodzi o złodziei to oni byli, są i będą. Złodziejstwa jeszcze nikt nie zwalczył i nigdy nie będzie zwalczone.
      Nie wiesz dlaczego PiS jest gorsze od PO ? No to gratuluję klapek na oczach. Cytat “Wszystkim za wyjątkiem złodziei żyło się lepiej żeby nie powiedzieć bardzo dobrze”. A jakich to “Wszystkich” masz na myśli ? A może takich ludzi którzy zarabiają dużo i jeszcze dostają 500 plus, które dzieciom dają jako kieszonkowe, takim ludziom to naprawdę żyje się dobrze. A co z tymi uczciwymi ludźmi, którzy pracują i od państwa nic dostają ? Odpowiedź jest prosta, ich poziom życia stoi w miejscu bo każdą coroczną podwyżkę pensji od państwa oddają na wyższe rachunki, podatki i drożejące towary. Efekt jest taki że pensję mamy taką samą jak przed podwyżką, a podwyżka pensji jest tylko na papierze.
      A kto jest w Polsce dobry do rządzenia ? Odpowiedź jest prosta, Nikt.

     • Napisałeś “Jeżeli chodzi o złodziei to oni byli, są i będą. Złodziejstwa jeszcze nikt nie zwalczył i nigdy nie będzie zwalczone.”
      Oczywiście, ale to nie oznacza, że dobry rzad nie powinien z tym złodziejstwem walczyć i ukrócać je na tyle na ile jest możliwe. Jeżeli pozwolimy rozpanoszyć się złodziejstwu i korupcji to normalni uczciwi ludzie na których ponoć Ci zależy i do których się ponoć zaliczasz staną się bidusami pracującymi za przysłowiową miskę ryżu na coraz bardziej bogacących się złodziei.

     • Rząd nie walczy z złodziejami ci złodzieje są im na rękę bo dzięki nim mogą okradać państwo jak się da.

     • Napisałeś “Rząd nie walczy z złodziejami ci złodzieje są im na rękę bo dzięki nim mogą okradać państwo jak się da.”
      Owszem walczy. Baronów paliwowych już nie ma, wyłudzaczy podatku zminimalizowano, a zebrane od nich podatki zostały przeznaczone na 500+ i nie pojechały do rajów podatkowych.

      To co piszesz to kompletne bzdury bez pokrycia i odniesienia do faktów.

     • Nadal nie wyjaśniłeś dlaczego PIS jest gorsze od PO? Z tego co napisałeś można jedynie wywnioskować, że za PIS lepiej żyje się bogatym rodzinom z dziećmi, a tym uczciwym poziom życia stoi w miejscu. Nawet gdyby tak było (a nie jest) to i tak za PIS jest lepiej, bo przynajmniej bogatym rodzinom z dziećmi żyje się lepiej, a przecież biedne rodziny też mają dzieci, więc wniosek z tego że im tez żyje się lepiej. Średnio zamożne rodziny również mają dzieci, więc im też żyje się lepiej. Czyli większości społeczeństwa żyje się lepiej, bo większość ma dzieci. To jest Twoja własna opinia, a ja napisałem jedynie płynące z niej wnioski! Więc kto ma klapki na oczach?

      Po pierwsze prawdopodobnie nic nie stoi na przeszkodzie żebyś miał dzieci skoro tak zazdrościsz rodzicom 500+ i żeby żyło się Tobie lepiej. Ja nie zazdroszczę nikomu 500+, bo wychowanie dzieci jest niezwykle trudne i znacznie więcej kosztuje niż te 500 zł/mies. Osobiście też uczciwie pracuje, nie pobieram 500+ a mimo to żyje mi się lepiej niż za rządów PO/PSL. Gdybyś pomyślał logicznie to byś zauważył, że nawet takie 500+ przyczynia się do zwiększonego popytu na wszelkiego rodzaju towary i usługi, a co za tym idzie wszystkie branże gospodarki mogą liczyć na większe obroty i zyski. Ponadto, to PIS podnosi pensje minimalne, obniżył wiek emerytalny czy znacznie rewaloryzuje emerytury czego nie robiło PO/PSL. Za PO/PSL jak pisałem bogacili się złodzieje i elity, którzy oszukując państwo na podatkach wyprowadzali pieniądze do zagranicznych rajów podatkowych czy na wakacje na Malediwach itp. Dzisiaj te pieniądze praktycznie w całości zostają w kraju, chociażby w postaci 500+ z których korzystają wszyscy nie tylko jego beneficjenci. Jeżeli z tego nie korzystasz, to znaczy że Twój pracodawca cię oszukuje.

      Co do rządzenia w Polsce, to ktoś musi rządzić i wybór mamy taki a nie inny, więc albo będzie rządziło PIS albo PO lub mutacja PO w postaci partii Hołowni. Innej możliwości nie ma, więc czy się to komuś podoba czy nie wybór zawsze będzie pomiędzy lewicą a prawicą. Pisanie “nikt” jest dziecinne, nie realne i nie poważne. Pozdrawiam

     • Cytat. “Nadal nie wyjaśniłeś dlaczego PIS jest gorsze od PO?

      Wiesz co, ja żyłem w czasach komunizmu lub jak to woli PRL-u. I dobrze pamiętam tamte rządy. Teraz PiS robi to samo tylko z tą różnicą że jeszcze nie zabija ludzi.

     • Cytat “Wiesz co, ja żyłem w czasach komunizmu lub jak to woli PRL-u. I dobrze pamiętam tamte rządy. Teraz PiS robi to samo tylko z tą różnicą że
      jeszcze nie zabija ludzi.”
      Ja też żyłem w czasach komuny czy PRL-u i dobrze je pamiętam. Wtedy rząd szkalował ludzi, zamykał w więzieniach a nawet zabijał, nie wolno było wyjechać z kraju, a z towaru na półkach był tylko ocet i wódka po godz.14:00. Jedzenie i paliwo było na kartki, a na samochody kolejka nawet kilkanaście lat. Panowała ogólna bieda i dobrze się żyło tylko komunistom z czerwoną legitymacją. Dzisiaj NIC takiego nie ma miejsca! Więc przestań bzdury pisać, że dzisiaj jest tak samo! Takie bajki to możesz wnukom wciskać i straszyć na dobranoc, ale nie wiem czy ich rodzice ci na to pozwolą.

     • Cytat “Wiesz co, ja żyłem w czasach komunizmu lub jak to woli PRL-u. I dobrze pamiętam tamte rządy. Teraz PiS robi to samo tylko z tą różnicą że
      jeszcze nie zabija ludzi.”
      Ja też żyłem w czasach komuny czy PRL-u i dobrze je pamiętam. Wtedy rząd szkalował ludzi, zamykał w więzieniach a nawet zabijał, nie wolno było wyjechać z kraju, a z towaru na półkach był tylko ocet i wódka po godz.14:00. Jedzenie i paliwo było na kartki, a na samochody kolejka nawet kilkanaście lat. Panowała ogólna bieda i dobrze się żyło tylko komunistom z czerwoną legitymacją. Dzisiaj NIC takiego nie ma miejsca! Więc przestań bzdury pisać, że dzisiaj jest tak samo! Takie bajki to możesz wnukom wciskać i straszyć na dobranoc, ale nie wiem czy ich rodzice ci na to pozwolą.
      A co do zabijania, to właśnie PO wydało oświadczenie, że ich partia jest za zabijaniem nienarodzonych dzieci do 3 miesiąca ciąży na życzenie. Tego nawet za PRL-u nie było!

     • Wybacz że nie sprecyzowałem, ale PiS rządzi tak samo jak za komuny i to z domieszką faszyzmu i ksenofobi. Dzieli ludzi na lepszych (ci co są za PiSem) i gorszych (cała reszta). Jedyna różnica jest taka że towary są w sklepach, można wyjechać gdzie się chce i ludzi nie zabijają. Natomiast ludzi szkalują, każdy protest rozbijają i za pierdoły dają mandaty lub zamykają do aresztu. Zwykli ludzie nie mogą się gromadzić, ale rząd PiSu może się bezkarnie gromadzić na wawelu, na miesięcznicach, u rydzyka i jeszcze niedostaną mandatu. Czyli z tego wynika że oni są lepsi, a zwykły obywatel to jest ktoś gorszy. Tak właśnie postępuje elita. Pamiętam te płonne hasła PiSu o walce z elitą i że oni tacy nie będą. A co się okazało, jak dorwali się do władzy i koryta, to zrobili z siebie największą elitę i kastę w Polsce, a zwykłych ludzi mają gdzieś. Bawi mnie to z jaką żarliwością robisz z PiSu świętych, uczciwych i zatroskanych, a rzeczywistość jest taka że jak nikt nie widzi to kradną ile wlezie. Pamiętaj o tym że dla umysłu prawda to pożywienie, a jak prawdy będzie coraz mniej to twój umysł sam jej będzie szukał i na to żaden człowiek nie ma wpływu. Wtedy dowiesz się rzeczy których nie chciałeś wiedzieć.

      Cytat. “A co do zabijania, to właśnie PO wydało oświadczenie, że ich partia jest za zabijaniem nienarodzonych dzieci do 3 miesiąca ciąży na życzenie. Tego nawet za PRL-u nie było!”

      Ale mi nowość, aborcja była, jest i będzie, za PRLu to każdy szpital robił aborcję jak kobieta chciała. A dzisiaj jak kobieta chce zrobić aborcję to ją zrobi i żadne zakazy jej nie powstrzymają. Nie martw się, za niedługo PiS wprowadzi więzienie za poronienie.
      Jedno jest pewne władza PiSu się kiedyś skończy, tak jak komunizm i faszyzm. Oni nie będą wieczni.

     • Napisałeś “A co z tymi uczciwymi ludźmi, którzy pracują i od państwa nic dostają ? Odpowiedź jest prosta, ich poziom życia stoi w miejscu bo każdą coroczną podwyżkę pensji od państwa oddają na wyższe rachunki, podatki i drożejące towary.”
      Kolejna bzdura. Po pierwsze nie wszystko drożeje. To właśnie dzięki PIS sąd orzekł, że Gazprom musiał zwrócić Polsce 6 mld zł za zawyżoną cenę sprzedaży gazu na jakie zgodzili się politycy rządów PO/PSL. Na dodatek w związku z wyrokiem sądu obecne ceny sprzedaży gazu również są niższe. To wszystko przełożyło się na obniżki cen gazu dla odbiorców, a więc i rachunki mamy niższe.
      Nowo otwierane firmy mogą liczyć na zwolnienia z płacenia podatków. Również na ulgi w składkach ZUS mogą liczyć małe firmy. To wszystko przekłada się na niższe podatki a nie wyższe jak piszesz. Ponadto, przez cały rok 2020 zamrożono ceny energii elektrycznej, które miały znacznie wzrosnąć, bo takie podwyżki zaplanował jeszcze rząd PO/PSL zanim został odsunięty od władzy i przeszedł do opozycji. Wniosek z tego taki, że gdyby nie obecne rządy PIS już od roku płacilibyśmy więcej za prąd i oczywiście za gaz!

      Za rządów PIS również nie wzrosły ceny paliw na stacjach benzynowych co zapowiadał rząd PO/PSL. Można więc zakładać, że zgodnie z ich założeniami cena paliwa dzisiaj wahałby się na poziomie 6zł za litr, bo o takich kwotach mówili ich politycy.

      Jeżeli chodzi o podwyżki cen żywności to pamiętaj że mamy wolny rynek i rząd nie może ingerować w ceny wielu produktów.
      Jako ciekawostkę dodam, że to właśnie dzięki rządom opozycji i podpisanym wtedy umowom z firmą Kulczyka mamy najdroższą autostradę w Europie, a mimo to jej koncesjonariusze mimo właśnie wprowadzonych kolejnych podwyżek, zapowiedzieli kilka dni temu, że ceny nadal będą rosły. Dlaczego? No właśnie, dlaczego, bo paliwa nie drożeją od lat, sprzęt do utrzymania dróg również nie drożeje, pensje pracowników są na stałym poziomie. Więc dlaczego jest wciąż drożej? Bo tak działała i działa cała opozycja, czyli podwyżki, podwyżki i podwyżki, przy jednoczesnych słowach ówczesnego ministra finansów “piniendzy nie ma i nie będzie”
      Jako jeszcze jedną ciekawostkę Ci dodam, że według uzyskanych informacji wynika, że umowa na budowę autostrady A2 była tak skonstruowana, że uniemożliwia modernizację dróg do niej przyległych! Dlaczego? Bo ludzie mają płakać i płacić za korzystanie z A2, bo alternatywnych dróg lokalnych ma nie być. Tak działają politycy opozycji i tacy są dla nas dobrzy! PIS chciał zmienić niekorzystną umowę, niestety obwarowania są tak wszechstronne, że nie jest to możliwe a sama umowa nie jest jawna. Znamy jedynie jej wąskie wycinki.

  • A w czym ci katolicy przeszkadzają? Może w tym, że są przeciwko aborcji? Wszystkich których znam co popierają aborcję to krytykują KK.

 2. Onet też miał przepraszać Pana Tenderę, a zrobił to w formacie zdjęcia tak, aby wyszukiwarki tego nie znalazły. W świecie mediów to normalna praktyka.

 3. “porządni ludzie nie powinni się tam (w tvp) pokazywać”. Dlatego Surdel zrezygnował. Litości, ego większe od rozumu. I tak o sobie mówi korespondent dla gazety wyborczej, największego zaklamanego brukowca hahaha

 4. Swoją drogą tvp chciało współpracować z pracownikiem wyborczej? Ale byłby cyrk jakby go podpisali “korespondent Gazety Wyborczej” :D Ciekawe kto by z roboty wyleciał.

 5. TVP to takie hieny i amatorzy udajacy dziennikarzy, że pierwsze co powinno sie zrobic to zaorać telewizje publiczną bo nic dobrego z niej juz nie bedzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...