Porażka Edyty Górniak. W konkursie Biologiczna Bzdura Roku wyprzedziły ją posłanka Lewicy i aktywistka pro-life

Artykuł/Trendy 12.01.2021
Porażka Edyty Górniak. W konkursie Biologiczna Bzdura Roku wyprzedziły ją posłanka Lewicy i aktywistka pro-life

Porażka Edyty Górniak. W konkursie Biologiczna Bzdura Roku wyprzedziły ją posłanka Lewicy i aktywistka pro-life

Popularny blog „To tylko teoria” ogłosił wyniki tegorocznego plebiscytu na Biologiczną Bzdurę Roku. Na podium znalazły się trzy kandydatki: aktywistka, polityczka i piosenkarka. Edyta Górniak zajęła dopiero trzecie miejsce.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Biologiczna Bzdura Roku to konkurs cyklicznie organizowany przez popularyzujący naukę blog „To tylko teoria”. W 2019 roku plebiscyt wygrała była premier Ewa Kopacz, która zabłysnęła słynną już wypowiedzią na temat dinozaurów mających żyć na Ziemi w tym samym czasie, co ludzie — za ten tekst polityczka otrzymała symbolicznie statuetkę Alternatywnej Zięby. Tuż za nią, na podium uplasowali się feministyczny fanpejdż „Dziewuchy Dziewuchom” za stwierdzenie, jakoby otyłość nie była przyczyną chorób oraz znany podróżnik Wojciech Cejrowski za wypowiedź o zabójczych szczepionkach (jakże na czasie!) zawierających truciznę.

A jak wyglądają wyniki edycji za rok 2020?

Miejsce trzecie: Edyta Górniak

edyta gorniak marek posobkiewicz pandemia szczepionki polsat

Podium zamyka Edyta Górniak, która raczyła była podzielić się z fanami alternatywną teorią na temat rzekomej szkodliwości maseczek:

Jedni lekarze powiedzą, że maseczki chronią przed wszystkim, a drudzy, co te maseczki faktycznie robią, co to znaczy wdychać z powrotem CO2, który wydychamy. Wdychamy tlen, wydychamy CO2 i powinniśmy wdychać z powrotem tlen, a nie ten sam CO2, czyli wdychać własne spaliny

— przekonywała diwa, która od wybuchu pandemii COVID-19 regularnie serwuje światu swoje kosmiczne przemyślenia rodem z internetowej telewizji Marcina Roli (w końcu to tam debiutowała jako ekspertka).

Miejsce drugie: Joanna Scheuring-Wielgus

Srebrny medal powędrował do posłanki Lewicy, Joanny Scheuring-Wielgus, która przy okazji tematu ustawy aborcyjnej, w rozmowie z Robertem Mazurkiem oświadczyła, że „dopiero kiedy płodowi zaczyna bić serce, można mówić o życiu”.

Miejsce pierwsze: Kaja Godek

Jednak za największą Biologiczną Bzdurę Roku 2020 jury uznało wypowiedź aktywistki pro-life, Kai Godek. Działaczka antyaborcyjna zasłynęła wypowiedzią na antenie Polsat News, w której stwierdziła, że nie istnieje coś takiego, jak orientacja seksualna. Laureatka odniosła się do wygranej na Facebooku:

No i brawo! Jest wygrana! Oczywiście moje słowa nie są żadną bzdurą, tylko faktem. Ale i tak cieszy, że więcej osób zwróci uwagę na to, jak nachalnie promuje się oczywisty bzdet, jakim jest rzekoma “orientacja”

— napisała Godek.
Jak dodała, „nie ma żadnej cząstki biologicznej, która by za tę orientację odpowiadała”. „Żadnego genu, chromosomu – nic!” — dodała aktywistka.

Biologia jest jasna: jesteś kobietą albo mężczyzną. A Twoje preferencje mogą być normalne (pociąg wobec płci przeciwnej) albo stanowić odstępstwo od normy (pociąg wszelki inny niż wobec płci przeciwnej)

— czytamy w jej wpisie.

No i brawo! Jest wygrana!

Oczywiście moje słowa nie są żadną bzdurą, tylko faktem. Ale i tak cieszy, że więcej osób…

Opublikowany przez Kaja Urszula Godek Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Wyniki Biologicznej Bzdury Roku 2020.

Opublikowany przez To tylko teoria Poniedziałek, 11 stycznia 2021

*Zdjęcie główne: YouTube/mat.pras.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (3)

3 odpowiedzi na “Porażka Edyty Górniak. W konkursie Biologiczna Bzdura Roku wyprzedziły ją posłanka Lewicy i aktywistka pro-life”

 1. No i brawo! Jest wygrana! – zaśmiała się serdecznie Kaja ciepłym, sympatycznym śmiechem za który ją wszyscy tak bardzo lubimy i cenimy.

  (…) Twoje preferencje mogą być normalne albo stanowić odstępstwo od normy – dodała rezolutnie z typowym dla siebie uroczym roztargnieniem pomijając najbardziej kontrowersyjną część własnej wypowiedzi o braku innej orientacji niż jedynej słusznej, bawiąc się w czystą semantykę – gdzie jako normę można określić wszystko co przekracza 50% i technicznie nikt się nie może przyczepić.

  A to dowcipnisia. Przecież nie będziemy tej kochanej duszyczce wytykać tak małych przeoczeń, ani czepiać się, że według tej samej logiki:

  Bycie facetem w Polsce jest nienormalne (52% kobiet)
  Mieszkanie poza Azją jest nienormalne (59% światowej pop.)
  Bycie rudym jest nienormalne (mniej niż 2% populacji)

  i ostatecznie.. grubo ponad 50% ludzi się z nią nie zgadza, więc jej własnym tokiem rozumowania to co mówi jest…

  No wiecie o co chodzi. Eh, ta nasza Kaja. Złota dziewucha. ;)

 2. A gdzie ten doktor habilitowany, co twierdził, że piersi służą tylko do seksu a niemowlę powinno się karmić krowim mlekiem, bo to od matki jest zatrute przez niewłaściwą dietę?

 3. Wiedza i jawna ignorancja nie powinny być traktowane na równi w dyskusji publicznej a usilnie się do tego dąży. A nagrody słabe i z naciąganych wypowiedzi wyrwanych z kontekstu, z pewnością dałoby się znaleźć coś durniejszego. A tak, jeszcze ktoś gotowy pomyśleć, że “a może coś w tym jest”.To tylko dawanie trolom amunicji. W przedstawionych opiniach widać jakiś sentyment i tęsknotę za prostotą biologii z podstawówki. W rzeczywistości bardziej skomplikowanej te osoby nie potrafią się odnaleźć a tu jeszcze presja bo ktoś pyta, no więc głupio nie wiedzieć, to nie wiem, ale tym chętniej się wypowiem. Wystarczy trochę pokory i zajęcie się rzeczami w których się jest ekspertem np. śpiewanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...