Lady Gaga zatriumfowała nad Donaldem Trumpem i zaśpiewała hymn na zaprzysiężeniu nowego prezydenta

News/Trendy 20.01.2021
Lady Gaga zatriumfowała nad Donaldem Trumpem i zaśpiewała hymn na zaprzysiężeniu nowego prezydenta

Lady Gaga zatriumfowała nad Donaldem Trumpem i zaśpiewała hymn na zaprzysiężeniu nowego prezydenta

Lady Gaga jest znaną przeciwniczką Donalda Trumpa i wieloletnią przyjaciółką jego następcy, Joe Bidena. Dzień zaprzysiężenia nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych był więc dla gwiazdy muzyki pop szczególnie radosny. Tym bardziej, że dostąpiła zaszczytu zaśpiewania w jego trakcie hymnu USA.

Obecność znanej piosenkarki na inauguracji 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych nie jest żadnym zaskoczeniem, bo Lady Gaga mocno angażowała się już w jego kampanię wyborczą. Na ostatnim wiecu zorganizowanym przez Bidena gwiazda opowiedziała o łączącej ich od lat przyjaźni i gorąco zachęcała do głosowania przeciwko jego oponentowi. Donald Trump nie pozostał dłużny na tak bezpośredni sprzeciw i zaatakował ją podczas własnego wystąpienia. A to był tylko przedostatni akcent w długiej historii sporów między poprzednim prezydentem i Stefani Germanottą.

Symboliczną okazję do ostatecznego rewanżu Lady Gaga dostała dzisiaj w trakcie zaprzysiężenia Joe Bidena na urząd głowy państwa, gdzie pojawiła się w towarzystwie innych celebrytów takich jak Jennifer Lopez, Justin Timberlake, Bruce Springsteen, Demi Lovato, Garth Brooks, Jon Bon Jovi oraz zespołu Foo Fighters. Spośród wszystkich gwiazd to właśnie autorka Poker Face otrzymała jednak najważniejsze zadanie.

Joe Biden i inni zaproszeni goście wysłuchali, jak Lady Gaga śpiewa The Star-Spangled Banner, czyli hymn Stanów Zjednoczonych.

Wykonanie narodowej pieśni przez artystkę przystrojoną w złotą gołębicę niosącą gałązkę pokoju trwało niecałe dwie minuty i zebrało w większości bardzo pozytywne recenzje ze strony komentujących. W wybranym przez piosenkarkę i aktorkę dodatku nie było zresztą żadnego przypadku, bo już wcześniej tego dnia gwiazda podnosiła w swoich wypowiedziach konieczność wspólnej akceptacji i prowadzenia Stanów Zjednoczonych ku wielkiej przyszłości. W tym celu Lady Gaga udała się na Kapitol, gdzie modliła się za pokój i powstrzymanie przemocy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Lady Gaga (@ladygaga)

Teksty, które musisz przeczytać:

Donald Trump już nie wróci. Twitter mówi, że zablokował go na amen

Donald Trump w ostatnich tygodniach swojej prezydentury został zbanowany na największych platformach nowych mediów, takich jak Twitter, YouTube i Facebook. Część komentatorów twierdziła, że to tymczasowe rozwiązanie związane z trudną sytuacją wewnętrzną w USA. Dyrektor finansowy Twittera potwierdził jednak właśnie ostateczność nałożonego na Trumpa bana.

News/Media 10.02.2021

Dołącz do dyskusji (5)

9 odpowiedzi na “Lady Gaga zatriumfowała nad Donaldem Trumpem i zaśpiewała hymn na zaprzysiężeniu nowego prezydenta”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...