Dziś TVP pokaże nowy dokument Latkowskiego. Gdzie i kiedy obejrzeć „Taśmy Amber Gold”?

Artykuł/Film 13.01.2021
Dziś TVP pokaże nowy dokument Latkowskiego. Gdzie i kiedy obejrzeć „Taśmy Amber Gold”?

Dziś TVP pokaże nowy dokument Latkowskiego. Gdzie i kiedy obejrzeć „Taśmy Amber Gold”?

„Taśmy Amber Gold. Układ Trójmiejski nie umiera nigdy” — tak brzmi pełny tytuł filmu dokumentalnego Sylwestra Latkowskiego. Nowy reportaż twórcy „Nic się nie stało” dziś wieczorem wyemituje Telewizja Polska. 

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

W środowy wieczór TVP pokaże kolejny materiał przygotowany przez Sylwestra Latkowskiego, reżysera dokumentu „Nic się nie stało” opowiadającego (a raczej — mającego opowiadać w zamiarze twórcy, który nie przedstawił jednak w filmie żadnych dowodów) o pedofilii i innych nadużyciach seksualnych wśród celebrytów. Sprawa opisywana przez reportera koncentrowała się wokół sopockiej Zatoki Sztuki, gdzie miało dochodzić do ekscesów z udziałem VIP-ów i osób nieletnich. W nowym reportażu Latkowski ponownie zabierze widzów do Trójmiasta, aby zbadać kulisy jednej z największych afer finansowych w Polsce — słynnej i szeroko opisywanej przez media sprawy Amber Gold.

Trójmiasto „małą Sycylią”?

Tutaj świat przestępczy krzyżuje się z polityką, władzą samorządową, policją, służbami specjalnymi, prokuratorami i sędziami, wielkim i małym biznesem. Od lat pilnują, by nie wkradł się tutaj chaos. Wszystko dzieje się po cichu

— czytamy w opisie najnowszego dokumentu Telewizji Polskiej.

Sylwester Latkowski, który sam nazywa Trójmiasto „małą Sycylią”, nawiązując do mafijnych skojarzeń z włoską wyspą, nad reportażem pracował przez osiem lat. W „Taśmach Amber Gold” ma zaprezentować wyniki dziennikarskiego śledztwa i pokazać niepublikowane wcześniej materiały.

Jak przekonuje dziennikarz, TVP w żaden sposób nie ingerowała w treść dokumentu, co miał mu zapewnić sam Jacek Kurski:

Zapewniam, że nikt z telewizji jeszcze nie widział dokumentu, mam zupełną wolność dziennikarską przy jego przygotowywaniu

— podkreślał reżyser na początku grudnia w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Obiecał mi ją Jacek Kurski i dotrzymał słowa, zresztą po raz drugi, gdyż tak samo było podczas pracy nad moim poprzednim filmem – „Nic się nie stało”

— mówił Latkowski.

Cieszę się, że mam możliwość opisywania pewnych tematów, ale robię to zawsze na własną rękę i „w poprzek” politycznym oczekiwaniom. Film o Amber Gold chciałem zrobić już bardzo dawno

— zaznaczał dziennikarz.

Latkowski: „to nie jest film polityczny”

We wtorek, na dzień przed premierą filmu w TVP, redakcja Wirtualnych Mediów spytała Sylwestra Latkowskiego o to, czego widzowie mogą się spodziewać po „Taśmach…”:

Jeżeli ktoś oczekuje, że ja tym filmem będę uderzał w poprzednie służby czy prokuraturę, to jest  w błędzie, bo opisuję zarówno obecne, jak  i poprzednie służby. To jest film o układzie panującym w Trójmieście, a on — jak wskazuje tytuł — jest ponadczasowy.

— przekonuje twórca.

Po raz pierwszy osoby, które pełnią konkretne stanowiska, mówią przed kamerą, że „układ Trójmiejski” to wcale nie jest teza publicystyczna, on istnieje naprawdę i jest groźny.

— dodaje.

Jak przyznał, w trakcie pracy nad dokumentem miało mu towarzyszyć poczucie zagrożenia:

Wjeżdżałem do Gdańska i włączałem nagrywanie, żeby zarejestrować ewentualną prowokację czy zagrożenie. Takich sytuacji miałem mnóstwo

— opowiada Latkowski i jednocześnie zastrzega, że „to nie jest film polityczny”.

„Taśmy Amber Gold”: gdzie i kiedy oglądać?

Choć początkowo premiera filmu miała się odbyć jeszcze w grudniu 2020 r., telewizyjny debiut „Taśm Amber Gold” przeniesiono na początek nowego roku. Dokument Sylwestra Latkowskiego będzie można obejrzeć dziś o godz. 20.35 na dwóch kanałach — TVP1 oraz TVP Info. Po emisji reportażu odbędzie się dyskusja w studiu z udziałem reżysera i dziennikarzy, którą poprowadzi redaktor Michał Adamczyk. Przed nami przełom w najgorętszej aferze ostatnich lat, czy może kolejny „kapiszon”? O tym przekonamy się już dziś wieczorem.

* Zdjęcie główne: www.tvp.info

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (7)

17 odpowiedzi na “Dziś TVP pokaże nowy dokument Latkowskiego. Gdzie i kiedy obejrzeć „Taśmy Amber Gold”?”

 1. Jasne, Kurski nie widział. Widzial pewnie w grudniu i od tego czasu montowane były “poprawki”. I jeszcze ta dyskusja po, na antenie z Adamczykiem…

 2. I nikogo nie dziwi to,ze emisja jest w rocznicę śmierci Prezydenta Gdańska- P. ADAMOWICZA.
  Zero empatii, bezczelność i arogancją władzy rodem z Korei Północnej.

 3. Wystarczy rzut okiem na “promotorów” tego pato-dokumentu i już wiadomo jakie będą tezy tego dzieła. Choć nie pajam sympatią do “bylejakości” poprzedników obecnego rządu, to ze smutkiem muszę przyznać że najgorszy układ mafijny jaki trafił się Polsce od wielu lat to ma swojego Don Corleone na Żoliborzu i wygląda na to że skończy się bałaganem na kika pokoleń, albo głębokim rozłamem kraju i oddaniem na tacy Putinowi. W ogóle subtelność działań obecnej władzy można streścić tak: żeby uleczyć kleszcza na stopie pacjenta, to zróbmy amputacje brzeszczotem w udzie i oskarżmy producenta stali z której jest wykonany że zawinił, jego sąsiada oraz przypadkowego świadka bo też nam na kleszcza wygląda. A Latkowski niech zrobi dokument oczerniający wszystkich którzy mają podobne stopy jak ta którą musieliśmy uciąć.

  I nie wiem po co straciłem tyle czasu na napisanie tego komentarza. Równie bezsensowne co promowanie tego gó….ego filmu. Wstyd.

 4. prosze nie promujcie tego -sciagnijcie ten artykul, wszyscy dobrez wiemy ze z prawda i rzetelnym dziennikarstwem ten material nie wiele ma wsolnego-nie dzilemy jeszcze bardziej ludzi.

 5. prosze nie promujcie tego -sciagnijcie ten artykul, wszyscy dobrez wiemy ze z prawda i rzetelnym dziennikarstwem ten material nie wiele ma wsolnego-nie dzilemy jeszcze bardziej ludzi.

 6. Adamowicz miał tyle za kołnierzem, że odcinali się od niego wszyscy, jak przyjazne media, partia (“która będzie stała za każdym murem”). Miliony na kontach, których pochodzenia nie umiał wyjaśnić. “Przypadkowe” kontrakty z szemranymi firmami, lobbing zagranicznych firm itp.
  Został zamordowany przez gościa, który utożsamiał w nim powód swojego pójścia w pasiak.
  Teraz jest świętym. Nikogo już nie interesują miliony niewiadomego pochodzenia, 35 kont w bankach czy 7 mieszkań.
  Święty Paweł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...