Ponad 270 tys. odtworzeń i duży wzrost zainteresowania zbiórką. Radio 357 zaliczyło dobry start

News/Media 07.01.2021
Ponad 270 tys. odtworzeń i duży wzrost zainteresowania zbiórką. Radio 357 zaliczyło dobry start

Ponad 270 tys. odtworzeń i duży wzrost zainteresowania zbiórką. Radio 357 zaliczyło dobry start

Zgodnie z zapowiedzią, rozgłośnia byłych dziennikarzy Trójki wystartowała 5 stycznia 2021 roku. Poznaliśmy już wyniki słuchalności z pierwszego dnia nadawania Radia 357.

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Kryzys w radiowej Trójce trwał ładnych kilka lat, aż w końcu osiągnął apogeum wiosną minionego roku. Po aferze związanej z usunięciem notowania Listy Przebojów, które wygrał Kazik piosenką Twój ból jest lepszy niż mój, ze stacji zaczęli odchodzić kolejni pracownicy. Szukając sobie nowego sposobu na kontakt z fanami, postanowili założyć własne rozgłośnie. Najpierw w lipcu mogliśmy usłyszeć głos Wojciecha Manna inaugurującego Radio Nowy Świat, a dokładnie 5 stycznia 2021 roku nadawanie rozpoczęło Radio 357. Ze słuchaczami przywitał się wtedy jako pierwszy Marcin Łukawski.

Radio Nowy Świat vs. Radio 357

Wraz ze startem nowych rozgłośni powstałych z inicjatywy byłych pracowników Trójki, pojawiło się pytanie, czy w eterze jest dla nich miejsce. I okazuje się, że jak najbardziej. Pokazały to już wyniki Radia Nowy Świat, które w dzień premiery mogło pochwalić się 266 tys. unikalnych użytkowników (liczba urządzeń, na których uruchomiono stream przez cały dzień). Nieco wyższym wynikiem może natomiast cieszyć się Radio 357.

Liczyliśmy, liczyliśmy i policzyliśmy.

Jak wyglądał pierwszy dzień nadawania Radia Nowy Świat w liczbach?

🔥266 000…

Opublikowany przez Radio Nowy Świat Niedziela, 12 lipca 2020

Jak podaje portal Wirtualne Media, w pierwszy dzień nadawania stream Radia 357 uruchomiono łącznie na 273 tys. urządzeń. Oznacza to, że przez cały czas słuchano rozgłośni na 37-45 tys. urządzeniach. Dokładna liczba słuchaczy nie jest jednak znana, gdyż nie ma na razie sposobu, aby przełożyć uzyskane dane na osoby.

Zbiórka na Radio 357

Radio 357 nadaje dzięki hojności patronów z serwisu Patronite. Start rozgłośni przyczynił się do większego zainteresowania zbiórką. Przed nim mieli gwarantowane wpłaty na poziomie nieco ponad 438 tys. zł i 18 tys. patronów. Teraz liczby te zwiększyły się odpowiednio do niemal 482 zł i prawie 22 tys. patronów. Redakcja zapowiada, że jeśli osiągną poziom stałych wpłat na wysokości 485 tys. zł, uruchomi wersję 2.0, czyli z publicystyką, sportem, serwisem podcastowym i cogodzinnym serwisem.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

Teksty, które musisz przeczytać:

Fani krytykują Radio 357 za audycję z Janem Tomaszem Grossem

Ostatni rok upłynął słuchaczom Polskiego Radia „Trójka” pod znakiem konfliktów w redakcji, cenzury i odejścia wielu lubianych dziennikarzy do nowo powstałych rozgłośni internetowych. Radio Nowy Świat i Radio 357 również nie są jednak wolne od kontrowersji. Najnowsza afera wybuchła wokół audycji, w której udział wziął Jan Tomasz Gross.

News/Media 21.01.2021

Dołącz do dyskusji (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...

MAŁO? CZYTAJ KOLEJNY WPIS...