Ryszard Kotys nie żyje. Aktor zmarł po walce z ciężką chorobą w wieku 88 lat

News/Seriale 28.01.2021
Ryszard Kotys nie żyje. Aktor zmarł po walce z ciężką chorobą w wieku 88 lat

Ryszard Kotys nie żyje. Aktor zmarł po walce z ciężką chorobą w wieku 88 lat

W nocy z 27 na 28 stycznia 2021 roku zmarł Ryszard Kotys. Aktor najlepiej znany z roli Mariana Paździocha w „Świecie według Kiepskich” odszedł po walce z ciężką chorobą. Miał 88 lat i w serialu Polsatu grywał do samego końca, chociaż jego kariera obejmuje o wiele więcej produkcji zarówno odcinkowych jak i filmowych.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Ryszard Kotys nie żyje. Aktor najlepiej znany był z roli Paździocha. W sąsiada głównego bohatera „Świata według Kiepskich” wcielał się od samego początku produkcji w 1999 roku. I chociaż ostatnio, z powodu choroby zrezygnował z aktywności zawodowej, to w sitcomie telewizji Polsat wciąż występował. Miał za sobą niemal 70 lat kariery, w trakcie której zagrał w ponad 40 serialach i 150 filmach.

Ryszard Kotys nie żyje

W 1953 roku Ryszard Kotys ukończył Państwową Wyższą Szkołę w Krakowie, a zadebiutował w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Potem można było go zobaczyć na deskach wielu innych teatrów. Filmową karierę rozpoczął u Andrzja Wajdy w „Pokoleniach”, a potem grywał również u innych największych polskich reżyserów. Pojawiał się m.in. w filmach Wojciecha Jerzego Hasa, Kazimierza Kutza, czy Agnieszki Holland. Prócz tego nieraz można było go zobaczyć na deskach teatrów.

Zaawansowany wiek i choroba ostatnio nie pozwoliły mu jednak kontynuować swojej pasji. W wyniku dręczących go dolegliwości zmarł w nocy z 27 na 28 stycznia 2021 roku. Miał 88 lat.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

43 odpowiedzi na “Ryszard Kotys nie żyje. Aktor zmarł po walce z ciężką chorobą w wieku 88 lat”

  1. Karwasz twarz…Niedawno odszedł na wieczny spoczynek Boczek, a teraz Paździoch. Bardzo smutny to czas dla wszystkich fanów Kiepskich.
    Spoczywaj w pokoju, Panie Ryszardzie, i dziękuję za te wszystkie znakomite role w Pana wykonaniu, nie tylko w Kiepskich [*]

  2. Wykruszyła się obsada “Kiepskich”. I z kim teraz Ferdek w nocy będzie wódkę pił? Z kim o prywatno-publiczną toaletę kłócił. Pan Ryszard Kotys był mistrzem drugiego panu i postaci epizodycznych. A to sprzedał kota z centralnej Polski, z miasta Łodzi, sprzedawał bilety w Vabanku, garował w Kingsajzie, kontrolował rozmowy przy budce telefonicznej. R.I.P.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...