Nowy „Asteriks” trafi do czytelników w październiku 2021 roku. Panoramiks wyruszy na wyprawę z Asteriksem i Obeliksem

News/Komiksy 13.01.2021
Nowy „Asteriks” trafi do czytelników w październiku 2021 roku. Panoramiks wyruszy na wyprawę z Asteriksem i Obeliksem

Nowy „Asteriks” trafi do czytelników w październiku 2021 roku. Panoramiks wyruszy na wyprawę z Asteriksem i Obeliksem

Wydawnictwo Egmont ogłosiło, że po dwóch latach przerwy do polskich sklepów trafi nowy album z serii „Asteriks”. Zeszyt został przygotowany przez duet Didier Conrad i Jean-Yves Ferri i opowie o podróży małego Gala wraz z nieodłącznym kompanem Obeliksem i druidem Panaromiksem. Co już wiemy o fabule i kiedy premiera komiksu?

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Stworzony przez Rene Goscinny’ego i Alberta Uderzo Asteriks od wielu dekad cieszy się opinią najpopularniejszego europejskiego bohatera komiksów. Powodzenie tej postaci wśród czytelników bez względu ich metrykę nie maleje i to pomimo faktu, że obu oryginalnych autorów nie ma już między nami (popularny francuski rysownik zmarł niecały rok temu w wieku 92 lat). Od 2011 roku za dalszą przyszłość serii odpowiadają Didier Conrad i Jean-Yves Ferri. Obaj twórcy mają już na swoim koncie cztery kanoniczne albumy z dzielnymi Galami w rolach głównych, a wkrótce światło dzienne ujrzy ich kolejne wspólne dzieło.

39. tom serii „Asteriks” nie ma jeszcze oficjalnego tytułu, ale opowie o Panoramiksie i jego dawno niewidzialnym przyjacielu.

Ferri i Conrad kontynuują w ten sposób tradycję zapoczątkowaną przez Goscinny’ego i Uderzo. Zakłada ona, że po każdym zeszycie rozgrywającym się w wiosce niezwyciężonych Galów Asteriks i Obeliks muszą udać się w daleką podróż. Tak będzie również tym razem, a cała wyprawa zostanie dodatkowo zorganizowana przez druida Panoramiksa. Wydawnictwo Egmont Polska zaprezentowało dzisiaj premierową stronę 39. albumu, która pokazuje jak starzec otrzymuje w trakcie snu wiadomość od dawno niewidzianego przyjaciela . Jego imię zostaje ocenzurowane, ale według poszlak rzucanych tu i ówdzie można założyć, że miał już okazję zadebiutować w serii.

asteriks i obeliks
Foto: Strona z 39. tomu serii Asteriks/Egmont Polska

Cel podróży dzielnych Galów nie jest więc póki co znany, ale cała historia zaczyna się więcej niż intrygująco. Niestety, fani Asteriksa i Obeliksa będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo zanim poznają rozwiązanie całej zagadki minie jeszcze kilka miesięcy.

Ostatnim tomem stworzonym przez Conrada i Ferriego była pozytywnie przyjęta na świecie „Córka Wercyngetoryksa” (recenzję tego numeru przeczytacie TUTAJ). Niedawno do sklepów trafił też związany z Kakofoniksem „Złoty Menhir”, ale ta historia nie była pełnoprawnym komiksem a dawną opowieścią wykreowaną przez Goscinny’ego i Uderzo.

Nowy „Asteriks” trafi do sprzedaży 21 października.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

Teksty, które musisz przeczytać:

„Złoty menhir” nie jest jak inne komiksy o Asteriksie

Żadna europejska seria komiksowa nie osiągnęła tak olbrzymiej globalnej popularności co „Asteriks”. W ostatnich latach jej pisanie przejęli nowi twórcy, ale wydawnictwo Egmont przygotowało na koniec roku niespodziankę dla fanów małego Gala. Wydany właśnie „Złoty Menhir” to odnaleziona po latach historia autorstwa oryginalnych twórców cyklu.

Recenzja/Komiksy 24.11.2020

Dołącz do dyskusji (3)

4 odpowiedzi na “Nowy „Asteriks” trafi do czytelników w październiku 2021 roku. Panoramiks wyruszy na wyprawę z Asteriksem i Obeliksem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...