Player stworzył serial na podstawie filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Dwa odcinki już dziś

Player stworzył serial na podstawie filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Dwa odcinki już dziś

Player stworzył serial na podstawie filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Dwa odcinki już dziś

2020 rok w polskim kinie należał do filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Teraz w serwisie Player możecie obejrzeć serial na podstawie produkcji opartej na faktach. Od dziś dostępne są dwa pierwsze odcinki.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to jeden z najgłośniejszych polskich filmów ubiegłego roku. Produkcja w reżyserii Jana Holoubka, do której scenariusz napisał Andrzej Gołda, oparta jest o prawdziwe, dramatyczne wydarzenia. W sylwestrową noc z 1996 na 1997 dokonano gwałtu i mordu w Miłoszycach. Po latach o zbrodnię niesłusznie oskarżono Tomasza Komendę (w tej roli Piotr Trojan), który został skazany na 25 lat więzienia. Sposób prowadzenia śledztwa, a także wiele nieścisłości doprowadziły do wznowienia sprawy i ostatecznie Komenda został uniewinniony po 18 latach odbytej kary.

Film o Tomaszu Komendzie zdobył dziewięć nagród, m.in. dwa Złote Lwy (dla Jana Holoubka za najlepszy debiut reżyserski i dla Piotra Trojana za najlepszą pierwszoplanową rolę męską) i dwie nagrody na Camerimage (dla Jana Holoubka i Bartłomieja Kaczmarka). Teraz w serwisie Player możemy obejrzeć produkcję oryginalną pod tym samym tytułem – „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” – opartą na wspomnianym filmie.

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendyserial tylko w Player

Serial „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to przedstawienie znanej już widzom historii w nowej formie.

Obie produkcje zaczynają się tak samo. Jesteśmy w roku 2000, kiedy po sylwestrze Tomasz Komenda zostaje zgarnięty z domu przez policję i tym samym oskarżony o gwałt i morderstwo. Po kilku pierwszych scenach, które są właściwie identyczne jak w filmie, historia w serialu zaczyna być budowana inaczej. Niektóre wątki z pełnometrażowej produkcji są rozszerzone, a inne skrócone; inaczej rozłożone są pewne akcenty. Serial dzieli tę opowieść na konkretne segmenty, w pewnym sensie ją porządkując (pierwszy odcinek to „Aresztowanie”). Co ciekawe sam film i cztery odcinki (każdy ma około 30 minut), które składają się na całą serię, mają podobną długość (serial jest nieznacznie dłuższy).

Pomysł na tworzenie produkcji odcinkowych na podstawie seriali to praktyka znana i wykorzystywana od lat w przemyśle filmowym.

W Polsce jednym z najgłośniejszych twórców, którego filmy są „przerabiane” na seriale jest Patryk Vega („Służby specjalne”, „Botoks”, „Pitbull”). Tego typu produkcje pozwalają bliżej poznać bohaterów przedstawionych w filmie i dokładniej pokazać kontekst ich działań. Jak informuje Player odnośnie serialu o Tomku Komendzie:

Serial nie tylko pokazuje wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Tomasza Komendy. Pozwala także bliżej przyjrzeć się wybranym aspektom tej historii. Widzowie jeszcze lepiej poznają więzienną codzienność młodego Komendy. Zagłębią się w meandry śledztwa, które pomogło w jego uniewinnieniu oraz relacje rodzinne.

25 lat niewinnosci sprawa tomka komendy jakub cwiek bigaj
25 lat niewinnosci sprawa tomka komendy jakub cwiek bigaj

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszająca historia o ludzkim cierpieniu, strachu, nieszczęściu, ale i nadziei. Piotrowi Trojanowi w pierwszoplanowej roli partnerują m.in. Agata Kulesza grająca jego matkę, Jan Frycz, więzień o ksywie „Stary”, a także Dariusz Chojnacki w roli Remigiusza Korejwo, czyli funkcjonariusz, który przyczynił się do wypuszczenia po latach Tomka Komendy na wolność i oczyszczenia go z zarzutów.

Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” już dziś, 24 stycznia, w serwisie Player. Kolejny odcinek 31 stycznia. Ostatni 7 lutego.

* Materiał powstał we współpracy z serwisem Player.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Player ma idealny prezent dla fanów FC Liverpool. Film „Liverpool: Powrót mistrzów” przypomina lepsze czasy drużyny

W sezonie 2019/20 FC Liverpool zdobył swoje pierwsze mistrzostwo od trzydziestu lat. Olbrzymie osiągnięcie drużyny Jurgena Kloppa stało się przyczynkiem do stworzenia specjalnego filmu dokumentalnego pokazującego wygranie trofeum z perspektywy najważniejszych aktorów tego widowiska. „Liverpool: Powrót mistrzów” zadebiutował w serwisie Player.

Recenzja/Film 24.02.2021

Dołącz do dyskusji (5)

9 odpowiedzi na “Player stworzył serial na podstawie filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Dwa odcinki już dziś”

  1. Szlag mnie trafia jak się robi celebrytę z tego bajkopisarza. Odsiedział swoje niewinnie. To jasne. Nalezy mu się zdośćuczynienie i odszkodowanie. To też logiczne. Ale ta cała otoczka i jego klamstwa to już przegiecie.

    • To jak on był traktowany w więzieniu to akurat… wyjątkowo częste zjawisko gdy ktoś popełni tego typu przestępstwo. Ale no nad losem pedofilów, gwałcicieli czy damskich bokserów ludzie się raczej nie rozczulają, a tutaj mamy niewinnego człowieka…
      I tak dla ciebie to może brzmieć jak jakieś wymysły, ale to się dzieje w więzieniach… myślisz dlaczego często tego typu więźniowie są izolowani albo przenoszeni między więzieniami (bo się wydało)? Jeśli dzieje im się krzywda to zwykle wiedzą o tym strażnicy i pewnie mają to gdzieś… albo wręcz sami poinformowali kogo trzeba..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...