Bohater czy zamachowiec? Film „Richard Jewell” w reżyserii Clinta Eastwooda już na HBO GO

News/Film 17.01.2021
Bohater czy zamachowiec? Film „Richard Jewell” w reżyserii Clinta Eastwooda już na HBO GO

Bohater czy zamachowiec? Film „Richard Jewell” w reżyserii Clinta Eastwooda już na HBO GO

Richard Jewell został oskarżony o podłożenie bomby w Centennial Olympic Park, chociaż tak naprawdę próbował zapobiec jej wybuchowi. Jego niezwykłą historię postanowił opowiedzieć Clint Eastwood. Ostatni do tej pory film w reżyserii aktora właśnie pojawił się na HBO GO. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Na początku 2020 roku na ekrany polskich kin wszedł ostatni jak do tej pory film Clinta Eastwooda zatytułowany po prostu „Richard Jewell”. Reżyser opowiada w nim historię ochroniarza oskarżonego przez media o zbrodnię – podłożenie bomby w Centennial Olympic Park.

W „Richard Jewell” Eastwood skupia się na tytułowej postaci, pokazując, jak Jewell próbuje zapobiec wybuchowi podłożonej w 1996 roku bomby na Centennial Olympic Park.

W wyniku katastrofy setki osób zostały rannych, a gdyby nie tytułowa postać ofiar z pewnością byłoby o wiele więcej. I chociaż w oczach opinii publicznej Jewell początkowo jawi się jako bohater, to szybko prasa i telewizja zmieniają swoje podejście do niego, oskarżając go o przeprowadzenie zamachu.

Reżyser nie podaje jednak łatwych odpowiedzi. Swoją historię prowadzi tak, abyśmy mogli odkrywać kolejne jej znaczenia. Opowiada o ambicjach i ich zgubnych skutkach. Porusza temat działania służb porządkowych i mediów, nie będąc jednoznacznym w swych ocenach. Nie spodziewajcie się pomnika trwalszego niż ze spiżu postawionego tytułowemu bohaterowi. „Richard Jewell” jest kinem wielowarstwowym, od którego trudno się oderwać, czego w pewnym stopniu zasługą są nietuzinkowe kreacje aktorskie.

Na ekranie zobaczymy świetnego Sama Rockwella, dobrze znaną kinomaniakom Kathy Bates czy ulubieńca fanów „Mad Men”, Jona Hamma. I chociaż wszyscy odwalają kawał dobrej roboty, to na ekranie najbardziej błyszczy Paul Walter Hauser w głównej roli, jak tylko mogąc niuansując swego bohatera. Jak to wszystko wygląda w praktyce możecie przekonać się już teraz, bo „Richard Jewell” dziś debiutuje na HBO GO.

Film „Richard Jewell” obejrzycie na platformie HBO GO.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Następca „Euforii”, kulisy „Opowieści podręcznej” i kroniki Covid-19. HBO GO zaczyna marzec z przytupem

HBO GO rozpoczęło miesiąc z mocnymi tytułami. W bazie znalazły się już wszystkie części “Władcy pierścieni”, “Hobbita”, czy “Ojca chrzestnego”. Przyszły tydzień również zapowiada się znakomicie. Będziemy mogli obejrzeć dokument o pandemii koronawirusa, a także serial mogący być następcą “Euforii”. To też ostatnia szansa na obejrzenie animacji Pixara “Naprzód”.

Top/Seriale 06.03.2021

Dołącz do dyskusji (2)

7 odpowiedzi na “Bohater czy zamachowiec? Film „Richard Jewell” w reżyserii Clinta Eastwooda już na HBO GO”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...