Straż Narodowa uderza w Owsiaka i WOŚP. Kontrowersyjny wpis zniknął, ale internet takich rzeczy nie zapomina

Artykuł/Trendy 11.01.2021
Straż Narodowa uderza w Owsiaka i WOŚP. Kontrowersyjny wpis zniknął, ale internet takich rzeczy nie zapomina

Straż Narodowa uderza w Owsiaka i WOŚP. Kontrowersyjny wpis zniknął, ale internet takich rzeczy nie zapomina

Straż Narodowa opublikowała na Facebooku wpis, w którym proponuje akcję mającą być „konkurencją” dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy przewidzieli nawet własne naklejki w kształcie serca, mające nawiązywać do ruchu pro-life. Choć post został już usunięty, pomysłodawcy zapomnieli o jednym: Internet takich rzeczy nie zapomina.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i organizujący ją od prawie trzech dekad Jurek Owsiak, co roku są styczniowym tematem numer jeden. W charytatywną akcję angażują się miliony Polaków, łącznie z ludźmi kultury, mediów, czy biznesu. Co roku aktywizują się również prawicowe środowiska, starając się zniechęcić darczyńców do wspierania WOŚP. Do chóru krytyków inicjatywy dołączyła właśnie Straż Narodowa, która zaproponowała na swoim Facebooku kontr-akcję mającą być „alternatywą” dla WOŚP. Choć wpis ten został usunięty, przezorni internauci zdążyli zrobić screena, z którego dowiadujemy się szczegółów pomysłu. Po zapoznaniu się z nimi zaczynam rozumieć, dlaczego Straż Narodowa skasowała swój post.

„Robimy konkurencję Owsikom”, czyli twój WOŚP jest gorszy niż mój

We wpisie możemy znaleźć nie tylko mającą obrazić szefa WOŚP „literówkę” w nazwisku Jerzego Owsiaka (czaicie, Owsiak— owsik, hehe), ale i popularną w ostatnim czasie (i widniejącą m.in. na billboardach) grafikę przedstawiającą niemowlę wpisane w serce symbolizujące matczyne łono. Grafika ta stała się jakiś czas temu znakiem rozpoznawczym polskich środowisk pro-life (choć jej autorka, Katerina Glazkova, publicznie wsparła Strajk Kobiet i odcięła się od narracji proliferów, którzy wykorzystała jej projekt do promocji swoich postulatów).

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Katrine Glazkova (@glazkova_art)

Pojawił się nowy pomysł do realizacji lokalnie w swojej miejscowości. Robimy konkurencje Owsikom, szukamy w swoim mieście jakieś potrzebujące dziecko i zbieramy w tym dniu co WOŚP na daną inicjatywę rozdając serduszka pro-life

— czytamy (pisownia oryginalna) na zachowanym w odmętach internetu screenie z facebookowego profilu Straży Narodowej.

straz narodowa wosp prolife

Internauci masakrują pomysł narodowców

Choć wpis na tablicy Straży Narodowej już nie widnieje, internauci zdążyli podchwycić temat, nie szczędząc garści szyderstw pod adresem narodowców:

„Nie ma to jak zrobić akcje charytatywną komuś na złość xD”

„No tak, to oczywiste, że wielcy, narodowi obrońcy życia i narodowi miłośnicy rodzenia ciężko chorych narodowych dzieci są jednocześnie przeciwnikami WOŚP, dzięki której w dużej mierze te dzieci mają szansę na przeżycie … 🤔Czy tylko ja czuję sie zagubiona w tym narodowym toku myślenia?”

„Damn, jakie to prolajferskie, szkalować osobę, dzięki której w szpitalach jest masa sprzętu pomagająca w leczeniu np. dzieci z niepełnosprawnościami : D
Tak bardzo pro-life, jak zwykle, czyli w ogóle.”

„narodowcy nie potrafią wypowiadać się poprawnie w swoim umiłowanym języku ojczystym, odcinek 732”

jakieś potrzebujące dziecko. Oczywiście że nie chodzi o dobro osoby potrzebującej tylko żeby dojechać WOŚP”

— czytamy w komentarzach na fanpejdżu Fiksacje Seksualne Prawicy, który udostępnił screen z konta Straży Narodowej.

Sprawę skomentował również Krzysztof Gonciarz:

To mi przypomina jak po premierze drugiego filmu Sekielskich TVP wyemitowało ODPOWIEDŹ w postaci własnego filmu o pedofilii, po czym Kurski chwalił się na twitterze ze w pojedynku na filmy o pedofilach TVP wygrywa oglądalnością z TVNem

— napisał na Facebooku popularny youtuber.

Straż Narodowa tym razem przelicytowała?

Wbrew pozorom, okazało się, że pomysł nie do końca spodobał się sympatykom obserwującym Straż Narodową na Facebooku:

Większość komentarzy potępiała akcję, ludzie pisali, że trzeba pomagać z własnej woli i dobrego serca, a nie dlatego, żeby komuś zrobić na złość. Zdania co do Owsiaka były podzielone. Połowa pisała, że złodziej i oszust, połowa doceniła że jednak dużo sprzętu w szpitalach jest od niego. […] Wiadomo, oni stoją za wartościami, które wyznaje straż narodowa i zazwyczaj w ich komentarzach widzę ślepe poparcie. Tym bardziej był to powiew świeżości i ulgi, że tym razem było sporo krytycznych uwag (chyba, że większość z nich należała do ludzi takich jak ja, obserwujących ich profil dla beki/żeby wiedzieć co piszą)

— komentuje jedna z internautek, która zdążyła przeczytać dyskusję pod postem, zanim został usunięty.

Było też sporo krytycznych komentarzy i to od ludzi z flagą na profilowym.

— dodaje inna.

Czyżby to była przyczyna, dla której ostatecznie Straż Narodowa skasowała swój post? Całkiem prawdopodobne: w końcu takie środowiska nie tolerują wszelkich rozłamów, czy nawet prób dialogu — a zamiast bezwarunkowego wsparcia dla inicjatywy, tym razem opinie komentujących były podzielone.

Straż Narodowa NO TERAZ TO DOJEBALIŚCIE XDDDDD

Opublikowany przez Fiksacje Seksualne Prawicy Poniedziałek, 11 stycznia 2021

Finał tegorocznej, 29. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 31 stycznia, a środki zebrane w ramach akcji zostaną przeznaczone na wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

*Zdjęcie główne: Facebook.com/straznarodowaPL

Teksty, które musisz przeczytać:

Dołącz do dyskusji (31)

201 odpowiedzi na “Straż Narodowa uderza w Owsiaka i WOŚP. Kontrowersyjny wpis zniknął, ale internet takich rzeczy nie zapomina”

 1. smutne ze autorka po raz kolejny sprowadza ten fantastyczny portal na lewicowa droge. Czy obecne dziennikarstwo mysli ze jest cool jedynie wtedy gdy prezentuje lewicowe myslenie?

  • Witamy w lewicowym swiecie poprawnosci politycznej w ktorym za prawicowe i konserwatywne poglady na rodzine i seksualnosc czlowieka mozna wyleciec z roboty, dostac po premii, byc wysmianym, wyszydzonym, zakrzyczanym i najlepiej bez prawa do glosu. Oto ta legendarna tolerancja dla inaczej myslacych w wydaniu lewicy. W swiecie tym Twoje poglady sa cenzurowane we wszystkich wiekszych portalach pod pretekstem braku tolerancji ktora dziala tylko w jedna strone.

   • To może pora rozumieć, że prawicowe poglądy przybierają taką formę, że wstyd inteligetnemu, kulturalnemu, a przede wszystkim myślącemu człowiekowi takie mieć? Czy będziesz dalej szedł pod prąd i udowadniał sobie i wszystkim na około, że jest odwrotnie?

    • Narodowo-socjalistyczny to nie prawicowy. Prawica ceni takie wartości jak wolność gospodarcza i osobista, własność prywatna, niskie podatki, stabilna rodzina z wyraźnym podziałem ról społecznych, generalnie dobro jednostki ponad dobro ogółu. Lewica odwrotnie. Lewica chce wszystkich wyrównywać, niestety najczęściej w dół.

     • Jeżeli wyrażone w cywilizowany sposób. Najczęściej jednak, z niezrozumiałego dla mnie powodu, wyrażane przez jednostki tępe, ordynarne i bez śladu empatii.

     • “Wyraźny podział ról społecznych” i “dobro jednostki” nie mogą stać obok siebie w jednym zdaniu. Jeśli odgórnie chcesz przydzielić komuś rolę społeczną, bez możliwości jej zmiany, bo masz takie widzimisię a inność jest dla ciebie zbyt trudna do zaakceptowania, to nie masz na myśli “dobra jednostki”. Chyba że masz na myśli siebie.

      Przestańcie okłamywać samych siebie. Jesteście zamordystami i pragniecie kontrolować innych ludzi. Nie wiem co ma na celu mówienie czegoś innego. Ci, którzy chcieli, już i tak was popierają, a reszta wie kim jesteście bez względu na to, co napiszecie i w jaki sposób będziecie próbować się usprawiedliwić.

   • Podaj choć jeden przykład, że ktoś wyleciał z pracy za konserwatywne POGLĄDY na rodzinę i seksualność. Ja mam dość konserwatywne poglądy na te sprawy (choć nie fanatyczne), należę nawet do ruchu religijnego dla rodzin w obrębie KK i wiesz co – nikt mnie nigdy nie szykanował, a wcale z poglądami się nie kryję. Ale może heca polega na tym, że potrafię dostrzec, że ktoś inny mający inne poglądy na te kwestie nie jest wcale gorszym pracownikiem? Co więcej pracuję w korpo, które oficjalnie wsparło BLM oraz bardzo podkreśla zakaz dyskryminacji ze względu na płeć czy kolor skóry i takie tam (co jest pewna hipokryzją, bo niedawno wywalili z roboty mnóstwo osób o innym kolorze skóry – oficjalnie za wyniki).

 2. Smutne, ze w tym kraju wszystko co “narodowe” sprowadza się najczęściej do nacjonalizmu.
  Pro-life reprezentuje interesy kościoła, nie powinno więc dziwić że jest rakiem. Te naklejki wyglądają strasznie, a post to przedszkole umysłowe.

 3. Na serduszkach Straży jest inny obrazek Jekateriny niż ten, który wy pokazujecie. Jest podobny, ale to nie ten obrazek. Fotkę może kupić każdy jełop i wykorzystać, bo za nią zapłacił. Dokładnie tak zrobiła Straż. Zapłaciła za obrazek wystawiony do sprzedaży bez zastrzeżenia, że nie można go użyć w celu obrony dzieci nienarodzonych. Robicie gównoburzę. A na Owsiaka, jego przeciwnicy od wielu lat mówią Owsik – jest to powszechne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...