Serial Netfliksa „Kajko i Kokosz” dostał datę premiery i zapowiedź wideo

News/Seriale 27.01.2021
Serial Netfliksa „Kajko i Kokosz” dostał datę premiery i zapowiedź wideo

Serial Netfliksa „Kajko i Kokosz” dostał datę premiery i zapowiedź wideo

Najnowszy polski serial od platformy Netflix trafi do widzów już w lutym bieżącego roku. Na pierwszy ogień pójdzie animacja „Kajko i Kokosz” na podstawie popularnej serii komiksów od Janusza Christy. Produkcja oprócz oficjalnej daty premiery dostała także premierową zapowiedź wideo.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Pierwszy zeszyt z serii „Kajko i Kokosz” zadebiutował w sklepach w 1972 roku, więc dwóch dzielnych słowiańskich wojów cieszy swoimi przygodami polskich czytelników już od niemal 50 lat. Wielu z nich liczyło przez lata, że mieszkańcy grodu kasztelana Mirmiła trafią prędzej czy później również na mały lub duży ekran. I to marzenie spełni się już za kilkadziesiąt dni.

Realizację serialu z bohaterami komiksowego cyklu w zeszłym roku zlecił bowiem serwis Netflix. Za produkcję odpowiada studio EGoFILM mające na swoim koncie do tej pory głównie krótkometrażowe filmy. Wśród reżyserów „Kajko i Kokosza” znaleźli się Michał „Śledziu” Śledziński, Tomasz Leśniak, Marta Stróżycka, Aliaksandr Sasha Kanavalau oraz Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz i Robert Jaszczurowski z GS Animation. Autorami scenariuszy odcinków są zaś Maciej Kur i Rafał Skarżyński. Możemy już zobaczyć efekty pracy całego zespołu.

Netflix zaprezentował premierowy teaser animowanego serialu „Kajko i Kokosz”.

Opublikowany na YouTubie materiał wideo jest bardzo krótki (trwa zaledwie 15 sekund), ale już pokazuje elementy slapstickowego humoru, którego z pewnością nie zabraknie w produkcji. Fani komiksów Janusza Christy z pewnością rozpoznają też grupę doskonale sobie znanych postaci, takich jak: Smok Miluś, Mirmił, Hegemon i oczywiście dwójka tytułowych bohaterów. Wiele osób ucieszy też zapewne fakt, że „Kajko i Kokosz” będzie animacją 2D, lepiej oddającą styl oryginalnych albumów.

Fabuła każdego z odcinków opowie osobną historię, a głównym przesłaniem całości ma być opowieść o sile przyjaźni. Scenariusze powstały na bazie dzieł Christy, ale przed premierą trudno powiedzieć, czy któreś z wymyślonych przez niego historii trafią bezpośrednio na ekran. Być może będziemy mieć do czynienia w całości z nowymi przygodami dzielnych Słowian. Odpowiedź na tę zagadkę poznamy natomiast już wkrótce.

Animacja „Kajko i Kokosz” trafi do subskrybentów Netfliksa za niecały miesiąc, czyli 28 lutego.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (10)

45 odpowiedzi na “Serial Netfliksa „Kajko i Kokosz” dostał datę premiery i zapowiedź wideo”

  1. Kokosz może być, Miluś w porządku, ale Kajko wygląda jak Disneyowski Gapcio z “Siedmiu krasnoludków”. To był wojownik, który potrafił wejść przez okno do komnaty na piętrze z łukiem w dłoniach i opanować sytuację w sali pełnej zbójcerzy czy innych wrogów, a nie taki dzieciuch. Kajko, nie jakiś Kajtek, zdroworozsądkowa przeciwwaga dla myślącego żołądkiem Kokosza. Cała reszta wydaje się być nadspodziewanie udaną próbą przeniesienia komiksu na ekran (a trzeba przyznać, że to się bardzo rzadko udaje), ale ta jedna postać psuje cały klimat. To tak jak z ciemnoskórą “świetlistą” elfką, zupełnie nie ta bajka.

    • Mam dokładnie takie samo wrażenie. Wszystko wygląda ok, tylko Kajko wygląda jak nieogar. Kreska mogłaby być ostrzejsza, ale i tak nadspodziewanie, dobrze się to prezentuje. Tylko ten Kajko…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...