„Przyjaciele” zniknęli z Netfliksa, ale nie z Polski. Serial najpewniej trafi w tym roku do HBO GO. Mamy dowody

News/Seriale 27.01.2021
„Przyjaciele” zniknęli z Netfliksa, ale nie z Polski. Serial najpewniej trafi w tym roku do HBO GO. Mamy dowody

„Przyjaciele” zniknęli z Netfliksa, ale nie z Polski. Serial najpewniej trafi w tym roku do HBO GO. Mamy dowody

W 2021 roku nie możemy już cieszyć się wszystkimi odcinkami „Przyjaciół” w legalnym streamingu. Być może jednak sytuacja ta niedługo ulegnie zmianie. Na jednej z platform można zauważyć strony dedykowane kultowemu sitcomowi.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Jakiś czas temu, jako pierwsi w Polsce, z żalem zawiadamialiśmy, że wraz z początkiem 2021 roku „Przyjaciele” znikną z Netfliksa. Nie powinno to być zaskoczeniem, bo przecież o usunięciu serialu z platformy mówiło się już dwa lata wcześniej, jednakże wtedy serwis wynegocjował przedłużenie licencji za, bagatela, 100 mln dol. Sytuacja zmieniła się wraz z premierą HBO Max. W końcu jest to produkcja Warner Bros., pod które podlega również nowa usługa streamingowa.

HBO Max zapowiedziało nawet odcinek specjalny kultowego sitcomu. Użytkownicy platformy muszą jeszcze na niego poczekać. W przeciwieństwie do Polaków mogą jednak do tego czasu oglądać ulubione odcinki serialu. Wraz ze zniknięciem z Netfliksa, „Przyjaciół” w legalnym streamingu w naszym kraju nie obejrzymy. Wiele wskazuje jednak na to, że ten stan rzeczy się niedługo zmieni i nie będziemy już ograniczani przez ramówkę stacji, które wciąż emitują produkcję.

Przyjaciele” trafią na HBO GO?

Jeden z użytkowników fanowskiej grupy facebookowej, poświęconej tytułom HBO w Polsce, poinformował, że „Przyjaciele” wkrótce pojawią się na HBO GO. Internauta powołuje się na „zakładkę” na stronie HBO. Sprawdziliśmy jego doniesienia. Okazuje się, że gdy w adres przeglądarki wpiszemy https://hbogo.pl/seriale/przyjaciele/sezon-1 lub https://hbogo.pl/seriale/przyjaciele/sezon-2 otworzy nam się podstrona serwisu HBO GO, na której rzeczywiście istnieje zakładka produkcji „Friends”. Samego tytułu nie da się wyszukać przez wyszukiwarkę w serwisie, ani nie znajduje się w zakładce „Wkrótce”. Nie wiadomo jednak, kiedy nastąpi premiera „Przyjaciół” na HBO GO. Możemy czekać na to jeszcze kilka miesięcy.

przyjaciele hbo go hbo max premiera friends
Screen z HBO GO w wersji na przeglądarki

Warto jednak w tym momencie przypomnieć, że w połowie 2021 roku HBO GO i HBO Now w Europie ma przekształcić się w HBO Max. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że dopiero wtedy będziemy mogli cieszyć się „Przyjaciółmi” w legalnym streamingu.

Jeśli tylko uzyskamy oficjalny komentarz od Biura prasowego HBO w Polsce, zaktualizujemy informacje w tekście.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (4)

4 odpowiedzi na “„Przyjaciele” zniknęli z Netfliksa, ale nie z Polski. Serial najpewniej trafi w tym roku do HBO GO. Mamy dowody”

  1. Jeśli ktoś tak bardzo lubi Przyjaciół, to nie byłoby taniej kupić całości na DVD zamiast opłacać streaming? Na początku to duży wydatek, ale zwróciłby się po paru latach. Podobnie z Władcą Pierścieni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...